Прескочи до съдържание

Как да си самоорганизираме Египет?


Lindt

Препоръчани мнения

Доста експати и дипломати живеят в Кайро , а немалко чужденци притежават ваканционни имоти в Луксор и по морските курорти , та със сигурност ще има и качествено медицинско обслужване в разни частни болници.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имам впечатления само за болница в Шарм ел Шейх. Прекрасни внимателни лекари. Чистота и много съвременно оборудване. Почти всички лекари са завършили в чужбина. Имаше и един, завършил в България.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 часа, ivailo_radev каза:

доколко може да се направи един лек и бавен Египет с бебе на 8 месеца - няколко дни Кайро, малко Луксор и седмица моренце в Хургада

Напълно си е възможно. За немските туроператори е основна дестинация и за хора с малки деца. Добре е ако наистина е бавно - хотел - байсейн - круизен кораб и т.н. без да се напъвате да видите "всичко". Важно е разбира се и на бебока да не му растат зъбите баш в тоя момент...

Връзка към коментар
преди 12 часа, ivailo_radev каза:

По необясними причини ми се появи тази тема и след като се поразчетох ми дойде една еретична мисъл и се чудя - доколко може да се направи един лек и бавен Египет с бебе на 8 месеца - няколко дни Кайро, малко Луксор и седмица моренце в Хургада. Цялата тая работа ми се върти за ноември, ама се чудя още за медицинско обслужване, ако вземе, че се наложи.

Карайте го поне до 2 години на по-цивилизовани места.

Изобщо, бебетата вече ги мъкнете по целия свят.

 

---

Ама мен кой ме слуша.

Дори сина ми не се впечатлява, ама никак от моите забележки. Най-много да промърмори "Стига си бучал".

Някой ден ще го вържа на задната седалка с колана и ще го возя 6-7 часа без прекъсване. Предварително ще му сложа памперс - всичко да му е наред.

 

😀

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 6 минути , ven62 каза:

....

 

Някой ден ще го вържа на задната седалка с колана и ще го возя 6-7 часа без прекъсване. Предварително ще му сложа памперс - всичко да му е наред.

 

😀

 

Сега ми стана наистина жал за бебето :shok:

 

А пък нас ни мъкнеха на село и хич не се впечатляваха, че имаме по 138 ухапвания от бълхи по коремчетата.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Lindt каза:

Сега ми стана наистина жал за бебето :shok:

 

А пък нас ни мъкнеха на село и хич не се впечатляваха, че имаме по 138 ухапвания от бълхи по коремчетата.

@ven62 май не говори за бебето, а за сина си 🤣.

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Marisha каза:

@ven62 май не говори за бебето, а за сина си 🤣.

Е, да де, съчувства на внучетата си. Айде бебето на Иво така и така не може да ходи и си е с памперс, ама момиченцата на задната седалка ми късат сърцето. 

Връзка към коментар

Сигурен съм, че @ivailo_radev е разбрал шегата.

Истина е, че родителите най-добре познават децата си и знаят идеално кое е допустимо и кое не.

 

Разните "пенсионери" имат една единствена функция - максимален съпорт.

Добавената стойност идва от радостта да си с внуците.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз мисля, че на бебетата им е добре стига да са с мама (на по-късна възраст и с тати) незавасимо къде са  и наистина се възхищавам на смелостта на родителите понеже ограниченията са само в техните глави. Аз си спомням колко тревожно отглеждах първото си бебе и правя паралел.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе разколебахте ме, свърши то. Сега сериозно - като помислихме малко, решихме, че Египет е прекалено интересна държава, за да го посетим с бебе, което нищо не разбира. Специално там ще отидем, когато разбира повечко (идеално ще е, когато учи за пирамидите или преди това малко). Сега ще мислим (за мой ужас) за втори път в живота ми ол инклузив някъде.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

Сега ще мислим (за мой ужас) за втори път в живота ми ол инклузив някъде.

