Прескочи до съдържание

Uber - нещо като airbnb за таксита и превоз?


Препоръчани мнения

преди 18 минути , Фил каза:

Имам следния въпрос - нормално ли е 4 човека да ползват един автомобил,  uberX ?

Аз немисля че би било проблем,преди няколко седмици приятетели 4 бр се качиха на Uber без проблем.А  един път ни качиха 5 възрастни и едно дете,голям смях падна тогава .(не в Европа)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Принципно гледат да свършат работа и да си вземат парите...

Качвали сме се с деца без столчета, по принцип в такси е разрешено, но в частна кола не. Шофьора ни закара до летището по малките улички, за да не го спре полиция 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Uber са пуснали трансфер с хеликоптери от Манхатън до летище JFK. Цените са от 200 до 225 долара на човек:

image.thumb.png.e332518686efee9fdd5df8d9bd85e833.png

https://thepointsguy.com/news/we-tried-ubers-helicopter-service-new-york-jfk/

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Една от апликациите за споделено пътуване в NYC е преустановила работа. Причината - покачване на заплатите на шофьорите:

https://thepointsguy.com/news/juno-ride-hailing-ends-services/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.10.2019 г. в 17:14, akair каза:

Uber са пуснали трансфер с хеликоптери от Манхатън до летище JFK. Цените са от 200 до 225 долара на човек:

image.thumb.png.e332518686efee9fdd5df8d9bd85e833.png

https://thepointsguy.com/news/we-tried-ubers-helicopter-service-new-york-jfk/

Ехаааа, що не го рече по-рано?🛩️

Връзка към мнение

Нещо интересно за ползващите Uber

https://www.businessinsider.com/uber-lyft-driver-bad-passengers-2019-11#at-the-end-of-the-day-the-majority-of-people-are-great-and-the-bad-passengers-are-few-and-far-between-9

Аз се замислих за детските седалки. 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Аз кодове не съм виждал.

Тия дни (трябва да проверя докога) имаше ако пътуваш 1 път тази седмица печелиш 10% отстъпка следващата, ако пътуваш 5  пъти - 20 % . Ама важи само за САЩ и баш навъртях пътуванията и си тръгнах и сега тука няма отстъпка.

Много са им рестриктивни промоциите. 

Има постоянно 5% ако купуваш кредити предварително

Връзка към мнение
преди 50 минути , Oshko каза:

Има ли в момента актуален някакъв код или промоция при регистрация?

Всеки вече регистриран може да ти прати код, и двамата ще имате отстъпка. 

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

 

Може ли някой, който има практически опит да обясни набързо как се ползва Uber. Не съм ползвал до сега, а не ми се иска да се уча в движение в Мексико.

Свалих си приложението, предполагам лесно се търси, примерно както си поръчваш такси?

Кога става ясна цената?

При самото търсене бих имал wi-fi примерно в хотела, но после слизам и освам без интернет. Как се случват нещата? Запомням номера и го намирам примерно и се качвам. После трябва ли ми интернет? Как става плащането, предполагам автоматично от добавената карта в приложението? Обаче налага ли се да кликна примерно някъде - ОК, пристигнал съм и плащам? Защото в момента на слизането не бих имал интернет.

Връзка към мнение

В приложението поръчваш кола, избираш си началната точка и крайната точка, дава ти цена и избор на варианти - обикновена кола, лукс, голяма. Изчакваш някой да приеме поръчката, виждаш му номера и къде се намира на картата. Тогава следиш като наближи и може да излезеш от зоната на интернета и да чакаш на улицата.

Рядко се случва да откаже после и да не дойде, примерно авария, проблем с трафика и ако не се появи много време трябва да влезеш пак при интернета и да видиш какво става.

Като се качиш вече нищо не трябва да правиш, като свърши ти дава възможност да дадеш бакшиш и оценка, но ако нямаш нет няма да я видиш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще ти трябва нет нонстоп, за да потвърдиш качването и слизането. Имай две наум за Убър в Латинска Америка обаче. В Мексико не съм ползвал , но в Южна Америка направих десетина опита !!! и нямам нито едно возене. Чакаш, чакаш и не идват . Разчитат да анулираш и те да си приберат парите, докато возят други хора по друг такси канал. Успешно съм ползвал многократно други локални аппове като Кабифай и подобни ... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, stanislavpp каза:

Ще ти трябва нет нонстоп, за да потвърдиш качването и слизането. Имай две наум за Убър в Латинска Америка обаче. В Мексико не съм ползвал , но в Южна Америка направих десетина опита !!! и нямам нито едно возене. Чакаш, чакаш и не идват . Разчитат да анулираш и те да си приберат парите, докато возят други хора по друг такси канал. Успешно съм ползвал многократно други локални аппове като Кабифай и подобни ... 

