Прескочи до съдържание

Сицилия в началото на март


Lindt

Препоръчани мнения

Въпреки отвратителната снимка на Жижо по-горе :scare2: , си повдигам темата, защото пак отиваме за 3 дни и пак ще е през март.  Този път на север

 

Очаквам слънце, вятър и синя вода 😄 Този път се надявам да има и от вкусната храна, за която все говорите, защото не е католически Великден.  

Ще летим до Катания, но основното набелязано ни е Чефалу с качване на скалата и Палермо. Всякакви попътни идеи, съвети и отбивки ще са добре дошли 😉 

 

Полетите ни са 03-06.03.22 с райън и ако някой си е мечтал за сицилианска магеланска сбирка, да свирне, може да се уговорим в кое градче да е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Много трудно ли е да се намери място за паркиране в Чефалу, Сицилия извън сезона? Доста централни хотели/ апартаменти не предлагат паркинг, а и цели вили на 15 км са 2 пъти по-евтини от стаите в града. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , stanimir каза:

Ти да не взе книжка ? 

Тук е мястото да споделя, че вероятно и двамата имаме златни талони вече, освен книжки 🙃 Но не, @Граф Вронски ще шофира, а на мен ми е толкова жал някой да не пие и да мисли за паркиране, че се опитвам всячески да спестя тези мъки. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 53 минути , Lindt каза:

Много трудно ли е да се намери място за паркиране в Чефалу, Сицилия извън сезона? 

Баш старият град предполагам е ZTL, така че няма да е там.

В началото на плажа има малко безплатни места (или поне са с бяла маркировка) :

После се води синя зона покрай плажа и няма как да няма места особено сега. Предполагам няма да е повече от 10-15Е за 24ч.

Може и зоната да е платена само в сезона (и това съм срещал някога).

 

Редакция: Явно е платено от началото на май:

image.png.8a65d68b0dba047717f0197dc5e9891c.png

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 52 минути , Lindt каза:

Много трудно ли е да се намери място за паркиране в Чефалу, Сицилия извън сезона? Доста централни хотели/ апартаменти не предлагат паркинг, а и цели вили на 15 км са 2 пъти по-евтини от стаите в града. 

Ние паркирахме в началото на града без проблеми (в сезона) почти за цял ден, но не сме нощували в Чефалу.

 

преди 7 минути , Lindt каза:

Тук е мястото да споделя, че вероятно и двамата имаме златни талони вече, освен книжки 🙃 Но не, @Граф Вронски ще шофира, а на мен ми е толкова жал някой да не пие и да мисли за паркиране, че се опитвам всячески да спестя тези мъки. 

Това, че не шофирате има ли пряка връзка със спасяването на животински животи или си е отделно. :biggrin:

  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

Ние паркирахме в началото на града без проблеми (в сезона) почти за цял ден, но не сме нощували в Чефалу.

 

Това, че не шофирате има ли пряка връзка със спасяването на животински животи или си е отделно. :biggrin:

Ако искаш още данни за нашата нефункционалност - и двамата сме левичари, не обичаме копър, магданоз и кориандър и .. не пием ракия 😄

 

П.П. Май ще си спим в града. Питам си аз, ама явно не ми се спи в курортна вила извън сезона, вместо в хубаво градче.  

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 11 минути , Lindt каза:

Ако искаш още данни за нашата нефункционалност - и двамата сме левичари, не обичаме копър, магданоз и кориандър и .. не пием ракия 😄

...

Явно съм по-любопитен от допустимото.

Извинявай!

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , Lindt каза:

 

П.П. Май ще си спим в града. Питам си аз, ама явно не ми се спи в курортна вила извън сезона, вместо в хубаво градче.  

Аз пък бих спала във вила някъде по тези хълмовете над Чефалу заради прекрасните гледки 🙂:

 

 

IMG_20211123_110112423_HDR~2.jpg

IMG_20211123_110124209_HDR.jpg

IMG_20211123_112714906_HDR.jpg

  • Харесвам 8
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Lindt каза:

Ако искаш още данни за нашата нефункционалност - и двамата сме левичари, не обичаме копър, магданоз и кориандър и .. не пием ракия 😄

 

П.П. Май ще си спим в града. Питам си аз, ама явно не ми се спи в курортна вила извън сезона, вместо в хубаво градче.  

Паркирахме в града през септември без проблем , но не сме спали в града.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , ven62 каза:

Явно съм по-любопитен от допустимото.

Извинявай!

А, след като не ме преследваш с мечти за малки магеланчета и сватби, като разни други прелестни девойки из форума, аз съм си ок с любопитството ти 🤗 

 

преди 5 минути , jorocontrola каза:

@Lindt, кога планирате да сте там?

 

За 03.03. Кацаме в Катания, но вече сме били малко на юг и сега ще ходим малко на север 😄 

 

преди 5 минути , iMari каза:

Аз пък бих спала във вила някъде по тези хълмовете над Чефалу заради прекрасните гледки 🙂:

 

 

IMG_20211123_110112423_HDR~2.jpg

IMG_20211123_110124209_HDR.jpg

IMG_20211123_112714906_HDR.jpg

Прекрасни са наистина 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Lindt каза:

А, след като не ме преследваш с мечти за малки магеланчета и сватби, като разни други прелестни девойки из форума, аз съм си ок с любопитството ти 🤗 

 

O-o-o, аз съм известен столичен ористник.

