Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 12 часа, Ou7law каза:

А как депозираш в KuCoin? Аз опитах чрез депозиране на USDT от crypto.com към KuCoin, но таксите бяха доста дебели чрез ERC20?

Аз депозирам в Бинанс на 1.5% и от там прехвърлям в кукоин

Връзка към коментар
преди 12 часа, FlyTraveler каза:

В този ред на мисли, @VASILEV и @logist13, вие short-вате ли крипто? На коя платформа може да се short-ва? Предполагам, че и на определени валути може да се прави само.

Аз лично не търгувам, не е за мен, нямам нерви. 
Предпочитам да инвестирам в крипто за по дълго време в повече валути, като задължително поне половината са ми в топ 20 , а останалите си избирам в зависимост от маркет кап-а , какво стои зад проекта и т.н.

Като цяло криптото е много волатилно, а да правиш дей трейд е още по несигурно за мен. Може би ще пробвам когато дойде беар маркета.

А за това дали ще се повтори отново 4 годишният цикъл и нещата ще приключат в края на годината, никой не може да каже.
Едно е сигурно, този цикъл със сигурност ще е различен от предходните и това се вижда с уж силните Ноември и Декември виждаме, че нещата не са точно така. Отделно сега има доста повече институции инвестирали в крипто, дори държави и това неминуемо ще доведе до един по различен цикъл. Аз лично смятам, че ще продължим и през 2022

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, FlyTraveler каза:

В този ред на мисли, @VASILEV и @logist13, вие short-вате ли крипто? На коя платформа може да се short-ва? Предполагам, че и на определени валути може да се прави само.

 

Не се занимавам с търговия, дребните сме планктона с който се хранят китовете. За мен най-сигурния начин за загуби е да се хванеш с търговия на непредвидим пазар.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@VASILEV, @logist13, съгласен съм с вас. Няма какво да се правя на големият крипто експерт, когато не съм и да се занимавам с търговия. Сега ще чакам вече мечият пазар, когато ще правя големите покупки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много интересен коментар на Гарет Солоуей, този път е публичен, на Kitko News, та мога и да го споделя, Прави паралел между спада на фондовата борса и на крипто пазара през март 2020 и сега. Казва, че тогава още е нямало висока инфлация и ФЕД са напечатали трилиони долари, с което са захранили пазарите (знаело се е, че това ще се случи), докато сега при високата инфлация, ситуацията е съвсем различна и вече е опасно да се печатат такива огромни суми. Не се бях замислил за това и сега вече V-образно възстановяване ми се струва вече много малко вероятно.

Солоуей е много bulish на биткойн дългосрочно, но не и за близките месеци. Като цяло смята, че през 2022 г. златото ще е по-добре от биткойн, а като цяло през следващите 10 години биткойн ще е много по-добре от златото.

Аз се чудя, ако настъпи крипто зима, дали валути като LINK, MATIC ще оцелеят. Надявам се DOT да оцелее (пиша за тези трите, просто защото имам от тях), биткойн и етер със сигурност.

Ето линка към видеото: 
 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, FlyTraveler каза:
Аз се чудя, ако настъпи крипто зима, дали валути като LINK, MATIC ще оцелеят. Надявам се DOT да оцелее (пиша за тези трите, просто защото имам от тях), биткойн и етер със сигурност.

Ето линка към видеото: 
 

Аз нямам опит със тези “зими” но от това което чета и знам е, че обикновено преди да настъпи,  хората вадят 85% от инвестициите си(всъщност това е строго индивидуално колко)

В такъв случай, ако си оставил само 25% от матик или линк дори да изчезнат( в което силно се съмнявам) няма да е голяма загуба.

Отделен е въпроса дали този път bear market- а ще е така изразен както предишните. Както се казва “времето е на наша страна” ще поживеем и ще видим🙂

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, VASILEV каза:

Нещо се обърках, това всъщност са мои думи, извинявай @FlyTraveler

Няма никакъв проблем. Някой, който не следи разговора, ще си помисли, че каквото си написал, съм го написал аз, голяма работа. 🙂 

Продадох MATIC на малка печалба, днес вдигна с около 30% до момента. Ако падне, може да купя малко отново.

Връзка към коментар
преди 59 минути , FlyTraveler каза:

Няма никакъв проблем. Някой, който не следи разговора, ще си помисли, че каквото си написал, съм го написал аз, голяма работа. 🙂 

Продадох MATIC на малка печалба, днес вдигна с около 30% до момента. Ако падне, може да купя малко отново.

