Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 8 минути , Goal & Boss каза:

Защото този, който открие коя песен на Linkin Park има предвид Мъск, в скоро време може да се окаже много напред.

 

Много хора се оплакват, че са загубили пари покрай неговите съобщения. Е, сигурен съм, че други са забогатели, ама те не са толкова гласовити. А вчера мернах някъде сравнение между декларациите как биткоин бил стабилна валута, която не се влияела от разни непазарни фактори, и сривовете в цената ѝ, породени от включванията на Мъск. Някой трябва да се замисли.

Исторически погледнато, Биткойн стабилно върви във възходяща посока в продължение на повече от десет години. В този смисъл, да Биткойн е стабилна валута, от друга страна знаем, че криптото има голяма волатилност и всяка добра или лоша новина води до сътресения в пазара. Тези туитове на Мъск, както и други лоши новини имат времененни ефекти от които всички, които прявят дневни трендове се възползват. Затова и хората занимаващи се с крипто се делят на търговци и инвеститори. Тези които инвестират в крипто (Michael Saylor) и мн. други почти не се интересуват от тези краткосрочни спадове защото, ако този бул маркет Биткойн завърши около $100к другият ще е $250к следващия $500к и така в дългосрочен план... Разбира се всичко може да се промени с влизане в сила на всякакви регулации от страна на САЩ и какво ли още не. Отделно с времето, както всичко друго, така и криптопазара ще се развива с навлизането на все повече нови играчи на пазара все повече и повече алткойни и не се знае до кога доминантността на Биткойн ще се запази. ВСичко това, което сега си говорим след десет години може да изглежда смешно на фона как ще се развият нещата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , VASILEV каза:

ВСичко това, което сега си говорим след десет години може да изглежда смешно на фона как ще се развият нещата.

Присъединявам се безусловно към това становище.

 

Но не съм сигурен, че разбирам защо възходящата посока (предполагам, имаш предвид цената) на биткоин го прави добър. Възходящата цена прави добри акциите, но валутите (каквато BC претендира, че е)?... Поскъпването на дадена валута непременно добро ли е?

Връзка към мнение
преди 4 минути , Goal & Boss каза:

Поскъпването на дадена валута непременно добро ли е?

За тия, които имат отворени къси позиции - не. 🙂

Особеното при Биткойна и криптовалутата като цяло е, че каквото и да кажеш за нея ще е вярно. Чист хазарт, балон, който всеки момент може да се спука, химера, зад която нищо не стои. Така е, но доста хора спечелиха доста пари в последните месеци. И е интересно. В дългосрочен план - никой не знае. И там е тръпката.

Всичко това, всеки разумен човек го знае. Не мисля, че някой се заблуждава, че може да си подсигури старините, държейки парите си в крипто валута. А Мъск си прави инфантилни експерименти, които все по-малко влиаят на пазара.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Goal & Boss каза:

Присъединявам се безусловно към това становище.

 

Но не съм сигурен, че разбирам защо възходящата посока (предполагам, имаш предвид цената) на биткоин го прави добър. Възходящата цена прави добри акциите, но валутите (каквато BC претендира, че е)?... Поскъпването на дадена валута непременно добро ли е?

Не мога да съм сигурен в нищо което по горе съм написал, само времето ще покаже. Според мен, дълбоко държа да подчертая, според мен, криптовалутите са нещо ново, което тепърва ще започне да се налага на пазара.

Какъв е смисъла на акциите, хората инвестират за да печелят пари, кое прави Биткойн по-малко "добър" от акциите. Един пример, миналата година март Биткойн е бил $3к тази година април $65K , ако някой е бил инвестирал еднакво количество пари в каквито и акции се сетиш срещу същото количество пари в Биткойн, кое ще ти донесе повече печалба...? Ето това прави Биткойн по добър, но хората още не вярват в криптото. Какво представлява криптото и какъв е замисъла, ами трябва да се чете и да се образоваме. един пример само ще дам, каква е идеята:

Ако примерно си художник или писател. Твоят труд, картина или книга минава през много етапи и докато излезена пазара (галерии, издатели и т.н.) всеки по веригата има дял от печалбата след продажбата на дадения продукт. Аз като купувач купувам нещото си (картина , книга) но минава време докато парите дойдат до теб, като художник или писател. С криптовалутите и с децентрализираната платформа с едно цъкване buy парите автоматично се разпределят между всички по веригата и ти си получаваш твоя дял на момента. Няма банки, няма комисионни...Дано да съм се изразил достатъчно ясно, но това ще са едно от предимствата на криптото в бъдеще, от друга страна, не се влияе от инфлации, ето кое прави Биткойн по добър от акции, злато и фиат валути😀

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , iMari каза:

 

Всичко това, всеки разумен човек го знае. Не мисля, че някой се заблуждава, че може да си подсигури старините, държейки парите си в крипто валута. А Мъск си прави инфантилни експерименти, които все по-малко влиаят на пазара.

