Прескочи до съдържание

Ливан с Pegasus?


Argentique

Препоръчани мнения

Промоцията е през зимния период. Не препоръчвам да ходите след ноември, просто е студено, това е планинска страна. Аз съм ходил в средата на ноември и си беше екстра. Ама декември-март не бих отишъл.

Връзка към мнение

Кое му е лошото от заснежената планина да гледаш морето в подножието ?

Аз съм ходил в края на януари и през деня температурата в Бейрут беше около 15-20°C . 

За плаж разбира се не става , но за гледки и разходки е ок.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А всъщност, за който го влече, в Ливан има трихилядник, съвсем не сложен за изкачване, макар и продължително. И даже сред най-популярните начини за изкачването му е със ски-тур. 😉

Зимата има два варианта. Или от брега гледаш снежната планина, или от снежната планина гледаш брега. 🙂

Единственото, което през зимата липсва, е водата във водопада Баатара, защото той се пълни само от снеготопене. Тоест само март и април.

Ако човек е склонен да преглътне това, зимата си е чудесен сезон за Ливан. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 13 часа, stanimir каза:

 

Аз съм ходил в края на януари и през деня температурата в Бейрут беше около 15-20°C . 

 

Но в Бейрут. А това е най-топлият град в Ливан. И както София не е България, така и Бейрут не е Ливан. Повечето туристически места в страната са на по-висока надморска височина от столицата. 
 

Иначе да, от 2 години има режим на тока и местната валута се е сринала почти 10 пъти спрямо долара. Страната е в икономическа криза след онзи взрив на пристанището.  Дори преди дни гледах по TLC (90 day fiancé: UK), един ливанец обясняваше подробно за тъмния Бейрут вечер и защо имало режим на тока

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От друга страна ски в Ливан ми звучи достатъчно екзотично преживяване. 🙂

Обаче като гледам цените на нощувките в Бейрут не се различават много от тези в Европа.

Нямам никаква идея защо продължавам да ровя за този Ливан. 😆

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Madonna каза:

Ще ходим ли в Ливан? Аз сама няма да тръгна...ако обаче се организираме, с радост. Да отварям ли отделна тема?

 

 

Отваряй, да се преброим колко не сме размислили

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Пускам темата да се преброим, че няма време 🙂

 

Съпругът ми и аз сме ентуасиасти, можем за максимум седмица, че не сме измислили децата, с кого ще останат. Доста сме гъвкави във времето, така , че можем да се съобразим с вас.

 

Вие сте 🙂

 

@krasen_denev ?

Връзка към мнение

Вече казах няколко пъти, че искам. :biggrin: Аман от мен.
За части от месеците нямам претенции – само да не е в разгара на студа.
Есента (от ноември) мога също.

 

Връзка към мнение

Добре, втората половина на ноември как ви се струва?

 

Бейрут, Ливан — Време за по месец, температура на водата (needcalc.com)

 

Колко време би ни било достатъчно? Отивам да търся пътепис.

Връзка към мнение

Цените за март. За ноември са по-високи вече, ако има значение. Ноември вече излизат двупосочно от Сабиха 145€, което не е малко. Ако гоним тази промоция де.

 

400976808_Screenshot(265).png.dcda51e51f48ac7b9898b9fb171b9c15.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Hoeмври 200 лева, март 130-140 лева. През мобилното приложение на Пегасус. По-евтини май няма да станат 

преди 15 минути , Madonna каза:

Колко време би ни било достатъчно? Отивам да търся пътепис.

7-8 дена мисля че стигат

Връзка към мнение
преди 1 минута , EmoKrastev каза:

Hoeмври 200 лева, март 130-140 лева. През мобилното приложение на Пегасус

През Март ще видим водопада пълен обаче има Рамадан от 11 Март за 1 месец. Аз съм ОК и за двете. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Madonna каза:

През Март ще видим водопада пълен обаче има Рамадан от 11 Март за 1 месец. Аз съм ОК и за двете. 

Аз също съм ок и за двата варианта. Гледам едни клипове в youtube - не изглежда да са супер религиозни, Рамадана май няма да е проблем. Ама ще питам утре един ливанец дето живее тук

Връзка към мнение
преди 2 минути , EmoKrastev каза:

Аз също съм ок и за двата варианта. Гледам едни клипове в youtube - не изглежда да са супер религиозни, Рамадана май няма да е проблем. Ама ще питам утре един ливанец дето живее тук

Около 40% от населението са християни. 

Не мисля, че ще се усети някаква разлика.

В момента също е Рамадан - @Яничка може да каже има ли някакво значение, понеже сега е там. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 37 минути , Argentique каза:

Цените за март. За ноември са по-високи вече, ако има значение. Ноември вече излизат двупосочно от Сабиха 145€, което не е малко. Ако гоним тази промоция де.

И аз клоня за март!

Връзка към мнение

Втори ден съм тук и те знам дали е достатъчно, за да кажа, че всичко ми изглежда нормално. Бяхме на ресторант, препоръчан и популярен в Библос, и беше пълно с местни, ядат и пушат наргиле.

Който иска да види водопада Baatara в пълния му блясък, март и април са най-добре, защото тогава е пълноводен, но като че ли март е по-добре, защото сега през април дебитът е много голям и от парата, която се вдига, не може да се види цялата пещера. Водопадът е силно впечатляващ:

20230415_162536.jpg.275b11626335bcc38b85cf9c0e26e865.jpg

 

20230415_161855.jpg.07dcb02f5b62ac558144a185cc1f6656.jpg

 

20230415_153635.jpg.0d2db03094d4e3577ce90549c07f1d8e.jpg

 

20230415_152529.jpg.11c8706cc8f4030a99c33507a9cdcb61.jpg

 

По планините е много красиво сега април, но доста безлюдно, явно защото ски сезонът е приключил. 

Храната няма да я захващам, знаете, а  и @Maryзнае от личен опит колко е вкусно :)

И ние сме с Pegasus от Истанбул. Хубавото е, че ръчните им багаж е 55 см. и напълно достатъчен.

  • Харесвам 18
  • Благодаря 2
  • Браво 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.