Прескочи до съдържание

Почивчица в Дубай


Препоръчани мнения

Хайде, малко да отклоня вниманието, от ОНАЯ тема, че имам, разни питанки:)))

Планирам тия дни, една дъъългичка почивчица на топло. Нали съм ви казала, че отдавна, отдавна, си решихме - рождените ни дни, ще са нейде по света. И понеже, сме подвластни на предстоящия празник - РД ,  на възможно , най-финия, най- качествения мъж на планетата Земя, пък на него му се ходи в Дубай, ще бъде Дубай. 
Има малко история. На времето, когато Ванко от Марбро турс, правеше чартъри, сме ходили, няколко  пъти. Това - преди 2000- та. 

После, последно бяхме, 2014, 2016 - и не можахме да познаем Дубай, толкова беше се променил. 

Та идеята ми е - да поседим на топличко, да поседим на плажа и да си починем.

Ходеше ми се до Фуджейра - били сме там на почивка, много ни харесва, но нямям представа, как е между отделните емирства. Скоро отпаднаха и визите за Оман, ще ми се, да скокнем и до там.

Нощувките съм разделила, между новата Мелия:

 

https://www.melia.com/en/hotels/united-arab-emirates/dubai/me-dubai/index.htm?utm_medium=247143&ectrans=1&utm_campaign=0_GLOBAL_H_googlemybusiness_ficha_ALLMKT&utm_content=5721&utm_source=228269&utm_term=text

 

И Атлантис:

 

https://www.atlantis.com/ar/dubai

 

Вечерята на празника, ще е в Бурдж ал Араб, една вечер, ще отидем и на Бурдж Халифа.

 

Та, имам питане:

 

Кой рент-а-кар препоръчвате там?
Трябва ли, международна книжка за там или нашите са ОК?
Ако трябва, от къде се вади най- бързо?
Че сър Антъни си сменя паспорт и книжка и ще са готови на 26 . 02.2021.

А смятам да летим  на 5 март 2021. Билети ще купя тия дни.

Трябва ПСР тест, нещо друго?

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Хайде, малко да отклоня вниманието, от ОНАЯ тема, че имам, разни питанки:)))

Планирам тия дни, една дъъългичка почивчица на топло. Нали съм виказала, че отдавна, отдавна, си решихме - рождените ни дни, ще са нейде по света. И понеже, сме подвластни на предстоящия празник - РД ,  на възможно най- качествения мъж на планетата Земя, пък на него му се ходи в Дубай, ще бъде Дубай. 
Има малко история. На времето, когато Ванко от Марбро турс, правеше чартъри, сме ходили, няколко  пъти. Това - преди 2000- та. 

После, последно бяхме, 2014, 2016 - и не можахме да познаем Дубай, толкова беше се променил. 

Та идеята ми е - да поседим на топличко, да поседим на плажа и да си починем.

Ходеше ми се до Фуджейра - били сме там на почивка, много ни харесва, но нямям представа, как е между отделните емирства. Скоро отпаднаха и визите за Оман, ще скокнем и до там.

Нощувките съм разделила, между новата Мелия:

 

https://www.melia.com/en/hotels/united-arab-emirates/dubai/me-dubai/index.htm?utm_medium=247143&ectrans=1&utm_campaign=0_GLOBAL_H_googlemybusiness_ficha_ALLMKT&utm_content=5721&utm_source=228269&utm_term=text

 

И Атлантис:

 

https://www.atlantis.com/ar/dubai

 

Вечерята на празника, ще е в Бурдж ал Араб, една вечер, ще отидем и на Бурдж ал Араб.

 

Та, имам питане:

 

Кой рент-а-кар препоръчвате там?
Трябва ли, международна книжка за там или нашите са ОК?
Ако трябва, от къде се вади най- бързо?
Че сър Антъни си сменя паспорт и книжка и ще са готови на 26 . 02.2021.

А смятам да летим  на 5 февруари. Билети ще купя тия дни.

