Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

Здравейте,

следващата седмица ще пътувам за Мадагаскар. Налага да поработвам малко и ще ми е необходим интернет. Някой ползвал ли е Аiralo и ли нещо подобно?

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
On 3/12/2024 at 5:10 PM, mitaka said:

Здравейте,

следващата седмица ще пътувам за Мадагаскар. Налага да поработвам малко и ще ми е необходим интернет. Някой ползвал ли е Аiralo и ли нещо подобно?

Благодаря предварително!

Най-добре си вземи местна сим карта.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Kasper каза:

Безплатна е картата. Има в момента лист с чакащи. А за 6 евро (5 паудна) еднократно може да се пререди листата. Получават се 3 ГБ месечно в Европа, Америка, Австралия. Изглежда много обещаващо. Благодаря! Страхотно предложение!!!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 11 часа, era123 каза:

Най-добре си вземи местна сим карта.

Проблема ми е, че телофона ми е с две е-sim и няма слот за физическа карта. Ако там нямат е-sim няма да имам интернет.

Връзка към мнение
преди 17 минути , mitaka каза:

Проблема ми е, че телофона ми е с две е-sim и няма слот за физическа карта. Ако там нямат е-sim няма да имам интернет.

Може ли да споделиш марката, аз така е не открих dual sim, който да поддържа и esim.

Връзка към мнение
преди 5 часа, jul каза:

Може ли да споделиш марката, аз така е не открих dual sim, който да поддържа и esim.

Samsung Galaxy S22 ultra е моят и има два слота + еСим, но когато ползваш еСим, трябва да спреш втората сим карта. В смисъл, че не може с 3 сим карти едновременно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 16.03.2024 г. в 18:25, Kasper каза:

В сайта има и още една промоция за "Family eSIM (4 Pack)" безплатно за 1 месец, 4 карти, 25GB трафик. Пише също, че има неогр. минути и SMS-и, ама май е само за UK номера?!

https://seeek.co/product/family-esim/

 

1788406845_Screenshot2024-03-17at18-29-34FamilyeSIM(4Pack)Seeek.png.78522e29f99733ee3091abc62c5bc23d.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Airalo и Flexiroam има държави, които са изброени, че подържа нет, но в действителност това не е така и не може да се кънектнеш.

Преди месец в Киргизстан а сега и в Замбия . В Киргизстан на място, където предлагат физическа сим карта казаха, че чужди мобилни карти не работят в държавата

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз ползвах e-sim от Airalo миналия месец в Индия. Върза се веднага след кацане на летището в Делхи, но много често губеше обхват, почваше да търси мрежа и мискапваше батерията на телефона, най-вече в Агра. При възможност, физическа карта е по-добре.

Връзка към мнение

Някой използвал ли е тези:

https://www.esim.net/esim-south-africa

 

Смятам, че офертата за 25 ГБ данни, разговори и смс с включени 75 държави за срок от 30 дни е доста добра 🙂

 

Как е като покритие и има ли някакви особености при инсталирането?

Връзка към мнение
On 3/18/2024 at 9:47 PM, vino4erpec said:

Аз ползвах e-sim от Airalo миналия месец в Индия. Върза се веднага след кацане на летището в Делхи, но много често губеше обхват, почваше да търси мрежа и мискапваше батерията на телефона, най-вече в Агра. При възможност, физическа карта е по-добре.

Преди година като бях си купихме карти от летището директно.

Първо се оказа, че самите карти ще се активират след 2 часа и трябваше да звъним на номер, да вкарваме кодове и така. На нас ни трябваше нет веднага. С малко мъки и късмет се оправихме да намерим хотела ни.

Но нета не беше добър, мрежата се губеше чат пат. А на тръгване точно пред летището като ми трябваше нет за да ни пуснат да влезнем тотално нямаше. Пак че след 10 мин разправия дойде човек с английски и ни шерна малко нет да му покажа резервацията.

 

Дори с физически сим пак имаше ядове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам тези, които са успели да си инсталират Firsty, колко дни чакахте след инсталацията и регистрацията, за да ви активират интернета? Вече седмица стоя в листата с чакащи и виждам следния текст:
"Activate your Firsty SIM. Stay tune, it will come available soon!"

