Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

Бааааси свободното падане на крипто пазара тази вечер. Бях сложил за докато спя няколко ордера за BTC, DOT, ETH и MATIC, всичките са забърсани и продължава надолу... 

Някаква голяма новина ли има? Петък срещу събота, точно в отрязъка от време докато спят в Европа и из Америките, поне по източното крайбрежие.

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , FlyTraveler каза:

Бааааси свободното падане на криптото тази вечер. Бях сложил за докато спя няколко ордера за BTC, DOT, ETH и MATIC, всичките са забърсани и продължава надолу... 

 

Ами всички, които бяха сложили на леверидж бяха пометени. Аз за това и не правя дей трейдове.

Купих си верасити на $0.032 и фантомче отново на $1.27 и след няколко дена ще си прибра печалбата🙂

А иначе изобщо не искам да си отварям портфолиото, че е мъка😄

Връзка към коментар
преди 19 минути , VASILEV каза:

Ами всички, които бяха сложили на леверидж бяха пометени. Аз за това и не правя дей трейдове.

Купих си верасити на $0.032 и фантомче отново на $1.27 и след няколко дена ще си прибра печалбата🙂


А, то не е задължително да си на левъридж, за да паднеш...  В момента съм на ниво началото на август, даже и съм малко на загуба. Е, филмът не е свършил докато човек не е продал де. Трябва да се науча навреме да си прибирам печалбите.

П. П. Аха, от стоковата борса идва мини-дилевъриджинг ефекта, "заразата" се пренася и на крипто пазара.

Връзка към коментар
преди 24 минути , VASILEV каза:

 

А иначе изобщо не искам да си отварям портфолиото, че е мъка😄


Абе, може и да гризнем дръвцето с една 2-3 годишна крипто-зима... 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Странното е, че този моментен срив на крипто пазара съвпада напълно, със срив и на Нюйоркската фондова борса. Акциите на всички големи компании, без Pfizer се сриват в момента. Според мен, при акциите има обективна причина, неяснота и опасения за икономиката, предвид нарастващите случаи на новия щам в САЩ и Канада. Това, което ме учудва е, че и криптото следва акциите. Не съм много наясно с крипто пазара, но все си мисля, че когато икономиката е изправена пред неясно бъдеще и спекулантите продават панически акции, криптото би трябвало да е алтернатива, но поне в момента, не е така. 

Връзка към коментар
преди 57 минути , FlyTraveler каза:


Абе, може и да гризнем дръвцето с една 2-3 годишна крипто-зима... 🙂 

Споко, нещата ще си дойдат на мястото. Все повече се говори за удължен цикъл 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , nomad каза:

Странното е, че този моментен срив на крипто пазара съвпада напълно, със срив и на Нюйоркската фондова борса. Акциите на всички големи компании, без Pfizer се сриват в момента. Според мен, при акциите има обективна причина, неяснота и опасения за икономиката, предвид нарастващите случаи на новия щам в САЩ и Канада. Това, което ме учудва е, че и криптото следва акциите. Не съм много наясно с крипто пазара, но все си мисля, че когато икономиката е изправена пред неясно бъдеще и спекулантите продават панически акции, криптото би трябвало да е алтернатива, но поне в момента, не е така. 


При рязък спад на фондовата борса, следва спад на крипто пазара, както и на златото. Много играчи купуват акции на левъридж и като гризнат дървото, продават каквото имат като крипто/ злато и други активи, защото им трябват пари. Така беше и през март 2020 като се стреснаха инвеститорите от мексиканската бирена болест и последвалите заключвания. Златото и криптото тогава много бързо се възстановиха, точно като алтернатива в такива времена, да видим сега как ще е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , nomad каза:

Странното е, че този моментен срив на крипто пазара съвпада напълно, със срив и на Нюйоркската фондова борса. Акциите на всички големи компании, без Pfizer се сриват в момента. Според мен, при акциите има обективна причина, неяснота и опасения за икономиката, предвид нарастващите случаи на новия щам в САЩ и Канада. Това, което ме учудва е, че и криптото следва акциите. Не съм много наясно с крипто пазара, но все си мисля, че когато икономиката е изправена пред неясно бъдеще и спекулантите продават панически акции, криптото би трябвало да е алтернатива, но поне в момента, не е така. 

