Прескочи до съдържание

Почивчица в Дубай


Препоръчани мнения

преди 48 минути , AlexandraKo каза:

Значи и аз, тези дни ровичкам, предимно из руските сайтове.

Дали ще е удбно да споменеш някои руски форуми/групи, че не съм ровила в тях досега, а знам, че ти имаш опит.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , Mary каза:

Дали ще е удбно да споменеш някои руски форуми/групи, че не съм ровила в тях досега, а знам, че ти имаш опит.

Заповядай:

 

https://www.sputnik8.com/ru/dubai/activities/21192-abu-dabi-mechet-sheyha-zayda-i-prezidentskiy-dvorets-kasr-al-vatan

 

https://turtella.ru/

 

https://jane-dubai.livejournal.com/109269.html

 

http://jj-tours.ru/articles/UAE/uae-pi-burj-khalifa.html

 

Този, последният е най-актуален и с най-много информация.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

@AlexandraKo, планирали ли сте Абу Даби и по-точно островчето Saadiyat.

Трябваше да станат готови Louvre и  Guggenheim  Abu Dhabi, както и Zayed Museum още преди 3-4 години. Четох , че закъсняват, но и това беше отдавна. Сега не знам какво е положението, та ще ми е много любопитно.

...

Или пък бързам. Да си чакам темичката ти?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

@AlexandraKo, планирали ли сте Абу Даби и по-точно островчето Saadiyat.

Трябваше да станат готови Louvre и  Guggenheim  Abu Dhabi, както и Zayed Museum още преди 3-4 години. Четох , че закъсняват, но и това беше отдавна. Сега не знам какво е положението, та ще ми е много любопитно.

...

Или пък бързам. Да си чакам темичката ти?

Ми ние, всичко сме планирали, ама, да видим, какво и как. Иначе, навсякъде сме били, ама преди доста време.

Чакай, да се докопаме до там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 46 минути , Mary каза:

Дали ще е удбно да споменеш някои руски форуми/групи, че не съм ровила в тях досега, а знам, че ти имаш опит.

@Mary , не съм @AlexandraKo  , но ако позволиш, а и предполагам, че тя няма да има нищо против да допълня с линк към най-големия руски форум за самостоятелни пътешествия. Този на Винский : https://forum.awd.ru/viewforum.php?f=1239

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

планирали ли сте Абу Даби и по-точно островчето Saadiyat.

Трябваше да станат готови Louvre и  Guggenheim  Abu Dhabi, както и Zayed Museum още преди 3-4 години. Четох , че закъсняват, но и това беше отдавна. Сега не знам какво е положението, та ще ми е много любопитно.

И аз ги следя тези обекти и са им в списъка на интерес за следващото посещение в Емирствата. 
Лувъра го откриха, другите не са готови още. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хехе, уреди се и трансферчето:))) За тоз голден мембър и само за него / за мен, де/, ценичка - 120 дирхама с Лексус ES 350.

Дадоха ми тази цена, след кратък пазарлък:))))))

Ама пък, тоя Лексус бива ли го,  я кажете , моля! Да не е някоя смОтана кола:))))))

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Фил каза:

И аз ги следя тези обекти и са им в списъка на интерес за следващото посещение в Емирствата. 
Лувъра го откриха, другите не са готови още. 

А пък сега се сещам, за нааааай- първото ни ходене в Дубай. В Дубайския музей, имаше две торби овес и една препарирана камила:))))))Палмата беше само на картинка, имаше си офис с макети и можеше да си купиш апартамент/къщичка/виличка там. След една година отиваме пак - сто нови неща. След три - не можем да познаем, това ли е същото място. А след повече - сигурно, ще е като на съвсем ново място. Тцтцтц, сега и Лувър сторили😀Ма то, кат имаш пари и Луната ще забучиш на Бурдж Халифа, че да дойде по-висока от китайската:)))))

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 48 минути , AlexandraKo каза:

Хехе, уреди се и трансферчето:))) За тоз голден мембър и само за него / за мен, де/, ценичка - 120 дирхама с Лексус ES 350.

