Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Да, извинявам си, поведох се по скрийншота от уиз, където долу е написан и полетът на 11 април. Моя грешка.

Не мисля, че е необходимо да се звъни. 🙂

 

Имали сме на няколко пъти подобни случаи, когато уиз още от предната вечер ни съобщават за закъснение на следващата вечер.  В това са коректни. В единия случай закъснението се натрупа още и още и си отлетяхме чак призори от Крит, но поне не висяхме още от следобед на летището. Но понеже нямаме чекирани багажи.

От Рим Фиумичино ни беше другият такъв случай, и точно там хора с багажи бяха увиснали, защото чек-ин гишетата отдавна бяха затворили. 

Така ще е най-добре: един да отиде да чекира багажите и да се върне.

Пазете всички касови бележки от довечера, особено тези от разходи на самото летище за храна. (Който отиде на летището,може да купи). И впоследствие искайте от УИЗ да ви ги покрият, отделно от обезщетенията по 250 евро на човек. 🙂

 

 

Връзка към мнение

Ами то си пише, крайния час на чек ин се запазва, значи трябва да отидеш на оригиналния час. Много ми е странно това закъснение известно от 3 дни, пък и защо има този 11 април в скриншота...

Връзка към мнение

И да следите в реално време, защото може да се случи да намерят друг самолет или нещо такова и си излитат по-рано без да чакат.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

И да следите в реално време, защото може да се случи да намерят друг самолет или нещо такова и си излитат по-рано без да чакат.

Този самолет май идва от София до Бари навреме,но после тръгва до Тимишоара и обратно,та после ще вземе пътниците за България

 

Screenshot 2024-04-09 at 16-38-08 Live Flight Tracker - Real-Time Flight Tracker Map Flightradar24.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

2024_04_09_17_21_14.jpg.41a200642218af90053db008a8654a88.jpgВ момента се продават билети за този полет за 70 евро,а със сигурност ще има обезщетение по 250 евро. Но незнам дали трябва да си на полета за това.

Връзка към мнение
преди 5 минути , dimitrov6 каза:

2024_04_09_17_21_14.jpg.41a200642218af90053db008a8654a88.jpgВ момента се продават билети за този полет за 70 евро,а със сигурност ще има обезщетение по 250 евро. Но незнам дали трябва да си на полета за това.

По принцип трябва. Ако изплатят обезщетение, а не си летял, ще е на късмет, минал си метър. Ако се стигне до отказ и решиш да се обърнеш към държавния контролен орган, това ще италианското ГВА. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето я формата на италианците за жалба

https://moduliweb.enac.gov.it/applicazioni/cartadiritti_English/modulo_261_seg.asp

Последният въпрос касае закъснение над 5 часа, за да имаш право да откажеш да летиш и съответно да ти върнат стойността на билета. Срещала съм и съдебна практика преди време, но не помня какво закъснение се считаше за толкова дълго, че чак равносилно на отмяна.

In case of a delay of more than 5 hours, did the air carrier offer the possibility 
of not taking the flight and the consequent reimbursement of the cost of the ticket?

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

През януари за полета Барселона - София, Уиз изпратиха имейл + СМС, че ще има закъснение от над час, но тъй като нямам доверие на Уиз, отидохме по-рано, за когато бе планиран полетът.

Като вече бяхме на летището, Уиз изпратиха нов имейл (без СМС) за нова промяна в разписанието, където закъснението е само 5 минути от първоначално предвиденото. Така че не бих рискувал.

 

След справка във Flightradar24 видях, че са намерили самолет, който е летял от Клуж до София, после София-Барселона и Барселона-София.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 14 минути , ДиянаВ каза:

Ето я формата на италианците за жалба

https://moduliweb.enac.gov.it/applicazioni/cartadiritti_English/modulo_261_seg.asp

Последният въпрос касае закъснение над 5 часа, за да имаш право да откажеш да летиш и съответно да ти върнат стойността на билета. Срещала съм и съдебна практика преди време, но не помня какво закъснение се считаше за толкова дълго, че чак равносилно на отмяна.

In case of a delay of more than 5 hours, did the air carrier offer the possibility 
of not taking the flight and the consequent reimbursement of the cost of the ticket?

