Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

Да питам, имам остатък гигабайти към Аирало от предното посещение в Турция и срокът ще изтече 3 дена преди да тръгна отново, сега в България ще купя пакет да допълня и предполагам срокът би трябвало да се удължи с 30 дена🤔

Връзка към коментар
преди 12 часа, Моряка каза:

Да питам, имам остатък гигабайти към Аирало от предното посещение в Турция и срокът ще изтече 3 дена преди да тръгна отново, сега в България ще купя пакет да допълня и предполагам срокът би трябвало да се удължи с 30 дена🤔

зависи какъв е срока на пакета, който ще закупите. Ако са примерно 2 гб за 7 дни срокът на действие на пакета ще е 7 дни. Ако са 20 Гб за 30 дни срокът на действие на пакета Ви ще бъде 30 дни от мига на активирането му на турска територия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.05.2024 г. в 12:28, Mary каза:

BNESIM - още един вариант за е-сим карта.

Има ниски цени на някои карти, но не съм разглеждала всичко подробно.

Турция - 1GB - за 30 дни е 0,72 евро

Швейцария - 0,89 евро

 

Направи ми впечатление, че за има и план, който не важи за определин дни, а докато има налични GB, малко по-скъп е, но си струва ако ходите за малко някъде, но често.

Да споделя, че ползвах такава е-сим в Истанбул за 3 дни. Бях прочела за нея в групата  за Истанбул във фейсбук и първоначално бях скепитчна, заради ниските цени и тромавото приложение BNESIM, но съм много доволна. Платих 0,79 евро за 1GB, като обръщам внивание, че по подразбиране е заложен план от 0,72 евро, който е автоподновяем. Аз си купих този с fixed duration за 30 дни. Картата се инсталира лесно /с Андроид съм/ и покритието беше добро. Изхарчих само половината данни.

Вече имам две инсталирани есим за Турция на телефона, но тази на airalo, които май самите са турска компания, ще я активирам отново при по-дълъг простой в страната.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 4
Връзка към коментар
На 30.05.2024 г. в 19:42, Моряка каза:

Да питам, имам остатък гигабайти към Аирало от предното посещение в Турция и срокът ще изтече 3 дена преди да тръгна отново, сега в България ще купя пакет да допълня и предполагам срокът би трябвало да се удължи с 30 дена🤔

Ако не можете да допълните  стария пакет, поради изтичане на срока му, задължително трябва да го деинсталирате, преди да сложите новия, иначе няма да тръгне.

Това е за Аирало, но сигурно се отнася и за другите оператори. Лично на мен това ми струваше два дни без интернет в Турция, докато разбера защо не тръгва.

Връзка към коментар
преди 1 час, nino каза:

Ако не можете да допълните  стария пакет, поради изтичане на срока му, задължително трябва да го деинсталирате, преди да сложите новия, иначе няма да тръгне.

Това е за Аирало, но сигурно се отнася и за другите оператори. Лично на мен това ми струваше два дни без интернет в Турция, докато разбера защо не тръгва.

пакети не се деинсталират, те си отпадат автоматично с изтичане на срока. Може да деинсталирате е-сим картата, но не правете тази грешка, защото деинсталирана  е-сим карта не може да се инсталира наново. Трябва да инсталирате нова карта.

Аз с една и съща е-сим карта към Аирало съм ползвал 5-6 пакета вече в продължение на няколко години. Купувам нов пакет, той си тръгва от мига, в който стъпя на турска територия. Случвало ми се е по време на престоя в Турция да ми свърши пакета, изразходвал съм гигабайтите, купувам нов веднага и той си тръгва без проблеми и без да деинсталирам нищо.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте , писала съм преди в другата тема. Та по същество, моля за малко помощ тъй като искам да съм сигурна какво точно правя.

Смених си тел.апарат ,подържа е-сим изтеглих си Airalo, закупих си малък пакет исках просто да подготвя нещата така да се каже. Да не е да се озова на чужда територия и да не зная какво да правя. До тук добре...обаче идва момента на неяснота за мен. Имам няколко въпроса:

🕳️трябва ли да имам пуснат роуминг към Йетел

🕳️Могат ли двете карти да работят ,,съвместно" едната за данни а другата за обаждания (тук за основната ще е нужен роуминг)

🕳️спирате ли различните приложения да работят с цел да не профукаме данните за няколко минути.

🕳️Така ли трябва да бъдат зададени настройкитеIMG_20240609_140558.jpg.7ee66fd40cd532b533dde92f776d4a5e.jpg

Връзка към коментар
преди 23 минути , moniks каза:

Здравейте , писала съм преди в другата тема. Та по същество, моля за малко помощ тъй като искам да съм сигурна какво точно правя.

Смених си тел.апарат ,подържа е-сим изтеглих си Airalo, закупих си малък пакет исках просто да подготвя нещата така да се каже. Да не е да се озова на чужда територия и да не зная какво да правя. До тук добре...обаче идва момента на неяснота за мен. Имам няколко въпроса:

🕳️трябва ли да имам пуснат роуминг към Йетел

🕳️Могат ли двете карти да работят ,,съвместно" едната за данни а другата за обаждания (тук за основната ще е нужен роуминг)

🕳️спирате ли различните приложения да работят с цел да не профукаме данните за няколко минути.

🕳️Така ли трябва да бъдат зададени настройкитеIMG_20240609_140558.jpg.7ee66fd40cd532b533dde92f776d4a5e.jpg

Не.

Да.

Спирам само да няма актуализации.

За настройките не смея да ти дам насока, понеже не съм с андроид

Връзка към коментар

Може и двете да работят, но ако не искаш да ползваш скъпия роуминг на йетел слагаш данните към еСИМа, доколкото виждам на скриншота е обратното (по-точно ако си в България трябва да е така като на снимката, като си в чужбина обратно). За обаждания към йетел, както е направено.

 

Общо взето нищо не спирам, то не харчат много данни. Ако си гледаш клипчета харчат много, ама това е съзнателно, не вървят във фона.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, wilson каза:

Може ли съвет, за Турция кой апп да избера Airalo или BNESIM. Държа да има безпроблемно инсталиране и по-добро покритие.

Цената е в плюс за BNESIM, Аирало ги ползвах 6-7 пъти, и разлика в покритието на двете не забелязах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.