Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 32 минути , nino каза:

А има ли нещо по-специфично при активирането ? Би ли споделил ?

Нищо специфично. Както другите еСим, инсталираш, настройваш APN и тръгва. Има си и инструкции в приложението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искам да похваля ето тази карта:

https://www.esim.net/Vodafone/Travel

 

До момента си тръгна безпроблемно в България, Кения, ЮАР и дори Мозамбик, който уж го дават тегав относно есим карти.

 

Използвала съм само мобилни данни, не безплатния UК номер, който върви с картата.

Връзка към мнение
преди 17 минути , saved_ каза:

Искам да похваля ето тази карта:

https://www.esim.net/Vodafone/Travel

 

До момента си тръгна безпроблемно в България, Кения, ЮАР и дори Мозамбик, който уж го дават тегав относно есим карти.

 

Използвала съм само мобилни данни, не безплатния UК номер, който върви с картата.

това нещо дава и гласов номер, така ли? може ли да се активира без да ходиш до UK?

Връзка към мнение
преди 8 минути , neuromancer каза:

това нещо дава и гласов номер, така ли? може ли да се активира без да ходиш до UK?

Ако ти трябват гласови набирания @Alexander наскоро ме светна за това приложение: Libon

Преди не е можело да се регистрираш с български номер, но явно вече може, защото аз успях.

Идеята е че посредством данните от еСим например, можеш да провеждаш гласови повиквания и да излиза личния ти телефонен номер когато правиш повикване.

 

Screenshot_20240429_211559_One UI Home.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 21 минути , neuromancer каза:

това нещо дава и гласов номер, така ли? може ли да се активира без да ходиш до UK?

Уж може. Номерът идва с имейла, заедно с QR кода за активиране. Обаждания с английския номер може да правиш само към английски номера, независимо къде се намираш по света или обаждания в роуминг, но само в държавата, в която се намираш. Например, ако в Кения, звъниш само на кенийски номера. Тръгнеш ли да се обаждаш извън Кения, сам си блокираш картата и си до там. После трябва нова.

Връзка към мнение

Офф топик.

Ако някой иска ЮК мобилен номер, мога да съдействам с предплатена карта.

Тука се купуват от супера за 1.20лв - анонимна е. Можете да сложите номера към който ѝ да е ВОИП от бетамакс или telz или друг, и да излиза ЮК номер като звъните.

Връзка към мнение

Технически въпрос: 

Ако сега си купя глобъл е-сим и ще пътувам до друга държава, мога ли да си настроя телефона от тук, така че да тръгнат данните на е-сима и утре като кацна в другата държава всичко ще си върви без допълнителни настройки? 

Или настройките са по държави?

 

И двете са в списъка на поддържани държави

 

...... допълнителен въпрос ...

 

Телефона с е-сима може ли да дава интернет на други телефони през хотспота като при нормална карта?

Връзка към мнение
12 minutes ago, Georgi_G said:

Технически въпрос: 

Ако сега си купя глобъл е-сим и ще пътувам до друга държава, мога ли да си настроя телефона от тук, така че да тръгнат данните на е-сима и утре като кацна в другата държава всичко ще си върви без допълнителни настройки? 

Или настройките са по държави?

 

И двете са в списъка на поддържани държави

 

...... допълнителен въпрос ...

 

Телефона с е-сима може ли да дава интернет на други телефони през хотспота като при нормална карта?

Да и да. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма 100% гаранция, че ще сработи, особено за по-нестандартни страни.

Има случаи, когато в някои страни не работи и това е.

Аз от доста време/години не съм правил никакви допълнителни настройки, всичко тръгва автоматично.

 

Преди 2-3 години се случваше да се правят.

Връзка към мнение
16 minutes ago, Georgi_G said:

Технически въпрос: 

Ако сега си купя глобъл е-сим и ще пътувам до друга държава, мога ли да си настроя телефона от тук, така че да тръгнат данните на е-сима и утре като кацна в другата държава всичко ще си върви без допълнителни настройки? 

Или настройките са по държави?

 

И двете са в списъка на поддържани държави

 

...... допълнителен въпрос ...

 

Телефона с е-сима може ли да дава интернет на други телефони през хотспота като при нормална карта?

За хот спота е 99.9% да. 🙂

все пак провери фирмата за есим-а какво казва за тетеринг. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , era123 каза:

За хот спота е 99.9% да. 🙂

все пак провери фирмата за есим-а какво казва за тетеринг. 

гледах примерно тия:

 

https://www.globalyo.com/esim-asia-explorer/

 

на: TECHNICAL SPECS

 

при описание:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

  • Hotspot: No
  • SMS: No
  • Activation: Authomatic.
  • ID required: No.
  • Technology: eSIM.
  • Analog calls: Not available.
  • Plan type: Prepaid.
  • Coverage: Depends on the plan.
  • Phone number: Not applicable.orer.

 

.........каквото и да значи това....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За да потвърдя тоя hotspot за който питаш, току що точно с GlobalYo пуснах интернет от телефона към лаптопа и пращам това съобщение (използвам регионален план за европа, от Черна гора в момента).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм доволен засега от аирало, само да попитам  в момента ми изтече пакета за цяла Европа който имах , сега когато реша да си го подновя дали трябва да избера “допълване” и автоматично ще тръгне или наново се инсталира? 
 

