Прескочи до съдържание

Сицилия в началото на март


Lindt

Препоръчани мнения

преди 2 минути , stormbringer каза:

Значи, току що се оказа, че половинката имала свободни четвъртък и петък в края на март, и това идеално се вързва с полетите четвъртък - неделя на Раян, т.е. най-безпардонно смятам да ви се наместя и да крада идеи от темата - Чефалу, Агридженто, Палермо, Бялата скала - все места на които изобщо не сме ходили предния път 😉

 

Честито 🙂

Като цяло усещам, че няма да ти помогнем много с Агридженто, но със сигурност ще видим Палермо и Чефалу. 

 

На 19.02.2022 г. в 22:27, Otnesen каза:

От Таормина до летището в Катания имате около час с кола,но няма да успеете да хванете залеза.

Снимките са от началото на февруари и залеза над Етна беше около 18 часа.Все пак ,ако сте в района можете да се полюбувате на Етна и от това място:

https://goo.gl/maps/E591YsNWAuhYZTnCA

Където и да пробвахме каноли навсякъде имаше риск покрай него да остана и без някой пръст...навсякъде беше вкусно,като искрено се радваха на мляскането и мученето породено от него.

 

IMG_20220204_155350.jpg.98c909e6e5f190f38adbd42a3b167517.jpg

 

IMG_20220204_164551.jpg.b410dcd3e35409e19477ebc69b0db956.jpg

 

Public garden – Villa Comunale имаш предвид, нали? Много благодаря, харесва ми как изглеждат градините. Остава да измисля как да ги включа. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@lindt, не сте от хората, сраснали с кола. За 4 дни Катания-Палермо-Чефалу-Таормина ще ви донесе достатъчно пътища. Повече за какво ви е?🙂 Толкова хубаво разказваш за градската среда, а по тези места има и романтичен облик.

Хубав сладолед, каноли и сладки неща в Монреале има тук🙂. Гугъл го дава затворено, но има скорошен отзив.

 

 

A55CF397-1C3E-4C0D-B4B8-14D779903AFA.png

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , ДиянаВ каза:

@lindt, не сте от хората, сраснали с кола. За 4 дни Катания-Палермо-Чефалу-Таормина ще ви донесе достатъчно пътища. Повече за какво ви е?🙂 Толкова хубаво разказваш за градската среда, а по тези места има и романтичен облик.

Хубав сладолед, каноли и сладки неща в Монреале има тук🙂. Гугъл го дава затворено, но има скорошен отзив.

 

 

A55CF397-1C3E-4C0D-B4B8-14D779903AFA.png

Напълно си права, да 🙂

 

Ами аз така си пускам подготвителни теми, да гледате борбата с алчността в реално време 🙂

 

Агридженто отпадна. Таормина също. Крайбрежният път току що го определихме като безсмислено возене в кола и .. абе така определяха секса с презерватив навремето, както ние гледките през прозореца. 

Препрочетох си темата и си спомних, че катедралите в Сицилия са ми се сторили твърде светли и не много уютни, та ще ги редуцирам до 5-6 🙂

Видях също, че никакви отбивки не е имало, където ми се иска, и съм отчела тази работа с колата като напълно безполезна.

 

Въобще ми напомня как в неспособност да измислим къде точно да спрем между Порто и Лисабон, си купихме полет, за да се свърши това чудене и четене.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Разбирам😄. И аз се усещам, че напоследък почва алчността ми в посока Мадрид. Да взема да пусна тема, за да ме възпрете😜. А като се замисля  колко хубаво ни беше по Нова година в Белгия и то за първи път без подготовка на “забележителности”🙃

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, ДиянаВ каза:

Разбирам😄. И аз се усещам, че напоследък почва алчността ми в посока Мадрид. Да взема да пусна тема, за да ме възпрете😜. А като се замисля  колко хубаво ни беше по Нова година в Белгия и то за първи път без подготовка на “забележителности”🙃

Айде действай, ние бяхме инвестирали 2 евро, за да летим до Мадрид този уикенд, но така и не стигнахме до купуване на връщане покрай престараванията с тестовете и ваксините и няма да ходим. 

