Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

58 minutes ago, dimitrov6 said:

Само за интернет е Аирало,може да се вземе друг след изтичане на първия и ,ако е само за другата държава, тук не може да се ползва. Няма проверка на лични документи.

Здравей , благодаря за отговора. Но имали 100 процента сигурност , че като кацна в Швейцария интернета ще работи ? Как се активира след като реално там нямам интернет за да го активирам а предварително не може ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Matricata каза:

Здравей , благодаря за отговора. Но имали 100 процента сигурност , че като кацна в Швейцария интернета ще работи ? Как се активира след като реално там нямам интернет за да го активирам а предварително не може ?

Веднъж съм ползвал в Азия миналата година и не помня точно,но в сайта им пише как става.При мен не тръгна автоматично,но аз бях в една хотелска стая без покритие с дебели стени от камък,но с Wifi.Там пак опитах да го активирам и като излязох на улицата тръгна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Можеш да активираш сим картата в България, като кацнеш и се свърже с местния оператор тръгва. Писано е доста нагоре. Ако плана ти е само за Швейцария няма да работи в България. Ако е глобален или Европа ще тръгне още в България.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
50 minutes ago, neuromancer said:

Можеш да активираш сим картата в България, като кацнеш и се свърже с местния оператор тръгва. Писано е доста нагоре. Ако плана ти е само за Швейцария няма да работи в България. Ако е глобален или Европа ще тръгне още в България.

Ще прочета по късно днес . 
 

не знаех ме може глобален за това избрах Швейцария нали понеже там интернета се таксува повече отколкото за Германия ако си с Роуминг ..

Връзка към мнение

ами то не е задължително глобален, ако ти трябва само една държава, то е по-евтино само за нея

активираш и като си пуснеш телефона в Швейцария тогава тръгва

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
51 minutes ago, neuromancer said:

ами то не е задължително глобален, ако ти трябва само една държава, то е по-евтино само за нея

активираш и като си пуснеш телефона в Швейцария тогава тръгва

Здравей , сега вече проверих , да опцията eurolink е по скъпа но понеже нямам мобилен интернет за мен е по добре , защото активиран и ползван от тук е по добре отколкото когато кацна там.

 

но не разбрах за 5 G пише че е активен със новите телефони само аз съм с iPhone 11 про макс който е 4 G въпреки това предполагам щв работи ? 
 

 

някой знаели специално при видео/ аудио разговори  през телеграм / what’s app вибер колко нещ се Харчи ? 
 

например 10 GB достатъчни ли са за 20 минутен видео разговор 20 дена ?

 

 

Благодаря 

Връзка към мнение
11 minutes ago, neuromancer said:

Ще работи, на 4G скорост. Не знам 11ката има ли еСИМ, сигурно има.

Това намерих One physical SIM and one eSIM; available on iPhone XR, iPhone XS, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13, iPhone SE (2nd generation), and iPhone 14 and later (purchased outside the U.S.) Two eSIMs; iPhone 13, iPhone SE (3rd generation), and later.

 

 

Иначе 10 ГБ знае ли някой за видео разговори колко време ще издържат ( телеграм вайбър )

 

предполагам системата за наличен интернет на airalo работи добре ?

Връзка към мнение
Дани Магелани

В САЩ съм. Активирана ми е картата за глобален интернет. Излиза надпис, че е включена. Опитвам да включа Убер и ми дава, че няма интернет. 

Някакви идеи защо се случва?

Връзка към мнение
9 minutes ago, Дани Магелани said:

В САЩ съм. Активирана ми е картата за глобален интернет. Излиза надпис, че е включена. Опитвам да включа Убер и ми дава, че няма интернет. 

Някакви идеи защо се случва?

Интересно , да не би да не ти е ъпдейтнат телефона с по новата версия ? 

Връзка към мнение
преди 22 минути , Дани Магелани каза:

В САЩ съм. Активирана ми е картата за глобален интернет. Излиза надпис, че е включена. Опитвам да включа Убер и ми дава, че няма интернет. 

Някакви идеи защо се случва?

Трябва да имаш пуснати Data за тази eSim, може би и Data roaming, защото не знам като каква я приема картата. Ако не става, стираш, пускаш, рестартираш и т.н. стандартните неща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Matricata каза:

Това намерих One physical SIM and one eSIM; available on iPhone XR, iPhone XS, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13, iPhone SE (2nd generation), and iPhone 14 and later (purchased outside the U.S.) Two eSIMs; iPhone 13, iPhone SE (3rd generation), and later.

