Прескочи до съдържание

Сицилия в началото на март


Lindt

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Lindt каза:

Първата седмица на март сме. Както винаги, напълно случайно съвпадение с безплатната неделя. Те обаче италианците не се ли отказаха от тази практика с безплатните входове? 

Отново е върната практиката с безплатен вход на музеите през първата неделя на месеца, но само за държавните музеи

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, stanimir каза:

Е не  всеки му е мечта да вдигне сватба 

 

Аз бих отседнал в Чефалу ,заради възможността за разходки из градчето по всяко време ,достъп до заведения.

 

В дивото ще трябва да готвиш ,миеш и т.н.

Тази скала е разходка за час-два.Има и кози - домашни.

Гледаш ,снимаш и се връщаш.

Всеки иска сватба, всеки иска веселие! 🙂

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

След като я преценявахме и измислихме максимално добре тази нощувка в Чефалу, решихме да я сменим с такава в Агридженто 🙃 Покрай снимки на @Брани, забелязах, че хващаме сезона на цъфтежа на бадемите и макар да изпускаме фестивала в тяхна чест, ми се струва, че районът ще ни очарова с пролетна премяна и без туристи. 

Та имам четири въпроса: 

1/ къде да спрем по пътя от летището до Агридженто, за да хапнем каноли? 

2/ къде да гледаме залез около Агридженто - храмовете, скалите, друго? 

3/ в последния ден залезът ще ни хване някъде между Таормина и летището. Къде би било възхитително да отбием? 

4/ всички снимат едни много вкусно изглеждащи каноли за закуска, ама те да не би да са стари от някоя кутия в магазина?  

Gallery image of this property

 

 

П.П. Познайте защо въобще сме купили билети до Сицилия 😄

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
18 minutes ago, Lindt said:

П.П. Познайте защо въобще сме купили билети до Сицилия 😄

 

 

Заради Брани ? 

Защо не си вземете нощувка до сладкарница ? 😉

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 24 минути , stanimir каза:

Заради Брани ? 

Защо не си вземете нощувка до сладкарница ? 😉

Инфлуенсърингът на Тъмната страна винаги се е отличавал с притегателност!

 

Между другото, опитвам се да се сетя къде ги ядохме онези готини сладоледи (или както е помодерному - джелато) в 12 през нощта ... Макар, че аз като ям рядко сладолед, за мен всеки такъв е хубав ...

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

След като я преценявахме и измислихме максимално добре тази нощувка в Чефалу, решихме да я сменим с такава в Агридженто 🙃 Покрай снимки на @Брани, забелязах, че хващаме сезона на цъфтежа на бадемите и макар да изпускаме фестивала в тяхна чест, ми се струва, че районът ще ни очарова с пролетна премяна и без туристи. 

Та имам четири въпроса: 

1/ къде да спрем по пътя от летището до Агридженто, за да хапнем каноли? 

2/ къде да гледаме залез около Агридженто - храмовете, скалите, друго? 

3/ в последния ден залезът ще ни хване някъде между Таормина и летището. Къде би било възхитително да отбием? 

4/ всички снимат едни много вкусно изглеждащи каноли за закуска, ама те да не би да са стари от някоя кутия в магазина?  

Gallery image of this property

 

 

П.П. Познайте защо въобще сме купили билети до Сицилия 😄

 

 

Значи тъкмо бях почнала да си водя тайни записки покрай вашето Чефалу, и сега това разочарование 😁 Нищо, сега ще се съсредоточа върху точка 3.

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Разбутахме некви стари спомени и се оказа, че тоя сладолед сме го хапвали в Модика, където и спахме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, stanimir каза:

Е не  всеки му е мечта да вдигне сватба.

А ти от къде си толкова запознат с мечтите на всеки?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Яничка каза:

А ти от къде си толкова запознат с мечтите на всеки?

Може би говори за себе си, което е достатъчно да каже, че не всеки иска.

И все пак нека всеки прави каквото иска и да е ясно, че гледните точки никога не съвпадат ...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, jorocontrola каза:

Може би говори за себе си, което е достатъчно да каже, че не всеки иска.

И все пак нека всеки прави каквото иска и да е ясно, че гледните точки никога не съвпадат ...

Чак пък каквото иска. Хората във форума от самото му начало знаят колко се държеше на добрия тон.

Връзка към мнение
преди 14 часа, Lindt каза:

 @Брани

3/ в последния ден залезът ще ни хване някъде между Таормина и летището. Къде би било възхитително да отбием? 

Ачитреца, ако летището ви е Катания. Чак хипер-мега-гига възхитително не е, щото от оная страна на островите всъщност изгревите са топ, ама това ми изниква на първо четене.