 

Ммм😀аз май съм от заблудените...😀 Вземи продукта Кардано(Ада) на Чарлс Хоскинсон, милиони долари вложени и огромен екип зад платвормата. Когато Алонсо тестнет излезне и е достъпен в целият си обем, ще бъде нещо голямо.

Image

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , VASILEV каза:

Какъв е смисъла на акциите

Смисълът на акциите е, че компаниите емитират дълг, тоест получават кредит от инвеститорите, който използват за развитие и растеж. В резултат обществото получава нещо ново или поне подобрено - продукт, услуга. Акциите - това е пазарът в най-чистия му капиталистически, предприемачески вид.

Криптовалутите, моите уважения, ама си остават чиста спекулация, пазар заради самия пазар, балон и луковици за лалета. Имат с предприемачеството толкова общо, колкото и с киселото мляко.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 минути , Goal & Boss каза:

 Акциите - това е пазарът в най-чистия му капиталистически, предприемачески вид.

 

До сега, но това е на път да се промени. Колкото по-бързо някой го разбере, толкова по добре за него. Нямам намерение да те убеждавам в това в което аз вярвам и не казвам, че съм прав, но предпочитам луковици за лалета😉

Връзка към мнение
преди 42 минути , VASILEV каза:

Ммм😀аз май съм от заблудените...😀 Вземи продукта Кардано(Ада) на Чарлс Хоскинсон, милиони долари вложени и огромен екип зад платвормата. Когато Алонсо тестнет излезне и е достъпен в целият си обем, ще бъде нещо голямо.

Image

 Усещам, че вече залиташ много към криптото. 🙂 Съгласна съм с анализите, които правиш, но убедеността ти в дългосрочното светло бъдеще може и да те подведе. Аз бих заместила "когато" с "ако". 😉

 

Според мен агитациите към инвестиране в крипто валута все повече прилича на мащабна маркетингова кампания, която подхранва страховете на хората от идваща страшна инфлация, поскъпване на потребителската кошница, че стига чак и до обезценяване на имотите с препратка към кризата през 2008г, а даже и на златото. Смешно ми става, как всеки новоизлязъл коин предлага нещо, което другите нямат, все едно е нов модел пералня. 😃 Internet computer акцентира, че централизираната система, върху която е изграден е по-сигурна от децентрализираната,  Pancake се финансира по нов модел, от такси за изпълнение.

Много малко от всички тези проекти ще имат някакво бъдеще. Аз също се надявам на процъвтяването на крипто пазара, но това агресивно внушаване, че този е единственият възможен сценарий, въобще не ми се струва реалистично. От време на време гледам клипчетата на едно крипто гуру Coin Bureau. Харесвах го, защото освен достатъчно ясен в обясненията, винаги е бил умерен в прогнозите. Дори и той в последните си клипчета говори за възможността биткойна да измести щатският долар като основна валута на САЩ. Еми идва ми малко в повече.

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 6 минути , iMari каза:

 Дори и той в последните си клипчета говори за възможността биткойна да измести щатският долар като основна валута на САЩ. Еми идва ми малко повече.

Не мисля, че това има вероятност да стане изобщо някога. Проблема на биткойна е криптирането, което към момента е супер, но в момента когато бъде изобретен квантовия компютър сегашните криптовалути ще бъдат разбити на пух и прах. Просто защото това криптиране ще може да бъде разбивано за часове/минути/секунди/

Не е ясно кога ще бъде изобретен такъв компютър, защото има доста трудности за това, но не се съмнявам, че ще му дойде времето и на него.

 

https://computerworld.bg/new_technologies/2021/05/31/4215173_proektut_qiskit_metal_na_ibm_pozvoliava_na_vseki_da/?fbclid=IwAR2QPn8LFxZJTbTGqE3SmRxE9c_irQcGet7VGiHXDqN84b3d95j0QD-7hr0

Връзка към мнение

Президента на Ел Салвадор е съобщил, че ще приеме Биткойн за законно платежно средство. Това е първата от държавите за които беше съобщено, че ще приемат Биткойн.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 19 часа, boogy83 каза:

Не мисля, че това има вероятност да стане изобщо някога.

