Прескочи до съдържание

Гората на магеланци - засаждане на 15.05.2021г.


Препоръчани мнения

Мили магеланци, най-сетне мога да обявя дата за засаждане на нашата гора - 15.05.2021г. от 8:30- 9,00ч.  Имаме заявени/ по норматив/  300 фиданки. Ще имаме с нас двама служители на Горското. Теренът е достъпен, до сами пътя е. Намира се на 9минути с кола от последната спирка на автобус № 63, Златни мостове или 10-15мин. пеша.

Тръгва се нагоре по пътя и след хижа Момина скала се продължава още нагоре в посока х. Бор. и х. Тинтява.

1789228979_viber__2021-05-12_13-06-00.jpg.e63320647d4ef7309fae3ea23e43e241.jpg

При хижа Родина могат да се оставят колите, защото следва доста разбит участък от пътя. От там до вашето място са 3-5 минути пеша, което е на един голям десен завой, теренът е в ляво. Скатен е, има доста клони, треволяци, иска се почистване. 

 

96572044_viber__2021-05-12_13-06-07.jpg.4fb90786e2e14c1c6103242aef457a79.jpg

 

1034073700_viber__2021-05-12_13-06-03.jpg.7a9d5e6714504b1073c3303fc886ba9c.jpg

 

1360488710_viber__2021-05-12_13-06-07.jpg.daf983314415357aa3c8de58b852c8e1.jpg

 

962958997_viber__2021-05-12_13-06-08.jpg.06c55e9ceb82992d364a9d06c4be2555.jpg

 

Мястото е над Камен дел, поне така ми се стори там, малко по- напред имаше гледка към София. Ето координати: 42.6188366,23.2616096

https://goo.gl/maps/Py7xeqjcUtcyG3i97 

 

Сега малко за организацията: 

1. Моля да направим бързо преброяване на залесителите. Поканете приятели, доведете децата.

2. Всеки да пише дали има кола или трябва да се качи при другарче.

3. Ще ни осигурят лопати, мотики, ножици, но горските, с които бях, казаха, че си трябва храсторез, но не се знае ще имат ли наличен. Ако имате някакви режещи инструменти, можете да ги вземете. Носете си ръкавици, стабилни обувки.

 

За момента това е най- важното. Моля, бъдете активни! Това си е магеланска сбирка!

@Георги ще даде допълнителна информация за събирането на нужните средства.

 

Списък желаещи:

1. Цвете

2. Георги

3. savagejo

4. Lindt

5. Lirea

6. Elena

7. Фил

8. Victoria

9. Monika_Koko

10. Branko

11. wiliko

12. mia69

13. patilana

14. master_of_germs

15. Roberto Baggio

16. Roberto Baggio +1

17. Roberto Baggio +2

18. Граф Вронски

19. izida

20. mary_shery

21. Victoria+1

22. tolysgg

23. MayaS

24. Иво

25. Radnev

26. А.Д.А

 

 

Списък коли или друг транспорт:

Георги, patilana (1 свободно място)

Lirea (3 свободни места)

Фил, Elena (2 свободни места)

Цвете, Monika_Koko, Граф Вронски, izida

Branko (3 свободни места)

Victoria (2 свободни места)

Roberto Baggio, savagejo

mary_shery (3 места в колата)

tolysgg (връща се около обяд)

MayaS, Иво (2 места от Горна Баня)

А.Д.А (2 места, около Сточна Гара)

 

 

 

 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 9
  • Браво 6
Връзка към мнение

Ще извинявате за спама, но ще натагвам всички, които изявиха някакъв интерес в първоначалната тема.

 

@mia69, @Mary, @Tedy, @jungfraujoch, @Monika_Koko, @Branko, @Брани, @mu_ry, @Lirea, @savagejo, @Elena, @Вероника, @patilana, @stebal, @cck, @Lindt, @ZORI, @bulpa, @Костов, @wiliko, @lyusi, @lesy, @Миланка

@peterpup, @Svetulche, @master_of_germs, @makler, @Граф Вронски, @mary_shery, @Niceday, @Божидар, @ruwenzogy, @margarettod, @Petkan, @Цвета, @aikula3d, @Gentleman Basta, @vlady, @patilana, @Божидар, @Румяна, @Фил, @ЕмиЖор, @Desi75, @само Рени, @sndos, @MayaS, @Roberto Baggio, @stebal, @makler, @tolysgg, @Victoria, @giafil, @Катя мравката

 

 

Записвам се, освен ако не ми влезе някаква бурма в главата да ходя с колело (едва ли), ще имам и две места в колата.

