Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Patrick K каза:

Май ще се окаже твърде хубаво, за да е истина.

 

Сайтът е променен изцяло и зарежда много бързо, но е нефункционален. Трябва да се ресетне паролата, иначе не може да се влезе. Засега единствено се вижда на коя позиция си в листата с чакащи. Дотук нищо притеснително. Развиват се.

 

В линка с офертата хората пишат, че вместо обещаните 3GB/30дни, които се обновяват всеки месец, са им активирали... 1GB/7 дни. Обещанието е, че първо активират 1GB, а след изчерпване ще добавят още 2GB и почти нямало да има прекъсване на интернета(някой е написал, че е чакал 3 дни...), което на този етап не звучи оптимистично. Масово оплакванията са, че eSIM картата е активирана, но интернет няма.

Твърде вероятно е да се окажеш прав. Затова и не съм платил 5-те евро за пререждане на опашката. Не ме привлича идеята да платя за нещо, което не знам какво ще се окаже.

Преди седмица-две си промениха сайта и затова паролата трябваше да се ресетне. И оттогава стоя на позиция 4013-та в опашката и ни напред, ни назад. Твърде хубаво, за да е истина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Емил Маринов

Не дават наведнъж 3 гб, за да не им се изпразни прекалено бързо/излишно общото количество с което разполагат. Имат и проблеми с плащането - https://seeek.co/payments-update

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.04.2024 г. в 14:25, EmoKrastev каза:

Да дам и аз моите 5 стотинки - за Япония Ninjawifi - 3 долара и нещо на ден за 3 Гб на ден, дават рутер на който могат да се вържат до 5 телефона или лаптопа, голям е колкото мобилен телефон. Имахме нет абсолютно навсякъде, с видео разговори и т. н. най-много стигнахме до 2Гб на ден консумация. Общо за 11 дни платих 34.50 долара, взех го на летище Нарита, върнах го на Ханеда. Ако има възможност рентвайте и пауър банк, батерията на рутера издържа около 9 часа

Едни наши приятели взеха 2 такива устрохства, а ние бяхме с е-сим. На едното устройство батерията му държеше 5-6 часа, а на другото едвам час. Нашите е-сим бяха от Аирало и обхвата ни беше по-добър, защото се връзвахме с два оператора, а бисквитките само с един.

Връзка към мнение
преди 4 часа, yan каза:

Едни наши приятели взеха 2 такива устрохства, а ние бяхме с е-сим. На едното устройство батерията му държеше 5-6 часа, а на другото едвам час. Нашите е-сим бяха от Аирало и обхвата ни беше по-добър, защото се връзвахме с два оператора, а бисквитките само с един.

Зависи от кой оператор са ги взимали. Преди да тръгнем бях проучил че sakura wifi и още един оператор правят такива проблеми но този който посочих, Ninja wifi, дава качествена услуга. Имахме бърз нет абсолютно навсякъде - метро, шинкансен и т. н. Батерията издържаше 9 часа при потребление 1 Гб. Затова ги препоръчвам. Бях гледал в ютуб че ако имаш проблем веднага ти подменят устройството, при нас нямаше никакви проблеми. 

От коя компания бяха устройствата за които пишеш? 

Връзка към мнение
преди 34 минути , EmoKrastev каза:

Зависи от кой оператор са ги взимали. Преди да тръгнем бях проучил че sakura wifi и още един оператор правят такива проблеми но този който посочих, Ninja wifi, дава качествена услуга. Имахме бърз нет абсолютно навсякъде - метро, шинкансен и т. н. Батерията издържаше 9 часа при потребление 1 Гб. Затова ги препоръчвам. Бях гледал в ютуб че ако имаш проблем веднага ти подменят устройството, при нас нямаше никакви проблеми. 

От коя компания бяха устройствата за които пишеш? 

Не знам от коя компания бяха, ама едната батерия хич я нямаше. Непрекъснато на пауър банк. иначе обхвата на е-сим беше по-добър, защото използваше 2 оператора.
Аз с 5GB за 11$ изкарах две седмици и май ми остана към 1GB неизползван

Връзка към мнение
На 10.04.2024 г. в 14:37, vorbis каза:

И оттогава стоя на позиция 4013-та в опашката и ни напред, ни назад.

За 2 дни съм мръднал с 3 позиции напред. Както се шегуват в сайта с промоцията, след 7-8 години ще ни дойде реда.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Предстои ми пътуване да Турция. Замислям си да си закупя esim от Arialo. Телефона ми е Samsung Galaxy A54, който поддържа eSIM. Търся актуално мнение, от някой който е пътувал до Турция и е използвал А54. Телефона е в списъка с поддържани телефони на Arialo. Дали е възможно да си активирам esim за Турция? Благодаря.

Връзка към мнение
преди 17 часа, Tsaro каза:

Предстои ми пътуване да Турция. Замислям си да си закупя esim от Arialo. Телефона ми е Samsung Galaxy A54, който поддържа eSIM. Търся актуално мнение, от някой който е пътувал до Турция и е използвал А54. Телефона е в списъка с поддържани телефони на Arialo. Дали е възможно да си активирам esim за Турция? Благодаря.

Не виждам какво точно те притеснява?! Телефонът ти поддържа esim. Airalo има за Турция. Стига да знаеш какво точно правиш, как да активираш esimа, трябва всичко да е наред.

Връзка към мнение

Някой ползвал ли е eSIM от Airalo в Кения и може ли да сподели на кой оператор се е закачил, както и дали е имал възможност да избере друг оператор? Принципно на сайта им пише, че в Кения работят с Airtel, който е вторият по големина (брой на абонати) и покритие в страната след Safaricom, но те (Airalo) и за България обявяват, че работят с А1, а в действителност мрежата на А1 е единствената, която ни е forbiden (в същото време успешно се закачаме към мрежите на Йеттел и на Виваком). Някой дали е успял да се свърже към мрежата на Safaricom с карта на Airalo?