Аз ви следя :wink: особено @VASILEV... :biggrin:

За луната през ноември няма да се заяждам. :wink:

 

Друго ми прави впечатление. Често се използва израза "удължен цикъл".

Аз, по принцип, като чуя за цикли и леко ми спада ... ентусиазма.

Но, друго искам да кажа:

Да не се окаже, че този термин (удължен цикъл) се използва крайно неправилно. Например като термина "менопауза". Пауза, пауза само дето продължава до леталния изход.

Та и криптовалутите да не са вече в  "удължен цикъл", който ще е по-продължителен и от самия им живот.

:wink:

 

  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 19 минути , ven62 каза:

Аз ви следя :wink: особено @VASILEV... :biggrin:

За луната през ноември няма да се заяждам. :wink:

 

Друго ми прави впечатление. Често се използва израза "удължен цикъл".

Аз, по принцип, като чуя за цикли и леко ми спада ... ентусиазма.

Но, друго искам да кажа:

Да не се окаже, че този термин (удължен цикъл) се използва крайно неправилно. Например като термина "менопауза". Пауза, пауза само дето продължава до леталния изход.

Та и криптовалутите да не са вече в  "удължен цикъл", който ще е по-продължителен и от самия им живот.

:wink:

 

Толкова остроумно си го написал, че аз съм спичлес😄какво да добавя…😉

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , VASILEV каза:

Толкова остроумно си го написал, че аз съм спичлес😄какво да добавя…😉

Не е важно дали е острумно, важно е да не се окаже вярно.

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ма @ven62, ти си като същинска Вапцарова пролет  "знам, ще дойдеш.....да възвърнеш хиляди надежди...." (спирам с цитата, че ме е страх какви аналогии ще направиш, ако продължа) 😃

Скоро разбрах, че тази песен на Синатра била химн на крипто ентусиастите. Какво друго ни остава, освен да си я тананикаме утешително: 

😜

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Ай народе, юруш на канабиса :)

 

 

Криптовалутите залязват, компаниите ще инвестират в канабис?

В капиталовите пазари се наблюдава едно преместване на пари в секторите

 

https://www.bgonair.bg/a/5-science/249137-kriptovalutite-zalyazvat-kompaniite-shte-investirat-v-kanabis?utm_source=m.gol&utm_medium=Article_page&utm_campaign=RSS_2019

  • Смея се 4
Връзка към коментар

@KrumKrumov, няма да бъда изненадан ако стане така. Вчера и Малта легализира марихуаната за лична употреба. Един хубав крипто мечи пазар не би било зле. Така всички, които вярват в бъдещето на крипто валутите могат да напазаруват на воля.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 42 минути , VASILEV каза:

Мислиш си, че АДА ще “удари” $5 в края на годината, ноо често когато мечтите се различават от реалността се получава това

 

 

B42BE8BB-1CC5-45A9-BE43-DFDDEEDF13E1.jpeg

Еееее, ама човека все пак пие нещо, макар и мътно - я мастичка, я швепс, не е съвсем "гола вода" 😃

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 38 минути , bobole4e каза:

В джакузито...

 

Че какво му е на джакузито? Mежду другото на джакузито в Италия му казват якуци, защото то е създадено от итало-американските брятя Якуци/Jacuzzi, фамилията на които американците са я превърнали в Джакузи. 🙂 Кандидо Якуци искал да лекува ревматизма на сина си и така стигнали до джакузито. Мда, главата ми е пълна с безполезна информация.

 

@VASILEV, след VET, за мен другото голямо разочарование на този бичи пазар е ADA. Много приказки, много обещания и накрая много шум за нищо се оказа всичко.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Crazy Horse каза:

 

 

@VASILEV, след VET, за мен другото голямо разочарование на този бичи пазар е ADA.

 

Защо разочарование, трябва да се има в предвид, че Ада в началото на годината е била стотинки, ама жълти стотинки. Септември стигна $3. Това, че някои от нас сме купили късно… нали не очакваш да върви само нагоре. А вичейн е като дот. Ще им дойде времето, просто сме ги купили пораснали, а не бебета🙂

Връзка към коментар

@VASILEV,  като се замисля, прав си, ако ги бях купил ADA като бяха 3-4 цента нямаше да се оплаквам, но аз ги купих късно, на 85-90 цента очаквайки да стигат 10$. Нищо, на следващия мечи пазар ще купя когато трябва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.