Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 1 час, vl_stamboliev каза:

И в България започва използването на криптовалута като платежно средство.

За повече информация:

 

https://www.bgonair.bg/a/5-science/254105-hlyab-olio-i-oriz-s-kriptovaluta-magazin-vav-veliko-tarnovo-raboti-s-bitkoyni

Похвална идея на хората, дано да им се размине сблъсък с НАП

Връзка към коментар

Като че за сега е само рекламна кампания на магазина. До сега не са имали закупени стоки с биткойн., поне така казаха пред камерите на телевизията.

Интересно какви са комисионните при транзакция на стойност от няколко лева и какъв е курса по който се изчислява цената в Биткойн.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Климент каза:

Като че за сега е само рекламна кампания на магазина. До сега не са имали закупени стоки с биткойн., поне така казаха пред камерите на телевизията.

Интересно какви са комисионните при транзакция на стойност от няколко лева и какъв е курса по който се изчислява цената в Биткойн.

Ако се ползва например Electrum, или друг Lightning Network Wallet, таксите са нищожни, а транзакцията минава веднага и не е необходимо никакво изчакване.

Връзка към коментар

При такава значителна волатилност, използването на Bitcoin за ежедневни разплащания изглежда малко вероятно да получи широко разпространение ...
Освен това,  преди да започне да се използва масово за такива цели, за да е малко по-удобно, вероятно би било добре да се направи нещо като обратното на деноминация ... "реноминация" да го нарека (не знам дали съществува някакъв приет термин)...
Например - от едикоя си дата 1Bitcoin = 10000NewBitcoin

Иначе е леко тегаво, напрамер, купуваш в бакалията хляб:
- Моля, един пълнозърнест, колко Ви дължа? 
- 0.0000265 биткойна, и още 0.0000013 биткойна ако искате пликче.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Фил каза:

При такава значителна волатилност, използването на Bitcoin за ежедневни разплащания изглежда малко вероятно да получи широко разпространение ...
Освен това,  преди да започне да се използва масово за такива цели, за да е малко по-удобно, вероятно би било добре да се направи нещо като обратното на деноминация ... "реноминация" да го нарека (не знам дали съществува някакъв приет термин)...
Например - от едикоя си дата 1Bitcoin = 10000NewBitcoin

Иначе е леко тегаво, напрамер, купуваш в бакалията хляб:
- Моля, един пълнозърнест, колко струва? 
- 0.0000265 биткойна, и още 0.0000013 биткойна ако искате пликче.

 

За такива случаи си има вече мерна единица и се нарича satoshi, където 1 satoshi = 0.00000001 BTC.

т.е. цените спокойно могат да бъдат в сатошита.

днес 1 BGN  е 1496 сатошита, така че сатошито е достатъчно "чувствително" като мерна единица, за да може да "цепи стотинката на две " 😉

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Имам кодирано съобщение към всички криптомагеланци.

It's time Dubai, not Sellvador. 🙂

 

Иначе в момента най-добрият начин да си купим някой друг етериум поне е като продадем монета от 2 стотинки от 1981 г.

Ето вижте за какво става въпрос. 🙂

https://profit.bg/banki/moneta-ot-2-stotinki-izsechena-prez-1981-g-s-rekordna-tsena/

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Ротшилд е казал: "Купувайте, когато по улиците се лее кръв". Започвам отново да се оглеждам за покупки на крипто. Чудя се за природен газ дали съм закъснял, въпреки, че така като гледам, има още бая потенциал за вдигане...

Иначе златцето си върви нагоре, заедно с инфлацията, среброто и то, за момента по-слабо...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Zlia каза:

Йебем ти и “независимата децентрализирана бъдеща” финансова система 🙂

Поредното комплексирано жуже я съсипа 🙂

 

Спокойно. Криптото ще оцелее. Виж за джуджето не съм толкова сигурен. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, FlyTraveler каза:

Ротшилд е казал: "Купувайте, когато по улиците се лее кръв". Започвам отново да се оглеждам за покупки на крипто. 

Малко като фабрика на 08.09.1944  да си купиш ми изглежда,но 'всеки сам си преценя'.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, FlyTraveler каза:

Ротшилд е казал: "Купувайте, когато по улиците се лее кръв"...

 

Баш така е, живота е показал колко е прав. Казано по друг начин, гледай какво прави стадото и прави обратното. В момента доста неща са на промоция.

 

За съжаление ситуацията е много грозна, горките хорица в Украйна...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , logist13 каза:

 

За съжаление ситуацията е много грозна, горките хорица в Украйна...


Да, за съжаление се стигна до тук. Иначе ситуацията беше много грозна за горките хорица в ДНР и ЛНР цели 8 години, войната не започна днес или вчера... Светът обаче чак сега забеляза.