Абе, я стига с тези лоши мисли за ол инклузива! 🙂 Стига сте ревали срещу това хубаво нещо. Сега една почивка ол инклузив ще ви дойде екстра. Всичко ти е уредено, хубав хотел, хубава храна, хубав плаж, страхотно време, приятните Средиземноморски води те прегръщат.....спокойствие. Много ясно, че няма да хукнеш с тази малка душичка да обикаляш пустинята. Пътуването ще почака малко сега. Трябва и за майката да се мисли - и тя трябва да си почива след първите изморителни масеци след раждането. Всичко с времето си. 🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

След поредното обръщане на концепцията, се озовахме с 2 дни за Асуан и Абу Симбел в началото на пътуването. Не мога обаче да си представя къде е добре да се настаним. И има ли район, достатъчно прилично изглеждащ, за да се разхождаме безцелно? Не сме притенциозни, но например строежи и недовършени къщи, купчини боклук, лежащи си по земята хора и дворове с кокошки не са първият ми избор за околна среда. 

 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Lindt каза:

... например строежи и недовършени къщи, купчини боклук, лежащи си по земята хора и дворове с кокошки не са първият ми избор за околна среда. 

 

Купи билети за Цюрих

:wink:

  • Смея се 8
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Откакто следя темата за Египет ми се върти една идея да отидем до там с организирана група 🤪🤪🤪. Моля не издивявайте😄.

Видях оферта за 21 - 28 декември, която като дати ни е много точна. Според мен офертата си заслужава, дори и само, за да им ползваме чартъра. После Rent-a-car и накъдето ни видят очите.

Аз съм голям любител на историята и съм наясно, че в Египет и месец да стоя няма да ми стигне. Така, че желанието ми е просто да се запозная с тази страна с идеята, че след години най-вероятно бих се върнал.

Ето го и планът.

Ден 1 - Чартър до Кайро и кацане в 11:00. Екскурзия до пирамидите с обяд в традиционен ресторант.

Ден 2 - Посещение на Египетския музей и отпътуване от Кайро за Хургада с автобус.

Ден 3-4-5-6-7 - От тук поемаме нещата в свои ръце. Обикаляне на Египет с Rent-a-Car. Оказва, се че всички по изгодни оферти са с брутално ограничение в километража с общ пробег от 600 - 700 км, което за разстоянията в Египет и период от 4/5 дни е смехотворно малко. От там насетене всеки километър се таксува по 50 ст. и отгоре. За кола с неограничен километраж, цената излиза по 110 лв/ден, което е много, но май-друг вариант няма. Хубавото е, че поне горивото е евтино. 

През тези дни ще се съсредоточим основно около района на Луксор и Асуан, като там ще направим вероятно две (три?) нощувки. С оглед на времето,с което разполагаме и трудното достигане, Абу Симбел не е включен в плана???

Един ден задължително ще отделим на крайбрежната ивица. Някой може ли да препоръча нещо? На прима виста си мисля за Национален парк Wadi El Gemal дълбоко на юг🤔???

Ден 8 - Отлитаме с чартър от Хургада.

Цената на това начинание ще бъде между 2700 и 3000 лв за двама души.

Според вас заслужава ли си и има ли големи пробойни в този план?

Доста пътуване ще има през пустинни и доста безлюдни пътища. Ако ходим към Националния парк Wadi El Gemal, обмисляме и самоорганизиран пустинен преход. Възможно ли е да имаме проблем с безопасността?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защо  всъщност ти е тази кола? Денят в този период е толкова къс, а времето ти доста малко, така че не знам какво повече ще успееш да видиш.

 

Иначе ако тръгнеш към Египет, може да се засечем в Луксор, ние сме там на 27 и 28.12. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Radnev каза:

Ден 3-4-5-6-7 - От тук поемаме нещата в свои ръце. Обикаляне на Египет с Rent-a-Car. Оказва, се че всички по изгодни оферти са с брутално ограничение в километража с общ пробег от 600 - 700 км, което за разстоянията в Египет и период от 4/5 дни е смехотворно малко. От там насетене всеки километър се таксува по 50 ст. и отгоре. За кола с неограничен километраж, цената излиза по 110 лв/ден, което е много, но май-друг вариант няма. Хубавото е, че поне горивото е евтино. 

През тези дни ще се съсредоточим основно около района на Луксор и Асуан, като там ще направим вероятно две (три?) нощувки. С оглед на времето,с което разполагаме и трудното достигане, Абу Симбел не е включен в плана???

