Прескочи до съдържание

5 дни в Истанбул през Април 2022


MayaS

Препоръчани мнения

@Argentique, ама тя колата не е само недостатък, има и предимство - ще мушнем някоя биричка 😃 Е, няма да е с вечерята, ама студена биричка след разходка ще има 😀. Апокрифна бира в чаши за/вместо студен чай са ни давали в Айвалък.

 

@zvezda9001, то и аз не отивам за лалетата, ама недей така дразни де 😂

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@jul, като сериозен човек, запознат с цените на турския алкохол, даже и без кола си нося. 😂 В студеното време на градски обиколки имам стоманено плоско шише (200 гр.) с уиски в раничката и си го врътваме за блясък в погледа. 🙂
Бира има и открито на много места, а вече с ниската лира не е толкова скъпа, оттатък моста Галата всички заведения (с риба) имат. Последно 30 лири бяха Туборг и Бомонти на Каракьой. Виното е по-скъпо и е трагично (на чаша). На самия мост има много заведения, но аз ги избягвам, както и минаването по долното ниво покрай тях, защото всички са с досадни викачи.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

За алкохола... като отсядаме в апартамент, отдаван от хора, а не от фирма, винаги им носим по нещо дребно от България. Последно беше в Истанбул – патронче с мастика. 😂 Викам, ако не пие собственикът, ще му се извиня и това е. Та собственикът в апартамента под Галата беше голям веселяк, живееше в същия вход няколко етажа по-надолу. Отключва ми той покривната тераса на втория ден да снимам аз гледка и вече като на по-познат му връчвам патрончето с мастика и след въпроса 'what is it', му обяснявам, че е като ракъ и се пие по същия начин. Викам, ще извинявате, ако не е уместно това, а той с усмивка 32 зъба ми вика – как да не е уместно, ай лав ракъ вери, вери мач 😂😂😂
В Измир пък носехме бутилка хубаво червено българско вино, но там е най-пиещият народ в Турция и собственикът само дето не се разрева от умиление. Той беше активен международен пътешественик от наште хора. 🙂 Вика... седя си в Истанбул (там е имал хотел някога), чудя се къде да ида, че вече ми е време, пък самолетните билети скъпи и си купих един автобусен билет за София. 😂
Много интересно общуване се получава, даже донякъде затова предпочитаме вече по апартаменти да ходим. Макар някои (основно италианци) да предпочитат безконтактен чек-ин напоследък.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

И аз предпочитам апартаменти, има много повече простор. И личният контакт /обикновено/ е по-приятен. Ама сега освен с кола, сме и с други хора, а големите апартаменти с по 2-3-4 спални - всичките с по 1 баня! В Южна Италия последно търсих такива дуплекс апартаменти и имаше доволно избор на колкото спални, толкова бани 🙃

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И ние предпочитаме апартамент, когато пътуваме за по-вече от еда нощувка. Не намерих в Сиркеджи апартамент обаче. А местоположението на Марамара Делукс ми хареса много. Тъкмо се ориентирах в района, заведениета разбрах къде са.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За който си пожела Истанбул. 
Току-що се настанихме - стая с гледка към Босфора:

 

B635C119-05A9-4C39-9853-D91935B43991.jpeg.dd95afebd415cb06df183cdc5b62ba5f.jpeg

 

Времето обаче е кофти - редуват се сняг с дъжд и силен леденостуден вятър. 
Станахме в 6 сутринта и вече сме скапани. Яде ни се дюнер и пълнен картоф. След малко започваме издирването им. 😋

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , DaBo каза:

Времето обаче е кофти - редуват се сняг с дъжд и силен леденостуден вятър. 

Уцелихте наистина лошо време, което тази зима изобилства в Турция.

Много отменени полети има и тези дни.

Ще наблягате на напитките и гледки от затворени помещения + пазаруване пак на закрито.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

Уцелихте наистина лошо време, което тази зима изобилства в Турция.

Много отменени полети има и тези дни.

Ще наблягате на напитките и гледки от затворени помещения + пазаруване пак на закрито.

О, вече си изпълнихме една част от мисията. Диванът е поръчан. Ура!

Хотелът има СПА, та ще видим утре ще търсим ли килими и чаршафи или ще го ударим на живот. 🤣

  • Харесвам 2
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

http://www.booking.com/Share-pZ3P97

 

Ето този хотел резервирах за 10 души 5 стаи. Близо е до паркингите и помолих да ни резервират места. Та чакам отговор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, MayaS каза:

http://www.booking.com/Share-pZ3P97

 

Ето този хотел резервирах за 10 души 5 стаи. Близо е до паркингите и помолих да ни резервират места. Та чакам отговор.

Какъвто и отговор да получите, на място нещата може да са различни.

 

Предполагам не ви притеснява баира който ще катерите до спирката на трамвая? :wink:

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

”Голям” късмет изкарахме с времето… Редуват се сняг с лед и слънце с леденостуден вятър….

Важното е, че си поръчахме диван (целта на пътуването) и успяхме да си спазарим два чудни комплекта спално бельо, както и хубави хавлии за баня. Пишем пътуването успешно! А и утре е ден и може да спрем навръщане в Одрин. 