 

 

 

 

 

 

 

 

Много харесвам Дубай, но нещо бъркаш. 5 февруари коя година?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Много харесвам Дубай, но нещо бъркаш. 5 февруари коя година?

Уф, за 5-ти март иде реч:(

Лапсус лингве:(((

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Най-много ми харесва климатът през декември-март.  Ще бъде супер!

Мисля, че за Атлантис имаш безплатен трансфер от летище Дубай. Провери го, за да знаеш кога да вземате кола. Такситата не са скъпи. Таксито е по-евтино от билетчето за влакчето от началото на палмата до Атлантис.

Ние ходихме до Аутлет МОЛ, който е почти в пустинята, за малко пари.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мой приятел горещо препоръча Riu Dubai. Съвсем нов хотел, отворен през 2020 и според него перфектен за морска почивка. С многооо напитки и добра храна. Разбира се 24 all inclusive. което е супер рядко за Дубай. 

За Атлантис - супер решение. Аз съм била в този на палмата, мисля че сега има още един. Тъкмо миналата година в Саня реших, че съм била в трите - Бахами, Дубай и Саня, и те взеха че откриха още един в Дубай :-)))  Дано да сте в новия, за да разкажете. Ти разказваш прекрасно и все едно човек пътува с теб. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 30 минути , Дани Магелани каза:

Най-много ми харесва климатът през декември-март.  Ще бъде супер!

Мисля, че за Атлантис имаш безплатен трансфер от летище Дубай. Провери го, за да знаеш кога да вземате кола. Такситата не са скъпи. Таксито е по-евтино от билетчето за влакчето от началото на палмата до Атлантис.

Ние ходихме до Аутлет МОЛ, който е почти в пустинята, за малко пари.

Да, да, тия неща ги знам. На отиване, ще имаме трансфер от Мелия, на връщане - от Атлантис. Планирала съм, докато смев Мелия, да се пошматкаме насам-натам. 

После, ще е лежане:)))

преди 15 минути , Роми каза:

Мой приятел горещо препоръча Riu Dubai. Съвсем нов хотел, отворен през 2020 и според него перфектен за морска почивка. С многооо напитки и добра храна. Разбира се 24 all inclusive. което е супер рядко за Дубай. 

За Атлантис - супер решение. Аз съм била в този на палмата, мисля че сега има още един. Тъкмо миналата година в Саня реших, че съм била в трите - Бахами, Дубай и Саня, и те взеха че откриха още един в Дубай :-)))  Дано да сте в новия, за да разкажете. Ти разказваш прекрасно и все едно човек пътува с теб. 

Благодаря ти @Роми, за Атлантис дъ Палм говоря. Сега ще го погледна и този.

За нас манджата не толкова важна, няма да е ол-инклузив, важното е, да е на брега, със собствен плаж.

Имаме си един ирански ресторант, много любим, в Twin towers, надявам се да работи, за да ходим вечер там. С прекрасна гледка към Dubai creek и най- вкусното овнешко на света:))))

Работи, работиии, сега го проверих:)))

Страхотна кухня, обожавам овнешките им манджи - ако не знаеш, няма как да разбереш - толкова е хубаво и без никаква миризма на овче:)))

 

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g295424-d3919038-Reviews-Danial_Restaurant-Dubai_Emirate_of_Dubai.html

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Дани Магелани каза:

Най-много ми харесва климатът през декември-март.  Ще бъде супер!

Мисля, че за Атлантис имаш безплатен трансфер от летище Дубай. Провери го, за да знаеш кога да вземате кола. Такситата не са скъпи. Таксито е по-евтино от билетчето за влакчето от началото на палмата до Атлантис.

Ние ходихме до Аутлет МОЛ, който е почти в пустинята, за малко пари.

