Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 7 минути , saved_ каза:

И аз да питам сега. Никога не съм ползвала есим, но другия месец ще ми трябва за 3 африкански държави. 

 

Та, със Самсунг А54 съм и имам есим слот. 

Все още не съм сигурна дали на Айрало ще взимам или някоя друга компания, но след като инсталирам картата, какво правя с моята си, българска физическа карта - махам ли я напълно от телефона, в самолетен режим ли е или как?

Изключваш на твоята дата данни 

В кои държави ще си?

Зимбабве въпреки, че го има в списъка на Аирало не работи

Връзка към мнение

Еми да, ама ако трябва да получа някакви пуш известия от банка за потвърждение или разни кодове като смс, как става рсботата като съм си изключила картата. Нещо се шашнах... 

Връзка към мнение
преди 11 минути , saved_ каза:

Еми да, ама ако трябва да получа някакви пуш известия от банка за потвърждение или разни кодове като смс, как става рсботата като съм ди изключила картата. Нещо се шашнах... 

Аз те ошашках сори 🙂

Значи първо, трябва да си включиш еСим от това меню, което ти показах. Телефона ти предполагам ще поддържа 2 сим карти, тоест българската и еСим.

После си нагласяш данните да минават през eSim. Така няма твоята българска сим карта да се товари със сметка за данни, а ако получаваш обаждания и смс ще минава през бг-сим картата. 

Пуш нотификациите от приложенията са данни, тоест ще минават през еСим, а обаждания и смс ще са ти на българската сим, съответно с роуминг и такси.

image.png.4383e8785de548b21b9938795aa65d10.png

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, saved_ каза:

Та, със Самсунг А54 съм и имам есим слот. 

, но след като инсталирам картата, какво правя с моята си, българска физическа карта - махам ли я напълно от телефона, в самолетен режим ли е или как?

Здравей, няма такова нещо слот за e-sim. e-sim (embedded sim) е вградена в телефона. Слотовете са за физически карти. След като инсталираш e-sim, тя не е активна, докато не се закачи за мрежа на оператора в страната, за която е купена. Твоята физическа карта не я вадиш от телефона, просто от настройките на мобилните данни включваш мобилни данни в роуминг за e-sim, твоята седи изключена.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 28.03.2024 г. в 15:05, neuromancer каза:

а как пишеш във форума, през същия телефон ли? трябва да имаш интернет по принцип

убий и рестартирай приложението на Убер, това ми идва на акъла

От wf на хотела. Като изляза в града съм без нет. Не подкарах е-сим, макар, че ми дава, че е активна. Излиза ми като приоритетна мрежа, но никакъв сайт не се активира.

 

На 28.03.2024 г. в 14:19, Oshko каза:

Трябва да имаш пуснати Data за тази eSim, може би и Data roaming, защото не знам като каква я приема картата. Ако не става, стираш, пускаш, рестартираш и т.н. стандартните неща.

Това е направено, но пак нищо. Има изразходвани 9MB, което значи, че нещо се мъчи да прави, но не ми активира никакъв сайт,  нито Убер ,  нито Букинг и полза- никаква.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Дани Магелани каза:

Това е направено, но пак нищо. Има изразходвани 9MB, което значи, че нещо се мъчи да прави, но не ми активира никакъв сайт,  нито Убер ,  нито Букинг и полза- никаква.

Да се види и точката на достъп дали са попълнени данни. В сайта на Airalo пише как да се редактира ръчно за конкретната мрежа. Може и ръчно да се избере мрежата с която работи Airalo там.

Връзка към мнение
преди 15 часа, saved_ каза:

И аз да питам сега. Никога не съм ползвала есим, но другия месец ще ми трябва за 3 африкански държави. 

 

Та, със Самсунг А54 съм и имам есим слот. 

Все още не съм сигурна дали на Айрало ще взимам или някоя друга компания, но след като инсталирам картата, какво правя с моята си, българска физическа карта - махам ли я напълно от телефона, в самолетен режим ли е или как?

Спираш й данните. Така, ако те търсят ще можеш да виждаш кой те търси. Ако пък не ти пука - махаш картата.

Макар, че аз в Занзибар имах следния случай:

Бяха ми начислени данни (със сигурност ги бях спрял) и изходящ разговор с жена ми (на съседния шезлонг). Спаси ме това, че на нейната сметка нямаше начислено входящо обаждане.

 

Връзка към мнение
4 hours ago, dimitrov6 said:

Да се види и точката на достъп дали са попълнени данни. В сайта на Airalo пише как да се редактира ръчно за конкретната мрежа. Може и ръчно да се избере мрежата с която работи Airalo там.

Доста кофти, при това глобален план.. 
 

може да пробваш наистина с ръчна редакция 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Дани Магелани каза:

Това е направено, но пак нищо. Има изразходвани 9MB, което значи, че нещо се мъчи да прави, но не ми активира никакъв сайт,  нито Убер ,  нито Букинг и полза- никаква.

Дани, пиши на съпорта. Много бързо отговарят.

Аз в Щатите също имах проблем веднъж, защото не бях деактивирала друга е-сим карта се оказа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Mary каза:

Дани, пиши на съпорта. Много бързо отговарят.

Аз в Щатите също имах проблем веднъж, защото не бях деактивирала друга е-сим карта се оказа.

Не е Арало. Тези са. Боя се, че като изключа картата, ще я загубя изобщо, а може да тръгне на друго място. Имам и на Арало, но не съм я инсталирала. Това ще е крайния вариант.