Не е толкова странно, доколкото метриките показват, че акулите не придвижват биткойни към борсите, т.е. не са се затърчали те да продават. Паниката е при дребните. А Робинхуд и Револут да речем масово се ползват от дребните, т.е. паниката от акциите се пренася и към криптото. В интерес на истината и за акциите не ми се струва много логично в момента. Да, малко е неясно с новата версия на вируса, но от друга страна вече мача е игран, вируса не е нещо ново и е ясно на какво и как се отразява.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да, за мен, единственото обяснение е, че дребните инвеститори, които държат, както акции, така и койни, в момента са се панирали. Не виждам друга причина, за такова поведение. И според мен, не е логична, тази свръхреакция на фондовата борса, но е типична. Случаите на новия щам в САЩ, ще растат и според мен, поне в краткосрочен план, ще има допълнителен спад на фондовата борса и после, отново ръст.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Георги Матеев каза:

Днес е истинския крипто черен петък, отивам сега да пазарувам.

Я, разтърквам очи и не мога да повярвам! Матеев пише в нашата тема?!:no:

А, Матеев, ти какво точно ще пазаруваш?:biggrin:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

Я, разтърквам очи и не мога да повярвам! Матеев пише в нашата тема?!:no:

А, Матеев, ти какво точно ще пазаруваш?:biggrin:

Просто убивам време, докато чакам да ми дойде ред за пср теста на пристигане в Мадрид.

 

Ще напазарувам 10-ина алта, които отдавна чаках да поевтинеят. Промоцията е чудесна и очаквам доста бърза печалба. Не бих споделял имена обаче, по ред причини избягвам да давам каквото и да е крипто съвети или препоръки - затова и не пиша тук 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Не бих споделял имена обаче, по ред причини избягвам да давам каквото и да е крипто съвети или препоръки - затова и не пиша тук

Би ли споделил този ред от причини. 
 

Връзка към коментар

В дни като този се замислям за правилата в криптото, които биха те направили успешен трейдър или дългосрочен инвеститор. По голяма част от тях вече сме ги споменавали и се надявам да са от полза на всички. 
Ето още малко мнения на това, което повече от нас знаем, надявам се и спазваме…

 

Връзка към коментар
На 4.12.2021 г. в 9:24, nomad каза:

Странното е, че този моментен срив на крипто пазара съвпада напълно, със срив и на Нюйоркската фондова борса. Акциите на всички големи компании, без Pfizer се сриват в момента. Според мен, при акциите има обективна причина, неяснота и опасения за икономиката, предвид нарастващите случаи на новия щам в САЩ и Канада. Това, което ме учудва е, че и криптото следва акциите. Не съм много наясно с крипто пазара, но все си мисля, че когато икономиката е изправена пред неясно бъдеще и спекулантите продават панически акции, криптото би трябвало да е алтернатива, но поне в момента, не е така. 

Срив е доста преувеличено, по-скоро имаше една здравословна и очаквана корекция като новините около някакъв там нов вариант просто я катализираха.

Беше доста интересно, във вторник мисля, излезна CEO-то на Модерна и каза, че вакс. нямало да са толкова ефективни срещу него и пазара падна с почти 2%... сякаш някой е очаквал да каже нещо различно, но пазарите се уплашиха.

Но 3-4% спад при индексите определено не е срив 🙂 Ще видим докъде ще стигне в крайна сметка.

В случая съвпаднаха с корекцията при криптото, но например при предната такава на индексите, криптото тръгна нагоре. 

 

По принцип декември е традиоционно силен и за акциите и за крипто, но опасенията за инфлация и медийната пропаганда около разни варианти може да промени това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един уважаван от мен професионален трейдър (Гарет Солоуей) смята, че влизаме в мечи пазар като цяло в криптото. Дилевъриджинг на фондовата борса и на крипто пазара. Базира се на 4 годишните цикли при биткойна, 2021 година се пада като ATH в такъв цикъл. Следва тренд надолу - lower highs и lower lows за около година и половина - две, след това още толкова за да се достигнат предните нива. Много хора говорят за удължен цикъл, вече се гледат onchain анализи, но Солоуей смята, че страхът, който изразяват графиките е по-важен от тези анализи, като все пак отбелязва, че винаги може да се случи нещо различно от това, което е било до момента.

Пак може да се играе на swing trades при малките движения нагоре и надолу, но тенденцията като цяло ще е в посока юг според него. До момента е предвиждал много точно последните два срива на биткойна.

В този ред на мисли, @VASILEV и @logist13, вие short-вате ли крипто? На коя платформа може да се short-ва? Предполагам, че и на определени валути може да се прави само.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.