Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Мога ли да направя чекиране на мобилното приложение на 2 пътника и съответно 2 бордни карти на един и същи телефон, които да представя на летището? Винаги съм си разпечатвала бордните карти, но сега съм решила да използвам за първи път приложението, нямам операционна система IOS, съответно не мога да си запазя бордните карти в  wallet. 

Връзка към коментар

Че се разбра тогава (всъщност аз разбрах де), че с 1 билет може да се купи групово членство 1+5. А си мислех, че трябва да се купят поне 3 билета за 1+5.

@ДиянаВ, то пак е валидно 1 година, но трябва да го купиш с билет. И се отразява веднага.😉

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
45 minutes ago, epetkov said:

Спомням си го този казус. Тогава @dimitrov6  показа как се търсят произволни  билети на уиз еър  за 9.90 евро с цел купуване на членство.

Май не съм разбрала тогава каква е била целта на покупката на членство - да се запазят налични точки, не да се намаля цена на билети😋. Все пак след 9 месеца разбрах😁

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Нали имате предвид относно тези намаления, че се отразяват само на цената на билета, но не и на таксата. Това означава, че един билет от 18,99 с административна такса 16 лева след намаление 20% струва 18,39 лева. (а не 15, 20 лв., ако се изчисли намалението и на административната такса) Винаги е било така. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 Преди време  имаше  дискусия за  дублирани резервации. Например,  съпругът  купува билети, но без да знае и съпругата купува за  същите дати.  Коментарите бяха, че  едната резервация от дублираните може да се анулира. Но имаше ли значение  дали е по избор?  По-новата или по-старата (съответно по-скъпата, а не по-евтината)?

Връзка към коментар
преди 23 минути , epetkov каза:

едната резервация от дублираните може да се анулира. Но имаше ли значение  дали е по избор?

Доколкото си спомням политиката им беше да анулират втората резервация в хронологичен ред. Дали ще се падне да е по-евтина или не, въпрос на късмет.

Но това не пречи ако ударите греда с един служител, да пробвате втори път да се обадите. Може да случите на някой по-приятелски настроен и да ви анулира първата резервация.

Връзка към коментар
преди 13 часа, epetkov каза:

Да, може.

Благодаря за отговора! Но трябва ли задължително да имам wallet pass в телефона? Къде и как  се запазват бордните карти, ако нямам такова приложение?

Връзка към коментар
преди 3 минути , vorbis каза:

беше да анулират втората резервация в хронологичен ред

Има, обаче еди нюанс- в първата има закупен дискаунт клуб за 159 лева.  И ако  все пак  попадна на служител, който да  тръгне на анулация на резервацията,  вероятно няма да се анулира дискаунта, а само билетите?

Връзка към коментар
5 minutes ago, Petya said:

Благодаря за отговора! Но трябва ли задължително да имам wallet pass в телефона? Къде и как  се запазват бордните карти, ако нямам такова приложение?

В приложението на Уиз също може да се направи чекиране и да се генерират, после покажат бордните карти от там.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Petya каза:

Благодаря за отговора! Но трябва ли задължително да имам wallet pass в телефона? Къде и как  се запазват бордните карти, ако нямам такова приложение?

В самото приложение на Уиз си седят бордните карти. Последно преди доста време беше, ама бях с 4 карти само на моя телефон. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

преди 4 минути , epetkov каза:

Има, обаче еди нюанс- в първата има закупен дискаунт клуб за 159 лева.  И ако  все пак  попадна на служител, който да  тръгне на анулация на резервацията,  вероятно няма да се анулира дискаунта, а само билетите?

Една покупка - два артикула (билет и членство). Анулират билета, а членството си остава валидно. Звучи ми съвсем логично, но знае ли човек.

Връзка към коментар
преди 12 минути , ДиянаВ каза:

Аз скоро бях с 3 карти. Няма проблем колко броя са.

Дори и да няма интернет, картите се запазват в приложението и може да ги покажете офлайн? Ако е така да съм спокойна и да не се притеснявам, че нямам другото приложение за wallet.

Връзка към коментар
преди 16 минути , Petya каза:

Дори и да няма интернет, картите се запазват в приложението и може да ги покажете офлайн? Ако е така да съм спокойна и да не се притеснявам, че нямам другото приложение за wallet.

