Прескочи до съдържание

Гората на магеланци - засаждане на 15.05.2021г.


Препоръчани мнения

преди 12 минути , Lindt каза:

Не съм професионалист, но тези зелените хем ще се намокрят, хем не прилепват. 

Тези ми изглеждат по-правилно с подсилване и промазка: 

https://mr-bricolage.bg/rkavitsi-promazani-s-lateks/p/886274

Даже, ако ми купиш едни, ще съм ти благодарна 😍

ама не са фенси, той по това си ги избира 😀

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 13 часа, Roberto Baggio каза:

Потвърждавам за 2-ма възрастни и един дребосък. Транспорт имаме, както и едно свободно място в колата. Тръгваме от Люлин 7, ако е удобно за някого, може да го вземем с нас. 

Аз най-нахално ако може да се възползвам? Аз съм в Люлин 8.

Връзка към мнение
В момента, Elena каза:

ама не са фенси, той по това си ги избира 😀

то и аз заради това определение отворих, ама не ми отиват на обувките 🤣

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , savagejo каза:

Аз най-нахално ако може да се възползвам? Аз съм в Люлин 8.

Взимаме те. Ще се уточним допълнително относно тръгването. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Вече съм поела ангажимент за съботата, така че само финансова подкрепа ще окажа на начинанието. Ако не успеете този уикенд да се справите, следващия мога да се включа.

Ползвам ръкавиците, които Линдт е посочила, така че още един глас за тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
Преди 1 час, Георги каза:

3 чифта ръкавици дотук, купувам само един модел обаче, засега този предложен от Линдт, защото звучи най-компетентно 🙂

@Георги, можеш ли да включиш още два чифта? Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

3 чифта ръкавици дотук, купувам само един модел обаче, засега този предложен от Линдт, защото звучи най-компетентно 🙂

ако не е късно купи още два чифта за нас с Мия 🙄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е късно, утре ще ходя, ама само да не стане така че Бриколажа да не може да ни смогне 🙂

 

А Елена ме разкри безобразно, но след като мечтата ми за шаренки зеленки ръкавици се изпари, за сметка на това ще дойда с тениска със сърнички или с малки самолетчета.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 8 минути , Георги каза:

Не е късно, утре ще ходя, ама само да не стане така че Бриколажа да не може да ни смогне 🙂

 

А Елена ме разкри безобразно, но след като мечтата ми за шаренки зеленки ръкавици се изпари, за сметка на това ще дойда с тениска със сърнички или с малки самолетчета.

съветвам те да е тази със сърничките, та да умилостиви поне малко сръндака, ако го срещнем

https://www.vbox7.com/play:74fd512eef

Връзка към мнение
преди 24 минути , Childish каза:

А как се включва човек със средства?

Ами вероятно след засаждането се прави тотал на разходите, разделя се между садилите дръвчета и който се чувства мързелив, ги черпи бира. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , Childish каза:

А как се включва човек със средства?

Ще се обяви сумата, която трябва да се събере, и който желае ще се включи като внесе по банкова сметка. Може и бира да почерпи🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Elena каза:

Не искам да поставяме ултиматуми, но без бира няма да садим 😎

а печеното агне къде го забрави .... 😉

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Точно получих и платих фактурата от горското - 369.70лв. При 24 записани до момента това означава по 15.40ст на човек. Сумите ще ги събираме на място или в Револют от участниците.

 

Разбирам че искат да се включат дистанционно още хора, но инициативата не е финансова и за конкретния случай не мисля че има нужда - даряваме време, усилия и мазоли основно 🙂 Сумата пък не е чак толкова голяма, че да е нужно да се гоним 50-60 човека за по 5-6лв. Предложението с бирите, агънцето и дамаджанката за всички участвали от всички неучаствали е по-добро 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 37 минути , Георги каза:

При 24 записани до момента това означава по 15.40ст на човек. Сумите ще ги събираме на място или в Револют от участниците.

Хм, не е ли редно, тази сума да се раздели между изявилите желание, но нямащи възможност да присъстват. Така излиза, че някои хем ще садят, хем ще плащат 🤔

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@master_of_germs аз имам празен анбалаж  от бири 🍻 за засаждане ... гу нося ли ако гарантираш че ще поникне....

 

 

преди 3 минути , bulpa каза:

Хм, не е ли редно, тази сума да се раздели между изявилите желание, но нямащи възможност да присъстват. Така излиза, че някои хем ще садят, хем ще плащат 🤔

а ако много искате може ние да копаме, а неприсъстващите да ни поръчат мезето и пиенето.... 😋

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , bulpa каза:

Хм, не е ли редно, тази сума да се раздели между изявилите желание, но нямащи възможност да присъстват. Така излиза, че някои хем ще садят, хем ще плащат 🤔

Да, защото като садят са по-лесни за плащане 😄 Майтапа настрана, няма как някакво изявено желание да го приемам за финансов ангажимент, хора записали се преди година сега не могат да участват, други вече не следят форума и т.н., адския главобол ще стане и сметката пак няма да излезне накрая. Затова участващите си покриваме нещата, другите си записват за бирите за някоя неленинска сбирка и така 🙂

 

@Брани може да направи някакви бележки за всички които са садили, може да ги кръстим сертификати или паспорти, де да знам, просто разсъждавам на глас. Може и например да са зелени, защото гора, нали, не друго. Може да си закачим тези зелени паспорти/сертификати на видимо място на следващата сбирка и да ползваме като пропуски (така де, пропуск не знам дали е най-подходящата дума, ама таковата...) и тези без паспорт черпят тези с паспорт. Просто импровизирам, не съм повлиян от нищо в ежедневието.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 22 минути , Георги каза:

може да направи някакви бележки за всички които са садили

И за по-лесно и кратко, тия, които са садили, може да ги кръстим "садисти" :yes:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 16
Връзка към мнение
преди 1 час, wiliko каза:

@master_of_germs аз имам празен анбалаж  от бири 🍻 за засаждане ... гу нося ли ако гарантираш че ще поникне....

 

 

Върни ги за вторични суровини и така ще платиш цялата сума за гората 😉 

 

Преди 1 час, Фил каза:

И за по-лесно и кратко, тия, които са садили, може да ги кръстим "садисти" :yes:

В тоя тон, преди няколко минути кучето ни докопа един пакет брашно и почна да ръси из кухнята. @Mistress of Germs мъдро заключи, че кучето ни е "рЪсист" 😮 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.