 

 

Иначе 10 ГБ знае ли някой за видео разговори колко време ще издържат ( телеграм вайбър )

 

предполагам системата за наличен интернет на airalo работи добре ?

Аз съм с 11pro. Два пъти съм ползвала esim от airalo - в Япония и Южна Корея, отделни планове. Инсталирах ги още в България. В Япония, веднага с включването на телефона след полета, мрежата си се свърза и тръгна. В Корея, на летището не стана, по пътя също, рестартирах и какво ли не, но чак в града Сеул се свърза. Предполагам проблемите са в обхвата, не от esim. Това ми се е случвало и в Европа, включително Румъния, с роуминг. Общо взето като не тръгва, човъркам, докато стане😄. Понякога пък човекът с мен се свързва, а аз не успявам и обратно. 
За видео разговори, пращане на снимки и писане чрез вайбър плюс мапс и интернет, 3GB за 7-8 дни ми стигнаха и малко останаха. Не съм си засичала обаче по колко време са били видео разговорите. Просто видях, че ми стигат и не съм се ограничавала.

 

Редактирано от ДиянаВ
Проверих си детайлите в airalo - планът ми е бил даже 3GB, не 5, което е доста важна подробност🙂
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Matricata каза:

Здравейте , моля малко за помощ не съм запознат интересуваме конкретно ЕСИМ от тези Airalo някой тествал ли е за Швейцария ? Има план който е за 30 дена към 40 долара 20 ГБ това значи че се ползва само интернет така ли ? Реално няма как да набираш нормално телефон а само през what’s app и подобни ? 
 

Другият ми въпрос е след тези 30 дена ако реша , мога ли да удължа с нов ваучер есим отново за Швейцария имали някакви ограничения / проверки на лични документ  след като се вземе есим ? 
 

 

Ако го активирам и закупя докато съм в България интернета автоматично се активира в Швейцария ли или от тук може да се ползва също ? 

 

Благодаря.

 

Скоро не съм сравнявал, но разликата между карта за Швейцария и карта за почти цяла Европа (с вкл. Швейцария, Сърбия, Булгария, Турция и др) имаше мн. малка разлика в цената. Така може да се доизразходва интернета и в други държави, включително България

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

В САЩ съм. Активирана ми е картата за глобален интернет. Излиза надпис, че е включена. Опитвам да включа Убер и ми дава, че няма интернет. 

Някакви идеи защо се случва?

а как пишеш във форума, през същия телефон ли? трябва да имаш интернет по принцип

убий и рестартирай приложението на Убер, това ми идва на акъла

Връзка към мнение
На 28.03.2024 г. в 13:56, Дани Магелани каза:

В САЩ съм. Активирана ми е картата за глобален интернет. Излиза надпис, че е включена. Опитвам да включа Убер и ми дава, че няма интернет. 

Някакви идеи защо се случва?

Ако е АирАло трябва да са включени данни в роуминг и в повечето случаи да се вкарва ръчно настройка на "имена на точки на достъп" (APN)

 

Скоро REVOLUT ми предложи някаква е-сим карта , която може да се активира през приложението.

 

Връзка към мнение
44 minutes ago, ДиянаВ said:

Аз съм с 11pro. Два пъти съм ползвала esim от airalo - в Япония и Южна Корея, отделни планове. Инсталирах ги още в България. В Япония, веднага с включването на телефона след полета, мрежата си се свърза и тръгна. В Корея, на летището не стана, по пътя също, рестартирах и какво ли не, но чак в града Сеул се свърза. Предполагам проблемите са в обхвата, не от esim. Това ми се е случвало и в Европа, включително Румъния, с роуминг. Общо взето като не тръгва, човъркам, докато стане😄. Понякога пък човекът с мен се свързва, а аз не успявам и обратно. 
За видео разговори, пращане на снимки и писане чрез вайбър плюс мапс и интернет, 3GB за 7-8 дни ми стигнаха и малко останаха. Не съм си засичала обаче по колко време са били видео разговорите. Просто видях, че ми стигат и не съм се ограничавала.

 

Здравей благодаря за изчерпателният отговор.
Важното е че работи , на телефона , но аз мисля както “yan” каза плана на eurolink е с 10 долара по скъп от само швейцарският, но за сметка на това ще имам интернет и преди да кацна а там вече няма да има  нужда от активация или wi fi защото дори на летището я се свържеш с wi if

я не.