Някои италианец от Бари ,ако си купи билета за тази вечер и му платят 250 евро  ,ще му излезе безплатно пътуването и хотела тази нощ,а утре следобяд имат за 18 евро София Бари

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, jorrro каза:

Вчера на летището в Ларнака бордингът започна супер рано - може би около 55 минути преди обявения час за излитане, защото гледаха доста за размера на чантите и накараха доста хора да си ги премерят в оразмерителя. Някои ги глобиха, докато други минаха метър. Като по-скоро гледаха такива чанти, които бяха доста по-големи от ограничението. Не разбрах обаче колко е глобата.

Случи ни се същото преди няколко месеца. От сутрешните полети около 6ч. бяха избрали този за Шарлероа и онбордингът започна по-рано от предвиденото. В non-priority редицата имаше много хора с огромни куфари и сакове, които бяха глобени. Хората или не знаят за ограничението, или просто рискуват... Но е и факт, че понякога Wizz продават priority на абсурдни цени.

Връзка към мнение
преди 5 минути , ven62 каза:

Не знам дали е задаван такъв въпрос:

Мога ли и как да сменя името от акаунта в Wizz?

:dash1:

В https://wizzair.com/bg-bg/profile#/your-profile - може да си променяш личните данни, но

"Name change is not possible with active WDC membership",

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Климент каза:

Потвърждавам. Наскоро ми се наложи да сменям имейл с членство към него, тъй като предният имейл ми беше хакнат. Ами така и не се получи по лесния начин. Трябваше да направя втори профил в сайта на Уиз и след стотици съобщения до Уиз и стотици посещения до ДСК, накрая въпросът се реши като поисках да се изтрие дублирания профил и в случая поисках това да е първият с хакнатия имейл. В един момент беше голяма каша като цяло, но сега поне всичко е както исках.

Като извод - въпросът е да попаднеш на точния служител, който да ти свърши работата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

преди 2 часа, Климент каза:

 

преди 1 час, saved_ каза:

Потвърждавам. Наскоро ми се наложи да сменям имейл с членство към него, тъй като предният имейл ми беше хакнат. Ами така и не се получи по лесния начин. Трябваше да направя втори профил в сайта на Уиз и след стотици съобщения до Уиз и стотици посещения до ДСК, накрая въпросът се реши като поисках да се изтрие дублирания профил и в случая поисках това да е първият с хакнатия имейл. В един момент беше голяма каша като цяло, но сега поне всичко е както исках.

Като извод - въпросът е да попаднеш на точния служител, който да ти свърши работата.

Мерси.

Така си и мислех, че ще трябва да им звъня. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, master_of_germs каза:

Ама тук има нещо много гнило? Оригиналният ви полет е на 11.04 вечерта, а ви местят на полет, който е на 9ти срещу 10ти вечерта, който вероятно ще закъснее, но поне в приложението няма отбелязано сменен час. На мене ми мирише на овърбукинг и на опит на УИЗ да ви прекарат по някакъв начин. Звъннете им на безплатния телефон.

 

@Hakkâri Spor, тя със сигурност ще получи 250 евро компенсация за тоя "закъснял" полет, ако лети с него. Та айде да не спамим тук, а да си попържаме (с право) летище София и транспорта до него в съответните теми. 🙂

 

Полета излетя със закъснението от Бари и пристигна в София с 3 часа и 40 минути закъснение.

Като се качихме в самолета по време на анонса измърмориха нещо, че имало някаква стачка някъде и затова има закъснение.

Така, че не знам колко със сигурност ще се получи обезщетение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Vyara каза:

Полета излетя със закъснението от Бари и пристигна в София с 3 часа и 40 минути закъснение.

Като се качихме в самолета по време на анонса измърмориха нещо, че имало някаква стачка някъде и затова има закъснение.

Така, че не знам колко със сигурност ще се получи обезщетение.

Ами вие имате билет за полет Бари-София. Ако стачката не е на някое от тези места, няма оправдание. То все някъде по света може да има стачка и да искаме да се извиним с нея ...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
В момента, Vyara каза:

Полета излетя със закъснението от Бари и пристигна в София с 3 часа и 40 минути закъснение.

Като се качихме в самолета по време на анонса измърмориха нещо, че имало някаква стачка някъде и затова има закъснение.

Така, че не знам колко със сигурност ще се получи обезщетение.

Ще се получи, те винаги си мърморят с някакво половинчато оправдание.

Ако твърде много се заинатят, може и да ползвате "Аероиск", но все пак първо пробвайте сами.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , jorocontrola каза:

Ами вие имате билет за полет Бари-София. Ако стачката не е на някое от тези места, няма оправдание. То все някъде по света може да има стачка и да искаме да се извиним с нея ...