Дани, ние два пъти сме били за 8-ми март и си е жегичка:)))

Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Хайде, малко да отклоня вниманието, от ОНАЯ тема, че имам, разни питанки:)))

Планирам тия дни, една дъъългичка почивчица на топло. Нали съм ви казала, че отдавна, отдавна, си решихме - рождените ни дни, ще са нейде по света. И понеже, сме подвластни на предстоящия празник - РД ,  на възможно , най-финия, най- качествения мъж на планетата Земя, пък на него му се ходи в Дубай, ще бъде Дубай. 
Има малко история. На времето, когато Ванко от Марбро турс, правеше чартъри, сме ходили, няколко  пъти. Това - преди 2000- та. 

После, последно бяхме, 2014, 2016 - и не можахме да познаем Дубай, толкова беше се променил. 

Та идеята ми е - да поседим на топличко, да поседим на плажа и да си починем.

Ходеше ми се до Фуджейра - били сме там на почивка, много ни харесва, но нямям представа, как е между отделните емирства. Скоро отпаднаха и визите за Оман, ще ми се, да скокнем и до там.

Нощувките съм разделила, между новата Мелия:

 

https://www.melia.com/en/hotels/united-arab-emirates/dubai/me-dubai/index.htm?utm_medium=247143&ectrans=1&utm_campaign=0_GLOBAL_H_googlemybusiness_ficha_ALLMKT&utm_content=5721&utm_source=228269&utm_term=text

 

И Атлантис:

 

https://www.atlantis.com/ar/dubai

 

Вечерята на празника, ще е в Бурдж ал Араб, една вечер, ще отидем и на Бурдж Халифа.

 

 

 Ехеее, лайф.

Щях да ти препоръчам този, в който аз съм бил http://www.donatello-hoteldubai.com/ . Не е нещо  wow, но видях, че вече си резервирала.

Have fun! 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Радо, благодаря ти!
Ама, хотелите са ясни. Освен Мелия, другият, трябва да е директно на плажа:)))

Другите питанки не са още изяснени:)))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

@Радо, благодаря ти!
Ама, хотелите са ясни. 

Другите питанки не са още изяснени:)))

За шофирането там мога да споделя,че искат международна книжка,която пък се вади от пунктовете на СБА.Мисля,че ставаше веднага,отива се с една снимка,но каква точно беше процедурата може да се провери на телефоните или сайта им sba.bg

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , AlexandraKo каза:

@Радо, благодаря ти!
Ама, хотелите са ясни. Освен Мелия, другият, трябва да е директно на плажа:)))

Другите питанки не са още изяснени:)))

Ние ползвахме таксита освновно, даже с такси в определен смисъл излизаше по-евтино от метрото. 

Иначе браво за Дубай, върна ме 4 години назад, досега гледах снимки от там 🙂

даже и профилната ми снимка е оттам, май е време да я сменя 🙂

https://photos.app.goo.gl/ShWtXepbftyV6SG1A 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 57 минути , AlexandraKo каза:

Дани, ние два пъти сме били за 8-ми март и си е жегичка:)))

На фона на ужасните ми посещения  през май и август, посещенията ми през декември, януари и февруари си бяха супер, а в началото на март - добре.

Аз се крия от жегата под дебелите чадъри на басейните, че никак не ми понася. На плаж ходя рядко и стоя до час.

Винаги съм избирала хотел до 50-60 м от метростанция и на прибежки влизам на хладно в метрото. Също  се спасявам с такси или  трансферна кола. 

Но вие сте по-топлолюбиви от мен и сигурно ще ви е добре и на плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, IVM каза:

За шофирането там мога да споделя,че искат международна книжка,която пък се вади от пунктовете на СБА.Мисля,че ставаше веднага,отива се с една снимка,но каква точно беше процедурата може да се провери на телефоните или сайта им sba.bg

А, точно това питах:))Благодаря!Че имах смътен  спомен,за нещо подобно:)))

 

преди 30 минути , Радо каза:

Ние ползвахме таксита освновно, даже с такси в определен смисъл излизаше по-евтино от метрото. 

