Прескочи до съдържание

Почивчица в Дубай


Препоръчани мнения

Вече сме в Рая така ако мога да го нарека на фона на случващото се 🙃 защото само една гледка ме кара да замълча и оставя тя да говори..

 

97F45614-399A-49F8-8D15-591D69EDF6D6.jpeg

 

А ако нещо ми омръзне просто си отивам в стаята и сменям гледката

 

2A4866AE-9FE4-4A69-BC14-541CF629B9AE.jpeg
 

И посрещаме първото утро

 

F50048EF-95E9-48F3-9713-1770A26813E3.jpeg
 

 

03783A56-52FB-45A9-A60D-1045BC588E30.jpeg

  • Харесвам 22
  • Браво 9
Връзка към мнение

Всичко тук е нормално и живота си тече..нищо по-различно няма и не виждам/усещам от друг път, като идвам с/без Ковид/Рамазан. Плажа си е същия ограничения и забрани няма конкретно заради Рамазан.
 

21F931AB-3134-46D8-8D45-86A3433F60E6.jpeg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
На 17.04.2021 г. в 10:16, Ivko каза:

Айде дойде и моя ред да го посетя тоз пуст Дубай тази година 😊 направихме си пср, отрицателни са на цялата група и живи здрави утре заминаваме. 

Весело изкарване и от мен 😊

 

 

На 17.04.2021 г. в 18:23, Roje каза:

Хотелът с най-високия инфинити басейн в света

Да, точно така, ето и малко инфо за него.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Всичко тук е нормално и живота си тече..нищо по-различно няма и не виждам/усещам от друг път, като идвам с/без Ковид/Рамазан. Плажа си е същия ограничения и забрани няма конкретно заради Рамазан.

21F931AB-3134-46D8-8D45-86A3433F60E6.jpeg

Ивко, тегли ли пари от револют в Дубай да споделиш на коя банка няма такса ? Като кацнахте колко време горе долу отнеха проверките докато напуснете летището, че си правя сметка за трансферите после... Ако сте до другата неделя може в петък да отскочите до Ripe Market в парка срещу Мол ъф Емирейтс - изглежда яко - https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g295424-d7720762-Reviews-Ripe_Market-Dubai_Emirate_of_Dubai.html  тамън ще споделиш дали си заслужава 🙂 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 часа, Jorro каза:

Ивко, тегли ли пари от револют в Дубай да споделиш на коя банка няма такса ? Като кацнахте колко време горе долу отнеха проверките докато напуснете летището, че си правя сметка за трансферите после... Ако сте до другата неделя може в петък да отскочите до Ripe Market в парка срещу Мол ъф Емирейтс - изглежда яко - https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g295424-d7720762-Reviews-Ripe_Market-Dubai_Emirate_of_Dubai.html  тамън ще споделиш дали си заслужава 🙂 

 

 

Все още не съм теглил. Ами само на паспортна малко бавно ставаше, но бяхме само нашия полет и горе-долу бързо. Тук сме до сряда 28-ми и ще го видим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като и нашето заминаване наближава няколко бързи въпроси:

1. Такситата до колко човека качват? 

2. От къде да букна кола под наем най-евтино? Намирал ли е някой промокодове или някаква оферта? За сега съм се спрял на Thrifty през kayak.de

3. Някой ходи ли на фонтаните Imagine ? Oт колко часа са представленията и заслужават ли си?

4. Заслужава ли си корабчето на RTA от Deira до Марината т.к е сравнително бавно и се чудя дали си заслужава или е загуба на време. То нали може да се плати с Nol картата?

5. Последно застраховката за Ковид искат ли? 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Jorro каза:

Тъй като и нашето заминаване наближава няколко бързи въпроси:

1. Такситата до колко човека качват? 

2. От къде да букна кола под наем най-евтино? Намирал ли е някой промокодове или някаква оферта? За сега съм се спрял на Thrifty през kayak.de

3. Някой ходи ли на фонтаните Imagine ? Oт колко часа са представленията и заслужават ли си?

4. Заслужава ли си корабчето на RTA от Deira до Марината т.к е сравнително бавно и се чудя дали си заслужава или е загуба на време. То нали може да се плати с Nol картата?

