Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 2 часа, ven62 каза:

Да ви питам нещо:

През януари мислех да хвърля 1000 лв. за биткойни т.е. за една малка част от 1 биткойнче.

Не го направих.

Мога ли да считам, че вече съм на печалба от 20 %.

...

Или не се смята така

:wink:

Ако преди 2 месеца си мислил,вече си на 50 процента печалба,щом не си ги хвърлил.

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , iMari каза:

А ако през януари беше мислил да хвърлиш същата сума в алткойни, сега щеше да си 30-40% напред. 🤣

Виж сега, тук сме се събрали все мили и възпитани, 😎но не е добра идея да ни дразниш точно когато пазара е мътна и кървава.😃

А вие не ни ли дразнехте когато пазара ви беше "бистър" и "инвестициите" ви се връщаха с печалби, не в %, а в пъти. :tongue:

Обещавам. Няма повече.

:biggrin:

Само ще ви чета и ще дипля пачките, за да съм готов да "инвестирам" когато ... @VASILEV ми каже на лични.

(" купувай когато цената е ниска и продавай когато е висока " ):wink:

преди 8 минути , ivan69 каза:

Ако преди 2 месеца си мислил,вече си на 50 процента печалба,щом не си ги хвърлил.

Знам си аз, че само с мислене могат да се изкарват много пари.:biggrin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 8 минути , ven62 каза:

А вие не ни ли дразнехте когато пазара ви беше "бистър" и "инвестициите" ви се връщаха с печалби, не в %, а в пъти. :tongue:

Обещавам. Няма повече.

:biggrin:

Само ще ви чета и ще дипля пачките, за да съм готов да "инвестирам" когато ... @VASILEV ми каже на лични.

(" купувай когато цената е ниска и продавай когато е висока " )

Знам си аз, че само с мислене могат да се изкарват много пари.:biggrin:

Не знам защо си спомних как по-малкият ми брат, като бяхме деца и искаше да си играе с нас "големите", вместо да дойде и да каже "Може ли да си играя с вас?" идваше и почваше да ни ръчка и дразни с поведение тип" набий ме, набий ме". 😜🙃

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Странно ми е, че все още в темата не се е повдигнал въпроса за магеланска биткойн инвазия в Ел Салвадор. Че и пари няма да трябват. Само не знам как стои въпроса с пътуването. Докато си литкаш със самолета натам може да си с 20-30-40% нагоре или пък надолу 🙂 Да сте чували нещо за биткойн застраховки или тепърва ще ги измислят? 

 

Иначе днес пазара е добър, може да се качи, може и да падне. Може да спечелиш или пък да изгубиш. Абе общо взето, както обикновено, слънчево с превалявания 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, ven62 каза:

Да ви питам нещо:

През януари мислех да хвърля 1000 лв. за биткойни т.е. за една малка част от 1 биткойнче.

Не го направих.

Мога ли да считам, че вече съм на печалба от 20 %.

...:grin:

Или не се смята така

:wink:

Абсолютно, аз така от всеки тираж на тотото инкасирам печалба в размер стойността на фиша, който не съм пуснал.  :biggrin:
Така спечеленото веднага инвестирам в ... 

 

преди 2 часа, logist13 каза:

Инфлацията харесва това, най-обича да папка от неинвестираните пари 🙂 


... бира :drinks:, която веднага изпивам и така финтирам инфлацията. :yes::grin:
 

 

преди 2 часа, iMari каза:

но не е добра идея да ни дразниш точно когато пазара е мътна и кървава.😃

Защо :unsure:, не е ли тъкмо сега удобна конюнктурата за зареждане на портфейлите с крипто на промоция?  :scratch_one-s_head:

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Само едно ще ви кажа, Тесла трябва да приеме Биткойн отново. В Ел Салвадор можеш да си я купиш с Биткойн, тъй като вече е официална валута😉

@ven62, ако сега не купиш, няма кога😄😄😄

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

Защо :unsure:, не е ли тъкмо сега удобна конюнктурата за зареждане на портфейлите с крипто на промоция?  