Ще видя какво и дали ще пазарувам, но доста се изкушавам. Няма да помогнем на никого в района на конфликта, ако се въздържаме да се възползваме от спада на пазарите, така, че не би трябвало да имаме угризения на съвеста.
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вече не знам кое по ми харесва: Bear market-а или Bull market-а.
В момента има мнооого изгодни валути за купуване. Знае се, че повечето са направили пари по време на bear market когато цените са оптимални, но това е за хора, които вярват в криптото като цяло😉

Да видим къде ще сме втората половина на годината, а между другото трябва да работя двойно, че къщата лапа пари като ламя, а портфолиото ми в момента е като недорасло джудже😄😄😄

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, VASILEV каза:

Вече не знам кое по ми харесва: Bear market-а или Bull market-а.
В момента има мнооого изгодни валути за купуване. Знае се, че повечето са направили пари по време на bear market когато цените са оптимални, но това е за хора, които вярват в криптото като цяло😉

Да видим къде ще сме втората половина на годината, а между другото трябва да работя двойно, че къщата лапа пари като ламя, а портфолиото ми в момента е като недорасло джудже😄😄😄

Успех с къщата. :good:

Другото са някави електрони, блуждаещи някъде... май даже и това не е.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Брани каза:

Е значи точно сега е моментът да се инвестира преди следващия бум.

Те и поклонниците на криптото това разправят.

И все забравяме, че обикновенно при "бум" всичко изчезва.:wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 24.02.2022 г. в 20:18, FlyTraveler каза:


Ще видя какво и дали ще пазарувам, но доста се изкушавам.

Днес ми попаднаха две интересни статии и аз като теб се колебая.... едната е за XRP, че май скоро ще спечелят делото със SEC и би трябвало да се изстрелят нагоре.

Другата новина обаче е малко по-кофти, европа иска да забранява криптовалутите. Има различни източници с различна информация, затова всеки сам да си потърси тази информация и да прецени доколко да вярва. Иначе ето статия от капитал :  https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2022/01/26/4306492_evropeiski_regulator_prizovava_da_se_zabrani/

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, boogy83 каза:

Днес ми попаднаха две интересни статии и аз като теб се колебая.... едната е за XRP, че май скоро ще спечелят делото със SEC и би трябвало да се изстрелят нагоре.

Другата новина обаче е малко по-кофти, европа иска да забранява криптовалутите. Има различни източници с различна информация, затова всеки сам да си потърси тази информация и да прецени доколко да вярва. Иначе ето статия от капитал :  https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2022/01/26/4306492_evropeiski_regulator_prizovava_da_se_zabrani/

 

 

Най-добре е да четете оригинални източници, защото какво винаги българските са доста закъснели ... докато се мъчат да препишат някоя статия и да я преведат, те нещата се развиват;)
https://news.bitcoin.com/european-parliament-to-cancel-vote-on-crypto-assets-framework/

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Какво мислите за NFT? Бихте ли инвестирали в тях? 

Моят кратък отговор е "Не, много са грозни!" 😁, но той може би идва от остарялото(вече) схващане, че изкуството трябва да носи красота и положителна емоция. От друга страна тези виртуални грозотиики позволяват дори на скромен инвеститор да реализира сериозна печалба много по-бързо от инвестицията в "нормално" изкуство, а това вече си е положителна емоция. 🙂 Ама дали и кога....

 

За да не излизам от магеланската тематика - travala дава възможност да спечелите почивка до Малдивите за четирима, ако инвестирате в някое от NFT на пътуващите тигри.

 

https://www.travala.com/nft?is_maldives

 

Обърнете внимание на цените. Ето този гларус е с начална цена 18 500$:

Screenshot_20220328-084816.png.5143e29143121f684f93b6014ba07059.png

Пълна лудост!

Връзка към коментар
преди 22 минути , iMari каза:

Какво мислите за NFT? Бихте ли инвестирали в тях? 

Моят кратък отговор е "Не, много са грозни!" 😁, но той може би идва от остарялото(вече) схващане, че изкуството трябва да носи красота и положителна емоция. От друга страна тези виртуални грозотиики позволяват дори на скромен инвеститор да реализира сериозна печалба много по-бързо от инвестицията в "нормално" изкуство, а това вече си е положителна емоция. 🙂 Ама дали и кога....

 

За да не излизам от магеланската тематика - travala дава възможност да спечелите почивка до Малдивите за четирима, ако инвестирате в някое от NFT на пътуващите тигри.

 

https://www.travala.com/nft?is_maldives

 

Обърнете внимание на цените. Ето този гларус е с начална цена 18 500$:

Screenshot_20220328-084816.png.5143e29143121f684f93b6014ba07059.png

Пълна лудост!

Чудя се кое ще е следващото нищо за което хората ще си дават парите.

Имам една идея:

 

 

 

 

 

 

 

 

Кефи ли ви? Пишете на лични, ама бързо, че ще се разпродаде.

  • Смея се 4
Връзка към коментар

@ven62, с нетърпение очаквах мнението ти! 😜

Нали по Коледа ме беше ударило вдъхновението да правя весели картинки, даже на @Георги Матеевбях обещала една. Но неглижирах това мое занимание, дори забравих да си изпълня обещанието(извинявам се). А ако бях продължила с творчеството и регистрирала произведенията като NFT, сега може би подобна цена щеше да стои под някое от тях. 🤡

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , iMari каза:

@ven62, с нетърпение очаквах мнението ти! 😜

Нали по Коледа ме беше ударило вдъхновението да правя весели картинки, даже на @Георги Матеевбях обещала една. Но неглижирах това мое занимание, дори забравих да си изпълня обещанието(извинявам се). А ако бях продължила с творчеството и регистрирала произведенията като NFT, сега може би подобна цена щеше да стои под някое от тях. 🤡

Не се кахъри за @Георги Матеев. Сигурен съм, че е свикнал на ... несбъднати обещания от магеланци. :wink:

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.