5. Последно застраховката за Ковид искат ли? 

Такситата са до двама човека, което нас не ни устройва понеже сме 6 човека. Бяхме си букнали трансфер през хотела / който естесвено си слага печаба/ от летището и ни казаха, че може до 4 човека да качат за това букнахме две коли, но шофьора ни даде визитка ако нещо решим и каза, че може по 6 човека и ние си го викахме /той е с джип ама ооогромен/, когато имаме нужда и днес ходихме с него до Global Village /което е страхотно/ и ни взе пари горе-долу, колкото би излязло с такси. Мога да дам кординати да го ползвате. Ферито /страхотно е аз го правя за втори път около час и половина е и не е никак бавно минава покрай целия ланшафт на Дубай и се вижда страхотно, минава и покрай Атлантис, Бурж Ал Араб също и за 50 дирхама си струва/ не се плаща с нол карта, а се купуват билети за него, а водното такси се плаща с нея да не го бъркаш. Застраховки никой не ни е питал какви са, но си правим такава с покритие за Ковид. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

Такситата са до двама човека, което нас не ни устройва понеже сме 6 човека. Бяхме си букнали трансфер през хотела / който естесвено си слага печаба/ от летището и ни казаха, че може до 4 човека да качат за това букнахме две коли, но шофьора ни даде визитка ако нещо решим и каза, че може по 6 човека и ние си го викахме /той е с джип ама ооогромен/, когато имаме нужда и днес ходихме с него до Global Village /което е страхотно/ и ни взе пари горе-долу, колкото би излязло с такси. Мога да дам кординати да го ползвате. Ферито /страхотно е аз го правя за втори път около час и половина е и не е никак бавно минава покрай целия ланшафт на Дубай и се вижда страхотно, минава и покрай Атлантис, Бурж Ал Араб също и за 50 дирхама си струва/ не се плаща с нол карта, а се купуват билети за него, а водното такси се плаща с нея да не го бъркаш. Застраховки никой не ни е питал какви са, но си правим такава с покритие за Ковид. 

Благодаря, аз направо ще букна кола при това положение, защото сме 3-ма. Global Village съм го планирал, въпреки че сме ходили вече, но 100 про се е променило 😄  Гледах сторито на @Георги Матеев от там даже заря е хванал . Дано и ние като ходим да им, радвам им се като малко дете. 😄 

За Ферито, може би си прав и се бъркам, но може би с water bus-a. Ще помисля, може и ние да направим тура, въпреки, че ми се вижда много 1.30ч от Дейра до Марината, но ще видим....

Какво е положението с Абу Даби? С местна агенция пускат ли на дневна екскурзия или още не дават пиле да прехвъркне без карантина 😄 

 

Връзка към мнение
преди 6 часа, Jorro каза:

Какво е положението с Абу Даби? С местна агенция пускат ли на дневна екскурзия или още не дават пиле да прехвъркне без карантина 😄 

 

Питахме, искат да имаш 10 дена в Дубай и тогава може да влезнеш без карантина, но с тест.

Всичко си работи, ограничения не виждам да има заради Рамадан само в стария град докато бяхме там си го спазват. През деня няма къде да пиеш кафе понеже затварят и направиха забележка, че пихме вода в метрото, но на открито казаха, че няма проблеми. Водата е страхотна /29 градуса/ и времето въпреки, че достигат до 38 градуса през дена, вечер е учудващо приятно / да не кажа хладно/ хаха въпреки 30-те градуса. Маските се преживяват и свикваш с тях...сваляш от време на време да си дишаш, но да не е много оживено и за снимки няма проблеми.

Mashreq bank банкоматите им вземат такса за теглене с Револют аз се набутах на такъв и ми взеха 26 дирхама такса..., но бях на зор и не можех да търся друг нищо, че на връщане от него намерих друг, който намаше такса, но и не пишеше на коя банка е хаха. Като тръгваш да теглиш то ти пише дали има такса.

