Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 10 минути , Hakkâri Spor каза:

Да, телефонът ми поддържа eSIM, това е сигурно. За сравнения видях менюто и на друг iPhone, който имам и няма еSIM. Инсталирах AirAlo, платих си пакета, инсталирах и активирах, само спрях Roaming данните. Но не смея да пусна и Data данните докато съм в България, да не би пък да ми цъка, защото не съм на територията на Турция. Май това упражнение трябваше да направя на границата с Турция.

Сложна работа. Но  като за първи път...

Рядко планът започва с активацията - обикновено трябва да се свърже с местен оператор, за да тръгне. За всеки план пише кога почва да действа.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Виждам, че Galaxsy A 54  5G поддържа е-sim. Цената е добра. Някой притежател на този модел може ли да потвърди, че няма проблеми с активирането?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
Преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Да, телефонът ми поддържа eSIM, това е сигурно. За сравнения видях менюто и на друг iPhone, който имам и няма еSIM. Инсталирах AirAlo, платих си пакета, инсталирах и активирах, само спрях Roaming данните. Но не смея да пусна и Data данните докато съм в България, да не би пък да ми цъка, защото не съм на територията на Турция. Май това упражнение трябваше да направя на границата с Турция.

Сложна работа. Но  като за първи път...

Не се притеснявай за нищо, аз съм ползвал Airalo  вече в 10на държави и съм много доволен от тях, даже с кешбека им успях да си купя карта безплатно.

Както и да е, мисълта ми беше, че тяхна карта не става функционална докато не се закачи към съответния местен оператор. Важи за всяка една карта. Действай смело инсталирай всичко тук и в Турция я пускаш просто да се закачи към Turk Telekom и си с активна карта готова за действие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има два начина за активация на карта, автоматична след като се свърже с мрежата в страната за която е предназначена или ръчно предварително.

Ако се активира предварително картата, срока на годност на  картата започва да тече от този момент. Ако се активира преди полет е най-удачно, но аз един път активирах 3 дни по-рано, защото имах само 3 дни престой в страната.

Връзка към мнение
преди 25 минути , Alexander каза:

Има два начина за активация на карта, автоматична след като се свърже с мрежата в страната за която е предназначена или ръчно предварително.

Ако се активира предварително картата, срока на годност на  картата започва да тече от този момент. Ако се активира преди полет е най-удачно, но аз един път активирах 3 дни по-рано, защото имах само 3 дни престой в страната.

Абсолютно точно!

Ако се активира предварително картата не е функционална, но лимита на време си тече. Аз също гледам да я активирам преди полет, за да не се чудя , като кацна на някое забутано летище , ще има ли нет за да я активирам.

Наблюдението ми е , че на доста места  , като кацна местните карти за интернет са доста по евтини и с по голям лимит на данни. Но определено airalo е по удобно, поне за мен

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , Alexander каза:

Има два начина за активация на карта, автоматична след като се свърже с мрежата в страната за която е предназначена или ръчно предварително.

Ако се активира предварително картата, срока на годност на  картата започва да тече от този момент. Ако се активира преди полет е най-удачно, но аз един път активирах 3 дни по-рано, защото имах само 3 дни престой в страната.

А като се мине граница, спирам data данните, така ли? За да не ми цъка скъп роуминг от българската сим карта? Или изключвам само roaming, но оставям data? 
(Не съм с полет, но това няма значение)

Връзка към мнение

трябва да има избор през коя карта да са ти данните, избираш есим-а. Иначе данните и роуминга трчбва да са включени.

Връзка към мнение

Ако правилно съм разбрала от прочетеното в 9-те страници😀

 

Трябва ми апарат,който за подържа e-sim. (Днес ходих да оглеждам за нов,защото huawei nova 10  супер ,много ме дразни вече)Единият ,който ми предложиха е Самсунг Галакси А54😀 обаче половинката казва Не, )Не ми се дават 2к за нов апарат честно си казвам.

Няма ли някакъв вариант за приложение или...нещо там за тази е-сим. Няколко пъти (около5-6) годишно пътувам за Турция и ми писна с офф навигацийте.

 

Връзка към мнение
преди 54 минути , neuromancer каза:Иначе данните и роуминга трчбва да са включени.

Хм, има инструкции и в тях пише, че

Роуминга трябва да се изключи 

4118A65F-B778-4BE8-BA47-0EC11F5F9631.jpeg

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 часа, moniks каза:

Ако правилно съм разбрала от прочетеното в 9-те страници😀

 

Трябва ми апарат,който за подържа e-sim. (Днес ходих да оглеждам за нов,защото huawei nova 10  супер ,много ме дразни вече)Единият ,който ми предложиха е Самсунг Галакси А54😀 обаче половинката казва Не, )Не ми се дават 2к за нов апарат честно си казвам.

