Прескочи до съдържание

Ливан с Pegasus?


Argentique

Препоръчани мнения

Понеже никой не предлага конкретика, аз ще кажа, че не мога да мълча.

 

:biggrin:

 

Вариант 1 - неудобен на искащите втора половина на месеца – от 25 до 28 февруари отиване е по 28€, хваща се и 2-3-4 март, които са почивни. Връщане 4-5 март.

 

Вариант 2 - 21-26/7/8 март с полет от Пловдив, ако просъществува тази линия.

 

892140830_Screenshot(266).png.2e830148fa0b1267963447c934b32845.png

 

336205533_Screenshot(265).png.d196c2baa4d03552fb99eb5c8185e6dd.png

Връзка към мнение

По-скоро бих предложил 17-18 март отиване, 26-27 март връщане. Ако искате да правите връзка от Пловдив може да гледаме и около тези дни така че да паснат полетите. Аз съм от Бургас и ме интересува от и до Истанбул, до там съм с кола. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , lyusi каза:

Само от любопитство- има ли какво да се прави 10 дни в Ливан?

Според мен не - освен ако не си много бавен/подробен турист, който обича да пътува наистина лежерно. Според мен за една седмица е супер - 2 дни за подробно и лежерно разглеждане на Бейрут, 1 ден за Библос, Батрун, пещерата и Хариса, един ден за Bishari, Baatara, Qadisha valley, 1 ден за Баалбек, Anjar, Ksara, 1 ден за Tyre и Saidah и един ден за Триполи с Anfeh, като, разбира се, програмата може да се размести и според интересите - дали повече време за морето, за руините и древните места, или за планините. Но е много разнообразна страна с размерите на Софийска област

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 34 минути , EmoKrastev каза:

По-скоро бих предложил 17-18 март отиване, 26-27 март връщане. Ако искате да правите връзка от Пловдив може да гледаме и около тези дни така че да паснат полетите. Аз съм от Бургас и ме интересува от и до Истанбул, до там съм с кола. 

24-25.02 с връщане 02/04.03 или

03-06.03 с връщане 08-09.03 не е ли по-удачно? 

10 дни ми се струват много, а и повечето сме ограничени откъм отпуска... 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Края на февруари няма да е подходящо за водопада , а само като идея - разполагащите с повече време , винаги могат да добавят още някоя дестинация до която Пегасус летят нон стоп от SAW + свързващ полет между двете дестинации с друга а/к. 
За разлика от нормалните а/к , където в повечето случаи еднопосочният билет надхвърля цената на двупосочният , при тях ценообразуването е като на другите лоукостки, тоест за предпочитане са два еднопосочни билети .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

10 дни са доста за Ливан, освен ако не си с възможност за малко море и/или работа, която съм била за първи път тук. Една седмица и добри за разглеждане. Но наистина и по-добре в края на март или април. Не че не става и във февруари-началото на март, но има голяма вероятност да си останем без някои набелязани места поради сняг и/или дъждове. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 7 часа, crazyhorse каза:

10 дни ми се струват много, а и повечето сме ограничени откъм отпуска...

И аз мисля така, имах предвид 7-8 дни, датите са ориентировъчни, но щом има сняг а някои от местата са в планините мисля че края на март е една идея по-добре

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По повод спирането на ток през зимните месеци - вчера спираха 2 пъти тока, но сме в голям хотел, те веднага пуснаха генератора и не сме усетили дискомфорт. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Как успявате да заредите активни дати за Март.2024. Аз пробвам през приложението и след октомври 2023, не излизат полети.

Връзка към мнение

5 дни там е абсолютен максимум за мене, освен ако човек не иска да ходи на море (точно пък в Ливан ли?) или да кара ски. Или да е вманиачен да разгледа всякакви възможни руини.

Между другото, поразгледах доста. И през зимата има приемливо вода във водопада, но пешеходният достъп може да е затруднен и да се гледа по-отдалеч.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 1 час, MayaS каза:

Как успявате да заредите активни дати за Март.2024. Аз пробвам през приложението и след октомври 2023, не излизат полети.

Трябва да се логнеш, за да виждаш цените. 

