Прескочи до съдържание

Гората на магеланци - засаждане на 15.05.2021г.


Препоръчани мнения

Кратък отчет и от касиера на събитието. Разходи - около 400лв. Приходи - 435лв. Така че имаме поне начален старт за следващото събитие през юни и до тогава предлагам да си направим една хубава дървена табелка, с която да си обозначим гората. 

 

А мястото е много яко и става за регулярни сбирки. Има си беседка със страхотна гледка към София и Стара Планина (може да хванем да поосвежим и беседката). Има и хубава поляна, ще я кръстим "президентската" и не питайте защо, аналогията е далечна 🙂

  • Харесвам 22
  • Браво 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

На слизане от Витоша телефонът ми направи няколко последни издихания и се спомина, та от мене снимки няма да има. Макар че не помня дали изобщо снимах днес. Първо работата, после бирата, а снимки - само ако остане време и желание 😄 

 

 

  • Харесвам 9
  • Шок 1
Връзка към мнение

Сега виждам,че 15 май е Световния ден за борба с климатичтите промени.

"Изменението на климата е една от най-големите заплахи за живота на нашата планета. Използването на въглища, петрол, газ, интензивното селско стопанство, изсичането на гори и много други човешки дейности увеличават количеството на парниковите газове във въздуха. Това повишава температурата на Земята, което води до стопяване на полярните ледове, качване равнището на океаните, наводняване на многолюдни ниски земи, както и до изчезването на биологични видове, регулиращи качеството на околната среда."

Посадихме гора на този ден 😊

  • Харесвам 14
  • Браво 19
Връзка към мнение

Лелеее, строхотни сте, браво! 300 дръвчета си е наистина, цяла гора! Пожелавам, следващия път, като отидете, всички да са се хванали и  да растат:))

преди 2 минути , Branko каза:

Сега виждам,че 15 май е Световния ден за борба с климатичтите промени.

"Изменението на климата е една от най-големите заплахи за живота на нашата планета. Използването на въглища, петрол, газ, интензивното селско стопанство, изсичането на гори и много други човешки дейности увеличават количеството на парниковите газове във въздуха. Това повишава температурата на Земята, което води до стопяване на полярните ледове, качване равнището на океаните, наводняване на многолюдни ниски земи, както и до изчезването на биологични видове, регулиращи качеството на околната среда."

Посадихме гора на този ден 😊

Нищо случайно няма...

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Браво дами и господа!

Моите аплодисменти за всеки от Вас и за всяко посадено дръвче! :clapping:

Надявам се да мога да се включа и аз при следващите дейности.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 8 минути , Mary каза:

Браво дами и господа!

Моите аплодисменти за всеки от Вас и за всяко посадено дръвче! :clapping:

Надявам се да мога да се включа и аз при следващите дейности.

Може и една баница да завъртиш.. 😂...няма да откажем😜

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , iliana_t каза:

Я да видим сега кой си спомня как се казваше онзи остър инструмент, истинско изпитание за начинаещите 😂

Мечът на Колесов, за работата с който Илиана има талант голям 😃

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Браво!! Поздравления за ентусиазма и добре свършената работа. Все така задружни да сте и гората вековна да стане! 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Моите поздравления на всички участници за ентусиазма и положения труд.Все така целеустремени занапред и повече съмишленици. 

Задължително ще се включа по-нататък,защото инициативата е прекрасна и мисията възможна и полезна!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Много добре изглежда на снимките от дрон, на нивото на земята трябваше да се внимава да не сгазиш нещо току-що засадено, но от високо се вижда и прясната почва, и редичките, и всичко 🙂

 

Между другото, чух хората от горското да споменават, че отвъд пътя е част от същия парцел, така че ще имаме възможност и да надграждаме. 

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към мнение

Идеята за ремонтиране и на беседката много ми допада. Така ще си имаме перфектно място за биро пиене, медитация и наблюдение на насажденята! Има и огнище....цър пър..... 🙂 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Браво!!! Голямо Браво за организацията, ентусиазма и желанието на групата. Малко се срамувам, че гледам отстрани. За съжаление "нежното" ми тяло не възприе ваксината по най-правилния начин и сега се боря с последствията. Дано по-бързо изляза от този омагьосан кръг. С най-голямо желание бих се включил в следващ етап на инициативата.  

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

За радост, хората от горското ни обесниха, че на първия етап е най-тежката работата. Следващите пъти няма да бъде толкова силово. Предвид, че сега бяхме готови с всичко до 12 ч., следващия път ще има повече време да си спретнем и едно барбекю тъкмо по обедно време. 😋

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Предвид колко вкусно готвят на хижа Тинтява на пет минути пеш от нашата гора, в което вчера повечето участници се убедихме, хич не ми се струва редно да палим без нужда огън в планината заради единия цър-пър 🙂 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

А имаме ли право да правим барбекюта и/или огън, какъв е статута в тази част на Витоша? До беседката си имаше самоделно огнище, но не съм сигурен дали е законно, Едно барбекю е винаги сериозно тимбилдинг изживяване, а и от хижата я няма гледката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Предвид колко вкусно готвят на хижа Тинтява на пет минути пеш от нашата гора, в което вчера повечето участници се убедихме, хич не ми се струва редно да палим без нужда огън в планината заради единия цър-пър 🙂 

+1  🙂 Доста рядко съм намирала по-хубава храна в хижа. Пък лагерният огън за изхранване на 30-40 гърла + плюс мъкненето на гарнитура ми се струва твърде сложно. 

Но не е лошо да пийнем по бира там и да почистим около беседката когато ходим за плевелите. Мисля, че е за не повече от 1 чувалче работата 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги каза:

А имаме ли право да правим барбекюта и/или огън, какъв е статута в тази част на Витоша? До беседката си имаше самоделно огнище, но не съм сигурен дали е законно, Едно барбекю е винаги сериозно тимбилдинг изживяване, а и от хижата я няма гледката.

Нали имаш контакт с хората от горското, може да ги попиташ. :wink:

Иначе в общия случай обикновено забраните за палене на огън завършват с нещо от сорта на "...извън определените за това места".

 

Връзка към мнение
Катя мравката

Моля да ме извините, че не успях да дойда, защото не бях добре и нямах  сили да се кача. Така съжалявам, като гледам снимките с това прекрасно място и чудесни хора. Поздравления за ентусиазма!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво на вас!

Аз се чувстрам засрамена и пълен тулуп. Докато се излюпя от леглото, вие наистина сте засадили гора. Отделно, както изглежда, добре сте се забавлявали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А пък мен от няколко дена сън не ме лови заради страхотните соленки на @Monika_Koko Бяха толкова вкусни, дали ще е удобно да пуснеш рецептата в темата "Какво готвите" или пък на лични ? Разбира се, ако не е някоя стара и дълбоко пазена семейна рецепта 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.