Иначе браво за Дубай, върна ме 4 години назад, досега гледах снимки от там 🙂

даже и профилната ми снимка е оттам, май е време да я сменя 🙂

https://photos.app.goo.gl/ShWtXepbftyV6SG1A 

 

Да, за из Дубай, такситата са си екстра- не са  скъпи, на за наоколо - предвиждам Оман, си трябва колица:)))

 

преди 26 минути , Дани Магелани каза:

На фона на ужасните ми посещения  през май и август, посещенията ми през декември, януари и февруари си бяха супер, а в началото на март - добре.

Аз се крия от жегата под дебелите чадъри на басейните, че никак не ми понася. На плаж ходя рядко и стоя до час.

Винаги съм избирала хотел до 50-60 м от метростанция и на прибежки влизам на хладно в метрото. Също  се спасявам с такси или  трансферна кола. 

Но вие сте по-топлолюбиви от мен и сигурно ще ви е добре и на плажа.

Дани, то и през март си е жега, ама ние сме топлолюбиви:)))И сме гущери:))) 

Ама, в август, даже за нас, е горещичко:))))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Кой рент-а-кар препоръчвате там?
Трябва ли, международна книжка за там или нашите са ОК?
Ако трябва, от къде се вади най- бързо?
Че сър Антъни си сменя паспорт и книжка и ще са готови на 26 . 02.2021.

А смятам да летим  на 5 март 2021. Билети ще купя тия дни.

Трябва ПСР тест, нещо друго?

За книжката, теоритично трябва да ги признават, защото били приели съответната конвенция, но все пак "за всеки случай" - в СБА мисля, че ги правиха "международните" за час и съответната такса. В петък се прибрах и времето беше чудно за плаж - дневни температури +30. Освен PCR,който трябва да е направен 72 часа преди полета, искат и застраховка с покрит риск "Ковид 19" гледаха PCR-ите само, но на теория може и застраховката да я поискат Освен това искат да имаш инсталирано приложението на дубайските здравни власти - това пак на теория, не са ми го искали на място. На случаен принцип може да направят PCR на летището и трябва да си изчакаш резултата в хотела - до 24 часа от взимането на пробата. Маските се носят задължително и на всякъде - вътре, вън, даже и в кола да си сам - пак. Направо се изненадах колко изрядни са всичките индийци пакистанци и т.н..... маските опънати, като по устав, не като нашите с носа навън :). Това с маските е неприятно в тая жега, но все пак ако ядеш или пиеш нещо може да си без, на плажа също, така , че това е решението... само по ресторантите и на плажа 🙂. За транспорта -  освен метрото ползвахме няколко пъти Юбер и го препоръчвам без пазарлъци всичко ясно и точно - колите само лексуси, супер бяха. За Фуджейра имахме интерес да ходим и да си вземем кола, но имаше разни колебания на хората в хотела трябвало или не трябвало PCR тест за там, та най-добре да се питат здравните власти може би. Взехме си предплатени карти с интернет, даже и някакви разговори - примерно 2 GB + местни разговори бяха около 15 долара. Имат си магазинче на летището.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Следя. Четох и аз за визите за Оман, че падат. Има и полети на добри цени от Истанбул за есента и се позамислям и аз за на там. @AlexandraKo разучавала ли са какви са условията за влизане в Оман, всмисъл тестове, карантина и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Спас. каза:

За книжката, теоритично трябва да ги признават, защото били приели съответната конвенция, но все пак "за всеки случай" - в СБА мисля, че ги правиха "международните" за час и съответната такса. В петък се прибрах и времето беше чудно за плаж - дневни температури +30. Освен PCR,който трябва да е направен 72 часа преди полета, искат и застраховка с покрит риск "Ковид 19" гледаха PCR-ите само, но на теория може и застраховката да я поискат Освен това искат да имаш инсталирано приложението на дубайските здравни власти - това пак на теория, не са ми го искали на място. На случаен принцип може да направят PCR на летището и трябва да си изчакаш резултата в хотела - до 24 часа от взимането на пробата. Маските се носят задължително и на всякъде - вътре, вън, даже и в кола да си сам - пак. Направо се изненадах колко изрядни са всичките индийци пакистанци и т.н..... маските опънати, като по устав, не като нашите с носа навън :). Това с маските е неприятно в тая жега, но все пак ако ядеш или пиеш нещо може да си без, на плажа също, така , че това е решението... само по ресторантите и на плажа 🙂. За транспорта -  освен метрото ползвахме няколко пъти Юбер и го препоръчвам без пазарлъци всичко ясно и точно - колите само лексуси, супер бяха. За Фуджейра имахме интерес да ходим и да си вземем кола, но имаше разни колебания на хората в хотела трябвало или не трябвало PCR тест за там, та най-добре да се питат здравните власти може би. Взехме си предплатени карти с интернет, даже и някакви разговори - примерно 2 GB + местни разговори бяха около 15 долара. Имат си магазинче на летището.