Няма ли някакъв вариант за приложение или...нещо там за тази е-сим. Няколко пъти (около5-6) годишно пътувам за Турция и ми писна с офф навигацийте.

 

А54 е със звездичка, което не гарантирало e-sim  за всички райони на света, а цената му е приятна 729 лв. Аз също го разглеждах като вариант.

Връзка към мнение
преди 11 часа, Hakkâri Spor каза:

А като се мине граница, спирам data данните, така ли? За да не ми цъка скъп роуминг от българската сим карта? Или изключвам само roaming, но оставям data? 
(Не съм с полет, но това няма значение)

Българската линия за данни се спира преди влизане, защото може да хване и преди това от 5км примерно.

друг вариант е да се направи на ръчно търсене и да е към твоя оператор само, така няма да се свърже към никой друг.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, moniks каза:

Ако правилно съм разбрала от прочетеното в 9-те страници😀

 

Трябва ми апарат,който за подържа e-sim. (Днес ходих да оглеждам за нов,защото huawei nova 10  супер ,много ме дразни вече)Единият ,който ми предложиха е Самсунг Галакси А54😀 обаче половинката казва Не, )Не ми се дават 2к за нов апарат честно си казвам.

Няма ли някакъв вариант за приложение или...нещо там за тази е-сим. Няколко пъти (около5-6) годишно пътувам за Турция и ми писна с офф навигацийте.

 

приложение няма, но има хардуер (сим карта, която има eSIM вътре)

пак в тази тема, тук: 

не видях някой да го е ползвал

според мен това е ако  не възнамеряваш да купуваш нов телефон, ако и без това ще купуваш телефон, според мен поне вземи с истински eSIM.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Дани Магелани каза:

А54 е със звездичка, което не гарантирало e-sim  за всички райони на света, а цената му е приятна 729 лв. Аз също го разглеждах като вариант.

Информацията е от Airalo ,нали ?

Там пише , че и Xiaomi 13 lite (той е около 900 лева) най-бюджетния от тринайста серия има eSim, дори е без звездичка. Но вчера го гледах в Yettel, проверих го с  този код  *#06#, но не ми излезе EID номер , който гарантира наличие на eSIM, а само два броя IMEI и фабричен номер. Трябва  да го проверя и в Технполис , но там са заключени във витрина и трябва да го вадят.

При Самсунга  има EID, но си е грозничък, с тази странична лента и изобщо не тънък. Не напразно половинката на @moniks не го е харесала. То и Айфона е дебел, ама той е друга бира. 

И аз му се чудя на Самсунга.

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, neuromancer каза:

приложение няма, но има хардуер (сим карта, която има eSIM вътре)

пак в тази тема, тук: 

не видях някой да го е ползвал

според мен това е ако  не възнамеряваш да купуваш нов телефон, ако и без това ще купуваш телефон, според мен поне вземи с истински eSIM.

Това бяха размисли от преди половин година. Сега търся нов телефон с e-sim, но не ми се дава 1500-2000 лв. А и не съм работила с айфон и все се оглеждам за вариант с Андроид. Имам още половин година за чудене, но май ще е 14,че е с гарантирана e-sim.

Връзка към мнение

просто за информация за @moniks, че има такова животно.

айфонът е по-лесен за работа от андроид, по-скоро обратния преход хората не го правят... 

доста са елементарни за ползване съвременните телефони, това не е Уиндоус, какво да кажем пък започналите с ДОС

аз взех моторола g53, има си еСИМ, поне бразилската версия (още не съм ползвал, не съм излизал в чужбина)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да питам. 1000лв за нов телефон с есим, колко живота ще трябват за да се изплати при положение, че 10на ГБ за 30 дни почти навсякъде в света са 10-15лв?

Това без да броя плащането на ГБ през есим. 

Вече ако е време за нов телефон е друго, но телефон само заради есим е тотална простотия. 

Връзка към мнение
преди 45 минути , era123 каза:

Само да питам. 1000лв за нов телефон с есим, колко живота ще трябват за да се изплати при положение, че 10на ГБ за 30 дни почти навсякъде в света са 10-15лв?

Това без да броя плащането на ГБ през есим. 

Вече ако е време за нов телефон е друго, но телефон само заради есим е тотална простотия. 