И Еквадор не успях да го прекарам през Мадрид, та ..пусни тема да се шуми, че все не стигаме до този град. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Знам, че тази тема е дъвкана е преди, ние предния път взехме от Голдкар, но това беше преди 5 години и може да има промени и затова да попитам - има ли в Сицилия някакви местни компании, на които цени/условия/застраховки да са на по-добри цени от масовите? Около 100 евро за 3 дни ми дава с Goldcar и Sicily-by-car при пълна застраховка 

Връзка към мнение
Преди 1 час, stormbringer каза:

Знам, че тази тема е дъвкана е преди, ние предния път взехме от Голдкар, но това беше преди 5 години и може да има промени и затова да попитам - има ли в Сицилия някакви местни компании, на които цени/условия/застраховки да са на по-добри цени от масовите? Около 100 евро за 3 дни ми дава с Goldcar и Sicily-by-car при пълна застраховка 

Аз поне като гледам няма по-евтино.

В момента има нещо като промо на Голдкар:

image.png.f5a8cbdbeacbcfbd6b127e4676f8363d.png

За 4 дни на мен ми иска:

image.png.2e494e21bf987b557694646b1898e367.png

което е приемливо за мен.

Има разни промоции почти всеки ден, но цените са все тия и според мен с наближаването на пролетта цените ще са само нагоре (поне миналото лято беше сеч)  ...

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 44 минути , jorocontrola каза:

Аз поне като гледам няма по-евтино.

В момента има нещо като промо на Голдкар:

image.png.f5a8cbdbeacbcfbd6b127e4676f8363d.png

За 4 дни на мен ми иска:

image.png.2e494e21bf987b557694646b1898e367.png

което е приемливо за мен.

Има разни промоции почти всеки ден, но цените са все тия и според мен с наближаването на пролетта цените ще са само нагоре (поне миналото лято беше сеч)  ...

 

Аз бих гледал средната колона т.е. 5 евро на ден. Това си е точно както беше преди Ковид пандемията.

Не забравяйте кода на @Георги Матеев (има го в темите за Голдкар). До скоро работеше и по памет сваля около 15 % от цената. А също и за новорегистрирани Голдкар дава един код в акаунта за 20% намаление.

 

Редакция:

май го намеих кода на Хорхе :wink: за Голдкар - mygoldcarclub

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Lindt каза:

...

 

Ами аз така си пускам подготвителни теми, да гледате борбата с алчността в реално време 🙂

...

Аз досега ... борба не съм видял. :wink:

 

преди 14 часа, Lindt каза:

...

 

Въобще ми напомня как в неспособност да измислим къде точно да спрем между Порто и Лисабон, си купихме полет, за да се свърши това чудене и четене.

Да-а-а-а, щом между Лисабон и Порто не сте решили къде точно да спрете наистина сте ... уникални.:biggrin:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

....

Да-а-а-а, щом между Лисабон и Порто не сте решили къде точно да спрете наистина сте ... уникални.:biggrin:

имахме 1 ден, Вен, не стигаше грам за нищо и се уморихме да класираме по хубост 🤭

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Lindt каза:

имахме 1 ден, Вен, не стигаше грам за нищо и се уморихме да класираме по хубост 🤭

Не се оправдавай. Виновни сте!

:wink:

 

---

Аз бих карал цял ден, за да изпия едно кафе в Обидош или Коимбра

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Аз пък мисля, че добре са направили. Порто - Лисабон отиват 4 часа, спирането в Коимбра, ако нямаш предварително купени билети за библиотеката, означава, че най-вероятно няма да се вредиш да влезеш за още 4-5 часа. Така си оставят и причина да се върнат 😉

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , stormbringer каза:

Аз пък мисля, че добре са направили. Порто - Лисабон отиват 4 часа, спирането в Коимбра, ако нямаш предварително купени билети за библиотеката, означава, че най-вероятно няма да се вредиш да влезеш за още 4-5 часа. Така си оставят и причина да се върнат 😉

 

Разбира се, че са направили най-доброто за тях,

Аз се шегувах. Хората са много различни. 

:biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , stormbringer каза:

Аз пък мисля, че добре са направили. Порто - Лисабон отиват 4 часа, спирането в Коимбра, ако нямаш предварително купени билети за библиотеката, означава, че най-вероятно няма да се вредиш да влезеш за още 4-5 часа. Така си оставят и причина да се върнат 😉

 

Че как няма да се върнем, аз имам поне 3 теми за пролетна Португалия 🤭

То като се има предвид, че имам и две за мартенска Сицилия, не е надобре работата. Всъщност модераторите трябва да ми сложат там някакъв знак за най-много пуснати теми, ама се мотаят. 

 

П.П. Макар че като се завръщаме ще се почне с голямото мислене от Порто 3 дни да пием порто в долината или да се спускаме към Лисабон. 