Връзка към мнение

Здравейте реших да използвам swype в швейцария за неограничен интернет за 20 франка , въпроса е , че още не ми е изтекъл на аирало абонамента знаете ли какво трябва да се избере когато реша да активирам новата Есим ( демек преди свършване на мб на аирало)

IMG_3589.png

Връзка към мнение

Здравейте, ще ходя в Турция за 18 дни с 22-ма ученика ;( Да попитам някой използвал ли е BNE

https://my.bnesim.com/pricing_ext.php?a=site&utm_source=site&default_type=esim_only&product_id=13350&bundles=open&target_price=30&country=tr&one_time_products=0&customer_direction=arrival

 

цените им са прекалено хубави...

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 2.04.2024 г. в 3:39, Дани Магелани каза:

Ако и регионалната им е сим не тръгне, ще пробвам и Airalo като се върна в САЩ. Сега няма смисъл.

В Нова Зеландия глобалната си тръгна без проблем. В САЩ, Фиджи и Папеете -йок.

Само индикира в САЩ, че е активна, но работа не върши.

Връзка към мнение

Глобални и регионални понякога имат проблеми.

Имах не помня каква точно регионална за Южна Америка 3-4 държави, трябваше да работи и в Чили, но не.

След това с карта само за Чили нямаше проблеми.

Връзка към мнение
преди 7 часа, ckaytss каза:

Здравейте, ще ходя в Турция за 18 дни с 22-ма ученика ;( Да попитам някой използвал ли е BNE

https://my.bnesim.com/pricing_ext.php?a=site&utm_source=site&default_type=esim_only&product_id=13350&bundles=open&target_price=30&country=tr&one_time_products=0&customer_direction=arrival

 

цените им са прекалено хубави...

Цените им са съвсем истински. Ползвам ги редовно. Особено Европейския абонаментен пакет за 1 ГБ за под 1 евро за 1 месец. Когато не ми трябва повече абонамента, прекратяването му става с 2 клика. 

Иначе факт е, че малко дървено им е телефонното приложение, но иначе си работи един път като го разцъкаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 4/14/2024 at 7:13 PM, Matricata said:

Здравейте реших да използвам swype в швейцария за неограничен интернет за 20 франка , въпроса е , че още не ми е изтекъл на аирало абонамента знаете ли какво трябва да се избере когато реша да активирам новата Есим ( демек преди свършване на мб на аирало)

IMG_3589.png

Никой ли не знае ?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Matricata каза:

Никой ли не знае ?

Ами доколкото разбирам, ти искаш да ползваш различни еСим карти с различни планове

Това, което трябва да се направи е, да си инсталираш втората еСим карта и да я включиш, когато ти потрябва. Няма проблем да я инсталираш, това няма да изтрие старата ти еСим карта.

Връзка към мнение
5 minutes ago, boogy83 said:

Ами доколкото разбирам, ти искаш да ползваш различни еСим карти с различни планове

Това, което трябва да се направи е, да си инсталираш втората еСим карта и да я включиш, когато ти потрябва. Няма проблем да я инсталираш, това няма да изтрие старата ти еСим карта.

Телефона ми поддържа  само една сим карта , иначе искам малко преди да ми свършат МБ на аирало да инсталирам новата СИМ прост не знам дали да дам инсталиране или трансфер ? Защотото да не стане така да се изтрие старата сим и новата да не тръгне 😃 и да съм без интернет 

Връзка към мнение
преди 36 минути , Matricata каза:

Телефона ми поддържа  само една сим карта , иначе искам малко преди да ми свършат МБ на аирало да инсталирам новата СИМ прост не знам дали да дам инсталиране или трансфер ? Защотото да не стане така да се изтрие старата сим и новата да не тръгне 😃 и да съм без интернет 

Кажи какъв ти е телефонът и може да получиш по-конкретна помощ. 

Връзка към мнение
2 minutes ago, boogy83 said:

Кажи какъв ти е телефонът и може да получиш по-конкретна помощ. 

iPhone 11 Pro 

 

с една е сим 

30 minutes ago, Patrick K said:

Поддържа една активна eSIM карта, а не един профил на eSIM. Има разлика.

Тогава какво се прави ? За да не остана без интернет в прехвърлянето

Връзка към мнение
На 15.04.2024 г. в 5:13, ckaytss каза:

Здравейте, ще ходя в Турция за 18 дни с 22-ма ученика ;( Да попитам някой използвал ли е BNE

https://my.bnesim.com/pricing_ext.php?a=site&utm_source=site&default_type=esim_only&product_id=13350&bundles=open&target_price=30&country=tr&one_time_products=0&customer_direction=arrival

 

цените им са прекалено хубави...

The link, you post is €6.44 PLAN, updated every 30 days!
There is an option "ONE TIME" - same 10GB for €7.08, valid for 30 days (once) - may be this is more appropriate for you!
The 3rd option is "PAY-AS-YOU-GO" - again 10GB for €9.90 BUT VALID FOREVER (or until finished or not added extra GBs).

I personally use "EUROPE" "PAY-AS-YOU-GO" (forvevr plan) on several phones - valid in 32 countries (EU + Switzerland + Turkey + UK)
I've been many times in Turkey and internet was excellent.
Use it as backup internet provider where my operator has "holes" in coverage, for example some mountain places.
Installed one on esim.me sim card, so friends (without esim enabled phones) test it in Switzerland and UK, and said it works very well.  
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.