Прескочи до съдържание

Световно първенство 2022 в Катар + игра


bobole4e

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Фил каза:

Хайде сега да направим прогнози за шампиона!

Аз залагам на @bobole4e , играе страхотно! Иначе симпатизирам на Аржентина от останалите.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Браво на братята хървати! И в Шенген влязоха и на полуфинали отидоха!

Сега, няма как във втория мач за деня ще викам за аржентинците. Бойкот за нискоземците!

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Евала на хърватите, малка нация огромен дух. Каквото и да се каже за Лука Модрич…. излкючителен. На 37 години, избяга сигурно 20км, без НИТО ЕДНО грешно отиграване, без стойки, без провокации, без татуировки, много голям. Последните 10 години го слагам пред Меси, Роналдо и Неймар взети заедно.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Вкъщи мъжа ми и децата бяха за Бразилия, а само аз - за Хърватия. При гола на хърватите - ме изгониха от стаята, а при победата им - едва не ме обесиха... 🤪

 

Тази година и трите мача, които гледах, на който отбор заложих, той накрая побеждаваше. 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 3
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Страхотен Ливакович, който на практика елиминира японци и бразилци. Естествено помагат му и старите кучета Модрич, Перишич и Брозович, но вратаря на Динамо Загреб прави първенството на живота си. Само мога да предполагам какви милиони вече са приготвили за него...

 

Сега остава и Нидерландия да обърне гаучосите през второто и да кажем добре дошли на европейското...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, tch каза:

Не им върви на холандците на дузпи срещу Арженитина 😄 Жалко, след това лежане и провокации не заслужаваха да продължат.

Нискоземците съм ги признал за най-големите кретени, когато губят - провокации, мръсна игра и груби и ненужни фаулове от иначе добри играчи. Такива като Кройф, ван Бастен и Бергкамп вече са химера.

За днес ми стигат ми едни прехвалени, които биха с късмет, след един удар във вратата за цял мач. Втори щеше да е прекалено. И все пак изравнителният гол на холандците беше шедьовър в статичните положения.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Zaro каза:

Нискоземците съм ги признал за най-големите кретени, когато губят - провокации, мръсна игра и груби и ненужни фаулове от иначе добри играчи. Такива като Кройф, ван Бастен и Бергкамп вече са химера.

За днес ми стигат ми едни прехвалени, които биха с късмет, след един удар във вратата за цял мач. Втори щеше да е прекалено. И все пак изравнителният гол на холандците беше шедьовър в статичните положения.

Нещо сме гледали различни мачове с теб. Ескалацията на напрежението започна след един леко груб фаул и нарочно изритана топка към скамейката на противника. Просто холандците не им останаха длъжни.

 

Пак аржентинците влязоха на терена да се разправят със съдията след края на редовното време. Да не говорим Меси как се въргаляше след всяко съприкосновение. 

 

А латиносите трябва да се научат, че се играе 90 минути. С голямо вдъхновение и фантазия играят, но без дисциплина. Така напълно заслужено губят от отбори, които не ги превъзхождат.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако Меси нямаше чувство за самосъхранение отдавна да е инвалид след терора на който противниците го подлагат почти от 20 години, а грубостта на холандците трудно може да бъде оспорена. Имаха своите 15 минути в които отчаяно вкараха всичко, нямайки какво да губят.По-добрият отбор напълно заслужено спечели.

А и ако човек не знае кои  държави играят спокойно би приел синьо-белите за европейския отбор ...чисто визуално 😉

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Тъй като гледам - финалът ще е Португалия-Аржентина. Съдбата/Фортуна/Господ/Природата явно са решили да се изгаврят като за последно с някой от тез двамата (че и с двамата), с които журналистите стават и лягат всеки ден, че и ни ги натрапват и на нас.


Моята прогноза: финал Португалия-Аржентина, световен шампион Португалия, Месьо плаче и си бърше саполите у фланелката.

Но! Положението не е по-различно при Кристиана, щот тя или пак се е контузила и не участва във финалния мач, или се е разсърдила, че са ѝ взели червилото и затова не я пускат да играе, и е останала неизползвана резерва. 

 

Друга напълно вероятно-невероятно прогноза - и двата гнома обявяват, че ще играят и на следващото световно, и така колелото продължава да се върти - журналята имат занимание и си оправдават заплатките, гномските фенки си осмислят живота със спорове кое изчадие адово е по-добро от другото, на обикновенния фен му остава само да изключи телевизията и да тегли една майна на всички.

 

П.С. Твърде вероятно е Франция и Бапето да им разкажат играта на всичките и да пратят и Меско, и Аналдо в пенсия

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, tch каза:

Нещо сме гледали различни мачове с теб. Ескалацията на напрежението започна след един леко груб фаул и нарочно изритана топка към скамейката на противника. Просто холандците не им останаха длъжни.

