Прескочи до съдържание

Световно първенство 2022 в Катар + игра


bobole4e

Препоръчани мнения

Финалът през 1990 г. е единственият, който не съм гледал от 1982 г. насам и то напълно целенасочено. По същото време бях в казармата на учение на полигона Корен. Въпреки това имахме възможност и вечер гледахме мачовете, но аз бях ужасно разочарован от отпадането на любимата ми Англия на полуфинала. На всичкото отгоре за финала се класираха двата ми най-омразни отбора по онова време - Аржентина на измамника Марадона и ботушарите от Германия. Единствено футболен фен, който е бил в казармата, е в състояние да разбере какво означава да предпочетеш палатката по време на учение от място пред телевизора за най-голямото събитие в света на футбола...

 

Но, времената се менят и макар, че Аржентина продължава да бъде един от омразните ми отбори, особено след гнусотията на онова мекере Чоло Симеоне срещу Бекъм през 1998 г., имам вътрешното усещане, че в неделя ще викам за тях срещу Франция. Просто не ги издържам тези франсета, да не говорим за момченцето с ухилената физиономия. Един Конате не стига, за да ме омилостивят...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Аз съм много доволен! Най-после и мароканците са аут. На финала ще съм за французите. Не са ми любим отбор по принцип, но все пак представят Европа на финала, а и обожавам френската култура, език, страна и затова очаквам френска победа в неделя! Денят ще е пълен с емоции! Преди мача ще участвам на коледния празник в българското училище като Дядо Коледа, а знаете когато дедо ви Коледа иска нещо, то става. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 часа, Crazy Horse каза:

Аз съм много доволен! Най-после и мароканците са аут. На финала ще съм за французите. Не са ми любим отбор по принцип, но все пак представят Европа на финала, а и обожавам френската култура, език, страна и затова очаквам френска победа в неделя! Денят ще е пълен с емоции! Преди мача ще участвам на коледния празник в българското училище като Дядо Коледа, а знаете когато дедо ви Коледа иска нещо, то става. 🙂

А ако някое насълзено дете поиска Меси шампион, ти ще му разбиеш сърцето ли бе, дедо!

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, ivan69 каза:

На мен пък Мароко са ми най-симпатичният отбор на това световно. Изключително грамотна игра , която рядко може да се види дори при клубни отбори. Дано само съдията не развали мача , както стори палячото снощи.

Не знам дали визираш дузпата за Аржентина (то друг мач не е и имало).
Топката минава, играчът не.

100% дузпа.

Гледах го по Скай спорт, с английски коментатори и бивши футболисти, те бяха абсолютно категорични също.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Sun4o каза:

Не знам дали визираш дузпата за Аржентина (то друг мач не е и имало).
Топката минава, играчът не.

100% дузпа.

Гледах го по Скай спорт, с английски коментатори и бивши футболисти, те бяха абсолютно категорични също.

Точно това визирах . За мен има нарушение в нападение , вратаря стои неподвижно , а нападателят се блъска в него. Снощният съдия също ме изуми. При една ситуация първото полувреме защитника на Франция спъва нападаля на Мароко в наказателното поле , но следва фал за Франция и жълт картон за Мароко , интересно ако двете ситуации бяха за Хърватска и Франция , дали отсъжданията щяха да бъдат същите , много ме съмнява.

Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

"Епидемиологичната обстановка" в Ница и Монпелие тази нощ излязла извън контрол , има и загинал.

 

Според това, което чух, мароканци заобградили кола с френско знаем, свалили знамето и колата тръгнала да бяха и така станала белята.

Връзка към коментар
преди 5 часа, ivan69 каза:

Точно това визирах . За мен има нарушение в нападение , вратаря стои неподвижно , а нападателят се блъска в него. Снощният съдия също ме изуми. При една ситуация първото полувреме защитника на Франция спъва нападаля на Мароко в наказателното поле , но следва фал за Франция и жълт картон за Мароко , интересно ако двете ситуации бяха за Хърватска и Франция , дали отсъжданията щяха да бъдат същите , много ме съмнява.

В баскетбола има нарушение в атака. Във футбола се гледа топката.

Имаме Алварес, който играе с топката и вратар, който играе …..с Алварес. Кристална дузпа по всички правила.

Франция-Мароко не ги гледах, не знам какво е било.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Защо просто не се порадваме на играта и по-добрият днес да победи ? 

Не съм психолог (дипломиран), но всички надежди за охкания и стенания в комбинация с фиксацията към тия двамата ме навеждат на разни мисли.

 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Привет, част от Магеланците вече споделиха, че подкрепят основно Аржентина на финала, но има и за франсетата. Вие за кого сте? 

За да загреете за финала, може да прочетете при желание статия за моето преживяване там - https://webcafe.bg/katar-2022/da-izzhiveesh-mondiala-na-edin-dah-patepis-ot-katar.html#!/current

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

За Кристиано донякъде разбирам негатевизма, поради демонстративния му нарцисизъм, а футбола е колективен спорт.

Но да мразиш Меси, това не мога да разбера. За мен да мразиш Меси, означава да мразиш футбола. Или нещо по-зле.
 

  • Харесвам 3
  • Браво 3
Връзка към коментар

Това е 14 тия финал на СП, който гледам, и по-епичен не съм виждал. Да кажеш след това зрелище, че някой е жалък…. Честито на Аржентина, и Новият Крал на футбола. 
п.с. За този мач, аз ли не съм разбрал или са отменили ВАР, специално за финала? 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Незнам за Аржентина, но аз определено съм номер 1!  :laugh: Признавам си, не гледах мача, нервите ми не издържат, изчистих цялата къща :laugh:. Но ще си го пусна на повторение, щом отзивите са такива...

Честито на Аржентина, честито на Меси и честито на любимия ми тенисист Хуан Мартин дел Потро! 🏆

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

@bobole4e, поздравления за заслужената победа! Впечатлен съм! Огромно браво!!!

 

Аз бях за Франция, предпочитам да подкрепям европейските отбори по принцип, но аржентинската победа е напълно заслужена! Браво на Меси! Наистина е голям!

Бях за Франция не означава, че мразя Аржентина. Тъкмо напротив, имам прекрасни аржентински приятели, познати, студенти, колеги и обожавам аржентинската скара със сос Чимичури. Важното е, че по-добрите на терена победиха. Това беше мечтан финал като емоции и обрати! Поздравления за всички аржентински фенове.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Огромна радост! Невероятен финал , но се радвам се за Аржентина много!

Честито на @Георги Матеев:-))) Всъщност един от най-близките и дългогодишни приятели също е "аржентинец" с голямо истинско аржентинско семейство, което ни е приемало с голяма съдечност, и просто няма как да не бъда за по-добрия отбор. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.