Сега за хотела - няма забележки! Имат си паркинг, като само им оставяш ключовете и те ти я паркират. След това ти ги връщат. Стаите са топ, закуска и отношение към гостите са на високо ниво. Локацията също е много добра, но не я препоръчвам за първо посещение. Ако сте за първи път, то от другата страна на Галата е точното място - Сиркеджи или Султанахмет. Там са историческите забележителности, както има супер удобна връзка към Долмабахче и Кабаташ за корабчетата. 
 

От снощи, когато небето се поизчисти:

 

25C6C416-6D79-4B6B-AB49-4FE69A30B2F9.jpeg.117ed399c0855879925ddc013e2b7d29.jpeg

 

8B15FFF7-ACE6-4A05-B6B0-A121C7F6D45B.jpeg.adaf593c0f53859d383158aa88aa2708.jpeg
 

И това, което се вижда на панорамните снимки е стадионът на Бешикташ (дано не бъркам) и лампите на стадиона са пуснати - да видим какво ще има днес. 

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Mary каза:

Какъвто и отговор да получите, на място нещата може да са различни.

 

Предполагам не ви притеснява баира който ще катерите до спирката на трамвая? :wink:

 

@Mary, е абсолютно права за баира. Изкачвал съм го многократно и макар да са само 600 метра си е сериозно изкачването. @MayaS, предполагам знаете, че паркинга, който предлагат от хотела е платен 10€ на ден. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Mary каза:

Предполагам не ви притеснява баира който ще катерите до спирката на трамвая? :wink:

Хич даже. Имам да наваксвам с тренировки.😉

преди 6 часа, Roje каза:

предполагам знаете, че паркинга, който предлагат от хотела е платен 10€ на ден. 

Да, знам че се плаща. Няма проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Планирам посощение в Истанбул на 06.04 за три нощувки. Хотелът ни ще е в Лалели. Може ли да ми препоръчате място с вкусна храна и ако може да предлагат алкохол?

Връзка към мнение
преди 45 минути , dani_f1 каза:

Здравейте,

Планирам посощение в Истанбул на 06.04 за три нощувки. Хотелът ни ще е в Лалели. Може ли да ми препоръчате място с вкусна храна и ако може да предлагат алкохол?

Конкретно място не мога да препоръчам в Лалели.

Мога да кажа къде оикновено има алкохол - заведението трябва да си прилича на ресторант, а не на закусвалня.

Често има и чаши/чинии по масите.

В Kumkapı голяма част от ресторантите са с алкохол, защото се посещават от туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Конкретно място не мога да препоръчам в Лалели.

Мога да кажа къде оикновено има алкохол - заведението трябва да си прилича на ресторант, а не на закусвалня.

Често има и чаши/чинии по масите.

В Kumkapı голяма част от ресторантите са с алкохол, защото се посещават от туристи.

Благодаря Ви!
Иска ми се някакво ресторантче с типична атмосфера, дух, като тези от филмите където сядат и си пият ракъ-то :D
Но все пак, ако знаете някое конкретно място с наистина хубава традиционна храна бих била благодарна, ако споделите.

Връзка към мнение
преди 13 минути , dani_f1 каза:

Благодаря Ви!
Иска ми се някакво ресторантче с типична атмосфера, дух, като тези от филмите където сядат и си пият ракъ-то 😄
Но все пак, ако знаете някое конкретно място с наистина хубава традиционна храна бих била благодарна, ако споделите.

Нямам абсолютно никакъв опит в Лалели.

Ресторантчетата, кито са ми харесвали са били доста делече от туристопотока, затова дано някой друг се включи с конкретно предложение.

Най-близо до ресторантче като за филм(да се има предвид, че и с филмите им не съм запозната) си преставям това - Tombulun Yeri - като го гледате къде се намира, едва ли ще имате път натам. Показвам няколко снимки от него, та поне да видим дали това се търси.

 

IMG_9724.JPG

 

IMG_9732.JPG

 

IMG_9726.JPG

 

IMG_9728.JPG

 

Сигурна съм, че има такива ресторантчета и на по-удобни за посещение места. Дано някой покаже конкретно нещо.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте, края на април се събрахме една групичка от 10 човека и ще посетим Истанбул. С нас ще бъде и едно дете на 11 години. Въпросът ми е той ще ползва ли някакви отстъпки при посещение на Топ капъ, Долмабахче и кула Галатаи и дали трябва да се показва паспорта му 🤔

Връзка към мнение
На 19.03.2022 г. в 8:31, jul каза:

Пиши, моля, какво са отговорили. 

Ето отговора:

We have private car parking area near to hotel.When you arrive to hotel, our friends will be help you.

Което обаче нищо не означава за съжаление. Ще се оправяме там на място, все пак отиваме в четвъртък и ще има по-голяма вероятност да се намерят места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , MayaS каза:

Ето отговора:

We have private car parking area near to hotel.When you arrive to hotel, our friends will be help you.

Което обаче нищо не означава за съжаление. Ще се оправяме там на място, все пак отиваме в четвъртък и ще има по-голяма вероятност да се намерят места.

На мен отговриха, че има паркинг в началото на тяхната улица, който е 50 лири за денонощие и има места.

Връзка към мнение

По въпроса за паркинга, четох отзив на хора, паркирали тук. Даже май каравана. Не е по въпроса за паркингите към хотелите, но може на някой да му свърши работа. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.