 

Пак аржентинците влязоха на терена да се разправят със съдията след края на редовното време. Да не говорим Меси как се въргаляше след всяко съприкосновение. 

 

А латиносите трябва да се научат, че се играе 90 минути. С голямо вдъхновение и фантазия играят, но без дисциплина. Така напълно заслужено губят от отбори, които не ги превъзхождат.

Има един много прост начин за се провери твърдението ми. Намери статистика за това колко жълти и червени картони получават холандците в мачове, в които отпадат. 

А за финала срещу Испания преди години даже и няма да отварям дума. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, stanimir каза:

 

Оф, за малко да сънувам кошмари покрай нидерландските фенки по трибуните.

🤣🤣🤣

E, защо? На кобилата красотата е в зъбите. Но, ако си говорим за жени, ситуацията беше къде по-добра в аржентинския сектор.

Каква прекрасна футболна вечер! Аржентинците ме накефиха тотално и си свършиха работата с дузпите, особено вратаря! Нискоземците си отидоха в Шенген. Явно извън Шенген им е трудно да побеждават.

Днес очаквам и португалците и франсетата да си свършат работата. Няма да се учудя на нов финал Хърватия-Франция.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Zaro каза:

Има един много прост начин за се провери твърдението ми. Намери статистика за това колко жълти и червени картони получават холандците в мачове, в които отпадат. 

А за финала срещу Испания преди години даже и няма да отварям дума. 

Не следя всеки мач още повече статистиката след него, но в този двубой аржентинците бяха тези с повечето картони, лежане, ръкомахане и провокации. 

Връзка към мнение
преди 26 минути , tch каза:

Не следя всеки мач още повече статистиката след него, но в този двубой аржентинците бяха тези с повечето картони, лежане, ръкомахане и провокации. 

Латиноси, сър, латиноси ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, KrumKrumov каза:

Тъй като гледам - финалът ще е Португалия-Аржентина. Съдбата/Фортуна/Господ/Природата явно са решили да се изгаврят като за последно с някой от тез двамата (че и с двамата), с които журналистите стават и лягат всеки ден, че и ни ги натрапват и на нас.

 

Това би бил феноменален мач от гледна точка на съперничеството им. Представям си как треньорът на Португалия казва на Роналдо, че тоя мач ще е ... резерва :crazy:

И ако се абстрахираме от майтапите, Португалия без Роналдо показаха впечатляваща игра и на франсетата ще им е много трудно. Наистина, никой не ги знае какво могат без манекена и играта им е изненада. Защо Франция ли? Щото резултатът от Франция - Англия е ясен. Англия е далеч от футболна сила на национално ниво.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Zaro каза:

Това би бил феноменален мач от гледна точка на съперничеството им. Представям си как треньорът на Португалия казва на Роналдо, че тоя мач ще е ... резерва :crazy:

И ако се абстрахираме от майтапите, Португалия без Роналдо показаха впечатляваща игра и на франсетата ще им е много трудно. Наистина, никой не ги знае какво могат без манекена и играта им е изненада. Защо Франция ли? Щото резултатът от Франция - Англия е ясен. Англия е далеч от футболна сила на национално ниво.

 

Почвам да си мисля, че по-скоро наистина франсетата ще са пак световни, и по този начин Животът ще се изгаври не само с Гномеско и Кристияна, а и с всички бразилченца, щот някак си по този начин Джапето Бапето от БеДеЖето ще почне да настига Пелето с неговите световни рекорди на световни купи, и на бразилчетата ще почне да им светва, че жого бонито беше у 20 век и вече не са оназ сила кат преди.

Връзка към мнение
преди 2 часа, KrumKrumov каза:

жого бонито беше у 20 век и вече не са оназ сила кат преди

Жого бонито още го има. За целта трябва да се вземат играчи от местното първенство, колкото да се е променило и то. В момента националите на Бразилия играят в Европа и това е причината да играят футбол като всички останали. Последният треньор, изповядвал тази игра, беше Теле Сантана. А и с играчи от онзи отбор - Зико и Сократес, нямаше как да е другояче. Онзи отбор остана като най-силният, който никога не спечели нищо. След това играчи като Роналдиньо, последната бяла лястовица, са по-скоро изключение.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам за жого бонитовците, но мароканците направо ме изумяват. Отдавна не бях виждал толкова добре подреден отбор, който да спазва тактическа дисциплина. Всеки мач си казвам, че са дотук. Да, ама не...

 

А да гледаш гелосания на пейката е безценно. Не знам защо, но открай време не го харесвам. Сигурно му имам зъб заради 2004 г., знам ли...

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.