Прескочи до съдържание

Сицилия в началото на март


Lindt

Препоръчани мнения

преди 43 минути , Duke каза:

Само да обърна внимание, че (брауновото) движение в час пик (практически светлата част от денонощието) в Палермо предполага две много важни неща:

 

1. Внимателно планиране на маршрута и умножаване на времето за придвижване по две;

2. Суха тренировка на тема непрепоръчителна употреба на мигачи и силно препоръчителна употреба на звукова сигнализация вместо мигачи.

 

Жижо, с теб съм!

Натикваме някак колата в паркинга до апартамента, @Граф Вронски взема душ, за да отмие напълно стреса от шофирането ( Марти, сори, нямаме вана с ароматни соли),  докато ние пием по лимончело и после ден и половина обикаляме Палермо пеша и въобще не ни пука кой какво мисли за мигачите. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, Lindt каза:

Натикваме някак колата в паркинга до апартамента, @Граф Вронски взема душ, за да отмие напълно стреса от шофирането ( Марти, сори, нямаме вана с ароматни соли),  докато ние пием по лимончело и после ден и половина обикаляме Палермо пеша и въобще не ни пука кой какво мисли за мигачите. 

 

Аз пак се появявам в ролята на стопер относно идеите за бързо придвижване в Палермо, и в Сицилия. За съжаление я няма нашата звездичка @AlexandraKoза да ме подкрепи, но и @Duke ми даде едно рамо в опитите ми с кратки слова да кажа, че на този прекрасен остров нещата се случват баааавно, а и ограниченията на скоростта се спазват стриктно. 

 

Ден и половина са на минимума за Палермо, почти нищо няма да видите. A толкова ми харесаха думите на @Lindt, че в основата на това пътуване е Палермо, че се чудя защо не си оставите първоначалната идея.

 

Много ми липсва @maialearrosto във форума, но слагам линк към неговия сайт и конкретно към разказа му за Палермо -  http://www.izlitane.com/gallery/палермо/ 

Не бих могла да го кажа по-добре!

 

И на прибиране към летището непременно посетете Багерия и влезте във Вила Палагония - https://www.sicilianblog.net/2019/06/04/villa-palagonia/, после разгледайте Чефалу и ако има време към летището - спрете в някое малко сицилианско селце.

 

Толкова за три дни и половина. 

 

Щях да забравя - 

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Ммм, ние в един град разглеждаме основно старата част. Не сме културни и много съзерцателни, та рядко ни трябват повече от няколко часа, за го обходим изцяло, пък автомобил съвсем. После ни писва и търсим поне градски парк, крайбрежна алея или изход. Палермо изглежда чудесен и интересен град, но не по-хубав от Гранада или Кордоба например, няма и полудневна атракция, която държа да посетя и разгледам, така че 1 ден му стига. 

Обещавам, когато се върнем и чувстваме, че не са ни стигнали 15-20 км пеша из града да го разгледаме, да си призная поражението.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Никой не смее да се опита дори да отговаря на моите въпроси, които се позагубиха назад, но няма нищо, аз си имам нов въпрос. Къде ще ме посъветвате да си търся квартирка за 2 броя спане, точно на Великден, предполетно (17ти и 18ти април)? Ще бъдем в югоизточната част преди това и ще искаме да се придвижим някъде по-близо до летището (Палермо), като вероятно ще включим и разходка из самото Палермо, но мисля, че не искаме да оставаме за нощувка там. На запад от Палермо също по-скоро не, тъй като ще сме стартирали от там. В самото Чефалу или някое село между Чефалу и Палермо, или пък още по на изток (полетът ни е вечерта и ще имаме време да се завлечем все някак)? Конкретни препоръки?

Връзка към мнение
преди 26 минути , stormbringer каза:

Как решавате проблема с паркирането в Палермо? 

Просто си паркирахме на посоченото от домакина ни площадче с безплатни места и дадохме 45 цента на просещия туземец. 