Търках едни бикчета от Перу (по съвет на @Цвете) и вече имам две внучки.  

Аз и едно бикче с друг цвят търкам (за пари) но там нямам големи успехи

Та, ти само кажи. 

А виж и @Яничка докъде я докарах. 

:biggrin:

  • Смея се 13
Връзка към мнение
преди 58 минути , iMari каза:

Аз пък бих спала във вила някъде по тези хълмовете над Чефалу заради прекрасните гледки 🙂:

 

 

IMG_20211123_110112423_HDR~2.jpg

IMG_20211123_110124209_HDR.jpg

IMG_20211123_112714906_HDR.jpg

Тези гледки са от La rocca, там е гола скала, няма застрояване

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , bad kid каза:

Тези гледки са от La rocca, там е гола скала, няма застрояване

Да, прав си, но имам предвид къщичките по хълмовете, които се виждат на снимките. От там гледките сигурно ще са още по-вълшебни, особено вечер. 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , iMari каза:

Да, прав си, но имам предвид къщичките по хълмовете, които се виждат на снимките. От там гледките сигурно ще са още по-вълшебни, особено вечер. 🙂

 

Даже по-добри, защото си срещу скалата, а недостатък на позицията от скалата е, че не я виждаш🙂

Обаче, ако се настаняват на 15 км... идва друго село направо🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен, когато сме на екскурзия, изобщо не ми е важно къде спя. С кола съм, мога да отида където си поискам, да стоя колкото си искам и да се прибера, за да се изкъпя, зареда всичките батерии и да спя.

Но когато съм на почивка нещата рязко се променят.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Е не  всеки му е мечта да вдигне сватба 

 

Аз бих отседнал в Чефалу ,заради възможността за разходки из градчето по всяко време ,достъп до заведения.

 

В дивото ще трябва да готвиш ,миеш и т.н.

Тази скала е разходка за час-два.Има и кози - домашни.

Гледаш ,снимаш и се връщаш.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanimir каза:

Е не всеки му е мечта да вдигне сватба 

 

Аз бих отседнал в Чефалу, заради възможността да се разхождам из градчето по всяко време, достъп до заведения

 

В дивото ще трябва да готвиш ,миеш и т.н.

Тази скала е разходка за час-два.Има и кози -домашни.

Гледаш ,снимаш и се връщаш.

Така ще стане. То всичкото чудене е за 1 нощувка, но предпочитам да стигнем когато най-рано успеем след полета, да зарежем колата в хотела и да качваме скалата. А после да си разгледаме вечерно градчето, и на другата сутрин. 

Чак до готвене се надявам да не стигнем, защото ако пак имам трудност с изхранването, слагам най-големия хикс на Сицилия и няма да я доразглеждам.  

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Lindt каза:

Чак до готвене се надявам да не стигнем, защото ако пак имам трудност с изхранването, слагам най-големия хикс на Сицилия и няма да я доразглеждам.  

Бях споменала в някоя от темите за най-голямата гадост ever, която опитах в Палермо. @master_of_germs ми помогна да разбера какво точно е било - Pani câ meusa,телешки далак, специалитет.🙊

image.png.4dc356ddeb27b39858ca3bfda1d00a8e.png

Слагам и снимка, да не би да се объркаш и ти.Това май е единствената кофти храна, която съм опитвала на острова, но още предизвиква кулинарни кошмари у мен.

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

А между Чефалу и Палермо къде има нещо интересно за разглеждане и можем да спрем? 

Багерия, вилата с чудовищата? Не сме спирали, ама е по път. 

Кога летите всъщност? За качването горе на крепостта в Чефалу имаше 5 евро вход, но ние нацелихме безплатен ден. Последна неделя на месеца, мисля.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, master_of_germs каза:

Багерия, вилата с чудовищата? Не сме спирали, ама е по път. 

Кога летите всъщност? За качването горе на крепостта в Чефалу имаше 5 евро вход, но ние нацелихме безплатен ден. Последна неделя на месеца, мисля.

Първата седмица на март сме. Както винаги, напълно случайно съвпадение с безплатната неделя. Те обаче италианците не се ли отказаха от тази практика с безплатните входове? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

А между Чефалу и Палермо къде има нещо интересно за разглеждане и можем да спрем? 

Над Чефалу има едно много живописно градче. Погледни в темите за Сицилия, писал съм за него, на сега не си спомням името...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 40 минути , Duke каза:

Над Чефалу има едно много живописно градче. Погледни в темите за Сицилия, писал съм за него, на сега не си спомням името...

Видях го, и аз му забравих името 🙃, но май беше на пътя в първия ни ден. Ако не закъснеем с кацането и колата и не бързаме, си правех сметка да хапнем там и да се разходим. 

П.П. Мистрета е твоето градче, обаче пътят през него е по-бавен. Ще огледам пак. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.