Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 54 минути , ven62 каза:

Някой знае ли колко есим могат да се инсталират на Самсунг а54.

Не питам колко може да са активни. Това го знам - 1.

Да допълня въпроса: Къде може да се провери това за даден модел телефон?

Въпрос на лаик: Аз се чудя дали мога да активирам два или повече плана за много държави и да включвам данните от даден план, във времето на валидност, в зависимост от държавата, в която влизам? Или изключвайки данните от дадена карта я губя?

Връзка към мнение

Не претендирам да знам много, моя опит, на телефон самсунг съм имал инсталирани едновременно 3 е-сим карти. Може да си избираш коя карта да е активна и тя се използва. Влизаш в едната държава и ползваш едната е-сим, влизаш в другата държава, ползваш другата е-сим. Ако се върнеш в предишната държава и пуснеш пак картата, тя си е активна и работи.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

https://www.airalo.com/blog/how-many-esims-can-i-add-to-my-phone

 

Предполагам като не можеш да слагаш повече той ще си каже, освен ако софтуера не е писан от някой идиот.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, logist13 каза:

Не претендирам да знам много, моя опит, на телефон самсунг съм имал инсталирани едновременно 3 е-сим карти. Може да си избираш коя карта да е активна и тя се използва. Влизаш в едната държава и ползваш едната е-сим, влизаш в другата държава, ползваш другата е-сим. Ако се върнеш в предишната държава и пуснеш пак картата, тя си е активна и работи.

Вероятно става въпрос зa някой S модел.

 

А54 е първия на Самсунг от по-нисък клас, който предлага е-сим.

Не е голяма драма. В най-лошия случай ще се опре до емпиричния подход проба-грешка.  :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

Вероятно става въпрос зa някой S модел.

 

А54 е първия на Самсунг от по-нисък клас, който предлага е-сим.

Не е голяма драма. В най-лошия случай ще се опре до емпиричния подход проба-грешка.  :biggrin:

Ще се радвам да споделиш, ако научиш. На мен ми предстои Април месец да използвам няколко есим-а на същия телефон и ми е важно като информация. Така че, ако пътуваш преди това някъде с есим, моля драсни някой ред след това. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

Вероятно става въпрос зa някой S модел.

 

А54 е първия на Самсунг от по-нисък клас, който предлага е-сим.

Не е голяма драма. В най-лошия случай ще се опре до емпиричния подход проба-грешка.  :biggrin:

Да, имам S модел. В нета за А54 пише 2-5, колко е вярно... 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В немски форум днес широко обсъждат нов esim стартъп - Firsty - https://www.firsty.app, който предлага безплатна услуга, разбира се, с условия. Първоначално дават 100MB без ограничение в скоростта. След това скоростта пада до 300Kbit/s и на всеки 1 час, трябва да се гледа по една реклама, за да продължите да ползвате интернет. Германците коментират, че това условие за гледане на реклама в момента не е активно и, въпреки че ви излиза съобщение да го направите, интернетът ви няма да спре, ако не гледате въпросната реклама. Предполагам, че това ще го поправят скоро.

 

Също така имат и платен план, който за 3.50 евро, ви дава 2ГБ на ден бърз интернет.

 

Хубавото на услугата е, че не се налага да инсталирате нови esim карти при пътуване. Инсталирате я веднъж и тя се свързва с поддържаната мрежа в държавата, в която сте. В момента работи в САЩ, ЕС, Великобритания, Швейцария и Турция. В началото на март планували да добавят още държави.

 

Нямам възможност да тествам в момента, за съжаление. Написаното е на база коментарите в немския форум. Ако някой има желание, може да изпробва безплатната услуга в България и да каже какво може да се прави със скорост 300Kbit/s след като се изчерпят 100MB. Предполагам за съобщения ще е повече от ОК, но за браузване на сайтове ще е изнервящо.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, yordanov каза:

нов esim стартъп - Firsty - https://www.firsty.app, който предлага безплатна услуга

Инсталирах я и за България работи.После я изключих да ми останат Мб за Турция .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, yordanov каза:

В немски форум днес широко обсъждат нов esim стартъп - Firsty - https://www.firsty.app, който предлага безплатна услуга, разбира се, с условия. Първоначално дават 100MB без ограничение в скоростта. След това скоростта пада до 300Kbit/s и на всеки 1 час, трябва да се гледа по една реклама, за да продължите да ползвате интернет. Германците коментират, че това условие за гледане на реклама в момента не е активно и, въпреки че ви излиза съобщение да го направите, интернетът ви няма да спре, ако не гледате въпросната реклама. Предполагам, че това ще го поправят скоро.