Иначе пък карахме през действащ битак и ни засече гладиатор с впрегнат в самоделна двуколка кон и не можем да определим движението като скучно.

  • Смея се 8
Връзка към мнение

Чакам разказ с детайли за всички котки и птички из острова, независимо че планирам да се съсредоточим върху катедралите и храната след 3 седмици 

Що се отнася до самоделната двуколка, ТОВА съм го снимал в центъра на Groningen, NL. Т.е. не бих казал, че може да се види само в Сицилия или Филиповци. 
167607_480931396020_302422_n.jpg?_nc_cat

  • Харесвам 5
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 35 минути , stormbringer каза:

Чакам разказ с детайли за всички котки и птички из острова, независимо че планирам да се съсредоточим върху катедралите и храната след 3 седмици 

Що се отнася до самоделната двуколка, ТОВА съм го снимал в центъра на Groningen, NL. Т.е. не бих казал, че може да се види само в Сицилия или Филиповци. 
167607_480931396020_302422_n.jpg?_nc_cat

След 3 седмици ще е супер, защото и високите части ще са се раззеленили и ще е още по-красиво.

Нашата двуколка беше като лост с две гуми и седалка в средата, но бърза като стрела и не можахме да анализираме и запомним видяното толкова бързо.

Аз не се прехласнах по градовете, със или без катедрали, така че бих ти препоръчала да си оставиш повече време за съзерцание на великолепния цвят на водата, а не на мърляви улици.

Към храната този път нямаме никакви възражения, но тепърва ни застига гладната смърт, защото ще стигнем Енна когато затворят всички заведения.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 минути , Lindt каза:

Ако имаме около час за центъра на Катания към Piazza del Doumo ли да се насочим, дали има къде да паркираме?

 

Ние паркирахме на Parking Borsellino AMT.

Връзка към мнение

Via Luigi Rizzo, 12, 95131 Catania CT, Италия

Паркинг в централната част. После бързо можете да се измъкнете към гарата и оттам към летището.

Не препоръчвам да влизате в самия център - има вероятност да попаднете в задръстване.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Вдъхновен от @Lindt и най вече от нашата звездичка @AlexandraKo реших и аз да спретна една бърза Сицилия 17-20 Март с полети до и от Катания. Ще си вземем кола под наем от летището. Като първо посещение съм решил да обърна внимание на югоизточната част за начало. Първоначалният ми план беше да се позиционираме в Сиракуза и оттам да разгледаме Югоизточната част . Сега обаче ми дойде следната идея. 

1,Летище - Агриженто - 170 км. , разглеждане и нощувка

2,Агриженто - Шикли - 150 км.( или Рагуза , Модика) , разглеждане и нощувка .

3,Придвижване до Сиракуза -80 км , разглеждане и нощувка.

4,Разглеждане на Катания и обратен полет ( нощен)- 100 км

Някой беше писал , че разглеждането на Сицилия било по-удобно обратно на часовниковата стрелка , тогава планът изглежда наред. Наистина ли извън сезона се пътува тегаво?  2-3 часа на ден шофиране не е проблем , но 5-6 ще дойдат повечко за останалата част от семейството. Какво мислите 3 дни с база в Сиракуза или всеки ден с  различно място за нощувка?

Връзка към мнение

Аз съм малко объркан със ZTL зоната в Палермо. @Lindt писа, че са си паркирали на някакво площадче, ама извън централната зона ли бяхте? От букинг ми писаха, да съм паркирал на улицата пред сградата, че било ОК, ама спопред картата за ZTL, която видях, тя се пада в зоната

Връзка към мнение
преди 25 минути , ivan69 каза:

Вдъхновен от @Lindt и най вече от нашата звездичка @AlexandraKo реших и аз да спретна една бърза Сицилия 17-20 Март с полети до и от Катания. Ще си вземем кола под наем от летището. Като първо посещение съм решил да обърна внимание на югоизточната част за начало. Първоначалният ми план беше да се позиционираме в Сиракуза и оттам да разгледаме Югоизточната част . Сега обаче ми дойде следната идея. 