 

При алтернативата Seeek, има брояч и се вижда кой номер съм в листата (5000+), и от време на време пада надолу. А при Firsty няма.

Връзка към мнение
На 17.03.2024 г. в 8:22, jul каза:

Може ли да споделиш марката, аз така е не открих dual sim, който да поддържа и esim.

Samsung сериите S20, S21, S21, S23, Z Flip, Fold, A54, A35, A55, Xcover7 имат по два физически sim слота и eSIM чип. eSIM замества (изключва) втората физически sim, когато е активна (неограничен брой eSIM профили). Може да се превключва от менюто кое да е активно на втория слот (втората физическата или някой от eSIM профилите).
S24 серията поддържа два физически слота и два eSIM чипа - може да се активира (замества), който и да е от двата физически. (т.е. може и две eSIM).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ч о каза:

Samsung сериите S20, S21, S21, S23, Z Flip, Fold, A54, A35, A55, Xcover7 имат по два физически sim слота и eSIM чип. eSIM замества (изключва) втората физически sim, когато е активна (неограничен брой eSIM профили). Може да се превключва от менюто кое да е активно на втория слот (втората физическата или някой от eSIM профилите).
S24 серията поддържа два физически слота и два eSIM чипа - може да се активира (замества), който и да е от двата физически. (т.е. може и две eSIM).

Само да се внимава коя модификация (модел) на А54 се купува. Някои поддържат eSIM, други не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Ч о каза:

Samsung сериите S20, S21, S21, S23, Z Flip, Fold, A54, A35, A55, Xcover7 имат по два физически sim слота и eSIM чип. eSIM замества (изключва) втората физически sim, когато е активна (неограничен брой eSIM профили). Може да се превключва от менюто кое да е активно на втория слот (втората физическата или някой от eSIM профилите).
S24 серията поддържа два физически слота и два eSIM чипа - може да се активира (замества), който и да е от двата физически. (т.е. може и две eSIM).

Благодаря, но аз ползвам и двата слота. Търсех да поддържа eSim отделно от другите 2 карти и май все така не се предлага. 

Връзка към мнение
преди 1 час, jul каза:

Благодаря, но аз ползвам и двата слота. Търсех да поддържа eSim отделно от другите 2 карти и май все така не се предлага. 

Масовите телефони работят в dual режим, т.е. sim + sim или sim + esim. Когато се активира esim, се блокира работата на втората сим.

Ти реално търсиш triple sim. Преди време имаше едни китайчета, които правеха такива. Тествах един такъв телефон с измислена марка и за съжаление го върнах на продавача. Може би пък аз съм бил карък и съм случил на боклукчава бройка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, jul каза:

Благодаря, но аз ползвам и двата слота. Търсех да поддържа eSim отделно от другите 2 карти и май все така не се предлага. 

Тогава 2 телефона,единия за обаждане,другия за нет.Преди носех освен смартфона и друг Нокиа с копчета,че неговата аларма вибрираше в джоба на панталона и когато съм заспал в нощен автобус,а трябва да сляза на междинна спирка,той ме събужда въпреки шума.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Ч о каза:

Samsung сериите S20, S21, S21, S23, Z Flip, Fold, A54, A35, A55, Xcover7 имат по два физически sim слота и eSIM чип. eSIM замества (изключва) втората физически sim, когато е активна (неограничен брой eSIM профили). Може да се превключва от менюто кое да е активно на втория слот (втората физическата или някой от eSIM профилите).
S24 серията поддържа два физически слота и два eSIM чипа - може да се активира (замества), който и да е от двата физически. (т.е. може и две eSIM).

Само да допълня , тъй като имам Z flip 4 , само с един слот за физически sim  е и работи в dual , само ако имаш и esim.

Връзка към мнение
преди 5 часа, jul каза:

Благодаря, но аз ползвам и двата слота. Търсех да поддържа eSim отделно от другите 2 карти и май все така не се предлага. 

Съвременен телефон с повече от две едновременни активни карти няма.

