Прескочи до съдържание

Майска Португалия 2021 - планиране на трето посещение


Lindt

Препоръчани мнения

преди 35 минути , Дани Магелани каза:

Вече се превърна от великденско в юнско пътуване. Ще става и за море.

Чудя се и аз дали няма да е ок юнско пътуване. Ако ми позволят да си преместя полетите 04-14.06, даже е по-добре. Ама в момента ми дава грешка за тези полети и даже не знам дали ще иска доплащане заради повече от 30 дни разлика. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 13 минути , Lindt каза:

Чудя се и аз дали няма да е ок юнско пътуване. Ако ми позволят да си преместя полетите 04-14.06, даже е по-добре. Ама в момента ми дава грешка за тези полети и даже не знам дали ще иска доплащане заради повече от 30 дни разлика. 

Мисля, че ще прехвърлят моите 3 май - 14 май за 31 май - 11 юни. Ако стане 4-14 юни още по-добре.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е, добре, де... нали Португалия започва леко-полека да отваря след католическия Великден?! Последно като гледах на 19.04. е вторият етап, а на 3.05. е третият от отварянето. Да не се е променило нещо? След три смени от страна на Луфти и ако се запази този план на отваряне, може и да ни огрее сега.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , tougherty каза:

Няма логика наистина, от 3 май падат абсолютно всички ограничения в Португалия. Предполагам просто няма достатъчно пътници през месец май. 

Ами ние вече превишаваме бройките (500 на 1 милион за две седмици) и следва да има карантина при влизане в Португалия. Ще спекулирам и ще кажа, че май уиз не вярват, че мерките ни ще подобрят положението за 1 месец. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , Lindt каза:

Ами ние вече превишаваме бройките (500 на 1 милион за две седмици) и следва да има карантина при влизане в Португалия. Ще спекулирам и ще кажа, че май уиз не вярват, че мерките ни ще подобрят положението за 1 месец. 

Уф, този момент съвсем го бях забравила... Мда, то ако има карантина, не става.

Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Не си струва. Хем клечане по опашки, хем пари, хем притеснения. За две седмици най-малко има смисъл, според мен.Знаеш ме, че не съм ОР за пример, ама всичкото накуп, ми идва много.По минимум 5 пътувания за годината, по 400 лева за тестове...

По-скоро ме притесняваше, че баш по великденските празници ще е трудно намирането на лаборатории. Не че не мога сам да си направя PCR за КоВИД, лично съм изнамерил с бластване едни праймери, които са различни от стандартните в комплектите, които се ползват. От чисто научно любопитство. работи си методът, пробвал съм го с проби от колеги, които са изследвани с напълно автоматизираните PCR-китове в сетифицирани лаборатории и ми се получава пълно засичане. Ама нали ние нямаме лиценз, няма как да мина граничен контрол с моите самоделни PCR-и 😄 

 

Така или иначе, втори неуспешен опит с Лисабон. Аз няма как да отсъствам по друго време на семестъра, освен когато събирам празници. Тия десет дни бяха максимумът, който можеше да се изстиска. После пък е сесия, чак до 23ти юли. Нищо, де - план А (Португалия) пропадна, следим за план В - Кападокия, а план С -  - Албания през Македония засега го считам за сигурен, просто за разлика от предните два плана, този беше по-добре да се реализира през лятото, отколкото през май месец. 🙂 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам, на мен ми се струва, че локдаунът сега би трябвало да даде резултати след около месец, но явно уиз имат други виждания по въпроса. Както и да, засега не мисля да хвърляме бялата кърпа и да изпуснем многото почивни дни (и ваканцията) покрай Великден. Така и така натам не сме с директен полет, ще търся с прекачване и за връщането.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

И ние сме с прекачане, може пък и да ни огрее за там, а? 😜Освен ако не гледат само националността по паспорт/л.к. и по това да слагат в карантина... не знам. 
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Никой не знае какво мислят Уиз, те самите не знаят според мен.

Миналото лято имах билети до Лисабон, но заминаха, отмениха  всичко за лятото в един момент, но пък от Букурещ си летяха, та не е само до вируси и карантини.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Понеже току -що се върнах от Терсейра,  да дам инфо, преди да забравя. Бяхме цяла седмица там, без кола под наем. Направихме всички пътеки във visitazores, без 2 малки. Ползвахме изцяло пешефайтон и автобуси. За автобусите,  информацията в гугъл мапс е актуална, та става много лесно човек да се ориентира. Плаща се на шофьора. Спахме в Бишкойтош (много ни хареса ), Ангра (много ни хареса ), Прая (най-малко от трите места ни хареса). Не ходихме само в пещерите, защото не обичаме лаврови пещери.  Сравнено със Сан Магел, да, има по-малко да предложи, но толкова е зелено, хората са уникално мили, в.момента цъфтят хортензиите и е голяма, голяма красота. В северната част на острова е по-влажно и дъждовно и Има повече цветя, сравнено с южната. Цените по заведенията са обидно ниски, храната е много вкусна , първите дни бяхме в самостоятелна къща с всички удобства, а на пристанището продават риба сутрин, така че за всеки желаещ е без проблем да си хапва вкусно. Не знам дали пак ще отида, защото видяхме всичко, но горещо препоръчвам за хора, които обичат да ходят пеш. За другите 7 дни ще дойдат много. Пясъчен плаж има само в Прая , също и в Ангра пред нашия хотел имаше малък плаж. Иначе на всички плажове, естествени , независимо къде се намират из острова, има спасители, има и удобства. Спасителите започват от 15.06, ако някой му се плажува.

20220624_183716.jpg

20220623_135039.jpg

20220623_112108.jpg

20220623_105612.jpg

20220622_105226.jpg

20220621_140145.jpg

20220621_110425.jpg

20220620_145901.jpg

20220620_125145.jpg

20220620_120844.jpg

20220620_090339.jpg

20220619_133539.jpg

20220619_103629.jpg

20220619_102100.jpg

20220618_133247.jpg

20220618_124932.jpg

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

@luba_rizova, как стигнахте до там? С Раян ли пътувахте?

Да, имаше билети целия юни на цени 9-20 евро от Станстед.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.