Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 11 минути , r_nikolov1 каза:

Някой купувал ли е от глобалните eSIM на Airalo?

Аз през ноември.

Ползвах я в Бразилия и Чили + Великденски остров. Активирах я още тук, за да я тествам.

Навсякъде работеше чудесно.

Помосли дали да не дадеш още малко пари и да си купиш годишна, ако имаш още пътувания извън ЕС и ще ти трябва нет.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Mary каза:

Помосли дали да не дадеш още малко пари и да си купиш годишна, ако имаш още пътувания извън ЕС и ще ти трябва нет.

А как се спира eSIM-а след като се върна от пътуването и да я пусна при следващото ми пътуване извън ЕС, за да предотвратя да ми тегли данни докато съм в ЕС? Досега съм взимал само еднократни eSIM.

Връзка към мнение
Преди 1 час, r_nikolov1 каза:

А как се спира eSIM-а след като се върна от пътуването и да я пусна при следващото ми пътуване извън ЕС, за да предотвратя да ми тегли данни докато съм в ЕС? Досега съм взимал само еднократни eSIM.

От настройките на телефона избираш коя карта да ползваш и съответно дали да е активирана. Поне при Самсунг е така. Иначе и аз съм ползвала без проблем в Бразилия и Аржентина и навръщане и в Турция.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, r_nikolov1 каза:

А как се спира eSIM-а след като се върна от пътуването и да я пусна при следващото ми пътуване извън ЕС, за да предотвратя да ми тегли данни докато съм в ЕС? Досега съм взимал само еднократни eSIM.

Лесно е, Plamsi вече е написала.

Аз друго тръгнах да пиша и дано не закъснях - можеш да ползваш код SAVE15 и смъква 15% за Airalo.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Имам нужда от помощ. Може и аз да съм тъпа, но не ми се получи с физическата eSIM. Получих картата от eSIM.me сложих я в слота на телефона инсталирах приложението, отворих го и то ми казва че не намира карта. Рестартирах телефона и приложението йок, преинсталирах приложението пак йок, вадих слагах картата - ц.

Някакви идеи от ваша страна?

А иначе дава че телефона е съвместим за такава карта.

Връзка към мнение
Преди 1 час, MayaS каза:

Имам нужда от помощ. Може и аз да съм тъпа, но не ми се получи с физическата eSIM. Получих картата от eSIM.me сложих я в слота на телефона инсталирах приложението, отворих го и то ми казва че не намира карта. Рестартирах телефона и приложението йок, преинсталирах приложението пак йок, вадих слагах картата - ц.

Някакви идеи от ваша страна?

А иначе дава че телефона е съвместим за такава карта.

Може да се направи отделна тема за физическите карти. Аз например не знам нищо за тях,  в тази тема тук-там се пише за тях, но ако се търси информация само за тях, ще е много трудно намирането й

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Alexander каза:

Може да се направи отделна тема за физическите карти. Аз например не знам нищо за тях,  в тази тема тук-там се пише за тях, но ако се търси информация само за тях, ще е много трудно намирането й

Да, това е добра идея.

Направих инцидент към доставчика пък да видим.

Връзка към мнение
преди 1 час, MayaS каза:

Имам нужда от помощ. Може и аз да съм тъпа, но не ми се получи с физическата eSIM. Получих картата от eSIM.me сложих я в слота на телефона инсталирах приложението, отворих го и то ми казва че не намира карта. Рестартирах телефона и приложението йок, преинсталирах приложението пак йок, вадих слагах картата - ц.

Някакви идеи от ваша страна?

А иначе дава че телефона е съвместим за такава карта.

