Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 50 минути , AlexandraKo каза:

Браво! Ето, виждаш ли, като угодИ на жената , то ти се връща многократно!:)))

Ами какво да правя, желанията на жена ми за мен са закон🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Някои може ли да светне от къде мога да видя като плащам с карта(виртуална за сега ) от кои компании получавам кешбек. Мин. Седмица платих на Уиз и нямам нищо 😟😒

Връзка към коментар
преди 2 минути , VASILEV каза:

Добро утро, има ли фенове на Ада🙂

WELCOME Cardano(ADA) 

$3 ADA feels pretty good 

Да, и искам да се освободя от него, че много го изтрадах хсххахс

Как мога да прпдам сега валутите, които реша и да си оставя парите в бинанс за да гинползвам по-късно като цените паднат? Има ли как или трябва да купя друга валута и коя? Тая BUSD ли е нещо като долари за бинанс? 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Да, и искам да се освободя от него, че много го изтрадах хсххахс

Как мога да прпдам сега валутите, които реша и да си оставя парите в бинанс за да гинползвам по-късно като цените паднат? Има ли как или трябва да купя друга валута и коя? Тая BUSD ли е нещо като долари за бинанс? 

Аз използвам платформата на Бинанс. Която валута реша да тегля я прехвърлям директно или в стейбъл коин и купувам пак по късно когато влезнем в беар маркет (тук комисионни няма) или директо в сметката си в барклейс където има комисионна

Връзка към коментар
преди 2 минути , VASILEV каза:

Аз използвам платформата на Бинанс. Която валута реша да тегля я прехвърлям директно или в стейбъл коин и купувам пак по късно когато влезнем в беар маркет (тук комисионни няма) или директо в сметката си в барклейс където има комисионна

Стейбъл койн валута ли е или имаш предвид койн, който е стабилен и не мърда и ако д акой е той? 

Връзка към коментар
преди 28 минути , Jorro каза:

Да, и искам да се освободя от него, че много го изтрадах хсххахс

Как мога да прпдам сега валутите, които реша и да си оставя парите в бинанс за да гинползвам по-късно като цените паднат? Има ли как или трябва да купя друга валута и коя? Тая BUSD ли е нещо като долари за бинанс? 

Да, BUSD е вариант, както и USDT. Те са относително стабилни, защото следват курса на $. Или продаваш в евро и ги оставяш във Фиат уолета.

Връзка към коментар
преди 6 минути , iMari каза:

Да, BUSD е вариант, както и USDT. Те са относително стабилни, защото следват курса на $. Или продаваш в евро и ги оставяш във Фиат уолета.

Мерси Мари 🙂 А кое е по-изгодното и без комисионни? 

Връзка към коментар

Ами, зависи какво искаш да купуваш. За Байнанс, логично BUSD влиза в най-много валутни двойки, т.е. най-лесно ще го обърнеш в друга крипто или фиат валута. От друга страна еврото си е евро и предвид проблемите, които има платформата е добре да максимално бързо да можеш да изтегляш средства, ако се наложи. Може би оптималем вариант е част от средствата да са в евро и част в BUSD. Това са си мои разсъждения, може някой друг да има по-мъдри идеи. 🙂

П.П. При обръщането от една валута в друга нямаш комисионни, само курсови разлики, които няма как да се избегнат. При прехвърлянето на фиат или крипто валута към сметка/платформа вече може да имаш комисионна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, iMari каза:

предвид проблемите, които има платформата

А какви проблеми има платформата. Гледах тези дни 70% имат пазарен дял. 
Иначе BUSD или USDT и прехвърляне в метамаск или хардуерен портфейл е вариант. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zlia каза:

А какви проблеми има платформата. Гледах тези дни 70% имат пазарен дял. 
Иначе BUSD или USDT и прехвърляне в метамаск или хардуерен портфейл е вариант. 

То не са един и два. 🙂

МНого банки баннаха прехвърлянето на фиат от/към платформата, Sepa преводите им бяха спрени.  Има ли развитие по тези въпроси, не съм следила скоро?

Прехвърлянето на BUSD от Байнанс е обвързано с не малка комисионна, освен и това да са го променили.

Връзка към коментар

 

преди 54 минути , iMari каза:

Прехвърлянето на BUSD от Байнанс е обвързано с не малка комисионна, освен и това да са го променили

Прехвърлянето е BUSD в BSC мрежата е безплатно. USDT e най-много долар такса. В момента теглене на фиат е 1% към карта( до скоро беше 0%), но се надявам да върнат скоро СЕПА

Връзка към коментар
преди 54 минути , Zlia каза:

Прехвърлянето е BUSD в BSC мрежата е безплатно

Да, де, но само в тяхната мрежа.А ако решиш да ги прехвърлиш към друга платформа? Самата идея да не държиш всичко в BUSD е, че ако регулаторите продължат да притискат Байнанс, колкото и да твърдят, че BUSD е подплатен с щ.д, може да се сбъдне някой лош сценарий. Дано не.

 

Преди 1 час, Zlia каза:

В момента теглене на фиат е 1% към карта

Към всяка карта ли може?

 

Честно казано Байнанс ме ядосаха по няколко показателя и отдавна не съм ги ползвала. Все пак имам известни колебания, свързани с картата им, която може и да се окаже по-перспективна от тази на crypto.

