Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 6 минути , VASILEV каза:

Аз съм инат и моят го държа😄

Вие тук само купувате/продавате или има някой, който се занимава с различни  методи за активна и пасивна доходност?

Връзка към коментар
преди 41 минути , georgii каза:

Вие тук само купувате/продавате или има някой, който се занимава с различни  методи за активна и пасивна доходност?

Не знам какво имаш в предвид под активна и пасивна доходност. 
Ако дневните трейдове имаш в предвид като активна, а инвестирането в крипто за по дълъг период, като пасивна доходност, то отговора е “да” има хора които търгуват и такива които инвестират за по дълъг период от време🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не, нищо подобно.

Активна доходност, е когато инвестираш в "производство" т.е. майнинг и един вид "създаваш" криптовалути.

Пасивната е свързана с вложения във дефи - фарминг, осигуряване на ликвидност , или пък  в POS криптовалути в нодо-ве.

Понякога е по-добре да запазиш дадена криптовалута, и без продажба да генерираш прилична доходност, както се казва от 2 до 2к % 😉

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 часа, georgii каза:

Вие тук само купувате/продавате или има някой, който се занимава с различни  методи за активна и пасивна доходност?

Ти пък. Даже и това не правим.

Седим и чакаме ...  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

... реката да довлече труповете на нашите врагове! :grin:

В този дух на мисли:

"Който си знае мярката ще остане доволен от положението (състоянието) си" 

:wink:

И тази сентенция е приложима тук. 

Някак, особено болезнено е отклоняването от нея.

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Преди 1 час, iMari каза:

Има проблем с приложението на Crypto.com:

https://finbold.com/alert-crypto-com-suspends-withdrawals-as-users-report-funds-leaving-their-accounts/

Успявате ли да влезете в акаунта си?

Като гледам не е само проблем, в постовете се жалват кой какво му липсвало, по-точно какво е изтеглено.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Като гледам не е само проблем, в постовете се жалват кой какво му липсвало, по-точно какво е изтеглено.

Така де, като успееш да си влезеш в профила ще разбереш дали нещо липсва. Най- накрая  успях, след като няколко пъти ме връща със съобщения за грешка и изтекъл линк. С триста зора успях да възстановя 2FA. Ако не стане с Authy, пробвайте с удостоверителя на Google. Ама много упорито, че пак дава грешка. Това е важно, не го пропускайте.

За съжаление не е чак толкова рядко срещано да се хакват и източват профили, затова е добре да се използват външни портфейли. Също така да се ползват всички нива на верификация, които платформата предлага и да се слага сложна парола на мейла, вързан с акаунта. И пак няма гаранция.

Edit

Май силно са вилняли вчера, говори се за 15 млн. в ETH:

https://u.today/cryptocom-loses-15-million-worth-of-ethereum-to-hackers

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пълни глупости и слухове. Всички 2FA бяха ресетнати вчера и беше уведомено за това в Туитър.

Написах си имейла, получих линк, натиснах линка и вече бях в приложението. Появи ми се диалог за настройка на нов 2FA, въведох го в Google Authenticator и готово. Всичко за под 1 минута.

Връзка към коментар

@iMari, и аз имах проблеми вчера да вляза, но и аз си изтрих 2FA идентификацията и я пренастроих. Всичко е наред и не ми липсва нищо от акаунта. Но, си беше главоболие. Не беше много бързо, даваше ми и на мен грешка и ми отне около 40 минути всичко.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пълен рапорт на инцидента.

 

https://crypto.com/product-news/crypto-com-security-report-next-steps

 

Не знам дали са единствената компания, която предлага защита или "застраховка" до 250 000$, но със сигурност са една от малкото.

Приблизително 30 млн $ са възстановени на пострадалите потребители

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Само минавам да дам и аз скромен принос към темата:

 

"С появата на биткойна изразът "аз да не ги копая тия пари" изгуби смисъл."

 

🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Един по един криптошаманите започват да си признават, че сме в мечи пазар. Аз като индиански ловец съм горд, че надуших мечите следи навреме и продадох през декември. Но, сега е важно друго. Как да преценя кога да купувам? Имате ли някаква тактика да идентифицирате дъното на определени криптовалути за да ги купувате по време на мечи пазар? Или купувате всеки месец с определена сума по време на мечия пазар?

Аз си мисля, че все още е рано за купуване, защото тепърва ни чакат изцепките на Фед. Всички говорят и за голяма финансова криза в САЩ, имаме и геополитическа нестабилност. Всичко това може да доведе до сериозен криптосрив. Мисля си, че по-рано от лятото едва ли ще видим срив, който да позволи сериозна акумулация на основни криптовалути. На прав път ли съм или пак съм загубил следата? 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Crazy Horse каза:

Един по един криптошаманите започват да си признават, че сме в мечи пазар. Аз като индиански ловец съм горд, че надуших мечите следи навреме и продадох през декември. Но, сега е важно друго. Как да преценя кога да купувам? Имате ли някаква тактика да идентифицирате дъното на определени криптовалути за да ги купувате по време на мечи пазар? Или купувате всеки месец с определена сума по време на мечия пазар?

