Прескочи до съдържание

Гората на магеланци - засаждане на 15.05.2021г.


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Георги каза:

 

Към останалите, ще ви включвам в списъка чак когато ми потвърдите окончателно, че гледам има още някакви въпросителни 🙂

 

Аз не успях да се изразя, както трябва. Твърдо ще дойда. Възможно е и да доведа помощници с кола, но за тях още нищо не обещавам.

Обърнахте ли внимание на прогнозата? Много е дъждовно до края на седмицата, като засега в събота сутрин се очаква добро време, но следобед ще да почне здрав дъжд, който през нощта срещу неделя би могъл да обърне и на сняг.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Потвърждавам за 2-ма възрастни и един дребосък. Транспорт имаме, както и едно свободно място в колата. Тръгваме от Люлин 7, ако е удобно за някого, може да го вземем с нас. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Аз не успях да се изразя, както трябва. Твърдо ще дойда. Възможно е и да доведа помощници с кола, но за тях още нищо не обещавам.

Обърнахте ли внимание на прогнозата? Много е дъждовно до края на седмицата, като засега в събота сутрин се очаква добро време, но следобед ще да почне здрав дъжд, който през нощта срещу неделя би могъл да обърне и на сняг.

Нека @Цвете да каже как ще процедираме с времето. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз дори не съм гледала прогнозите. Ами няма какво да направим, ще започнем, пък колкото ни позволи дядо Боже. Ако не смогнем, ще продължим другия уикенд. 
Почвам преговори с Шефа за слънчева събота😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Граф Вронски

Здравейте,
с @izida ще се включим и ще бъдем в колата на @Цвете (благодарим ти).

@master_of_germs, ще направим размяната на знаменето 😉 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пишете, моля, ако някой с кола гарантирано знае, че ще се пуска към града наобратно докъм / преди обяд, за да знам дали моята приятелка би имала възможност за връщане, ако дойде.

Връзка към мнение

Никога не съм садил дръвче и много ми се щеше да се включа. Ама си чакам втората ваксина след 10 дена и нещо почнах да изперквам на тема избягване на контакти, че да не вземе да се отложи нещо ... Та засега само ще викам "Велики сте!". И да, ще се включа във финансирането.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Потвърждавам и аз присъствие, с кола съм и може би ще имам поне 2 свободни места. Ако времето не е крайно лошо ще взема и младеж на 8 години 🙂

Тъй като имаме предвидени следобедни ангажименти може би ще трябва около обяд да се спуснем към София (и в този ред на мисли смятам, че мога да съм полезен на приятелката на Victoria). Живея в близост до бул. България и Околовръстен път.

Ножица и не много голям трион за рязане на клони мога да взема.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За съжаление няма да успея да присъствам, поради друг поет ангажимент за тази събота 😞 Но заявявам участие за следващата инициатива 😀 Ще се включа финансово.

Връзка към мнение
преди 8 часа, tolysgg каза:

 

Тъй като имаме предвидени следобедни ангажименти може би ще трябва около обяд да се спуснем към София (и в този ред на мисли смятам, че мога да съм полезен на приятелката на Victoria). Живея в близост до бул. България и Околовръстен път.

 

Благодаря!

В такъв случай си те заплювам да я върнеш до града, надявам се няма да има проблем да я оставиш на подходящ градски транспорт в близост. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже нямам ръкавици, мисля утре да отида до Бриколаж да си купя. Ако някой друг също иска, може да купя и на него/нея.

 

Нямам си на идея какви са подходящите, може би ще избера нещо в златната среда около 5лв. Някой ако може да даде по-професионален съвет да казва 🙂

https://mr-bricolage.bg/dvor-i-gradina/rabotno-obleklo-i-prinadlezhnosti/rkavitsi/c/002005004

 

Ето тези са много евтини и изглеждат доста фънки: https://mr-bricolage.bg/mzhki-gradinarski-rkavitsi/p/930816

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Георги, ние вкъщи си нямаме ръкавици, ако не те затруднява, ще съм благодарна, ако вземеш 2 чифта и за нас ( един мъжки и един дамски размер). Каквото харесаш за теб и прецениш за удачно. Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Аз и Иво се включваме. С кола сме и можем да вземем 2-ма души. Ние сме в Горна Баня, но не пречи да вземем някого от по близки райони. Ръкавици имаме, ножица малка и голяма ще вземем. Голямата може да реже и не много дебели клони. Храсторез нямаме. 

Дори и да вали в началото ще е слабо, по един дъждобран ще свърши работа. Трябва ли да носим вода за поливане?

Връзка към мнение
преди 19 часа, Цвете каза:

Това си е магеланска сбирка!

На ленинския съботник така ли му викаме вече ? 😀

 

По добре изграден стар навик ще гледам да се скатая или най-малкото да закъснея порядъчно. Зависи и от времето 😏

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Понеже нямам ръкавици, мисля утре да отида до Бриколаж да си купя. Ако някой друг също иска, може да купя и на него/нея.

 

Нямам си на идея какви са подходящите, може би ще избера нещо в златната среда около 5лв. Някой ако може да даде по-професионален съвет да казва 🙂

https://mr-bricolage.bg/dvor-i-gradina/rabotno-obleklo-i-prinadlezhnosti/rkavitsi/c/002005004

 

Ето тези са много евтини и изглеждат доста фънки: https://mr-bricolage.bg/mzhki-gradinarski-rkavitsi/p/930816

Не съм професионалист, но тези зелените хем ще се намокрят, хем не прилепват. 

Тези ми изглеждат по-правилно с подсилване и промазка: 

https://mr-bricolage.bg/rkavitsi-promazani-s-lateks/p/886274

Даже, ако ми купиш едни, ще съм ти благодарна 😍

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

3 чифта ръкавици дотук, купувам само един модел обаче, засега този предложен от Линдт, защото звучи най-компетентно 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.