Прескочи до съдържание

Почивчица в Дубай


Препоръчани мнения

преди 56 минути , Ivko каза:

Последно, кой трансфер ползвахте може ли инфо или е на хотела?

На Мелия трансфера ползвахме, след като го спазарих за 120 дирхама.

Но докато пътувахме, видях, на такситата лепенки, че може само по 2 пътника на такси. Ако сте повече хора, нещо по-голямо търси.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А къде Ви е хотела, че нещо много ми се вижда тарнафера, а аз онзи където бях препоръчал излизаше 150 дирхама от Абу Даби до Марината, но то май е горе-долу толкова ако сте пак в Марина някъде от Дубай летище.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А приложението проверяваха ли го? Нещо не мога да се регистрирам. А и чета, че е за резиденти. Или съм изтеглила тещо погрешно?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , Роми каза:

А приложението проверяваха ли го? Нещо не мога да се регистрирам. А и чета, че е за резиденти. Или съм изтеглила тещо погрешно?

 

преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Полетът си излетя/ кацна навреме, самолетът не беше пълен, на летището в Дубай, първо проверяваха тестовете, за застраховка и приложението, никой не пита нищо.

114DF363-0BCC-4CD3-9FAD-0ED60270575E.jpeg.8b77823ec301e1a1607a89847670ee9a.jpeg

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Боян Димитров каза:

А взехте ли кола под наем и искаха ли Ви международен шофьорски лиценз

Не, не сме, защото още не знаем, дали може да се отиде до Абу Даби и Оман.

Днеска сме се опнали на плажа, след малко ще вървим на Дубай Мол, че ни е през  плета:)))

И ще разпитваме на рецепция, как седи въпросът с пътуванията.

Като има яснота, ще доложа:)

 

преди 2 часа, Ivko каза:

А къде Ви е хотела, че нещо много ми се вижда тарнафера, а аз онзи където бях препоръчал излизаше 150 дирхама от Абу Даби до Марината, но то май е горе-долу толкова ако сте пак в Марина някъде от Дубай летище.

Хотелът ни е Бурдж Калифа, пешеходно.

 

преди 46 минути , Роми каза:

А приложението проверяваха ли го? Нещо не мога да се регистрирам. А и чета, че е за резиденти. Или съм изтеглила тещо погрешно?

Не, никой не ни е питал за приложението. Аз получих код, но не успях, с паспортните данни и го зарязах.

Само ПСР теста гледат - още в София, първо него искат, като кацнахме - пак така - първо теста провериха и тогава те пускат на паспортен контрол.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , Ivko каза:

@AlexandraKo разучихте ли как стоят нещата с пътуването до Абу Даби?

Тази вечер в мола се отбихме, в една фирма, която продава екскурзии. Жената обясни, че заради Ковид, няма ни за Абу Даби, нито за Оман. Колко е вярно, не знам. Ще питам още някъде или на рецепцията. 

Тук намирам частен тур за Шейх Зайед  гледам, че за групи са, след 1-ви юни.

Но утре ще разпитам, и пак ще кажа. 

 

82DAA40B-A0EC-425F-9DAC-C43831887923.png.398203a0897e34756c65e8fc7c16c980.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Ivko каза:

@AlexandraKo разучихте ли как стоят нещата с пътуването до Абу Даби?

@Ivko, понеже за РД на Съра, съм заръчала, една индивидуална екскурзия , през Трипстера, сега питах рускинята, дето ще ни развежда за Абу Даби.

 

Ето , какво отговори:

 

71B78EAE-4C81-4746-A334-FF1146C3C3A0.jpeg.016eecf41f6dadf20fe2fba045adba99.jpeg

 

Ние в другата събота ще сме с нея, ако не ти е късно, пак ще я разпитвам.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега чета това в сайта на правителството за Абу Даби и вече се обърквам и не споменават за карантина. Дали като пътуващ от друго емирство ти вече си се тествал и имаш отрицателен тест и нямаш нужда да се карантинираш?!