Връзка към мнение
преди 19 минути , Lindt каза:

Че как няма да се върнем, аз имам поне 3 теми за пролетна Португалия 🤭

То като се има предвид, че имам и две за мартенска Сицилия, не е надобре работата. Всъщност модераторите трябва да ми сложат там някакъв знак за най-много пуснати теми, ама се мотаят. 

 

П.П. Макар че като се завръщаме ще се почне с голямото мислене от Порто 3 дни да пием порто в долината или да се спускаме към Лисабон. 

Тази за Перу да не ти я броим, така ли?!

Да се скъсам аз да обяснявам за Rainbow mountains,   коя каква е и накрая ... няма да се учудя @Lindt да сложи някоя снимка от китайската. :wink:

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , ven62 каза:

Тази за Перу да не ти я броим, така ли?!

Да се скъсам аз да обяснявам за Rainbow mountains,   коя каква е и накрая ... няма да се учудя @Lindt да сложи някоя снимка от китайската. :wink:

Как няма да я броиш? Първо като си начинаещ експерт по Перу се очаква да отговаряш на всички въпроси за дестинацията, че иначе някой ден ( скоро! ) ще знаеш по-малко от внуците си 🤩 

И второ, веднага щом разберем в Еквадор как се чувстваме на 4000 метра, почвам да слухтя за билети за Перу. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 19.02.2022 г. в 21:52, Lindt каза:

а някое попътно мушкато на олющен балкон най-красивата гледка. 

За попътно не знам, но ако знаеш колко живописни олющени балкони има в централен Палермо, въобще няма да се сетиш за мушкатото...

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , Duke каза:

За попътно не знам, но ако знаеш колко живописни олющени балкони има в централен Палермо, въобще няма да се сетиш за мушкатото...

Невъзможно! Само излегнала се котка може да ми отвлече вниманието от цветенца 🤭

 

May be an image of 1 person, outdoors and text that says "When you are surrounded by you 1000's years of history, but there is a cat"

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 42 минути , Lindt каза:

 

П.П. Макар че като се завръщаме ще се почне с голямото мислене от Порто 3 дни да пием порто в долината или да се спускаме към Лисабон. 

Егати дилемата! 😜Пък да знаеш какви невероятни залези се наблюдават над р. Доуро. 🙃

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , iMari каза:

Егати дилемата! 😜Пък да знаеш какви невероятни залези се наблюдават над р. Доуро. 🙃

 

 

е, да, ние точно за 3 дни там си мечтаем когато много се уморим, ама си мислим повече да пием порто и по-малко да търчим за залези.  

Връзка към мнение
преди 6 минути , Lindt каза:

е, да, ние точно за 3 дни там си мечтаем когато много се уморим, ама си мислим повече да пием порто и по-малко да търчим за залези.  

Така де, по бреговете на реката са най-добрите изби. 🙂 А бутилка порто дава неочаквани нюанси на всеки залез.😃

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, iMari каза:

Така де, по бреговете на реката са най-добрите изби. 🙂 А бутилка порто дава неочаквани нюанси на всеки залез.😃

 

Най-вече нюанси на главоболието на следващия ден 

 

 

преди 3 часа, ven62 каза:

Разбира се, че са направили най-доброто за тях,

Аз се шегувах. Хората са много различни. 

:biggrin:

И аз се шегувах, ама точно защото като стигнаме до университета в Коимбра и ни казаха "има свободни часове за след 4-5 часа" и съм сърбал тази попара. Въпреки всичко там ми хареса, ама пропуснахме основната атракция. 

@Otnesen, аз съм съгласен, че се пътува бавно, ама гугъл го дава 2 часа, ако го сложим 3 - от 13:30-14:00 (кацането е в 12:10) пак е най-късно 17:00. Чак толкова ли с далеч от истината с очакваното времетраене? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Lindt каза:

Невъзможно! Само излегнала се котка може да ми отвлече вниманието от цветенца 

IMG_20220205_152532.jpg.256ff25071f109a7674c09706d526010.jpg

 

Тази върши ли работа?....мога да дам локация в Сиракуза къде да я откриеш. 🙂

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 41 минути , stormbringer каза:



@Otnesen, аз съм съгласен, че се пътува бавно, ама гугъл го дава 2 часа, ако го сложим 3 - от 13:30-14:00 (кацането е в 12:10) пак е най-късно 17:00. Чак толкова ли с далеч от истината с очакваното времетраене? 

С толкова дестинации вече в темата съвсем се отнесох 😉 ........За кое точно ме питаш ?

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.