 

Относно средставата, очаквам финални фактури да ми изпратят по имейла и ще ви кажа като имам официалната сума. Повече от 20лв на човек няма да е при всички положения.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Приветствам прекрасната инициатива от самото начало.

Но както тогава споменах,няма да участвам тази година.

Пожелавам успех в начинанието!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще се включа от 8.30 до 10.30, после ще тичам за служебната инициатива за садене на дръвчета. Тя ще е по-скоро символична и чисто теоретично би могло да се върна по-късно при вас, да речем около 13.30-14 ч. Ако все още сте там, че то 6 часа след началото вече може да сте окапали и обезБИРИли.

 

Иначе кола имам и съм сама, така че имам места.

 

На магеланското знаме дали няма да му хареса да се разходи до Витоша за фотосесия с едно такова хубаво събитие?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не съм в София. Рядко идвам за малко, но тази седмица не мога. 

Ще се включа със средства. 

Връзка към мнение
преди 24 минути , Lirea каза:

 

На магеланското знаме дали няма да му хареса да се разходи до Витоша за фотосесия с едно такова хубаво събитие?

На Магеланското Знаме още отдавна сме му определили точно на това събитие да бъде предадено, за да поеме в посока Узбекистан. Чаках само потвърждение на дата и място. И @Граф Вронски и/или @izida да потвърдят, че ще дойдат, което мисля, че ще стане.

Аз съм без кола, по-вероятно сам, но ще обсъдя довечера с @Mistress of Germs.  Не ме бърка и пеш да дойда, че имам нужда да тренирам повече, но все пак май е по-добре да поспестим сили за копаенето. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Участвам във събирането на необходимата сума, разбира се.

Ще направя всичко възможно и да се домъкна физически. Не съм наясно дали сам, с дете, с по-добрата половинка, с резачки (храсторез нямам), но предполагам с автомобил.

Та бройте ме. Дано и времето е подходящо!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, savagejo каза:

Аз се включвам, без кола съм обаче, така че си търся някоя добра душа да ме качи :blush:

Направо давай по ред на свободните места при мен, че ако тръгнем и за коли да се пазарим няма да му излезе края 🙂 Записах те в моята кола.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Elena каза:

Идвам и ще копАм за двама! Без кола съм.

И теб те прибирам в нашата кола.

 

Към останалите, ще ви включвам в списъка чак когато ми потвърдите окончателно, че гледам има още някакви въпросителни 🙂

В момента, epetkov каза:

Няколко магеланци  писаха, че ще се включат със средства, ама не виждам  банковата сметка никъде.

Още не знаем колко ще са разходите, но при всички положения няма да е нещо фрапантно, после ще го сметнем.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение


И аз ще се включа. 
 

преди 49 минути , Георги каза:

И теб те прибирам в нашата кола.


Ако искаш  (и ако тя иска)  @Elena мога аз да я взема с колата, че на теб едва ли ти е много на път, пък при теб някой, който ти е по-наблизо?

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз ще съм с кола.

Другарчето ми обаче иска да се върне по обяд и не мога да му гарантирам това май, та засега е под въпрос.

Резачки нямам. Имам една проста ножица за дребни клонки, звучи ми като да няма смисъл да я вземам?

Ще се включа със средства.

Евентуално може да транспортирам някого.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Monika_Koko каза:

Цвети, може ли да ме отнесеш с твоята кола до мястото ? 🙂 

Мони, ще се уговорим по телефона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Твърде много и съществени промени, междувременно...
Много бих искала, но не живея в София, а ковид разби изцяло предишния ми начин на живот.
Ще се включа във финансирането.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.