 

Аз също се интересувам и бих се включил към магеланската група, ако такава се сформира за Март'24.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Сирия ще трябва задължително организиран тур от тамошна агенция, за да се получи виза. Така поне аз знам. Да кажат повече малцината, които са ходили. Иначе, да, 10 дни Ливан + Сирия е идеално.

Стига човек да разполага с тези дни в подходящ сезон. Аз поне нямам нито финансовата, нито времева възможност, нито нервите да се занимавам със Сирия. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

10 дни Ливан + Сирия е чудесна идея. 10 дни само в Ливан определено биха натежали, според мен. Освен ако наистина не си падате по хумус, като мен 🙂

 

Самостоятелно сирийска виза не може да вземете (не и без много солидни връзки в софийското посолство), многократно проверено. За сметка на това с 2 ръце препоръчвам агенция Marrota от Дамаск, супер про са във всяко отношение. Имат всякакви видове пакети и програми и те уреждат визата, която после се взима директно на сухопътната граница (няма досадни пращания на паспорт, ходения до посолства и тн).  https://www.marrota.com/

 

Весело изкарване на ливанската група!

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

И аз купих за 3-5 март догодина за 136 лв. Кацане в 0:05 на 4.3 и излитане в 4:55 на другата сутрин. Спане на летището,но сега прочетох, че безплатна  виза се дава срещу хотелска  резервация. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тоя  номер ми го прави винаги, когато продължително време не влизам в профила си.Предполагам при определен период неактивност системата иска смяна на паролата.

Всеки път избирам опцията за получаване на активационнен код през мейл , въвеждам нова парола, и после всичко се оправя след като се въведе ръчно новата парола и мобилен номер.Получи се и сега.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, par de pirin каза:

Трябва да се логнеш, за да виждаш цените. 

Проблема беше, че залагах 2 билета, а не само 1. При 1 билет ми излизаха цени за март.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 14.04.2023 г. в 9:07, Lindt каза:

 

 

 

 

 

@krasen_denev, няма ли да провериш как вървят бусовете там  :blum3:

Мога да препоръчам агенция на която разчитах. 

 

На 16.04.2023 г. в 9:07, master_of_germs каза:

5 дни там е абсолютен максимум за мене, освен ако човек не иска да ходи на море (точно пък в Ливан ли?) или да кара ски. Или да е вманиачен да разгледа всякакви възможни руини.

Между другото, поразгледах доста. И през зимата има приемливо вода във водопада, но пешеходният достъп може да е затруднен и да се гледа по-отдалеч.

Зимата не знам какво ще има във водопада ,ако не е валяло сняг. Има и сухи зими ,както и при нас.

Или ако е валял сняг ,пък все още е студено и снега не е почнал да се топи ,че да "напълни" с вода.

Малко над водопада на 21 март имаше толкова сняг ,че не посмяхме да продължим с летни гуми. Та февруари е кантар отвсякъде. Когато проучвах за наличието на  вода на водопада ,мненията и препоръки бяха след средата на март. И много зависи колко сняг има по склоновете ,защото се е случвало и средата на април да изтече водата. Имало е години и до средата на май е имало вода.

Не  препоръчвам февруари дори и в края му. 

Относно достъпа до него.

Над водопада има паркинг ,каса и малко по надолу голяма площадка за наблюдение.

Ако искате да стигнете до долната площадка срещу водопада или до самия "мост" където сте почти до водната струя ,се слиза още по надолу по каменни стълби и след това по пътека. Стръмно е ,но пътеката е отъпкана и е кратка. Има и каменни стъпала на някои места.

Сняг би имало на "моста" ,защото е в сянка! 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 20 часа, dimitrov6 каза:

И аз купих за 3-5 март догодина за 136 лв. Кацане в 0:05 на 4.3 и излитане в 4:55 на другата сутрин. Спане на летището,но сега прочетох, че безплатна  виза се дава срещу хотелска  резервация. 

За къде безплатна виза ? 

Ако става въпрос за Ливан ,това е един печат в паспорта. Като за влизане в страната! Няма стикер или нещо да попълваш ,формуляри примерно...

Граничния служител те пита нещо отегчено. Мен ме пита за първи път ли идвам в Ливан и каква е професията ми.

За хотел не ме е питал.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.