Чудих се дали не да измислили някаква врътка да се измъкнат.

П.с къде да подам претенцията си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Vyara каза:

Чудих се дали не да измислили някаква врътка да се измъкнат.

П.с къде да подам претенцията си.

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/compliments-and-complaints/

Щом сте 4 души,може и 1000 евро да вземете

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , Vyara каза:

Полета излетя със закъснението от Бари и пристигна в София с 3 часа и 40 минути закъснение.

Като се качихме в самолета по време на анонса измърмориха нещо, че имало някаква стачка някъде и затова има закъснение.

Така, че не знам колко със сигурност ще се получи обезщетение.

Не зная кога сте пътували, но на 08 април 2024 наистина е имало 24-часова стачка в Пулия. Ето официалния анонс на ЕНАК,

https://www.enac.gov.it/trasporto-aereo/diritto-alla-mobilita/scioperi-nel-trasporto-aereo/voli-garantiti

има доста попадения също и при търсене в интернет "sciopero aeroporto bari", например това:

https://www.lagazzettadelmezzogiorno.it/news/puglia/1492703/aeroporti-sciopero-di-24-ore-lunedi-8-aprile-cancellati-i-voli-da-e-per-la-puglia-da-bari-e-brindisi.html

 

 

 

В интерес на истината, ако сте пътували на тази дата, забавянето ви е било в рамките дори малко под очакваното (4 часа). Имате също късмет, че сте се прибрали въобще, защото май е имало и (немалко) канцелирани полети - ИТА, например. Моите наблюдения са, че в такива случаи не-нискотарифните компании често предпочитат да канцелират полетите.

Връзка към мнение
преди 14 минути , BPK каза:

Не зная кога сте пътували, но на 08 април 2024 наистина е имало 24-часова стачка в Пулия. Ето официалния анонс на ЕНАК,

https://www.enac.gov.it/trasporto-aereo/diritto-alla-mobilita/scioperi-nel-trasporto-aereo/voli-garantiti

има доста попадения също и при търсене в интернет "sciopero aeroporto bari", например това:

https://www.lagazzettadelmezzogiorno.it/news/puglia/1492703/aeroporti-sciopero-di-24-ore-lunedi-8-aprile-cancellati-i-voli-da-e-per-la-puglia-da-bari-e-brindisi.html

 

 

 

В интерес на истината, ако сте пътували на тази дата, забавянето ви е било в рамките дори малко под очакваното (4 часа). Имате също късмет, че сте се прибрали въобще, защото май е имало и (немалко) канцелирани полети - ИТА, например. Моите наблюдения са, че в такива случаи не-нискотарифните компании често предпочитат да канцелират полетите.

Полетът беше с оригинална дата и час 20:50 на 09.04, а излетя 00:40 на 10.04.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Vyara каза:

Полетът беше с оригинална дата и час 20:50 на 09.04, а излетя 00:40 на 10.04.

За 09 и/или 10 април 2024 нищо не излиза на италиански в интернет за стачка в Пулия.

Следователно, имате право на обезщетение, според моето скромно мнение.

Желая успех!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, магеланци. Знам, че е обсъждано в темата, но съм забравила. Моля, някой да припомни, при промяна на полет от страна на Wizz , колко дни назад и напред имахме право да променяме полета без такса. Благодаря на отзовалите се.

Връзка към мнение
преди 56 минути , danym21 каза:

Здравейте, магеланци. Знам, че е обсъждано в темата, но съм забравила. Моля, някой да припомни, при промяна на полет от страна на Wizz , колко дни назад и напред имахме право да променяме полета без такса. Благодаря на отзовалите се.

 

Цитат

 

НОВА РЕЗЕРВАЦИЯ ЗА ПОЛЕТА(ИТЕ) ВИ

Ние ще презаверим Вашата резервация за друг полет, изпълняван от нас по същия или – ако е необходимо – по подобен маршрут, 14 дни преди или 30 дни след предвидената дата на заминаване на забавения или отменен полет, при условие че има свободни места.

 

 

 

Връзка към мнение

Уиз обаче наистина къртят, когато става въпрос за преобразуване в различни валути. Ако сте си мислели, че 1 евро е почти 2 лв. Еми... не е!

 

99 евро = 213 лв.

330 евро = 708 лв.

Screenshot_20240415_222936_Wizz Air.jpg

Screenshot_20240415_223004_Wizz Air.jpg

  • Харесвам 4
  • Шок 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.