То хубаво, ама тези мечи тенденции се задържаха повече от две седмици. Тръмп, китайчетата и Ильо ни мътят водата и биткойна не може да пробие съпротивата на 40 000$, че да се изстреля нагоре.🥺

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, VASILEV каза:

Само едно ще ви кажа, Тесла трябва да приеме Биткойн отново. В Ел Салвадор можеш да си я купиш с Биткойн, тъй като вече е официална валута😉

 

Късно. 

Вече "инвестирах" в Корола.

 

Това "инвестирах" ми е много смешно. Кой за каквото се сети си харчи и му вика "инвестиция".

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

Късно. 

Вече "инвестирах" в Корола.

 

Това "инвестирах" ми е много смешно. Кой за каквото се сети си харчи и му вика "инвестиция".

 

Ей честито, ако вече си я купил🙂Със здраве да си я караш, няма да ти пожелавам безаварийни, че тя Тойота не се чупи😉

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , VASILEV каза:

Ей честито, ако вече си я купил🙂Със здраве да си я караш, няма да ти пожелавам безаварийни, че тя Тойота не се чупи😉

Мерси.

Да, вече "инвестирах", но "падежа" ще е след няколко дни...

Та, мисълта ми е (на прост български) че като я взема ще се похваля в съответната тема.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 9.06.2021 г. в 15:26, ven62 каза:

Късно. 

Вече "инвестирах" в Корола.

 

Това "инвестирах" ми е много смешно. Кой за каквото се сети си харчи и му вика "инвестиция".

 

Много хора се оплакват от Тойотите, понеже са скучни коли.

Само караш, караш, караш и нищо повече, как да не ти е скучно така..

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , Mitaka FU каза:

Дядо Бидън, искал на гГ7 да забрани официално биткойните!!! 😱🙈👿

Да сте чули нещо...??? 

Разбира се. Ние от ОЧЗ го помолихме. Пореден етап от зловещите ни планове!

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Най-после биткойнът проби психологическата граница от 40 бона в долари зелени!
Хайде, хаирлия да е и от тук нататък, само напред и нагоре! Жалко само, че пак един туит на Мъск се отрази на пазара така бързо, но този път поне е положително влиянието.

 

Ето малко интересни сайтове и от мен.
https://bitcoinblockhalf.com - тук можете да видите кога е следващото преполовяване на биткойн, 7 май 2024 г.

 

https://www.lookintobitcoin.com - отличен сайт за таблици и анализ на биткойн

 

https://glassnode.com още един сайт за всякакви анализи и метрикс

 

https://icodrops.com тук може да се види какви нови крипто проекти имат ICO кампании в момента и в близко бъдеще.

 

https://etherscan.io The Ethereum Blockchain Explorer

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Още няма стабилен пробив над 40k, много рано е за изводи. По-интересната новина е, че MicroStrategy са привлекли още 500 милиона долара и тепърва ще си купуват биткойни с тях. Между другото, и акциите им подскочиха днес.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Още един луд ден за Биткойн. Да видим колко време ще му трябва на пазара да осъзнае, че раздялата със зависимоста от Китай е за добро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първи туит на Елън Мъск, който не предизвика нов спад на Биткойн...изглежда като добър знак за обрат🙂

 
DgO3WL4S_normal.jpg
 
Elon Musk
 
@elonmusk
· 2h
How many Bitcoin maxis does it take to screw in a lightbulb?
 
След като станахме свидетели как Биткойн се срина до $28к, в момента нещата изглеждат далеч по добре.
Няколко добри новини от вчера и днес дават оптимизъм:
 - Президентът на Ел Салвадор ще даде на всеки с електронен портфейл по $30 в Биткойн, което прави около $180 000 000 наляти в крипто.
President of El Salvador has announced each registered citizen of their wallet app will receive $30 in free #BitcoinBitcoin_evergreen.png “The wallet app will even work anywhere with a cell connection, and you won't have to have a cell plan for the app.”
 