Връзка към коментар

Значи не съм голям специалист, но BUSD както казах може да се прехвърли безплатно по тяхна мрежа в софтуерен портфейл или дори във друга платформа.Гледам че cripto.com поддържат депозит на BUSD(BEP20), но нямам акаунт там, за да го потвърдя. Иначе USDT също може в други платформи да се прехвърли и от там да се тегли фиат( за crypto.com пак не съм сигурен). Но да ако Бинанс тръгне да се чупи( то ако се чупи ще е голям трус на пазара) и се иска бързо излизане бих прехвърлил в софтуерен/хардуерен портфейл всичко в BUSD или USDT или ADA и после ще го мисля как да се стига до фиат.

Дори и да регулират и по някакъв начин "счупят" борсата бинанс, не мисля, че това ще се отрази на BSC мрежата и трансакциите в нея. Но както казах още съм лаик 🙂

 

Относно теглене на фиат от бинанс в карта - само за VISA e, 1% е таксата и има дневен лимит от 42К евро, който гледам може да се ъпгрейдне на 168К

Има и друг вариант за теглене на фиат от бинанс чрез Advcash Account Balance. Пак няма комисионна от страна на бинанс, но трябва да имаш Advcash акаунт и там вече гледам има различни такси, като теглене със Сепа от него е възможно но има 0,5%+5 евро такса.

 

Аз се надявам като дойде време да обръщам във фиат и да тегля бинанс да са си оправили СЕПА трансферите 🙂

 

 

Връзка към коментар
преди 4 часа, VASILEV каза:

От утре 7 Септември, Биткойн става официална валута на Ел Салвадор заедно с американският долар.

Ето как изглежда и първият Биткойн АТМ 

 

 

image.png.9d681ee249e244aca1d5dc0dda47fc05.png

 

А този, снажния, до бялата джаджа за манекен ли го имат или искат да подскажат колко висок ще е курса на биткоина след официализирането му в Ел Салвадор.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, ven62 каза:

А този, снажния, до бялата джаджа за манекен ли го имат или искат да подскажат колко висок ще е курса на биткоина след официализирането му в Ел Салвадор.

Не, искат да кажат"Карлито може да е нисък, но се усмихва доволно, защото навреме си е наблъскал портфейлчето с биткойн!:tongue:

А ти защо така "отрече" криптовалутите, помня, че имаше интерес към travala и AVA. Да ти кажа ли какъв е курса на AVA към момента или да не те дразня?:biggrin:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 7.09.2021 г. в 7:20, iMari каза:

Не, искат да кажат"Карлито може да е нисък, но се усмихва доволно, защото навреме си е наблъскал портфейлчето с биткойн!:tongue:

А ти защо така "отрече" криптовалутите, помня, че имаше интерес към travala и AVA. Да ти кажа ли какъв е курса на AVA към момента или да не те дразня?:biggrin:

Имаше нещо от сорта:

По-добре врабче в ръката от колкото гълъб в небесата. 

Заложил съм и на 2-3 гълъба (btc, eth, xlm, едно малко ava също прехвърча) но предпочитам врабчета (недвижимости) :wink:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Защо ли ми трябваше пак да започна да се занимавам с Binance и да се ядосвам! Моля ви, ако сте минали адресна верификация там, да споделите как го постигнахте. Изпратила съм им сигурно 10 документа, на които ясно се вижда името и адреса ми, но ги отхвърлят. За всеки документ се чака одобрение от по няколко дни. Поради някаква причина съм въвела в профила си съкратен вариант на моя адрес и не мога да го променя, а в документа е пълният - освен улица и номер има вход, етаж и т.н. Това не може да е проблем, защото имат снимка на личната ми карта, където адреса е описан подробно и изцяло съвпада с този от изпратените документи.

Имам въпрос и към притежателита на картата на Binance.

The Binance Card uses an aggregate value of all your fiat currencies and cryptocurrencies (assets) in your Funding Wallet to make purchases based on the cryptocurrency order you set in the Card Dashboard.The default order of assets in your Card Dashboard is as follows: BNB, BUSD, BTC, SXP, ETH, EUR, ADA, DOT, FIL, XVS, VAI. Our system will follow this order when you make a purchase with your Binance Card.

Да разбирам, че прехвърляш различни крипто и фиат валути към Funding Wallet, от където картата тегли при покупка. Виждам, че има евро сред изброените, т.е. предварително може да си заредиш евро и само ако нямаш достатъчна наличност при покупка, картата ще вземе от крипто наличността, обменяйки по някакъв курс?

@Roje, @EliDion моля ви да споделите доволни ли сте от картата като цяло. Виждам, че споменават за до 0,9% таксичка при плащания и теглене от банкомат. За тегленето ясно, но при всяка покупка ли ги начислява?

Връзка към коментар

Нямам физическа още. Не съм правила верификация на адреса, защото и на мен ми отхвърля всичко и ми писна. Онзи ден писах че от 2 месеца не е пристигнала. Казаха че ще пратят нова. 

Иначе платих веднъж с виртуалната едно приорити за проба. Да, прехвърлих евро, че имах. Нямах кеш бек. Нямаше такса. Имам приятел с карта. До сега не е казал да има такса при теглене. Много е доволен има кешбек за доста плащания. Знам за шел, еконт и май спиди беше казал и за други места, но не помня. Кешбека е различен. Той плаща обикновено с етер и го превалутира по техния курс за момента. Поне когато гледахме , преди половин година, беше така. Това от мен.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.