@AlexandraKo тези декларации, където пращат от Уиз на БГ и АНГ трябва ли да ги попълваме и при чекин пише невалидни бордни това защото трябва да минеш през гише ли?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Ivko каза:

 

@AlexandraKo тези декларации, където пращат от Уиз на БГ и АНГ трябва ли да ги попълваме и при чекин пише невалидни бордни това защото трябва да минеш през гише ли?

 

Тази декларация е за у нас, от нея ти вземат данните, за карантината. На летището в Дубай, никой не пита за нея. Питат за ПСР тест, но ние казахме, че като кацнем ще правим.

И да, задължително трябва да се мине през гишето, не може онлайн чекиране. Аз си бях разпечатала билетите, заради местата на АИ, да не се обърка нещо, но става и с паспортите само.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

@Jorro кола според мен е задължителна, предвид разстоянията тук. Удобството е в пъти по-голямо, отделно че не излиза по-скъпо от градски транспорт или таксита за трима, даже е възможно да е по-изгодно. Аз взех кола от Budget за €18 на ден и вече навъртяхме над 300 км. за 3 дни. Внимавай с плащанията с карта и винаги избирай като валута дирхам - всеки пос задължително опитва да те прецака с DCC конверсия (набутването е 7-10%).

 

@Ivko задължително се минава през чекин гише за проверка на документи и там издават хартиена бордна карта. А тая българската декларация никой никога не ми я е искал, включително на кацане в София.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 59 минути , Георги Матеев каза:

@Jorro кола според мен е задължителна, предвид разстоянията тук. Удобството е в пъти по-голямо, отделно че не излиза по-скъпо от градски транспорт или таксита за трима, даже е възможно да е по-изгодно. Аз взех кола от Budget за €18 на ден и вече навъртяхме над 300 км. за 3 дни. Внимавай с плащанията с карта и винаги избирай като валута дирхам - всеки пос задължително опитва да те прецака с DCC конверсия (набутването е 7-10%).

 

Знам, но предпочитах да не си причинявам стреса от карането там и бях реших с таксита, че ще е по-удобно и може би на същите пари, но предвид ситуацията ще се наложи. Мина ли през посредник за да докараш тази цена, защото през сайта е доста по-скъпо?  За сега през kayak.de- QEEQ - докарах най-добра цена за Thrifty, които имат много удобни офиси до хотелите ни, защото мисля да не я взимам за всички дни. Застраховка прави ли външна ? Прави ми впечатление, че наемите им не включват почти нищо като застраховка. В WWI ли да направя? Посредника предлага през AXA и иззглежда ок, че даже и е по-евтина. До сега през WWI съм си правил, единственото неудобство е, че блокират голяма сума и не съм сигурен Еволв дали ще я приемат в мастър кард си частта? В случая и през посредника да я направя ще е същото, а застраховката на Thrifty e потресаваща сума.

Искаха ли ти международна книжка? Аз питах RTA и те ми потвърдиха, че не ми трябва и ако компанията иска да им кажа да им се обадят на тях... та се чудя дали да се разкарвам до СБА, защото нямам никакво време да ходя до центъра....

За ПОС терминалите винаги го прилагам това правило иначе е тесла. 

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , Jorro каза:

Знам, но предпочитах да не си причинявам стреса от карането там и бях реших с таксита, че ще е по-удобно и може би на същите пари, но предвид ситуацията ще се наложи. Мина ли през посредник за да докараш тази цена, защото през сайта е доста по-скъпо?  За сега през kayak.de- QEEQ - докарах най-добра цена за Thrifty, които имат много удобни офиси до хотелите ни, защото мисля да не я взимам за всички дни. Застраховка прави ли външна ? Прави ми впечатление, че наемите им не включват почти нищо като застраховка. В WWI ли да направя? До сега през тях съм си правил, единственото неудобство е, че блокират голяма сума и не съм сигурен Еволв дали ще я приемат в мастър кард си частта?

Искаха ли ти международна книжка? Аз питах RTA и те ми потвърдиха, че не ми трябва и ако компанията иска да им кажа да им се обадят на тях... та се чудя дали да се разкарвам до СБА, защото нямам никакво време да ходя до центъра....