Зависи, коментирано е вече в темата, но понякога да търсиш и да чакаш на опашка за местна СИМ ката, а имахме случаи в Иран дори не ни позволиха да си вземем, е далеш по-лош вариант, ако пътуваш много и за кратко време в различни държави.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , boogy83 каза:

Зависи, коментирано е вече в темата, но понякога да търсиш и да чакаш на опашка за местна СИМ ката, а имахме случаи в Иран дори не ни позволиха да си вземем, е далеш по-лош вариант, ако пътуваш много и за кратко време в различни държави.

Така е. На летищата във Вегас и ЛА не намерих от къде да купя сим карта. А за Убер ми беше нужен интернет. И не само там.

преди 56 минути , era123 каза:

Само да питам. 1000лв за нов телефон с есим, колко живота ще трябват за да се изплати при положение, че 10на ГБ за 30 дни почти навсякъде в света са 10-15лв?

Това без да броя плащането на ГБ през есим. 

Вече ако е време за нов телефон е друго, но телефон само заради есим е тотална простотия. 

Както винаги краен. Не е простотия да ползваш някакво удобство.

Ти нали не ползваш каруца за пътуванията си?

Наистина ми трябва нов телефон.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, neuromancer каза:

приложение няма, но има хардуер (сим карта, която има eSIM вътре)

пак в тази тема, тук: 

не видях някой да го е ползвал

според мен това е ако  не възнамеряваш да купуваш нов телефон, ако и без това ще купуваш телефон, според мен поне вземи с истински eSIM.

Аз си купих карта esim.me 

Когато се купува се избира моделът телефон, има за всички модели. Най бюджетната версия дава до 5 есим карти да се ползват. При нужда от нова една от петте трябва да се изтрие. Ако имате телефон без есим и дие добър, и не искате да се разделите с него, това е решението.

Напълно функционална е

  • Харесвам 6
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

Това бяха размисли от преди половин година. Сега търся нов телефон с e-sim, но не ми се дава 1500-2000 лв. А и не съм работила с айфон и все се оглеждам за вариант с Андроид. Имам още половин година за чудене, но май ще е 14,че е с гарантирана e-sim.

Момент, кой е казал, че трябва да давате 1500-2000 лв и че само Айфон 14 със сигурност имат? Вижте на първа страница в тази тема, има всички модели с еСИМ. Всички Айфони от 11 до 14 (в различни разновидности) , както и Айфон SE 2020 и 2022.

Само да Ви кажа, че от emag на черния петък си взех iPhone SE 2020 за 800 лв, даже в момента пиша от него. Не е нов модел, затова струва по-евтино. Има си еСИМ и в момента я използвам в Турция (за настройките питах вчера, благодаря на всички, които ми помогнаха). Така че.. вижте всички модели, далеч не е само Айфон 14. Ето скрийншот и от моята покупка, да не рече някой, че си измислям 

43FCD7B9-88CD-40C9-81E8-3910ADD1C6CD.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Един айфон от новите модели откарва към 4 години безпроблемен живот. После с апдейтите става мъка. Така че, ако половинката ви е запален към най-новото, не го спирайте😄. Все намира предназначение - я към детето, я към вас, зависи кой е наред🙃

Така от почти 2 години си ползвам без проблем 11 про, който не знам какво не му хареса, но този на детето - Х, вече е с доста ремонти, главно на батерията.

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 минути , ДиянаВ каза:

Един айфон от новите модели откарва към 4 години безпроблемен живот. После с апдейтите става мъка. 

 

Почти същото каза и синът ми. Да взема не по-стар модел от излезлите 2022г. по същите причини. А и ме знае, че сменям рядко телефона си, като се скапе.

преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Момент, кой е казал, че трябва да давате 1500-2000 лв и че само Айфон 14 със сигурност имат? Вижте на първа страница в тази тема, има всички модели с еСИМ. Всички Айфони от 11 до 14 (в различни разновидности) , както и Айфон SE 2020 и 2022.

Само да Ви кажа, че от emag на черния петък си взех iPhone SE 2020 за 800 лв, даже в момента пиша от него. Не е нов модел, затова струва по-евтино. Има си еСИМ и в момента я използвам в Турция (за настройките питах вчера, благодаря на всички, които ми помогнаха). Така че.. вижте всички модели, далеч не е само Айфон 14. Ето скрийншот и от моята покупка, да не рече някой, че си измислям 

43FCD7B9-88CD-40C9-81E8-3910ADD1C6CD.jpeg

Запозната съм. Гледах за SE 2022, но не го намирам на пазара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, някой с регистрация в Airalo иска ли да ми изпрати код от програмата за препоръки.

Ще се регистрирам този месец и мога да го използвам. Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.