 

Също така имат и платен план, който за 3.50 евро, ви дава 2ГБ на ден бърз интернет.

 

Хубавото на услугата е, че не се налага да инсталирате нови esim карти при пътуване. Инсталирате я веднъж и тя се свързва с поддържаната мрежа в държавата, в която сте. В момента работи в САЩ, ЕС, Великобритания, Швейцария и Турция. В началото на март планували да добавят още държави.

 

Нямам възможност да тествам в момента, за съжаление. Написаното е на база коментарите в немския форум. Ако някой има желание, може да изпробва безплатната услуга в България и да каже какво може да се прави със скорост 300Kbit/s след като се изчерпят 100MB. Предполагам за съобщения ще е повече от ОК, но за браузване на сайтове ще е изнервящо.

 

преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Инсталирах я и за България работи.После я изключих да ми останат Мб за Турция .

И аз я пробвах. С нея не може да се браузва. То си го и пишеше:

-----------------------------------

FIRSTY FREE

€0/day

 

----------------------------------

 

Как да разбирам "online calling"

Утре ще звънна на жена ми през whatsapp, Че сега точно не искам да я будя:biggrin:

 

хвана А1, но не успях да я подкарам на 5G, а само на 3G

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За сега е само в ЕС и САЩ. На мен ми е по-интересно как ограничават браузването (позволяват само определени адреси???). И дали може да се финтира и да се браузва през безплатния план.

Връзка към мнение
преди 20 часа, yordanov каза:

В немски форум днес широко обсъждат нов esim стартъп - Firsty - https://www.firsty.app, който предлага безплатна услуга, разбира се, с условия...

Пробвах да инсталирам Андроид приложението им телефон със симулиран Esim от Esim.me, но за съжаление излиза съобщение, че "устройството не е Esim съвместимо".

Връзка към мнение
Преди 1 час, vorbis каза:

телефон със симулиран Esim от Esim.me

Аз само да попитам 😁 - от esim.me изпращат реална sim карта и на нея се инсталира esim примерно от airalo или roamless? Това е за телефони които не поддържат esim какъвто е моя? Правилно ли съм разбрал? 

Връзка към мнение

Някой знае ли в ККТС (Северен Кипър) какъв eSIM да използвам? Че купих билети до летище Ерджан и няколко дни в Гирне, не смятам да го карам само на wi fi. AirAlo и Wizz eSIM май нямат Северен Кипър, тези за Турция не важат. 

Връзка към мнение
преди 16 минути , EmoKrastev каза:

Аз само да попитам 😁 - от esim.me изпращат реална sim карта и на нея се инсталира esim примерно от airalo или roamless? Това е за телефони които не поддържат esim какъвто е моя? Правилно ли съм разбрал? 

Правилно си разбрал. Ето малко разяснения назад в темата.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Hakkâri Spor каза:

Някой знае ли в ККТС (Северен Кипър) какъв eSIM да използвам? Че купих билети до летище рджан и няколко дни в Гирне, не смятам да го карам само на wi fi. AirAlo и Wizz eSIM май нямат Северен Кипър, тези за Турция не важат. 

Airalo показват това:

 

0.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 Да споделя и попитам. Закупих физическа е- sim  от Flexiroam за около 20 долара с доставката. Успях да я инсталирам в свободния втори слот на телефона си. Същевременно имам минимален план за Турция 500 Мб за 3 дни от тяхната платформа,но още не съм активирал.За тях има срок до 3 месеца за активация. А въпросът ми е дали е възможно от други платформи като BNE e-sim  или Airalo  да купя пакет и да го използвам към купената физическа карта?

Връзка към мнение
На 18.02.2024 г. в 15:42, EmoKrastev каза:

Аз само да попитам 😁 - от esim.me изпращат реална sim карта и на нея се инсталира esim примерно от airalo или roamless? Това е за телефони които не поддържат esim какъвто е моя? Правилно ли съм разбрал? 

Правилно си разбрал. Но има едно голямо, НО, не тръгва на всеки телефон, назависимо, че esim.me казва че тек ти е ок после airalo не успява да се инсталира. На Иво на самсунг s8+ стана. При мен на Huawei p30 pro не стана. На един колега на друг тек също не е станало и дало същата грешка като при мен. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, MayaS каза:

Правилно си разбрал. Но има едно голямо, НО, не тръгва на всеки телефон, назависимо, че esim.me казва че тек ти е ок после airalo не успява да се инсталира. На Иво на самсунг s8+ стана. При мен на Huawei p30 pro не стана. На един колега на друг тек също не е станало и дало същата грешка като при мен. 

Благодаря! И аз съм с Huawei p30 pro, значи това отпада щом не става

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Matricata
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.