И аз така мисля. Как някой би си помислил, че Американците могат да имат за основно платежно средство нещо, което не могат да печатат свободно и да контролират както си искат 😄 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой друг има ли проблем с приложението на crypto? Тези дни се бъгваше, а днес цял ден излиза само черен екран и въобще не стартира. Чудя се да го трия ли и преинсталирам или да изчакам, че понякога имат профилактики.

@Crazy Horse

@Ou7law

Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

Някой друг има ли проблем с приложението на crypto? Тези дни се бъгваше, а днес цял ден излиза само черен екран и въобще не стартира. Чудя се да го трия ли и преинсталирам или да изчакам, че понякога имат профилактики.

@Crazy Horse

@Ou7law

При мен е ОК!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Някой друг има ли проблем с приложението на crypto? Тези дни се бъгваше, а днес цял ден излиза само черен екран и въобще не стартира. Чудя се да го трия ли и преинсталирам или да изчакам, че понякога имат профилактики.

@Crazy Horse

@Ou7law

И при мен е ОК или поне беше до вчера. Днес не мога да се уредя от дъщеря ми за телефона ми, но по-късно ще пробвам. Дано и при теб да се оправи скоро приложението или ако не, ще трябва май преинсталиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Светославов
преди 30 минути , VASILEV каза:

Преди една година на тази дата:

 

#BTC  — $9,790
#ETH — $245
#BNB  — $17
#XRP — $0.2
#ADA — $0.086
#LINK — $4.35

Инвестиция или загуба на пари…?

Докато не кешираш, въпросът е открит 🙂 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Светославов каза:

Докато не кешираш, въпросът е открит 🙂 

Принцип No.4

4. Не бъди алчен и си вади процент от печалбата по пътя когато любимата ти валута расте. Много важен принцип. Може предварително да си поставиш цели и каквато и да е текущата ситуация да не се отклоняваш от тях. Примерно 1/3 от инвестицията ликвидирам когато цената стане х6 спрямо покупната (само това гарантира чудесна печалба от 100%), 1/3 когато цената стане х10, останалата 1/3 по преценка. Ако си купил на разумни цени това при криптото е напълно постижимо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лошите новини свързани с криптовалутите продължават да валят една след друга, което държи Биткойн около $32k - $37к през последните няколко седмици.

Поредната лоша новина идва от бившия американски президент Доналд Тръмп, който продължава да не приема Биткойн и го нарича "скам", бившият президент е убеден, че USD трябва да остане водеща световна валута.

Другата новина идва отново от Китай. Китай създават и развиват своя собствена дигитална валута, която естествено ще трябва да се съревновава(състезава) с Биткойн, поради тази причина Китай забраниха Биткойн. Китайската соц. медиа Weibo съобщава за блокирани акаунти свързани с криптото.

И така, Биткойн е надолу с около 5% а останалите алткойни м/у 5% и 10%. 

 

https://www.bbc.co.uk/news/business-57392734

https://www.theguardian.com/world/2021/jun/07/china-blocks-cryptocurrency-weibo-accounts-in-judgment-day-for-bitcoin

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Биткойн е официално приет за законно платежно средство в Ел Салвадор. Вероятно ще го последва Аржентина.

 

https://www.coindesk.com/el-salvador-president-sends-draft-bitcoin-bill-to-legislature

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да ви питам нещо:

През януари мислех да хвърля 1000 лв. за биткойни т.е. за една малка част от 1 биткойнче.

Не го направих.

Мога ли да считам, че вече съм на печалба от 20 %.

...

Или не се смята така

:wink:

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Да ви питам нещо:

През януари мислех да хвърля 1000 лв. за биткойни т.е. за една малка част от 1 биткойнче.

Не го направих.

Мога ли да считам, че вече съм на печалба от 20 %.

...

Или не се смята така

:wink:

 

Инфлацията харесва това, най-обича да папка от неинвестираните пари 🙂 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Мъск вместо да пише глупости в Туитър, да вземе да отиде на финала на Еврото в Лондон, че коефициентът е 8. Сега ще му пиша да свърши най-накрая една полезна работа. Направо да взима и леля Бети с него, че тогава работата става дебела. Коефициент 64.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

Да ви питам нещо:

През януари мислех да хвърля 1000 лв. за биткойни т.е. за една малка част от 1 биткойнче.

Не го направих.

Мога ли да считам, че вече съм на печалба от 20 %.

...

Или не се смята така

:wink:

А ако през януари беше мислил да хвърлиш същата сума в алткойни, сега щеше да си 30-40% напред. 🤣

Виж сега, тук сме се събрали все мили и възпитани, 😎но не е добра идея да ни дразниш точно когато пазара е мътна и кървава.😃

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.