1,Летище - Агриженто - 170 км. , разглеждане и нощувка

2,Агриженто - Шикли - 150 км.( или Рагуза , Модика) , разглеждане и нощувка .

3,Придвижване до Сиракуза -80 км , разглеждане и нощувка.

4,Разглеждане на Катания и обратен полет ( нощен)- 100 км

Някой беше писал , че разглеждането на Сицилия било по-удобно обратно на часовниковата стрелка , тогава планът изглежда наред. Наистина ли извън сезона се пътува тегаво?  2-3 часа на ден шофиране не е проблем , но 5-6 ще дойдат повечко за останалата част от семейството. Какво мислите 3 дни с база в Сиракуза или всеки ден с  различно място за нощувка?

Ами аз писах за часовниковата стрелка, обаче нещо ми се е замотала главата като съм почвала от 3:00 часа, а не от 12:00😆🙉. Всъщност и двата пъти съм се движила по часовниковата стрелка, а не обратно😜. Това обаче с обществен транспорт, при който от летище Катания има начесто автобуси до Сиракуза. @Shlosera беше пътувал с кола от летището направо към Шикли. Летище -Рагуза също ми се струва удачно за кола, след като и по този маршрут има автобуси /но те влизат в Катания и се забавя пътя/.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , stormbringer каза:

Аз съм малко объркан със ZTL зоната в Палермо. @Lindt писа, че са си паркирали на някакво площадче, ама извън централната зона ли бяхте? От букинг ми писаха, да съм паркирал на улицата пред сградата, че било ОК, ама спопред картата за ZTL, която видях, тя се пада в зоната

на нас ни предложиха този площад:  https://www.google.com/maps/place/Piazza+Baronio+Manfredi+Francesco,+27,+90046+Palermo+PA,+Италия/@38.1132388,13.3612918,16z/data=!4m5!3m4!1s0x1319e589e60d6e73:0x3c51cf9037c691fb!8m2!3d38.1113076!4d13.3592708

 

Макар че най-чисто и прилично ми се видя на една улица, извеждаща на Театро Масимо, така че сигурно бих търсила място за настаняване там. Не че ми се връща в Палермо, не.

 

Връзка към мнение
На 6.03.2022 г. в 14:13, stormbringer каза:

Що се отнася до самоделната двуколка, ТОВА съм го снимал в центъра на Groningen, NL. Т.е. не бих казал, че може да се види само в Сицилия или Филиповци. 
167607_480931396020_302422_n.jpg?_nc_cat

Ха-ха, това директно влиза в рубриката "гледам и не вярвам на ушите си"! Направо не мога да повярвам как това чудо се е озовало баш на маркет скуеър в Гро...

Връзка към мнение
преди 18 часа, ivan69 каза:

Вдъхновен от @Lindt и най вече от нашата звездичка @AlexandraKo реших и аз да спретна една бърза Сицилия 17-20 Март с полети до и от Катания. Ще си вземем кола под наем от летището. Като първо посещение съм решил да обърна внимание на югоизточната част за начало. Първоначалният ми план беше да се позиционираме в Сиракуза и оттам да разгледаме Югоизточната част . Сега обаче ми дойде следната идея. 

1,Летище - Агриженто - 170 км. , разглеждане и нощувка

2,Агриженто - Шикли - 150 км.( или Рагуза , Модика) , разглеждане и нощувка .

3,Придвижване до Сиракуза -80 км , разглеждане и нощувка.

4,Разглеждане на Катания и обратен полет ( нощен)- 100 км

Някой беше писал , че разглеждането на Сицилия било по-удобно обратно на часовниковата стрелка , тогава планът изглежда наред. Наистина ли извън сезона се пътува тегаво?  2-3 часа на ден шофиране не е проблем , но 5-6 ще дойдат повечко за останалата част от семейството. Какво мислите 3 дни с база в Сиракуза или всеки ден с  различно място за нощувка?