Но и ние сме обикаляли само с обществен транспорт, знаеш, а вие ще сте с кола и може да намерите нещо по-възхитително. 🙂

 

П.П. Отговарям не за друго, ами да върна темата в релси 😉

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , master_of_germs каза:

Ачитреца, ако летището ви е Катания. Чак хипер-мега-гига възхитително не е, щото от оная страна на островите всъщност изгревите са топ, ама това ми изниква на първо четене.

Но и ние сме обикаляли само с обществен транспорт, знаеш, а вие ще сте с кола и може да намерите нещо по-възхитително. 🙂

 

@Граф Вронски, който ме е оставил аз да си планирам, се изпусна, че се интересува от Етна. Покрай чукарестия вид, временното спиране на качвания над 2900 м, предполагаемия мартенски сняг и липсата на много време, май няма да се приближим особено, но поне да го видим отдалеч и документираме предзалезно. 

 

etna-volcano-picture-id141215014?k=20&m=

Taormina theater  mt. etna stock pictures, royalty-free photos & images

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

A може би не е много редно да обясняват какъв е бил форума "от самото му начало" хора, които дойдоха тук по-късно от това начало ...

 

Това, което си спомням аз от тогава, беше, че хората бяха много по-широко скроени и не подскачаха като ощипани на всяка шега 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Lindt каза:

@Граф Вронски, който ме е оставил аз да си планирам, се изпусна, че се интересува от Етна. Покрай чукарестия вид, временното спиране на качвания над 2900 м, предполагаемия мартенски сняг и липсата на много време, май няма да се приближим особено, но поне да го видим отдалеч и документираме предзалезно. 

Ами там с колата се качвате на 1900 м, правите си лека разходка по кратерите Силвестри. Точно там и без това лавовите скали са по-червеникави, отколкото по-нависокото и по залез ще бъде чудно. 

Всъщност те се падат на изток от паркинга, което е идеално за залез.

На Тенерифе се убедихме, колко рязко се подобрява видът на вулканите преди залез, когато ти си им откъм западната страна. 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Едно птиченце ми подсказа и хостела, в който бяхме в Модика и който беше супер 🙂

 

http://www.booking.com/Share-akfV9W

Връзка към мнение
В момента, Брани каза:

Едно птиченце ми подсказа и хостела, в който бяхме в Модика и който беше супер 🙂

 

https://www.booking.com/hotel/it/modica-old-town-rooms.bg.html

Няма да ходим в Модика. Кажи за долината на храмовете 😄

Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Няма да ходим в Модика. Кажи за долината на храмовете 😄

Който не ходи в Модика, не яде такива каноли:

QE_sWSuvhehEuQ4Q7PW0y-5yNb0WC0HomPCeSgHUyNqBRvpoMOCaCNxxslc8SeFmJBhHCvvNfshZG5eFM0G3i11Qui5wlvKgebA3bPugf-Ez63Z-HkM7php-2WuBdz26iNDCK9knd-F2SWtPv8dVmF6FOqjHxokX2iy6H04EP06-OGwU50lEwJPB5KEOLgFb_uUX4eZIpL_PHef6i61BEGVl49BlgaIwerK1nhfDP8or88MSEA2x_Z4GP8Q13_4g8cF1oaJQ1DOAVckjGJieu6CY3NsXExj-DSswN_PpSuBCTDFAEDEf5_6VzjGsuUKc6jaW9-0C-PZaWOGP6Cj4gUyACzodLiM6An38iBeV2NaDvkhJjpG5njXEaJ5FC8JFvtWVvH8XJpnwy99L8IwzQAu5_iuiPvS4Rp-fcxs-M-KOVRikWdlIs1V0mkjqZwR5jTTdUmlCjLq616-8wA6gcsHuAxj3xvns42VBCb5DvacGkrsX8e49FlZXgD7zmbmFxmIWSnXB66Pdy7wTxHrlIhliBwZsPEDJiqqiZ-OWQ_JNTtVM5qGfgUAi0aLr7PUzfkA-IxxJASipgHecvv_BioKGXMUWZ0mU52z7v3xfUTNbSSFU7L-V9YzxMakGACpWS3O8xLdzNgXGBLJVnqoNhwA_G1mTUqHJ9rc5947GxyDzVpXoc54yT4oPf2HbHQowFLneqRNiMd1Jtkgk7SqwTXs=w1240-h698-no?authuser=0

 

А долината на храмовете е супер. Знаели са къде да построят долина древните - хем до морето, хем до магистралата!

No photo description available.

 

 

Разходихме се и до Majata beach, което е на няколко километра

No photo description available.

 

За да видим едно известно бяло скално образувание Стълбата на турците

No photo description available.

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , Брани каза:

A може би не е много редно да обясняват какъв е бил форума "от самото му начало" хора, които дойдоха тук по-късно от това начало ...