Може би трябва да изкоментирате намеренията си с ТА.

Контрола заради сигурността на туристите от египетска страна е поставен в култ, според мен граничи с параноя,

но това си е тяхна политика, все пак имат доста сложно минало в този аспект.  

Месните ТА са добра алтернатива. Ние ползвахме такава и бях абсолютно спокойна. 

А и круиза по Нил е много приятен, препоръчвам го.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Radnev, съвсем егоистично заявявам, четат ми се приключения за Египет. 😂
По същество: лична помощ от мен няма да има, че моето самоорганизирано пътуване там беше в съвсем друга тоналност, а организираното беше по Нил, но усещам, че на теб организирани неща не са ти по вкуса, да не кажа по-силен термин.

Тук ако не кажат, чети рускоезичните форуми. Милиони хора от бившите републики от години посещават Египет, неминуемо е да има и откачалки сред тях. Какви отзиви съм чела за Бялата пустиня и града на боклукчиите... Не знам доколко е по правилата тук да давам линкове към други форуми, но се пробвам: цък и примерно, цък. И за боклука....

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Argentique каза:

@Radnev, съвсем егоистично заявявам, четат ми се приключения за Египет. 😂
По същество: лична помощ от мен няма да има, че моето самоорганизирано пътуване там беше в съвсем друга тоналност, а организираното беше по Нил, но усещам, че на теб организирани неща не са ти по вкуса, да не кажа по-силен термин.

Тук ако не кажат, чети рускоезичните форуми. Милиони хора от бившите републики от години посещават Египет, неминуемо е да има и откачалки сред тях. Какви отзиви съм чела за Бялата пустиня и града на боклукчиите... Не знам доколко е по правилата тук да давам линкове към други форуми, но се пробвам: цък и примерно, цък. И за боклука....

Доста интересно 🙂 Прерових купища англоезични блогове за Египет и никъде не срещнах препоръки за кола, неизменно силно обезкуражаване по темата. Ако знаех руски, можеше да разбера до какво осигурява достъп това возило, освен до адреналин. Иначе за боклука в Кайро и начинът, по който се справят с него определена част от обществото, са писали Вълшебният керван и ми беше доста интересно и за четене, и на една презентация.  

 

" Забалийн са християни, които се занимават с боклукчарство в последните 60-80 години. Събират целия боклук на Кайро (80 хил.тона на ден) и го носят в квартала си, за да го сортират, рециклират и препродадат. На 2 кв.км. живеят 140 хил.човека, които ексклузивно се занимават и живеят от боклук...."

 

https://bgmagickervan.com/2020/03/16/kairo-na-egipetskite-chudesa/

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 часа, Lindt каза:

 Ако знаех руски, можеше да разбера до какво осигурява достъп това возило, освен до адреналин. 

 

😂

Малко се отклонявам от темата, но специално Турция, Египет, бивши СССР републики, ЮИ Азия и вероятно още някоя друга-страна са много добре представени в руското интернет пространство за самоорганизирано пътуващи. За Турция вече му писах на @Radnev в неговата тема за тази страна, самата аз някога за пътуванията ми до там черпех информация основно от форума от първия линк горе, защото англоезичните предлагаха масово данни за организирани дневни екскурзии и места-къде-да-си-направим-евтина-ноктопластика... Заради ограниченията през последните години (ковид и сегашната „военна операция“) вниманието на руските граждани към цитираните горе страни е в пъти по-голямо и се пишат отзиви за по-интересни места и шантави маршрути. Ако някога реша да се разходя из Ликийския път (пълно е с отзиви дори на жени, които го минават сами и спят на палатки в гората...) или Източна Турция, пак там ще чета. При незнание на руски има проблем с търсенето по ключови думи на него, но при намерена статия гугъл се справя горе-долу добре с превода на английски. На езиците, които не разбирам, им пускам превод само на английски, на български често се получават неясноти.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой случайно да си е купувал билети за влак от автоматите по гарите? Сайтът им https://enr.gov.eg/ от няколко дни е недостъпен и се чудя дали на място ще можем да се справим, ако дотогава не се оправи. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.