Дадоха ми тази цена, след кратък пазарлък:))))))

Ама пък, тоя Лексус бива ли го,  я кажете , моля! Да не е някоя смОтана кола:))))))

Ти шегуваш ли се🙂Лексус е луксозното изпълнение на Тойота. Es е по малкия брат на Lexus LS. Тук идва момента да използвам: завижд, завижд🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не бе, не се шегувам:( Само се изложих:(((Ами, щото, тоз беше най-евтиният трансфер:)После са изредени Мерцедес V класа, Мерцедес S класа, БМВ 7, Та рекох да питам. 
Щото, за мен колите са малки/големи, зелени/червени и толкоз разбирам:((((Нали само ме возят, да ме питаш, за какво ми е тая книжка:(

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , AlexandraKo каза:

Не бе, не се шегувам:( Само се изложих:(((Ами, щото, тоз беше най-евтиният трансфер:)После са изредени Мерцедес V класа, Мерцедес S класа, БМВ 7, Та рекох да питам. 
Щото, за мен колите са малки/големи, зелени/червени и толкоз разбирам:((((Нали само ме возят, да ме питаш, за какво ми е тая книжка:(

Алекс ако ги беше питала накрая

-"какъв цвят е?"

-"ооо не, - не го харесвам !"

... ... още щяха да свалят цената :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 52 минути , funny каза:

Алекс ако ги беше питала накрая

-"какъв цвят е?"

-"ооо не, - не го харесвам !"

... ... още щяха да свалят цената :biggrin:

Ама аз, още не съм отговорила:)))) Даваш ми идейка:))))

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 24.02.2021 г. в 13:33, Ivko каза:

Ами не съм....,но мисля да го ползвам. Ами аз гледах трансфер от летището в Абу Даби до Дубай Марина и като цена да излиза по-евтино от трансферите, където знам ама пак е добре.

Може ли пак да споменете кой е сайта за трансфера 😉

Връзка към мнение

Аз пък искам да попитам, при кацане в Дубай, взимат ли ви документа за ПСР на летището или само ги поглеждат? Хотелът ми иска ПСР теста също и се чудя 2 копия ли да взема или само с едното да си пътувам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , feel_the_rush каза:

Аз пък искам да попитам, при кацане в Дубай, взимат ли ви документа за ПСР на летището или само ги поглеждат? Хотелът ми иска ПСР теста също и се чудя 2 копия ли да взема или само с едното да си пътувам.

Аз също мисля да си имам две копия, за всеки случай. Ще го ксерокопирам. Не съм чула/прочела, да ги събират на летището.

Връзка към мнение
преди 12 минути , feel_the_rush каза:

Аз пък искам да попитам, при кацане в Дубай, взимат ли ви документа за ПСР на летището или само ги поглеждат? Хотелът ми иска ПСР теста също и се чудя 2 копия ли да взема или само с едното да си пътувам.

Само го поглеждат

не го взимат

то и няма за какво да им е

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И тук да питам, който скоро е ходил, специално тагвам Матейко, че е там  @Георги Матеев.

С въпрос - как седи въпросът с КК на Дайнърс, в момента? Вървят ли в Дубай?

Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

И тук да питам, който скоро е ходил, специално тагвам Матейко, че е там  @Георги Матеев.

С въпрос - как седи въпросът с КК на Дайнърс, в момента? Вървят ли в Дубай?

На доста терминали и банкомати виждах Дайнърс логото, та на теория би трябвало да върви картата на повечето места. Казвам на теория, тъй като на практика в момента ползвам друга карта и не съм пробвал лично Дайнърса там.

  

преди 15 часа, feel_the_rush каза:

Аз пък искам да попитам, при кацане в Дубай, взимат ли ви документа за ПСР на летището или само ги поглеждат? Хотелът ми иска ПСР теста също и се чудя 2 копия ли да взема или само с едното да си пътувам.

Само го поглеждат за около секунда и половина и не го взимат, абсолютно проформа е както на повечето летища. В хотела дори въобще не ме питаха за него. По-готиното е, че не искаха попълване на никакви други допълнителни досадни форми.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

На доста терминали и банкомати виждах Дайнърс логото, та на теория би трябвало да върви картата на повечето места. Казвам на теория, тъй като на практика в момента ползвам друга карта и не съм пробвал лично Дайнърса там.

Благодаря ти, няма да теглим, само ще плащаме с Дайнърс. Ако може:)),

Хехе, то за там си имало , специален Дайнърс:)))Сега видях.

 

1823117D-10B9-4BE0-BA9C-4A6E5DB6B204.png.dc3de776bf17114c7b32a1e5ef5d2c6f.png

Връзка към мнение
преди 20 минути , lio каза:

Revolut в краен случай ще върви навсякъде без проблем.

Не вярвам, да върви , където искат кредитна. Нали Револют е ДК или греша?

Връзка към мнение
преди 38 минути , AlexandraKo каза:

Не вярвам, да върви , където искат кредитна. Нали Револют е ДК или греша?

Да, ДК е. 

Имах предвид от гледна точка на пазаруване и тн.

За рентакар и депозити в хотели ще трябва КК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Револют май минава като кредитна (нищо че е дебитна) карта навсякъде, но за рентакар не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.