Това ново ли е, миналата година докъм октомври не се потвърждаваше слизането.

В Бразилия никакви проблеми не съм имал да не идва или подобни шашми....

Връзка към мнение

Не е ново, но ако шофьора не потвърди за края на курса, ако нямаш нет си обречен брояча да върти , докато шофьора пожелае ( ако е недобросъвестен). От Перу и Колумбия е моят печален опит.

Връзка към мнение

Освен да си поръчаш от началната точка е хубаво да посочиш в съобщение до водача и точно къде си - избираш например кафене или нещо подобно, известна сграда и пишеш, че го чакаш пред нея и т.н. Иначе ми се е случвало да не можем да се открием, ако просто посоча началната точка. Не говоря за Мексико, но предполагам, че и там е така. Понякога и шофьора изпраща съобщение, което няма как да видиш, ако си без интернет. Все пак не е невъзможно да се ползва и без постоянен интернет. 

Връзка към мнение
преди 8 минути , stanislavpp каза:

Не е ново, но ако шофьора не потвърди за края на курса, ако нямаш нет си обречен брояча да върти , докато шофьора пожелае ( ако е недобросъвестен). От Перу и Колумбия е моят печален опит.

Ама то не ти иска да потвърдиш, иначе после може да провериш в хисторито докъде те е возил. На мен ми се е случвало веднъж с Кабифай да забрави да приключи, писах мейл и ми върнаха парите.

Връзка към мнение

За Мексико мога да кажа, че не съм имала никакви проблеми. Супер коректни бяха всички, при които се возихме. Ако нямаш нет на момента, когато се закачиш, веднага ще ти зареди отново и ще ти напише инфо за пътуването и дали искаш да дадеш бакшиш. Само да препоръчам да не се ползва новата опция да се плаща в кеш, че там вече става мазало. На два пъти на едни приятели им отбелязват шофьорите, че не са им платили кеш, въпреки че са и така ти се блокира Uber-a,  докато не платиш. Втори път. Колкото и да се опитвахве да се разберем с Uber по този въпрос е просто твоята дума срещу неговата. Така, че си заредете добре картата и си плащайте с нея.

Отделно, в час пик цените се вдигат и обратното. Даже в рамките на 5-10 минути, цените могат да паднат или да се чакат двойно. Зависи колко е натоварено.

 

Редактирано: А да - за Мексико сити специално, внимавай да отбележиш точния терминал, че има два, а разстоянието е солидно. На международния терминал даже си има два определени гейта за Uber -  мисля, че бяха 6 и 7 или 7 и 8. Избираш си единя и точно там идват колите. Гейтовете са, като излезеш от багажното, завиващ наляво.

 

И още тещо се сетих - повечето шофьори не позволяват да се качва никой отпред. Така, че поръчвай коли, където можете да се съберете без да ползвате предната седалка.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се че е добре да имаш нет, но става и без. В щатите предимно съм го ползвал без, и веднъж в Сао Пауло като ходихме до американското посолство без телефони

Връзка към мнение

Сега в Бразилия ползвахме Uber без никакви проблеми, но имахме нет навсякъде. Имахме само веднъж проблем като не можахме да се намерим с шофьора, но си върнаха парите след като се оплакахме, че не ние взел.

Връзка към мнение

Предполагам, че е коментирано в темата, но на мен не ми беше ясно преди да се наложи да го ползвам за 1ви път, че има и UberPool, при който споделяш пътя с други по маршрута, освен това може да не те остави на точното място (много наблизо) и ако бързаш за полет/влак/автобус не е удачно. Просто не бях наясно и ми беше обяснено, понеже трябваше да ползвам uber сама в друга държава 🙂

Връзка към мнение
Мирослав Василев

С лекото уточнение, че UberPool е наличен само в някой държави.

 

Поне, в голяма част от Европа все още не е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Разбра се тези дни, че има проектозакон, който да облекчи регулациите, така че Uber да може да се завърне в България. За да не залитаме в политическа посока, няма да споменавам партии и да дадвам линкове, който се интересува - ще намери. 
Бих казал - дано, ама надали - като знам какво лоби имат таксиджиите и как се страхуват повечето политици от тази гилдия - съмнявам се да мине...

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Фил каза:

като знам какво лоби имат таксиджиите

А лобито на Uber  не е ли силно?  Случайно ли точно сега се  заговори за проектозакона?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.