 

Това, което си спомням аз от тогава, беше, че хората бяха много по-широко скроени и не подскачаха като ощипани на всяка шега 🙂

Хубаво е тези неща да се казват от широкоскроени хора...

Да се върнем на Италия. Все пак това е форум за пътешествия и взаимопомощ при пътувания.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Брани каза:

Който не ходи в Модика, не яде такива каноли:

QE_sWSuvhehEuQ4Q7PW0y-5yNb0WC0HomPCeSgHUyNqBRvpoMOCaCNxxslc8SeFmJBhHCvvNfshZG5eFM0G3i11Qui5wlvKgebA3bPugf-Ez63Z-HkM7php-2WuBdz26iNDCK9knd-F2SWtPv8dVmF6FOqjHxokX2iy6H04EP06-OGwU50lEwJPB5KEOLgFb_uUX4eZIpL_PHef6i61BEGVl49BlgaIwerK1nhfDP8or88MSEA2x_Z4GP8Q13_4g8cF1oaJQ1DOAVckjGJieu6CY3NsXExj-DSswN_PpSuBCTDFAEDEf5_6VzjGsuUKc6jaW9-0C-PZaWOGP6Cj4gUyACzodLiM6An38iBeV2NaDvkhJjpG5njXEaJ5FC8JFvtWVvH8XJpnwy99L8IwzQAu5_iuiPvS4Rp-fcxs-M-KOVRikWdlIs1V0mkjqZwR5jTTdUmlCjLq616-8wA6gcsHuAxj3xvns42VBCb5DvacGkrsX8e49FlZXgD7zmbmFxmIWSnXB66Pdy7wTxHrlIhliBwZsPEDJiqqiZ-OWQ_JNTtVM5qGfgUAi0aLr7PUzfkA-IxxJASipgHecvv_BioKGXMUWZ0mU52z7v3xfUTNbSSFU7L-V9YzxMakGACpWS3O8xLdzNgXGBLJVnqoNhwA_G1mTUqHJ9rc5947GxyDzVpXoc54yT4oPf2HbHQowFLneqRNiMd1Jtkgk7SqwTXs=w1240-h698-no?authuser=0

 

А долината на храмовете е супер. Знаели са къде да построят долина древните - хем до морето, хем до магистралата!

No photo description available.

 

 

Разходихме се и до Majata beach, което е на няколко километра

No photo description available.

 

За да видим едно известно бяло скално образувание Стълбата на турците

No photo description available.

 

 

Това скално образувание защо така отдалеч? Нямахте време или желание да се приближите? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

 

Това скално образувание защо така отдалеч? Нямахте време или желание да се приближите? 

Бързахме обратно за Катания за полета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Скала Ди Турки, Долината на храмовете, къде да се спи и яде, вече съм писал по темите, но някой трябва да потърси... 😛

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Няма да ходим в Модика. Кажи за долината на храмовете 😄

Каква шоколадка си, щом няма да ходите в Модика? 🙄

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , stormbringer каза:

Каква шоколадка си, щом няма да ходите в Модика? 🙄

Ходили сме вече. Нищо не помним и двамата от този дълъг уикенд с кола, защото просто няма преходи, мислене, приключение, транспорт, драпане до някъде...

Опасявам се, че сега ще стане същото тръгни-спри-яж-тръгни-спри-снимай и забрави напълно цялото пътуване, но поне докато го планирам, ми изглежда разнообразно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз малко се обърках, понеже нали уж Чефалу, пък после - Агридженто, а сега - залез между Таормина и летището, което както и да го смятаме си пада от източната страна на над 3 километра висок вулкан и все ще падне сянка сравнително рано и рядко е особено впечатляващо, все пак Таормина и летището са от "изгревната" страна.
По мои спомени, по залез (от Катаня) си бях помислил, че "страхотните цветове от небето и слънцето се отразяват в снеговете и ледовете малко под върха, придавайки му невероятен оранжев цвят". Няколко часа по-късно (по тъмно), тази невероятна оранжева ивица продължаваше да се вижда още по-ярко и се наложи да приема, че съвсем близо до нас си изригва вулкан и по склоновете се спуска лава. При което половинката много искаше да се качим до там в някои от идните дни, ама това го отдавам на временно замъглено от хормоните съзнание, поради щото беше около шести месец бременна тогава.
Иначе над Таормина имаше едно селце (или само крепост?), до което с кола се стига много бързо, от където има страхотна гледка, ама пак си мисля, че няма да е в правилната посока. 

ПП 

EDIT: Намерих го, казва се Кастелмола, може да се ориентирате за гледката от streetview 
Буквално са няколко завоя и се озоваваш там, както си в лудницата на Таормина

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.