 

И още един въпрос ако ползвам активен локален пакет отново на -аирало примерно гръцки , трябвало да го изтрия - деактивирам за за си допълня европейският пакет за всички страни при случай че ми в нужен ? Предполагам  два пакета едновременно не работят и трябва да се изтрие единият ? 

Връзка към мнение
Дани Магелани

И 

Преди 1 час, Matricata каза:

Аз съм доволен засега от аирало, само да попитам  в момента ми изтече пакета за цяла Европа който имах , сега когато реша да си го подновя дали трябва да избера “допълване” и автоматично ще тръгне или наново се инсталира? 
 

 

И още един въпрос ако ползвам активен локален пакет отново на -аирало примерно гръцки , трябвало да го изтрия - деактивирам за за си допълня европейският пакет за всички страни при случай че ми в нужен ? Предполагам  два пакета едновременно не работят и трябва да се изтрие единият ? 

И аз питам същото , но за FlexiRoam? Дали като включа друг пакет, ще се изтрие годишният глобален пакет?

Да направя сводка за този годишен глобален пакет: В САЩ не отваряше сайтове и Убер приложението, само Вайбър и Уат Сап. В Нова Зеландия си работеше нормално. Имах и локален пакет за НЗ, който активирах, но реално не го ползвах, защото се побоях да спра глобалния, за да не го унищожа.

Връзка към мнение

Отделния пакет означава и инсталиране на отделна еСим. Тоест ще си инсталираш сим за определена държава, ще си включиш сим картата и ще дърпа от него. Като решиш пускаш си глобалната сим карта и си дърпа от нея. Но не триеш сим карта, докато не решиш, че повече няма да я ползваш. 

Поне така работи на Global Yo. Мисля и на аирало е така, но не съм го пробвал. 

Флексироам, есента ми комбинираха глобалния план с план за Турция в една и съща еСим, но не разбрах от къде дърпаше данните, защото в Турция бях за няколко часа и нямах време да следя това нещо.

 

А допълванто на глобален план (или какъвто и да е друг) си има отделен бутон. Просто се цъка там, плащаш си и после го активираш на същата еСим която вече имаш инсталирана.

 

Ето как изглежда при мен във Флексироам: 

 

Screenshot_20240503_175553_FlexiRoam.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 58 минути , boogy83 каза:

Отделния пакет означава и инсталиране на отделна еСим. Тоест ще си инсталираш сим за определена държава, ще си включиш сим картата и ще дърпа от него. Като решиш пускаш си глобалната сим карта и си дърпа от нея. Но не триеш сим карта, докато не решиш, че повече няма да я ползваш. 

Поне така работи на Global Yo. Мисля и на аирало е така, но не съм го пробвал. 

Флексироам, есента ми комбинираха глобалния план с план за Турция в една и съща еСим, но не разбрах от къде дърпаше данните, защото в Турция бях за няколко часа и нямах време да следя това нещо.

 

А допълванто на глобален план (или какъвто и да е друг) си има отделен бутон. Просто се цъка там, плащаш си и после го активираш на същата еСим която вече имаш инсталирана.

 

Ето как изглежда при мен във Флексироам: 

 

Screenshot_20240503_175553_FlexiRoam.jpg

И аз направих така. Активирах глобалната, следващата седмица след глобалната и локалната НЗ. И двете бяха активни там. Може за това да е било ОК всичко. После видях, че е теглило мегабайти само от глобалната. Реално се оказа, че локалната е изтекла в срока си, без да е ползвана.

Какво значи този баланс? Че са изразходвани или ми остават?

Screenshot_20240503-195035.png

Връзка към мнение

Значи при аирало при активна локална , ако допълня глобалния пакет за ЕС ще бъде отново активен без нужда да изтривам активната локална която е пак аирало

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

BNESIM - още един вариант за е-сим карта.

Има ниски цени на някои карти, но не съм разглеждала всичко подробно.

Турция - 1GB - за 30 дни е 0,72 евро

Швейцария - 0,89 евро

 

Направи ми впечатление, че за има и план, който не важи за определин дни, а докато има налични GB, малко по-скъп е, но си струва ако ходите за малко някъде, но често.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
На 21.03.2024 г. в 13:10, vorbis каза:

Да попитам тези, които са успели да си инсталират Firsty, колко дни чакахте след инсталацията и регистрацията, за да ви активират интернета? Вече седмица стоя в листата с чакащи и виждам следния текст:
"Activate your Firsty SIM. Stay tune, it will come available soon!"


Вече би трябвало да се чака по-малко. Имаха проблеми с някои от последните модели на Самсунг. От няколко дена са намерили работещ вариант - инсталира се нов eSim. Поддръжката отговаря учудващо бързо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко технически въпроси за Airalo:

1. Телефонът е iPhone 11. Инсталирах картата и тествах къде и какво трябва да се превключи. Има някакъв проблем с обажданията, защото при включена опция за данни за Airalo, не могат да се набират телефони, които не са вкарани в указателя.

2. Ако се ползват мобилни данни от Airalo, това отразява ли се по някакъв начин на обажданията?

3. Към номера има пакет минути и някакви минимални мегабайти за Турция. Могат ли и двете услуги за данни да са включени едновременно или само едната?

Връзка към мнение

Сякаш BNESIM чуха думите ми, че приложението им е дървено и затова са пуснали ново - BNE eSIM. Новото изглежда съвсем в крак с времето, функционалностите работят и цените са същите. И двете приложения могат да работят едновременно на телефона, като съм се логнал и на двете.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.