 
Image
И още новини:
Има новини и около Ecomi(OMI), ако някой се интересува, добър проект.
Аз лично очаквам началото или средата на Юли, Биткойн да мине границата от $45к което ще отвори пътя за нов ATH🙂
 
Хубав ден на всички!
 
 
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Я да попитам аз спецовете по крипто валутите - реших да купя биткойн. Снощи си разделих сумата, която искам да похарча на 4 равни части и направих 4 спот ордера за покупка (цените са в евро, не минавам през тетер, че да ми е по-проста операцията - кат' за мен 😆  )

26013.00

22556.00

19003.00

16123.00

Целта ми не е да правя daily trading (не разбирам нищо от технически анализи на графики), а да хвана някакво временно "дъно" до края на август, да речем и един път като купя, година -две поне да не ги пипам тези биткойни, освен ако по някое време цената не се изстреля силно нагоре (което да предполага голям спад после).

Прекалено ли съм стиснат с горните цифри и какви числа бихте ми препоръчали, имайки предвид горното изречение?

Благодаря предварително за съветите!
 

Връзка към мнение
преди 1 час, FlyTraveler каза:

Я да попитам аз спецовете по крипто валутите - реших да купя биткойн. Снощи си разделих сумата, която искам да похарча на 4 равни части и направих 4 спот ордера за покупка (цените са в евро, не минавам през тетер, че да ми е по-проста операцията - кат' за мен 😆  )

26013.00

22556.00

19003.00

16123.00

Целта ми не е да правя daily trading (не разбирам нищо от технически анализи на графики), а да хвана някакво временно "дъно" до края на август, да речем и един път като купя, година -две поне да не ги пипам тези биткойни, освен ако по някое време цената не се изстреля силно нагоре (което да предполага голям спад после).

Прекалено ли съм стиснат с горните цифри и какви числа бихте ми препоръчали, имайки предвид горното изречение?

Благодаря предварително за съветите!
 

Аз съм адски далеч от спец, но тези стойности ми се виждат прекалено ниски. Ордерът на 26к може и да се активира, но другите силно ме съмняват, особено последният. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , ACM каза:

Аз съм адски далеч от спец, но тези стойности ми се виждат прекалено ниски. Ордерът на 26к може и да се активира, но другите силно ме съмняват, особено последният. 


Благодаря много за съвета!

Връзка към мнение
преди 4 часа, FlyTraveler каза:

Я да попитам аз спецовете по крипто валутите - реших да купя биткойн. Снощи си разделих сумата, която искам да похарча на 4 равни части и направих 4 спот ордера за покупка (цените са в евро, не минавам през тетер, че да ми е по-проста операцията - кат' за мен 😆  )

26013.00

22556.00

19003.00

16123.00

Целта ми не е да правя daily trading (не разбирам нищо от технически анализи на графики), а да хвана някакво временно "дъно" до края на август, да речем и един път като купя, година -две поне да не ги пипам тези биткойни
 

@FlyTravelerНивата които си посочил без 26к е малко вероятно да се случат( Биткойн е тествал повече от 4 пъти да пробие под $30к, но безуспешно в продължение на месец и половина)

$30к може би е дъното на което трябва да обърнеш внимание.

Не изказвам експертно мнение🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, VASILEV каза:

@FlyTravelerНивата които си посочил без 26к е малко вероятно да се случат( Биткойн е тествал повече от 4 пъти да пробие под $30к, но безуспешно в продължение на месец и половина)

$30к може би е дъното на което трябва да обърнеш внимание.

Не изказвам експертно мнение🙂

 

Ами от моя гледна точка е експертно мнението ти. 🙂  Като гледам, ти си отворил темата и търгуваш постоянно с биткойн, наблюдаваш пазара и следиш новините. При всички случаи си много по-запознат от мен. Благодарско!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.