Прескочи до съдържание

Uber - нещо като airbnb за таксита и превоз?


Препоръчани мнения

Саудитска Арабия инвестира 3.5 млрд. долара в "Юбер"

http://www.dnevnik.bg/biznes/2016/06/02/2770316_sauditska_arabiia_investira_35_mlrd_dolara_v_juber/

 

Щом за 3,5 млрд. взимат 5% от компанията, значи в момента Uber се оценява на 70 млрд... 

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...
На 9.12.2014 г. в 13:26, macf1an каза:

Така, ако искате да максимизирате "ползите" от промоцията в началото, приемат за регистрация и кредитни, и дебитни карти. По акаунт на всяка, с нов е-майл, разбира се. Вярно, като поръчвате ще трябва да сменяте потребителското си име и парола, но все пак кярът си е кяр.

Преди малко разгледах приложението на Uber и видях, че зъдължително се изисква въвеждане на номера и CVC кода на банкова карта.Има  ли нещо притеснително в този факт?Не е ли възможност за злоупотреба.Ясно е,че винаги има опасност,но аз не регистрирам никъде банковите си карти.Просто за сигурност.:)

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Ние използвахме карта Revolute за регистрацията в Uber и не сме имали притеснения. Първо можеш да заредиш малко пари и второ - можеш от приложението да ограничиш плащанията и да си правят колкото си искат опити... 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Georgie каза:

Преди малко разгледах приложението на Uber и видях, че зъдължително се изисква въвеждане на номера и CVC кода на банкова карта.Има  ли нещо притеснително в този факт?Не е ли възможност за злоупотреба.Ясно е,че винаги има опасност,но аз не регистрирам никъде банковите си карти.Просто за сигурност.:)

Ами то ако не си ги въведеш, няма как да платиш :) И аз не обичам да ги запомням навсякъде, но понякога няма начин.

За сметк на това, после може да пътуваш, дори да не си си взел кредитната карта.

Всъщност може да плащаш през Пейпал (но трябва да си регистрираш картата или банкова сметка в Пейпал...)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Когато изпише че тарифата с Убер е 10 евро примерно, това на човек ли е или за курса?

преди 1 минута , Mary каза:

 

Какво и е по специалното на тази карта че пести пари?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Nivea каза:

Когато изпише че тарифата с Убер е 10 евро примерно, това на човек ли е или за курса?

Какво и е по специалното на тази карта че пести пари?

- за курса

- ми попрочети темата, като цяло има прилични обменни курсове и по-ниски такси при теглене на чужда валута

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Uber са си признали, че са ги хакнали и са им откраднали данните на 57 милиона души през октомври 2016. Фирмата е платила 100 милиона долара, за да не бъдат използвани данните. Това става ясно чак сега след смяната на CEO-тo и уволнението на шефа на сигурността. От Independent

Нещо много гафове им се събраха на Uber

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , neuromancer каза:

 

Нещо много гафове им се събраха на Uber

много врагове им се събраха ... и може би затова :unsure:

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

Фирмата е платила 100 милиона долара, за да не бъдат използвани данните.

Както никога не са излизали на печалба, душеш им е дошъл тоя откуп :lol:

преди 1 час, Фил каза:

много врагове им се събраха ... и може би затова :unsure:

Някой голям играч на пазара с таксиметрови услуги е наел хакери, за да ги изпържи?! Не че не е възможно, но много често хакват всякакви бази данни и от тях изтича информация, без някой да има врагове. 

Иначе при положение, че не плащат никакви такси и данъци, много ясно, че ще са конкуретни, въпросът е това ли е начинът :)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

някой ползвал ли е Uber в Португалия? разглеждам варианти за транспорт до летището в Порто в доста ранен час, и google maps ми предлага Uber или Cabify - това второто за пръв път го чувам, но като проучих, е подобно, засега имат мрежа само в испано- и португалско- говорящи държави, и като се сравнят тарифите, е по-скъпо от Uber-a, но пък можеш да си направиш предварителна резервация за точен час

 

мен още ми е тъпо, че ги натириха от тук, защото ми беше кеф да се возя с такива коли, вместо с такси, когато ми се е налагало, така че и там бих предпочела Uber вместо такси /сравних тарифите с 1-2 такси компании с онлайн-калкулатори за разстояния и цени, сходни са/, по-скоро се чудя дали е добре развита услугата - имам предвид да чакам не повече от 5-10 минути за pick-up от сравнително централен адрес?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ползвал съм Cabify в Бразилия 5-6 пъти, нямам забележки. Малко по-скъпи са от Uber, ама правят промоции от време на време с 20-30% отстъпка и дават мили - Авиос и LATAM точки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, antea каза:

някой ползвал ли е Uber в Португалия? разглеждам варианти за транспорт до летището в Порто в доста ранен час, и google maps ми предлага Uber или Cabify - това второто за пръв път го чувам, но като проучих, е подобно, засега имат мрежа само в испано- и португалско- говорящи държави, и като се сравнят тарифите, е по-скъпо от Uber-a, но пък можеш да си направиш предварителна резервация за точен час

Ние ползвахме Uber в Португалия, но в Лисабон. В Порто летището е далеч и щеше да излезе около 25€ по спомен пътуването... Обмисляхме Cabify, които преди предлагаха 6€ sign up бонус, но докато дойде време за пътуването ни, го спряха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Днес видях във Варшава велосипедисти с квадратна кутия-раница на гърба с надпис Uber ,за разнасяне на храна.Бяха почти всички африканци,египтяни,индийци.Снощи в хостела в стаята бяха само такива и се принудих да подаря слушалките ми на един,защото си слушаше музика на говорител.:)

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

няма как да не я познаеш колата по това, което ти пращат като инфо, а и отделно можеш да си я следиш в приложението, докато застане пред теб 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз и жена ми имаме в профила по едно намаление от 15лв за нови членове, но не знам как да го използвам.

Изпозлвахме аплкацията в Полша два пъти, като сумите бяха по 6-7 евро, но така и не разбрах как да изразходя тази промоция.

Пише, че това е намаление от 15лв, но никъде няма подробности колко трябва да струва пътуването, за да се активира.

Някой знае ли нещо по върпоса?

Връзка към мнение

Вече не можеш. Намалението важи за първото ти пътуване с Uber, но трябва купонът, който си въвел да е за съответната държава. И аз го научих по "трудния" начин, зареждайки американски купон за 22 долара, а първото ползване на Uber беше в Банкок. За да ползвам намаление е трябвало да имам купон за Х бата. След като направиш първо пътуване, дори да ползваш услугата в държавата, за която имаш купон, той няма да се приспадне, тъй като вече няма да ти е първо пътуване. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

От утре Uber  поскъпва в Лондон с 15 пенса на миля. Причината е програма за подмяна на автомобилите на шофьорите на Uber с електрически, както и кампания на кметството за подобряване качеството на въздуха в Лондон

https://thepointsguy.com/news/ubers-london-more-expensive-clean-air-fee/

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.