 

Visitors can travel to Abu Dhabi by road but must have had a negative COVID-19 PCR test before travel. There is also a requirement for further testing if visitors and residents remain in Abu Dhabi for four days or longer

Връзка към мнение
Ники Петров
преди 1 час, Ivko каза:

Сега чета това в сайта на правителството за Абу Даби и вече се обърквам и не споменават за карантина. Дали като пътуващ от друго емирство ти вече си се тествал и имаш отрицателен тест и нямаш нужда да се карантинираш?!

 

Visitors can travel to Abu Dhabi by road but must have had a negative COVID-19 PCR test before travel. There is also a requirement for further testing if visitors and residents remain in Abu Dhabi for four days or longer

Днес си писах с една тур агенция, която организира daily trips и ми изпратиха следното:

Here I share the new restrictions: 

1- If you are from one of the Red counties to visit Abu Dhabi: You need to pass 10 days in Dubai before going to Abu Dhabi.


 2- You have to do a PCR test to valid for 48 Hours. 

3- Tour should be operated in a private option.

The first condition is not applied to the Green Countries and vaccinated people (who hold a vaccine card).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Ники Петров
В момента, Ivko каза:

Явно и те вече почват да приемат ваксините...

Определено, но за съжаление ние не сме в този т.нар. Зелен списък 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да и скоро няма й да станем за жалост /аз съм след месец там и 'надеждата умира последна'/, а аз ваксина не искам и няма да си сложа заради едно пътуване

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дали сме задача на рецепция, да проучат, точнокакво трябва. За карантината небяха  сигурни, но за тест - категорични.

Ще ни кажат, като разберат. Нас, 10 дни в Дубай, преди това, не ни бъркат, имаме, но тест не ми се прави, освен, някак, да го съчетая, че да важи и за Бг.

Ще го мислим, не ни е жизнено важно, били сме, само Лувъра не сме видяли.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Алекс, бих те посъветвала да избегнеш, по възможност, пср ИЗВЪН България. Ей сега от 2 дни гледам драмата на един фейсбук приятел - преболедувал и ваксиниран, с положителен пср в Малта преди връщането в България. Пълен абсурд е. 14 дни карантина там и хаос. За това, ако може, човек е хубаво да си спести тези емоции. Явно пср са ненадеждни и човек може да се вкара в голямо приключение, без да иска. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 7 минути , Ivko каза:

А в този слъчай ако си правиш тест на път за България и е положителен те слагат карантина в страната в която си така ли? Не ти дават да се върнеш? Малко глупав върпос...

съмнявам се да те пуснат да заразиш целия самолет...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Да, в страната, в която си се изследвал. Изобщо не си бях помисляла аз такъв казус, ама на. 

Е , по весело , де ! Аз съм го мислил и виждам само позитиви - удължена ваканция с  едно 14 дни , яхууу! 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 16 минути , Ivko каза:

@AlexandraKo, Вие къде си правихте тестове? Има ли значение лабораторията или признават от всяка?

Ние си направихме тестовете в Каспела, в Пловдив. 100 лева на човек, сутринта взеха пробата, след обяд беше готов резултатът. Пътувахме на другия ден на обяд.

Трябва да е официално оторизирана. Сертификатите, дето ни  ги дадоха, много грамотно направени, на английски, на бланка на здравното заведение, цветна, с мокър печат. Ние си занесохме паспортите, снимаха ни ги, за да са с тези данни, а не - от личните карти.

Макар че, в Дубай гледаха само резултата и сравняваха паспортните данни. Лабораторията, как да я проверят.

Но като се пътува в страна от Арабския свят, не бива компромиси, че не си поплюват, ни с местни, ни с туристи.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 часа, Миланка каза:

Честит ви двоен празник! Да сте здрави и все така жизнерадостни!💐🍀🎂🍸🍾 

@Миланка, много ти благодаря!Надяваме се...

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Честит двоен празник и от мен, с малко закъснение. Да сте живи и здрави, все така щастливи и жизнерадостни и дълги години да ни радваш във форума с вашите пътешествия със Съра. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.