Прескочи до съдържание

Световно първенство 2022 в Катар + игра


bobole4e

Препоръчани мнения

преди 12 минути , luba_rizova каза:

Вече ги откараха😁

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Zaro каза:

Дюнер

@stanimir го прочете веднага, но после си разводни поста и не се разбра: машала

Връзка към мнение
На 19.12.2022 г. в 18:52, Zaro каза:

На мен пък Марадона не ми беше любимец, ама не мога да си изкривя душата. Феноменален контрол на топката, който го няма при никой друг. Това, което другите правят с топка, Марадона го прави с портокал.

А ето защо не трябва да се прави сравнение между играчи от различни епохи:

Марадона отива в отбор от бедната част на Италия без кой знае какви успехи, бих казал незабележим дори на местна почва. И го изстрелва в небесата за годините, в които играе там. Шампион, купа на Италия, Купа на УЕФА, суперкупа на Европа.

Меси -  в Барселона. Силен, утвърден отбор, с успехи, изградил име.

Марадона е обект на брутална игра. Не знам дали си чувал за мача от 1982 г. между Италия и Аржентина - Джентиле срещу Марадона. В наши дни Джентиле щеше да получи червен картон след 15 минути игра. В онзи мач има повече от 10 брутални нарушения, а ако не се лъжа, не получава дори и жълт картон.

Терените днес и преди? Линекер разказва много добре в едно видео, което съм пускал. Теренът на Ацтека е бил ужасен, потъващ. А за втория си гол Марадона се завърта около себе си и подминава английските защитници, все едно ги няма ...

Медицината днес е на космическо ниво. Неслучайно добрите играчи, които си заслужават инвестицията, имат толкова дълги кариери - просто грижите за тях са изключителни. Затова могат да изиграят по толкова мачове годишно (което пък не е нормално).

И защо сравняваме днешната динамика? Изгледай Джентиле срещу Марадона и се замисли съвременен играч, който се въргаля 10 метра, ако бъде настъпан (няма да го споменавам, всичко го знаят), как би понесъл персоналната "грижа" на патоанатома Джентиле? Кога е бил по-груб футболът? Сега или тогава?

Днешната динамика е достигнала нивото си, защото футболът от 80-те е надградил над този на 60-те и 70-те. След 10 години ще има само атлети, а следващият "Меси" пак ще бъде номер 1, щото ще играе до 45, 150 мача на година и ще бъде обявен за герой, щото днешният Меси не е можел да играе по толкова (апропо, Стенли Матюс е играл до 56). Несериозно е!

Меси е благ характер, Марадона е страшен чешит и това му е изиграло лоша шега. В тази връзка най-добрият български халф като технически умения от 80-те не е Балъков, не е Гетов, ами е Христо Колев! Никой не можеше да се доближи до това, което той правеше с глезена. Нямал успехи. Така е. Аз обаче не знам някой друг играч у нас да е станал легенда в клуб само на 24 години. Но Бащата беше страшен чешит!

 

Затова трябва да гледаме разликата между даден футболист и другите от неговото време. Защото той се развива спрямо тях. Пеле не е много познат у нас по обективни причини, но в Youtube има доста клипчета с негови участия. И дори и при бавния футбол на 60-те и 70-те, разликата между него и останалите е много голяма. Както е и в случая с Кройф (феноменален играч), Зико, Марадона, Роналдо (има само един!), Роналдиньо, Зидан, Меси - всеки се откроява с много в средата, в която се е развил.

Всеки има своето мнение, разбирам те, ще се повторя обаче, че освен Пеле, никой друг не е бил 20 години топ класа. 

 

За Христо Колев имаме пълно съгласие. Първият ми и вечен идол във футбола и оттогава 10-та ми любим номер. Тренирах, бях юноша бледен, тъкмо се бяхме преместили на Лаута от стария Локомотив до линиите и треперех всеки път като го видя.

 

П.П. Италия - Аржентина с Джентиле и Марадона не само съм го чувал, но и гледал. Уникална касапница беше. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много го хвалите Бащата, ама тук съзирам клубни пристрастия. Щото ние от ЦСКА-то ще кажем, че Пацо Марков е най-добрия халф, а братчедите ще парадират с името на Павката Панов. Трудна работа е тази с по- по- и най-

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Duke каза:

Много го хвалите Бащата, ама тук съзирам клубни пристрастия. Щото ние от ЦСКА-то ще кажем, че Пацо Марков е най-добрия халф, а братчедите ще парадират с името на Павката Панов. Трудна работа е тази с по- по- и най-

Бащата няма как да не го хвалим, не само заради клубни пристрастия, но беше страшен чешит и не си разгърна потенциала, за което вината си е изцяло негова. Беше изключително

непостоянен и когато играта не му вървеше, заставаше в центъра с ръце на кръста. По обективни причини няма как да сте видели всичко, което сме видели ние, и е напълно разбираемо да е непонятно защо твърдим това за него, толкова години по-късно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 часа, Duke каза:

Много го хвалите Бащата, ама тук съзирам клубни пристрастия. Щото ние от ЦСКА-то ще кажем, че Пацо Марков е най-добрия халф, а братчедите ще парадират с името на Павката Панов. Трудна работа е тази с по- по- и най-

Не искам да влизаме в спорове, не е и тук мястото. Ясно е, че всеки има любимци.

Но да кажа, тъй като малко хора знаят, че трансфера на Бащата в Панатинайкос е първия голям трансфер в Бг футбола. 1,2 милиона долара плюс автобус за 300 хиляди.

Като имате предвид, че тогава Барса плаща за Марадона 7 милиона…

За мен лично е огромна загуба нереализирането му в големия футбол. Заради характера му най-вече. А си мисля и че трябваше в Европа да отиде, а не в Гърция. Но тогава не пускаха никъде, само при комшиите.

Няма повече да пиша в темата за моя си идол, извинявам се.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Sun4o каза:

Няма повече да пиша в темата за моя си идол, извинявам се.

Няма лошо, пиши колкото си искаш. Интересно, че посочвате Бащата, а не Бенкса, което предполагам отново е свързано с клубни пристрастия в което няма нищо лошо според мен. Лично аз много уважавах Бенкса, заедно със Стойчо ми бяха любимите футболисти от онова славно поколение на ЦСКА. Реално Бенкса и Пацо Марков бяха изградили уникална халфова линия на европейско ниво. Много хора изтъкват Пламен Гетов като номер едно при изпълнение на пряк свободни удари, но лично аз повече харесвах елегантността при изпълнението на Жоро Славков. Жалко че се разминаха с няколко години в кариерите си и нямаше как да бъдат сравнявани директно на терена...

Връзка към мнение

Три от петте най-харесвани снимки в историята на Истаграм, са на Меси с купата. Анхел ди Мария си татуира купата. Честно казано, нямаше да има по-щастлив СШ от Аржентина.

Screenshot_20221225_074351_Facebook.jpg

Screenshot_20221225_090651_Facebook.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.