Телефон с три едновременно активни сим карти, който съм виждал и е ползвал мой роднина е Acer Liquid E700 (от 2014).
Ето актуален списък с три sim (последния от 2020) и дори с четири sim (последни от 2013) телефони, но нито един от тях няма eSIM. Възможени вариант е някой от тях с eSIM.me, но са толкова стари, че не си залужава.
Една основна, на който ми е номера и една eSIM, която да се ползва различни профили, според нуждите за интернет на не-ЕС места.

Аз лично предпочитам всеки номер (ползвайки личен и служебен) да е в отделно устройство (телефон) и с втора eSIM според нуждите ми за извън ЕС.

Иначе мога да добавя off-topic от ентусиазъм съм пробвал какво ли не, за мога да ползвам своя номер извън ЕС.
Примерно виртуален номер (БГ и/или ЕС), на който да приемам входящи обаждания в приложение, което работи през интернет, евтетуално безусловно пренасочване на моя БГ номер към него, за да имам входящи разговри към него.
За изходящи също приложения, които "излизат" с твоя номер, срещи минимална цена.

Най- удачно е VoWiFi услугата през Data на втората карта (трябва или да се спре роуминг-а на основната или по друг начин да е "без обхват" или fight mode, но трудно само едната (основната карта) , а и нашите оператори (единиия (А1) само в БГ я позволява, а другия (Viva) само в ЕС - и тук твърде много гимнастики с BG proxy).

 

преди 2 часа, nevidima999 каза:

Само да допълня , тъй като имам Z flip 4 , само с един слот за физически sim  е и работи в dual , само ако имаш и esim.

Да, извинявам се, Z Flip серията са с един физически слот + eSIM чип.

Както и че моделите от не всички региони имат eSIM, за тези, които решат да ползват телефон, който не е за европейкия пазар (различни от SM-XnnnB (5G) или SM-XnnnF (4G)) - да проверяват по-внимателно.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 18.03.2024 г. в 15:47, vino4erpec каза:

Аз ползвах e-sim от Airalo миналия месец в Индия. Върза се веднага след кацане на летището в Делхи, но много често губеше обхват, почваше да търси мрежа и мискапваше батерията на телефона, най-вече в Агра. При възможност, физическа карта е по-добре.

Не е вярно. Дали картата е е-сим или с чип на практика няма никакво значение. Батерията пада от лошия обхват, защото непрекъснато търси нова мрежа и се регистрира на нея.
Предимството на е-сим понякога е , че има "роуминг' към повече от един оператор, а физическата карта в дадена държава се връзва само със собствения си оператор.
Например е-сим на Airalo в България се връзва и към трите оператора.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте , моля малко за помощ не съм запознат интересуваме конкретно ЕСИМ от тези Airalo някой тествал ли е за Швейцария ? Има план който е за 30 дена към 40 долара 20 ГБ това значи че се ползва само интернет така ли ? Реално няма как да набираш нормално телефон а само през what’s app и подобни ? 
 

Другият ми въпрос е след тези 30 дена ако реша , мога ли да удължа с нов ваучер есим отново за Швейцария имали някакви ограничения / проверки на лични документ  след като се вземе есим ? 
 

 

Ако го активирам и закупя докато съм в България интернета автоматично се активира в Швейцария ли или от тук може да се ползва също ? 

 

Благодаря.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Matricata каза:

Здравейте , моля малко за помощ не съм запознат интересуваме конкретно ЕСИМ от тези Airalo някой тествал ли е за Швейцария ? Има план който е за 30 дена към 40 долара 20 ГБ това значи че се ползва само интернет така ли ? Реално няма как да набираш нормално телефон а само през what’s app и подобни ? 
 

Другият ми въпрос е след тези 30 дена ако реша , мога ли да удължа с нов ваучер есим отново за Швейцария имали някакви ограничения / проверки на лични документ  след като се вземе есим ? 
 

 

Ако го активирам и закупя докато съм в България интернета автоматично се активира в Швейцария ли или от тук може да се ползва също ? 

 

Благодаря.

 

Само за интернет е Аирало,може да се вземе друг след изтичане на първия и ,ако е само за другата държава, тук не може да се ползва. Няма проверка на лични документи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.