А пробва ли на друг телефон

Връзка към мнение
преди 10 минути , ven62 каза:

А пробва ли на друг телефон

Другия, който имам е по стар и май изобщо не е съвместим, но не съм пробвала, защото в момента е в друг човек. Аз купих две карти, та довечера с другата ще пробваме на мъжа ми на телефона. После може да пробваме и да ги разменим. А и да пробваме на неговия втори телефон, който също е стар, но не знам дали е съвместим.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, MayaS каза:

Имам нужда от помощ. Може и аз да съм тъпа, но не ми се получи с физическата eSIM. Получих картата от eSIM.me сложих я в слота на телефона инсталирах приложението, отворих го и то ми казва че не намира карта. Рестартирах телефона и приложението йок, преинсталирах приложението пак йок, вадих слагах картата - ц.

Някакви идеи от ваша страна?

А иначе дава че телефона е съвместим за такава карта.

Тръгваш на чисто:
Инсталираш приложението. То ще ти каже кой СИМ слот ти е съвместим. Най-вероятно само номер 1.

Изключваш телефона. Слагаш есим.ме картата на слот 1. Палиш телефона.

Ако все още приложението не я вижда картата, може да провериш към кой производител/модел си заключила купената карта. Може при поръчката да е объркано, но така или иначе ще трябва да се свършеш със съпорта им. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , vorbis каза:

Инсталираш приложението. То ще ти каже кой СИМ слот ти е съвместим. Най-вероятно само номер 1.

Изключваш телефона. Слагаш есим.ме картата на слот 1. Палиш телефона.

И така ще пробвам, въпреки че май го пробвах. То си казва кой е слота, независимо, че аз имам само един.

Връзка към мнение
преди 7 минути , MayaS каза:

не съм давала производител или модел

Другия вариатн твоя телефон да е заключен към конкретен оператор и неговите СИМ карти.

По едно време беше практика като ти продадат телефон с план да бъде заключен към този оператор от който си купил телефона

Връзка към мнение
преди 28 минути , Климент каза:

Другия вариатн твоя телефон да е заключен към конкретен оператор и неговите СИМ карти.

По едно време беше практика като ти продадат телефон с план да бъде заключен към този оператор от който си купил телефона

 Никога не си купувам телефон с план и никога не купувам телефон от мобилен оператор. Та и това отпада като причина.

Връзка към мнение

Привет, мога ли да купя 2 е-сим карти и да ги активирам последователно? Първата за Виетнам, а втората - за Доха, защото имам стопоувър там с 1 ден и нощувка? 

Или трябва да е 1 карта за 1 слот и после я изтривам и купувам другата?
Всъщност, ако в Доха има добър уай-фай в хотелите или навсякъде в града - няма да имам нужда от е-сим за там. 
Та моля пребивавалите в Доха да споделят - има ли и къде хубав уай-фай?

Връзка към мнение
преди 57 минути , mradulova каза:

Привет, мога ли да купя 2 е-сим карти и да ги активирам последователно? Първата за Виетнам, а втората - за Доха, защото имам стопоувър там с 1 ден и нощувка? 

Или трябва да е 1 карта за 1 слот и после я изтривам и купувам другата?
Всъщност, ако в Доха има добър уай-фай в хотелите или навсякъде в града - няма да имам нужда от е-сим за там. 
Та моля пребивавалите в Доха да споделят - има ли и къде хубав уай-фай?

Можеш! Инсталираш ги и двете. След това, която искаш да ползваш нея включваш, а изключваш другата - от управление на СИМ карти. Активираш си данни в роуминг и избираш СИМ карта за мобилни данни, която искаш да използваш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, MayaS каза:

Може и аз да съм тъпа, но не ми се получи с физическата eSIM.

Ами оказа се, че аз съм тъпа. И ми се получи с физическата карта. Да поясня:

Телефона ми наистина имал 2 слота (разбрах го сега след 5 години 😠) просто има две страни на мястото за СИМ карта и се слагат от двете страни. Това ме е объркало. Пиша го ако има други такива като мен да си проверяват.

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Милен Вълчев каза:

Да разбирам ли, че, ако въведа кода "SAVE15" в Айрало, няма да мога да ползвам 20% Cashback?

Връзка към мнение

не е много сигурно, на мен с референтен код ми даде кешбек (но само върху чистата платена сума, не първоначалната цена)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.