За ПОС терминалите винаги го прилагам това правило иначе е тесла. 

 

Стрес? Трафикът тея дни е незначителен с нулеви задръствания, а шофирането по 5-6-7 лентовите магистрали е тотално удоволствие.

 

Аз също минах през каяк, но резервирах преди месец и може би цените са били различни тогава. Застраховки никога не правя, така че не мога да кажа. Еволв (MC) със сигурност се приема. Международна книжка 100% не трябва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Стрес? Трафикът тея дни е незначителен с нулеви задръствания, а шофирането по 5-6-7 лентовите магистрали е тотално удоволствие.

 

Аз също минах през каяк, но резервирах преди месец и може би цените са били различни тогава. Застраховки никога не правя, така че не мога да кажа. Еволв (MC) със сигурност се приема. Международна книжка 100% не трябва.

Ми преди 4 години яко се изнервих, но повечето пъти беше от навигацията, защото не беше актуална и все ме водеше към места, които бяха в ремонт или затворени, отделно една вечер в какво задръстване се набих, та затова....сега щом казваш, че няма трафик е супер.  Ще буквам значи. Благодаря . 

 

Връзка към мнение

Част от групата сега се прибра в БГ и ми пишат това “Обаче тестове искат на всички. И проверяват датата. Резултата и сканират кода. Не знам ако сте без тестове ще Ви качат ли на борда”. До колкото знам ако намаш тест им казваш, че в БГ ще си правиш и не могат да ти откажат бординг или... @Георги Матеев , @AlexandraKo

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 45 минути , Ivko каза:

Част от групата сега се прибра в БГ и ми пишат това “Обаче тестове искат на всички. И проверяват датата. Резултата и сканират кода. Не знам ако сте без тестове ще Ви качат ли на борда”. До колкото знам ако намаш тест им казваш, че в БГ ще си правиш и не могат да ти откажат бординг или... @Георги Матеев , @AlexandraKo

На летището в Дубай абсолютно никой не ни попита за тестове и никъде не сме ги показвали - нито на чекин нито на бординг. Освен това ако си с български паспорт със сигурност имаш право да летиш без пср и в България да се тестваш до 24 часа след пристигане.

 

На кацане в София иначе проверяват тестовете, като гледат основно датата. Минахме за секунди.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние бяхме без тестове в Дубай, но все пак, беше преди месец.

Питаха ни на чек-ин имаме ли, ние казахме, че нямаме и ще правим, като кацнем.

@Георги Матеев, казва същото. Освен, ако нещо се е променило, от вчера, за днес:(((

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И при нас никой не е искал от българите тест на качване. Иначе на нашето летище веднага ни посрещнаха за проверка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Резултата от PCR-a в посока Дубай трябва ли да разпечатан с печат и подпис на лабораторията или може да е просто принтиран? 

Връзка към мнение
На 26.04.2021 г. в 21:45, Jorro каза:

Резултата от PCR-a в посока Дубай трябва ли да разпечатан с печат и подпис на лабораторията или може да е просто принтиран? 

И още 1 въпрос, бордната карта на уизз за отиване трябва ли да я разпечатвам или мога да си мина с мобилна? В информационния им имейл пише: 

"Моля, също така се уверете, че сте отпечатали бордната си карта и тя е във вас преди пътуването."

Връзка към мнение
На 26.04.2021 г. в 21:45, Jorro каза:

Резултата от PCR-a в посока Дубай трябва ли да разпечатан с печат и подпис на лабораторията или може да е просто принтиран? 

В теста се вписва номера на паспорта ви, трябва да се подпечата от лабораторията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Ние пътуваме към Дубай на 5 май с Уиз и се връщаме на 10 май с Флай Дубай. Някои знае ли  как стои въпроса с ходене до Шарджа, има ли карантина или свободно може.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Йосиф Милчов каза:

Ние пътуваме към Дубай на 5 май с Уиз и се връщаме на 10 май с Флай Дубай. Някои знае ли  как стои въпроса с ходене до Шарджа, има ли карантина или свободно може.

Би трябвало да няма никакъв проблем . Само за Абу Даби има рестрикции. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.