Screenshot_20240329-090719.png

Връзка към мнение
На 28.03.2024 г. в 17:57, saved_ каза:

И аз да питам сега. Никога не съм ползвала есим, но другия месец ще ми трябва за 3 африкански държави. 

 

Та, със Самсунг А54 съм и имам есим слот. 

Все още не съм сигурна дали на Айрало ще взимам или някоя друга компания, но след като инсталирам картата, какво правя с моята си, българска физическа карта - махам ли я напълно от телефона, в самолетен режим ли е или как?

А серията на Самсунг май няма е-сим

Връзка към мнение
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Не е Арало. Тези са. Боя се, че като изключа картата, ще я загубя изобщо, а може да тръгне на друго място. Имам и на Арало, но не съм я инсталирала. Това ще е крайния вариант.

Screenshot_20240329-090719.png

Виж си пак в инструкцията на инсталиране на е-сим.
В голяма част от случаите се налага ръчно въвеждане на APN.
Screenshot_20240329_192043_Airalo.jpg.03d8f3daada5a27137b1e63bb1ea4505.jpgScreenshot_20240329_192029_Airalo.jpg.66e800c0e310122c3ffde0fc5388a570.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Не е Арало. Тези са. Боя се, че като изключа картата, ще я загубя изобщо, а може да тръгне на друго място. Имам и на Арало, но не съм я инсталирала. Това ще е крайния вариант.

Screenshot_20240329-090719.png

Както са те посъветвали виж настройките. На flexiroam APN е wbdata, за ралика от airalo, където е globaldata.

Ако не може да се справиш, пиши им. Отговарят на мейла с подробни указания, какво да правиш.

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 29.03.2024 г. в 20:08, boogy83 каза:

Както са те посъветвали виж настройките. На flexiroam APN е wbdata, за ралика от airalo, където е globaldata.

Ако не може да се справиш, пиши им. Отговарят на мейла с подробни указания, какво да правиш.

На мен ми дава приложението друго APN.

 

Като опитам да сменя  pepper с wbdata,  пак ме връща на pepper.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Дани Магелани каза:

Като опитам да сменя  pepper с wbdata,  пак ме връща на pepper.

APN се сменят поотделно на всяка сим. Като отвориш настройките обикновено показва сим1. При мен в долната част избирам е-сим и тогава се появава друга "табличка" от която трябва да избереш подходящото име, а ако го нямаш да въведеш нов APN и да го "чекнеш"

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
On 3/29/2024 at 8:23 PM, Дани Магелани said:

На мен ми дава приложението друго APN.

 

Като опитам да сменя  pepper с wbdata,  пак ме връща на pepper.

Какво се случи ?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , Matricata каза:

Какво се случи ?

Дава, че работи, трупа някакви мегабайти в САЩ, но не ми.отваря Убер и други сайтове, които ми трябваха извън хотелите. Не зная какво става. Явно вече не съм на нивото на технологиите, щом имам проблем! Ще видя ка ще е с регионалната карта за НЗ. Но като изключа  глобалната, която за сега е почти пълна, и включа регионалната, дали ще ми изгори?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

Дава, че работи, трупа някакви мегабайти в САЩ, но не ми.отваря Убер и други сайтове, които ми трябваха извън хотелите. Не зная какво става. Явно вече не съм на нивото на технологиите, щом имам проблем! Ще видя ка ще е с регионалната карта за НЗ. Но като изключа  глобалната, която за сега е почти пълна, и включа регионалната, дали ще ми изгори?

Пробвайте с Airalo. Тук сме по-запознати с това приложение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 минути , dimitrov6 каза:

Пробвайте с Airalo. Тук сме по-запознати с това приложение.

Ако и регионалната им е сим не тръгне, ще пробвам и Airalo като се върна в САЩ. Сега няма смисъл.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кодове за отстъпка за Airalo:

 

01.jpg

 

APR10 за стари абонати - за 10% отстъпка.

За нови абонати - APR15 - 15% отстъпка.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да дам и аз моите 5 стотинки - за Япония Ninjawifi - 3 долара и нещо на ден за 3 Гб на ден, дават рутер на който могат да се вържат до 5 телефона или лаптопа, голям е колкото мобилен телефон. Имахме нет абсолютно навсякъде, с видео разговори и т. н. най-много стигнахме до 2Гб на ден консумация. Общо за 11 дни платих 34.50 долара, взех го на летище Нарита, върнах го на Ханеда. Ако има възможност рентвайте и пауър банк, батерията на рутера издържа около 9 часа

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Нямаше проблем с airalo при мен . Пакета за Европа го активирах в България и тръгна автоматично без проблем , после в швейцария  също нямаше проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 16.03.2024 г. в 18:25, Kasper каза:

Май ще се окаже твърде хубаво, за да е истина.

 

Сайтът е променен изцяло и зарежда много бързо, но е нефункционален. Трябва да се ресетне паролата, иначе не може да се влезе. Засега единствено се вижда на коя позиция си в листата с чакащи. Дотук нищо притеснително. Развиват се.

 

В линка с офертата хората пишат, че вместо обещаните 3GB/30дни, които се обновяват всеки месец, са им активирали... 1GB/7 дни. Обещанието е, че първо активират 1GB, а след изчерпване ще добавят още 2GB и почти нямало да има прекъсване на интернета(някой е написал, че е чакал 3 дни...), което на този етап не звучи оптимистично. Масово оплакванията са, че eSIM картата е активирана, но интернет няма.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.