Връзка към мнение
преди 46 минути , Matricata каза:

Здравей благодаря за изчерпателният отговор.
Важното е че работи , на телефона , но аз мисля както “yan” каза плана на eurolink е с 10 долара по скъп от само швейцарският, но за сметка на това ще имам интернет и преди да кацна а там вече няма да има  нужда от активация или wi fi защото дори на летището я се свържеш с wi if

я не.

Това, че ще имаш през картата Интернет преди да стъпиш в Швейцария е "-" , а не "+". Ще хабиш от лимита по картата още преди да я използваш по предназначение.

Прочети внимателно какво е написала @ДиянаВ . Инсталира се предварително, активира се в съответната държава. За активирането не ти трябва Интернет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен това никак не е сигурно и дали глобалният план или eurolink ще тръгне веднага след кацането и включването на телефона. Както казах и с роуминг съм имала напрежения🙂. А за Корея проверих и видях, че съм ползвала Asialink 14 държави. Не тръгна веднага.

Връзка към мнение
19 minutes ago, ven62 said:

Това, че ще имаш през картата Интернет преди да стъпиш в Швейцария е "-" , а не "+". Ще хабиш от лимита по картата още преди да я използваш по предназначение.

Прочети внимателно какво е написала @ДиянаВ . Инсталира се предварително, активира се в съответната държава. За активирането не ти трябва Интернет.

Защо да е минус аз ще го активирам, колкото да имам нет на телефона защото тук ползвам от другаде в момента , съответно на мен да имам на летището преди заминаване е добре. Няма какво да се хаби при нужда ще заредя още един пак като съм там и така въпроса  е да тръгне 

Връзка към мнение
7 minutes ago, ДиянаВ said:

Освен това никак не е сигурно и дали глобалният план или eurolink ще тръгне веднага след кацането и включването на телефона. Както казах и с роуминг съм имала напрежения🙂. А за Корея проверих и видях, че съм ползвала Asialink 14 държави. Не тръгна веднага.

Ще видим горе една дама пише че е в сащ , но неможе да свали някакво приложение. Все си мисля че за Европа не е като в Азия би трябвало да няма проблем. Иначе ти с роуминг имаш предвид че ти се е губела връзката в Румъния , но не и изобщо да не си нямала нали ?

 

(в сайта на аирало пише че така наречената активация  се счучва автоматично щом си пуснеш данните … )

Връзка към мнение
преди 21 минути , Matricata каза:

Ще видим горе една дама пише че е в сащ , но неможе да свали някакво приложение. Все си мисля че за Европа не е като в Азия би трябвало да няма проблем. Иначе ти с роуминг имаш предвид че ти се е губела връзката в Румъния , но не и изобщо да не си нямала нали ?

 

(в сайта на аирало пише че така наречената активация  се счучва автоматично щом си пуснеш данните … )

Не само в Румъния дълго време съм чакала за връзка. Сега се сещам и за Белгия подобна ситуация на летище Шарлероа. Не ми се губи връзката, а въобще не се установява първоначална такава. И почвам с рестартиране, бутане, човъркане … и така, докато стане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ти си реши кой план да избереш - само Швейцария или Eurolink. Тук потребителите с повече стаж в четенето на форума се “деформираме” в посока пестене на разходи и 10$ ги смятаме за почти еднопосочен полет😄

  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
26 minutes ago, ДиянаВ said:

Ти си реши кой план да избереш - само Швейцария или Eurolink. Тук потребителите с повече стаж в четенето на форума се “деформираме” в посока пестене на разходи и 10$ ги смятаме за почти еднопосочен полет😄

Внимавай с пестенето , току виж стигнете ротшилд и той така бил 😀

  • Смея се 3
Връзка към мнение

И аз да питам сега. Никога не съм ползвала есим, но другия месец ще ми трябва за 3 африкански държави. 

 

Та, със Самсунг А54 съм и имам есим слот. 

Все още не съм сигурна дали на Айрало ще взимам или някоя друга компания, но след като инсталирам картата, какво правя с моята си, българска физическа карта - махам ли я напълно от телефона, в самолетен режим ли е или как?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , saved_ каза:

И аз да питам сега. Никога не съм ползвала есим, но другия месец ще ми трябва за 3 африкански държави. 

 

Та, със Самсунг А54 съм и имам есим слот. 

Все още не съм сигурна дали на Айрало ще взимам или някоя друга компания, но след като инсталирам картата, какво правя с моята си, българска физическа карта - махам ли я напълно от телефона, в самолетен режим ли е или как?

Щом си със Самсунг, менюто най-вероятно ще ти изглежда така: 

 

Screenshot_20240328_180131_Call settings.jpg

 

Може да включваш/изключваш желаната сим карта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.