Не знам в колко часа кацате в Катаня и какво разбирате под разглеждане на Агридженто, но ако става дума за храмовете в долината, предвиди поне два-три часа само за тях и поне три-четири часа за придвижване. Пътуването между Сиракуза и Агридженто е бавно защото е по двулентов полупланински път. Самият Агридженто не виждам по каква причина трябва да се посети. В тази връзка препоръчвам спане около Скала ди Турки, писал съм по темите дори с препоръка за настаняване и място за хапване. С две думи, логистиката на ден първи куца сериозно. Аз бих препоръчал директно отправяне и настаняване в Сиракуза в този ден. На следващия разглеждане на Ното и евентуално придвижване до долината за спане около Скала ди Турки. Сутринта на третия ден е за разглеждане на храмовете и придвижване към Рагуза, Модика с нощувка там. На четвъртия ден бих се отправил към Катаня, връщане на колата и полудневно разглеждане на града щом обратния полет е нощен...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

На 7.03.2022 г. в 21:46, ivan69 каза:

Вдъхновен от @Lindt и най вече от нашата звездичка @AlexandraKo реших и аз да спретна една бърза Сицилия 17-20 Март с полети до и от Катания. Ще си вземем кола под наем от летището. Като първо посещение съм решил да обърна внимание на югоизточната част за начало. Първоначалният ми план беше да се позиционираме в Сиракуза и оттам да разгледаме Югоизточната част . Сега обаче ми дойде следната идея. 

1,Летище - Агриженто - 170 км. , разглеждане и нощувка

2,Агриженто - Шикли - 150 км.( или Рагуза , Модика) , разглеждане и нощувка .

3,Придвижване до Сиракуза -80 км , разглеждане и нощувка.

4,Разглеждане на Катания и обратен полет ( нощен)- 100 км

Някой беше писал , че разглеждането на Сицилия било по-удобно обратно на часовниковата стрелка , тогава планът изглежда наред. Наистина ли извън сезона се пътува тегаво?  2-3 часа на ден шофиране не е проблем , но 5-6 ще дойдат повечко за останалата част от семейството. Какво мислите 3 дни с база в Сиракуза или всеки ден с  различно място за нощувка?

Предполагм кацате в 12:10. Ще пристигнете в Агридженто към 6, като за храмовете си отделете половин ден, обаче на другия ден 😉. После около 4 часа до Шикли, където ще сте вече по тъмно. При добра организация, може и да стигнете по рано, но ще е доста юркане по бавните им пътища в ЮИ част. 

Както @ДиянаВ спомена, ние използвахме Шикли за база, като се придвижихме от летището до там директно. Може да разгледате градовете в ЮИ част без никакъв проблем, като може да го направите за 2 нощувки. Вземане на кола, плюс пътуването ще отнеме около 3 часа, след което може да отделите време на Шикли до стъмване. Ние се бяхме позиционирали при едни мили възрастни хора, на втория етаж от къщата им насред оранжериите и полетата. По мое мнение, Агридженто ще бъде трудно за посещение защото това, като разстояние може да не е много, но като време е. По селските пътища там, карах цели 50 км зад една линейка с 40-50км/ч.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 22.02.2022 г. в 18:29, stormbringer каза:

От Летище Катаня до Агридженто 
П.с. ама за да не разводнявам котешката тема (първата снимка е за контекст, то и без това се прокрадва из темата)  - AM-JKLUgbCn7gNytr1xE1PkLI9YRN_-6Hf52fBK4

AM-JKLUV9NSY39CFpEPYUCOMOjOk2OwDcRJQowCZ

Здравейте!

Може ли информация как стигнахте от летище Катания до Агридженто?

Извинявам се, ако има писано вече за това!

Връзка към мнение
преди 21 часа, bonboneva каза:

Здравейте!

Може ли информация как стигнахте от летище Катания до Агридженто?

Извинявам се, ако има писано вече за това!

Щяхме да стигнем с кола под наем, ама не стигнахме, защото половинката се се разболя и сицилианският уикенд стана Ковид седмица 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.