Много ти благодаряза ценната информация!
А някаква форма, преди пътуване попълва ли се - с получаване на QR код, както из Европа?

 

преди 13 минути , Йосиф Милчов каза:

Следя. Четох и аз за визите за Оман, че падат. Има и полети на добри цени от Истанбул за есента и се позамислям и аз за на там. @AlexandraKo разучавала ли са какви са условията за влизане в Оман, всмисъл тестове, карантина и т.н.

Още не съм, като отидем там, те ще знаят. И понеже ще имаме време, не го мисля от сега. Ако няма тестове идопълнителни условия, ще отидем. Ама, ако и за  там трябва тест- ще го мислим. То и на Уиз цената не беше лоша, като пуснаха билетите. Сега станахо по- скъпи, но ще ги купя в последния момент, за да снижа риска от промени. Уж:((( 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

Следя. Четох и аз за визите за Оман, че падат. Има и полети на добри цени от Истанбул за есента и се позамислям и аз за на там. @AlexandraKo разучавала ли са какви са условията за влизане в Оман, всмисъл тестове, карантина и т.н.

@BlackArt77 така сериозно наблюдаваме целия арабски полуостров, че пиле не може да прехвръкне без да разберем :-)))

Ето ти информация за моментното състояние за ограниченията и затворени граници за Оман.

Накратко карантина 7 дни и PCR- 72 ч. преди влизане.

https://www.omanair.com/ca/en/travel-checklist-and-guide

https://www.omanonlinevisa.com/restricted-entry-to-oman/

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@AlexandraKo

https://www.laperle.com/en

приятелка танцува в шоуто и каза, че било нещо невероятно...

не зная само до колко се притеснявате да сте на затворено с повече хора...макар да са взети мерки

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 минути , giafil каза:

@AlexandraKo

https://www.laperle.com/en

приятелка танцува в шоуто и каза, че било нещо невероятно...

не зная само до колко се притеснявате да сте на затворено с повече хора...макар да са взети мерки

Много ти благодаря! Погледнах го, страхотно е!

Обаче, последната дата, на която има билети е 6 март.

Оман, явно, няма да го бъде, с тия тестове и карантини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@AlexandraKo, учуди ме това че няма свободни билети. Погледнах, единствената дата с продадени билети за март месец е 16 март. За другите дати има свободни места. Представлението наистина е уникално. Поставено е от един от режисьорите на цирк Дю Солей. Разположението на местата в залата е такова, че Ви дава възможност за дистанция от други хора. Ние ходихме в края на ноември 2018 год. Заслужава си цената! Ето ако решиш да купуваш билети нашите места. Избирах ги месеци по-рано, и са най-добрите като цена и местоположение, видимост в залата.

 

IMG_20181129_183727.jpg.28b77a8d78b5006a26730ac267b57d07.jpg

 

849302840_(564).png.0e465e3ac93f8c977d6233d79e42d752.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 41 минути , Roje каза:

@AlexandraKo, учуди ме това че няма свободни билети. Погледнах, единствената дата с продадени билети за март месец е 16 март. За другите дати има свободни места. Представлението наистина е уникално. Поставено е от един от режисьорите на цирк Дю Солей. Разположението на местата в залата е такова, че Ви дава възможност за дистанция от други хора. Ние ходихме в края на ноември 2018 год. Заслужава си цената! Ето ако решиш да купуваш билети нашите места. Избирах ги месеци по-рано, и са най-добрите като цена и местоположение, видимост в залата.

