Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

Имам един, може би, глупав въпрос - чета в нета, че във Венеция заради огромните тълпи има забрана за това да се стои по улиците и обществените места и да се яде:

https://www.comune.venezia.it/en/content/comportamenti-vietati

Доколко е вярно това и дали се следи? Също така за какви случаи се отнася - дали е, ако си прав на тротоара и се храниш или е по-скоро за тези, които седят по стълбите и се разполагат.🙄

Аз имам навика да си взимам пици, паста, сандвичи и т.н. to-go и да си ги консумирам на тротоара около съответното заведенние, като гледам да не преча на преминаващите, но се чудя дали това не е забранено🤔 

Връзка към мнение
преди 21 минути , SPQR89 каза:

Имам един, може би, глупав въпрос - чета в нета, че във Венеция заради огромните тълпи има забрана за това да се стои по улиците и обществените места и да се яде:

https://www.comune.venezia.it/en/content/comportamenti-vietati

Доколко е вярно това и дали се следи? Също така за какви случаи се отнася - дали е, ако си прав на тротоара и се храниш или е по-скоро за тези, които седят по стълбите и се разполагат.🙄

Аз имам навика да си взимам пици, паста, сандвичи и т.н. to-go и да си ги консумирам на тротоара около съответното заведенние, като гледам да не преча на преминаващите, но се чудя дали това не е забранено🤔 

 Венеция и не само гледат да въведат елементарна култура,понеже 80% от туристите нямат такава - сори,но да се яде на крак и на тротоар е далеч от това понятие.Има пейки със бидони за боклук до тях,тротоарите имат друго предназначенуие,монументите и площадите също.
Глоби има и слава богу - Италия е превърната от музей в боклук под небето ,и то благодарение не на местното население .


Идете в Германия и си консумирайте поредния дюнер или вурст където си искате -там привичките са като мнозонството от населението,третия свят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпросът ми мисля, че е резонен, защото след като се продават такъв тип храни в такива опаковки и на такива локации се предполага и как и къде биха могли да се консумират😉

Съгласен съм, че доста туристи прекаляват с държането и обноските си и заслужават глоби и ограничения, но нека да не се превъзнасяме относно това какво е "елементарна култура"🙂 Навсякъде по света (не само в първобитната Германия) се продава улична храна, която се консумира "на крак". Някои от тези заведения дори са доста популярни и реномирани, като даже съм си набелязал 2-3, които съм виждал по разни статии, предавания и класации😃. Но може би тази буржоазна мода все още не е достигнала до висшето общество.

Относно привичките на местното население в Италия, в доста градове като Неапол, Болоня, Рим и други съм виждал държане от чистокръвни италианци по-подхождащо за някои африкански или близко-източни народи🙄

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Основната идея на форума е ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме, а не да обсъждаме нечия култура.

 

 

 

Преди 1 час, SPQR89 каза:

Имам един, може би, глупав въпрос - чета в нета, че във Венеция заради огромните тълпи има забрана за това да се стои по улиците и обществените места и да се яде:

https://www.comune.venezia.it/en/content/comportamenti-vietati

Доколко е вярно това и дали се следи? Също така за какви случаи се отнася - дали е, ако си прав на тротоара и се храниш или е по-скоро за тези, които седят по стълбите и се разполагат.🙄

Аз имам навика да си взимам пици, паста, сандвичи и т.н. to-go и да си ги консумирам на тротоара около съответното заведенние, като гледам да не преча на преминаващите, но се чудя дали това не е забранено🤔 

Има такива заведения и се ползват доста И от италианци. Дали е забранено да се яде отпред официално, не знам, но се яде и пие.

Непоискан съвет (понеже бях там този петък и събота) – ако можете, не ходете уикенда, има поне пет пъти повече навалица. Но пък си има квартали, където няма хора почти.
Да се сяда по разни тротоари не дават и следят (в топ центъра, в Канареджо примерно не).

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Забравила съм как се пътуваше с регионалните влакове -ако закупя билет от машина на гарата, пак ли се валидира на перона? Билета важеше за всеки регионален влак, без значение часа?

Връзка към мнение

валидира се, няма значение часа

то нищо не пречи да купиш от машината билет за утре напр.

 

не се валидират билетите с купени запазени места или онлайн с час, доколкото си спомням

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От машините на гарата може да си купите билети със или без час. Тези с час могат да не се валидират. Ако си купите с час, но искате да се качите на по-ранен, трябва да го смените на гише с другия час. Веднъж се разбрахме и контрольора на място преди да се качим да използваме по-рано, билет за по-късен час, но ни каза да го валидиране (но това не е официалната процедура). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.