Аз си мисля, че все още е рано за купуване, защото тепърва ни чакат изцепките на Фед. Всички говорят и за голяма финансова криза в САЩ, имаме и геополитическа нестабилност. Всичко това може да доведе до сериозен криптосрив. Мисля си, че по-рано от лятото едва ли ще видим срив, който да позволи сериозна акумулация на основни криптовалути. На прав път ли съм или пак съм загубил следата? 🙂

Това до някъде мисля, че ще отговори на въпроса ти кога да купуваш. Едва ли някой може да предвиди кога и къде ще е дъното. 
Някои твърдят, че сме в bear market, други го наричат mini bear market, като предвиждат down trend през Q1 и дори Q2 .

През последната година се нагледахме и наслушахме на различни мнения от безброй инфлуенсъри, като лично за мен установих, че е хубаво да чуеш мненията им но не и сляпо да им вярваш.
Както казваш те са си “шамани”

Мисля, че добре направихте с @FlyTraveler като продадохте всичко през декември. Аз от своя страна продадох голяма част от Fantom и Ada, но всичко останало го държа, като съм го купувал на по високи цени от сегашните и прецених, че не искам да продавам на загуба. Така или иначе 90% от портфолиото ми е инвестиция за дълъг период от време и това ми дава надежда, че когато дойде дъното и инвеститорите се върнат, когато има “волюм” то ще видим и ъптренд🙂

За момента гледам колкото може по рядко да поглеждам портфолиото си😂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз лично смятам да ползвам данните от този сайт, за да гледам как се сриват криптовалутите по време на мечия пазар. На миналия мечи пазар е имало срив до 97% на доста от алткойните в периода 2018/19. При 90% поне срив, ако съответният алткойн е още жив и не е изчезнал е време за купуване според мен.

All-Time High (ATH) - Cryptocurrency Price List | CoinGoLive

За Биткойн и Етериум не очаквам подобен срив, но няма да се учудя ако видя Биткойн да падне до 20 000 долара, а Етериум до 500-600 долара.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Crazy Horse каза:

Аз лично смятам да ползвам данните от този сайт, за да гледам как се сриват криптовалутите по време на мечия пазар. На миналия мечи пазар е имало срив до 97% на доста от алткойните в периода 2018/19. При 90% поне срив, ако съответният алткойн е още жив и не е изчезнал е време за купуване според мен.

All-Time High (ATH) - Cryptocurrency Price List | CoinGoLive

За Биткойн и Етериум не очаквам подобен срив, но няма да се учудя ако видя Биткойн да падне до 20 000 долара, а Етериум до 500-600 долара.

 

  Един от "шаманите" казва това, ако ти се слуша. Говори за Биткоин и докъде може да се срине. Ако Биткоин падне до $20к, алткоините ще го следват с много по сериозен спад.                             

https://www.youtube.com/watch?v=OFsLRtcVmPg

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Щеше да става 200к точно преди 2 месеца и даже за 250 се надяваха, сега бият тъпана за 20к, това даже не е шаманство-тогава поне малко трябваше да има нещо общо с казаното  преди 2 месеца. На мен ми прилича по-скоро като хвърляне на зарове, ама не с 6 цифри или вадена на късмет от огромна купа с 1000 билетчета с цифри в нея.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , Alexander каза:

Щеше да става 200к точно преди 2 месеца и даже за 250 се надяваха, сега бият тъпана за 20к, това даже не е шаманство-тогава поне малко трябваше да има нещо общо с казаното  преди 2 месеца. На мен ми прилича по-скоро като хвърляне на зарове, ама не с 6 цифри или вадена на късмет от огромна купа с 1000 билетчета с цифри в нея.

 

 

 

Ако някой може да предвижда дори и с 60% вероятност какво ще стане в бъдеще, сигурно ще е много-много богат и няма да се занимава с писане на прогнози. Преди 2 месеца обстановката беше много по-различна от сегашната паника на пазара. Паниката не е само в криптото, ситуацията с акциите също е доста грозна в момента. Ама има и нещо хубаво, най-добра доходност се реализира точно от такива моменти. Предполагам големите акули сега си пазаруват на промоция от панираните и разпродаващи дребни риби. С Робинхуд и Револут много дребни влязоха на пазара, та е нормално да засилват ефекта нагоре/надолу, дребните най-много се поддават на еуфория или паника.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.