 

IMG_20181129_183727.jpg.28b77a8d78b5006a26730ac267b57d07.jpg

 

849302840_(564).png.0e465e3ac93f8c977d6233d79e42d752.png

@Roje, много ти благодаря! Сега порових отново, явно не съм натиснала за март:(Верно има билети.

Вероятно ще отидем, ама зависи, рожденикът, какво ще рече. Че имаме една вечеря в Бурдж, една вечеря на Кулата, харесала съм и един концерт в Операта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Много ти благодаряза ценната информация!
А някаква форма, преди пътуване попълва ли се - с получаване на QR код, както из Европа?

Не, но имаше една декларация която пратиха от wizzair, на тема ковид, отпечатахме я, но нито сме я попълвали, нито са я искали. На връщане, на летището се чудиха около 20 минути дали да ни чекират, защото нямахме PCR тестове, независимо, че като български граждани имаме право да си направим и в България в рамките на 24 часа. След серия телефонни разговори ни чекираха... Иначе 80 % от хората трябваше да останат .... Ако имате възможност и ви се заминава може да си направите и там , за да не се занимавате след връщането, в Mall of the Emirates и Deira city center, правят за туристи за 150 дирхама или ако си запазите час за някоя от болниците през приложението за ковид. А защо в България антигенните тестове принципно са приравнени на PCR, но при връщане от чужбина искат само PCR... Идея си нямам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Спас. каза:

Не, но имаше една декларация която пратиха от wizzair, на тема ковид, отпечатахме я, но нито сме я попълвали, нито са я искали. На връщане, на летището се чудиха около 20 минути дали да ни чекират, защото нямахме PCR тестове, независимо, че като български граждани имаме право да си направим и в България в рамките на 24 часа. След серия телефонни разговори ни чекираха... Иначе 80 % от хората трябваше да останат .... Ако имате възможност и ви се заминава може да си направите и там , за да не се занимавате след връщането, в Mall of the Emirates и Deira city center, правят за туристи за 150 дирхама или ако си запазите час за някоя от болниците през приложението за ковид. А защо в България антигенните тестове принципно са приравнени на PCR, но при връщане от чужбина искат само PCR... Идея си нямам.

Отново , много ти благодаря! Нека стигнем, пък за връщането, ще го мислим. Вероятно ще си го направим там, за да няма проблеми.

А вие, като кацнахте, в карантина ли ви сложиха?

Връзка към мнение
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

Отново , много ти благодаря! Нека стигнем, пък за връщането, ще го мислим. Вероятно ще си го направим там, за да няма проблеми.

А вие, като кацнахте, в карантина ли ви сложиха?

Не, показваш отрицателния PCR и заминаваш. Можело на случаен принцип да ти направят нов тест на летището при пристигането и тогава си длъжен да се карантинираш в хотела докато излезе резултата, до 24 часа . Ако не дай си боже излезе положителен, вече трябва истинска карантина, но тук вече нямам информация . Тъй като нещата са динамични, може преди да заминете да видите дали няма промяна. ОАЕ имат посолство в БГ, отзивчиви са и отговарят на въпроси.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Спас. каза:

Не, показваш отрицателния PCR и заминаваш. Можело на случаен принцип да ти направят нов тест на летището при пристигането и тогава си длъжен да се карантинираш в хотела докато излезе резултата, до 24 часа . Ако не дай си боже излезе положителен, вече трябва истинска карантина, но тук вече нямам информация . Тъй като нещата са динамични, може преди да заминете да видите дали няма промяна. ОАЕ имат посолство в БГ, отзивчиви са и отговарят на въпроси.

 

Не, аз имах пхредвид, като кацнахте в БГ, дали ви сложиха в карантина.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.