За всеки случай може да вземеш и скрийншот на бордните карти, стига ясно да се виждат имената, приоритито и QR кода.

Връзка към коментар
25 minutes ago, Petya said:

Дори и да няма интернет, картите се запазват в приложението и може да ги покажете офлайн? Ако е така да съм спокойна и да не се притеснявам, че нямам другото приложение за wallet.

Бъди спокойна🙂. Като отидеш навреме на летището, всичко ще е наред. Стига да не си загубиш телефона😁, майтап или личната карта/паспорт, пак майтап😉

От кое летище ще е полетът?

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

Бъди спокойна🙂. Като отидеш навреме на летището, всичко ще е наред. Стига да не си загубиш телефона😁, майтап или личната карта/паспорт, пак майтап😉

От кое летище ще е полетът?

София-Катания, Катания - София. Ами, то си е късмет - дано всичко да е наред и налично. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Имам едно кратко запитване относно багажа, с който пътувате, като ползвате нискотарифни авиокомпании...

Преди малко във връзка с новата промоция на Wizz тръгнах да закупувам билети, но ми дава информация, че багажа, който ще мога да нося, е 40х30х20 - тоест една раница.

Преди няколко седмици летях с Wizz от Братислава и масово хората си носеха малките куфарчета, тип Trolley Bag.

Сега като тръгнах да буквам, ми дава опция да Upgrade-на до "Wizz GO", където ще имам право на този Trolley Bag, както и на 20 кг чекиран багаж.

За полета от Братислава взех чекиран багаж, защото престоя беше по-дългичък и ми трябваше.

 

Но искам да попитам - има ли някаква "междинна тарифа" само с Trolley Bag (без чекиран багаж)?

Или всички тези хора, които видях, са си взели "Wizz GO" билети, а вече всеки си решава дали ще има и чекиран багаж?

Връзка към коментар

За полетите които аз следя София - Копенхаген и обратно и Варна- Милано и обратно си има реални намаление, следя ги вече от три месеца, така че знам точно колко са били почти всеки ден, водя си таблица. Така че не мисля, че на всичките са завишени и после намалени, за някои може би но за други не...

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 hour ago, Petya said:

София-Катания, Катания - София. Ами, то си е късмет - дано всичко да е наред и налично. 

София скоро не съм ползвала за излитане, но предполагам ти си и ти е познато. В Катания само съм кацала. Излитала съм от Палермо и беше най-големият ми стрес там. Паспортната проверка е точно преди гейта и ние нещо се замотахме по магазинчетата. Уж мислим, че сме добре с времето, а като отиваме за проверка, стотици хора чакат, а опашката хич не мърда. Оказа се, че южняците сицилианци имат някаква обедна сиеста и само един човек обслужва. Като стана много напечено, питах една жена до мен за кой полет е и така разбрах, че цялата опашка сме за един и същ полет. Междувременно им свърши сиестата, задействаха се повечко хора и с 10-15 мин. закъснение излетяхме благополучно. Бая бях пребледняла дали няма да хартисаме от полета. От тогава следя минала ли съм всички проверки преди да се заблея в магазините🙂.

Летище Катания не знам как е организирано при излитане.

При теб всичко ще е наред. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
50 minutes ago, rainbou1 said:

Здравейте, 

 

Имам едно кратко запитване относно багажа, с който пътувате, като ползвате нискотарифни авиокомпании...

Преди малко във връзка с новата промоция на Wizz тръгнах да закупувам билети, но ми дава информация, че багажа, който ще мога да нося, е 40х30х20 - тоест една раница.

Преди няколко седмици летях с Wizz от Братислава и масово хората си носеха малките куфарчета, тип Trolley Bag.

Сега като тръгнах да буквам, ми дава опция да Upgrade-на до "Wizz GO", където ще имам право на този Trolley Bag, както и на 20 кг чекиран багаж.

За полета от Братислава взех чекиран багаж, защото престоя беше по-дългичък и ми трябваше.

 

Но искам да попитам - има ли някаква "междинна тарифа" само с Trolley Bag (без чекиран багаж)?

Или всички тези хора, които видях, са си взели "Wizz GO" билети, а вече всеки си решава дали ще има и чекиран багаж?

Първо избираш тарифа Basic, а на следваща стъпка при багажа добавяш Priority - това е малкото куфарче с колелца, което можеш да качиш на борда.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.