Прескочи до съдържание

Ливан с Pegasus?


Argentique

Препоръчани мнения

преди 38 минути , Botko каза:

За къде безплатна виза ? 

Ако става въпрос за Ливан ,това е един печат в паспорта. Като за влизане в страната! Няма стикер или нещо да попълваш ,формуляри примерно...

Граничния служител те пита нещо отегчено. Мен ме пита за първи път ли идвам в Ливан и каква е професията ми.

За хотел не ме е питал.

Това пише в сайта на Външно.Мисля да си взема една нощувка в хостел за всеки случай.И да попитам,какъв е транспорта от летището до центъра.Не виждам обществен транспорт,а с такси ми е доста неясно.

 

Българските граждани могат да получат безплатна едномесечна туристическа виза на летището в Бейрут или на сухопътните граници на Ливан, с възможност за продължаването й с два месеца, при условие, че представят закупен двупосочен билет,хотелска резервация или адрес на настаняване.

https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/lebanon

Връзка към мнение

Въобще те четете сайта на Външно. Там информацията се актуализира веднъж на 100 години. От летището до Бейрут транспортът е само с такси, да не говорим пък за нощно придвижване. Аз, лично, го поръчах през booking за по- сигурно и беше на добра цена. Но и от самото летище да е, цените в Ливан са смешни.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@muchachote, вие през къде летяхте за Ливан?
Иначе за след края на март'24 (летен сезон) обикновено Пегасъс пускат промо в средата на септември, но не се знае кои дестинации ще са включени.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, Argentique каза:

@muchachote, вие през къде летяхте за Ливан?
Иначе за след края на март'24 (летен сезон) обикновено Пегасъс пускат промо в средата на септември, но не се знае кои дестинации ще са включени.

Аз летях с Aegean  airlines от Солун, с прекачване в Атина. Но беше октомври миналата година.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 17.04.2023 г. в 9:07, dimitrov6 каза:

Това пише в сайта на Външно.Мисля да си взема една нощувка в хостел за всеки случай.И да попитам,какъв е транспорта от летището до центъра.Не виждам обществен транспорт,а с такси ми е доста неясно.

 

Българските граждани могат да получат безплатна едномесечна туристическа виза на летището в Бейрут или на сухопътните граници на Ливан, с възможност за продължаването й с два месеца, при условие, че представят закупен двупосочен билет,хотелска резервация или адрес на настаняване.

https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/lebanon

Сайта на Външно понякога хич не са "вътре" в нещата и действителноста и ако им четеш оценката на риска за отделни държави ,би трябвало да не пътувам в 2/3 от държавите оценени с някакъв риск от тях!

Някога може и да е било с виза или печата за влизане да го наричат виза. Визата по принцип нещо трябва да попълниш. Формуляр или молба ,онлайн или на място преди влизане. Като граждани на ЕС сме с 30 дневен разрешен престой безплатно ( с цел туризъм ) ,следващите  2 месеца вероятно е нужно по различна процедура.

 

От летището през  центъра и  по един от крайбрежните  булеварди към края на алеята Корниче  ,върви автобус номер 5. Но доколкото четох е до 18:30-19:00. Колко е достоверно това не мога да кажа.

По схемата на Zawarib може да разгледате и други автобуси от обществената градска транспортна система ,но дефакто автобусите са със скорост на пешеходец,а самите автобуси са с вид от гражданската война. Спирките си ги знаят само местните!Иначе билета бе 20 000 LLB ( при 96 500 LLB за 1 $ сега) 

Ползвах автобус Номер 2. Свърши работа,но трябва да си айляк и да не ти пука колко време ще ти отнеме от точка до точка.

 

Вечер само такси.

Нормално е 20-30$ за курс до центъра. Почват да се пазарят и от 40! 

Това е цената отпред пред  "пристигащи". Навръщане си хванах и за 10$ от Хамра до летището ,но таксиджията ми каза,че такива ,като него не могат да са на летището , както другите ,които са там и искат двойно над нормалното!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Botko каза:

Навръщане си хванах и за 10$

Гледах през Букинг излиза към 10$ за 5 км до хотел Кемпински.Значи пеша ще вървя,до центъра е 8 км.Пише да не се ходило в южните квартали.

На 17.04.2023 г. в 22:43, muchachote каза:

Аз летях с Aegean  airlines

До Тунис пак така ли  беше.

Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Гледах през Букинг излиза към 10$ за 5 км до хотел Кемпински.Значи пеша ще вървя,до центъра е 8 км.Пише да не се ходило в южните квартали.

До Тунис пак така ли  беше.

Да, точно така.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Последно през октомври в Бейрут се придвижвах с Uber. Такси от центъра до летището струваше 200 хиляди ливански паунда, което по курса тогава бяха точно 10 лева. Ако летищният интернет работи (или ако купите сим карта при кацане) Uber може да поръчате и от летището до града срещу не много по-голяма сума. С други думи - силно препоръчвам Uber за да избегнете местните нагли копърки. $20-$30 е пладнешки обир, особено за стандарта там.

 

P.S. Проверих апп-а и в момента същия маршрут център-летище го дава за 650 хиляди, което по днешния черен курс са 12 лв.

 

P.S.2 Потресен съм как за 6 месеца валутата им се е обезценила почти 3 пъти.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

На летището в Бейрут има безплатен интернет. Може да се ползва, за да се поръча Uber. Интернет има също по хотелите и заведенията. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 21.04.2023 г. в 15:46, dimitrov6 каза:

Гледах през Букинг излиза към 10$ за 5 км до хотел Кемпински.Значи пеша ще вървя,до центъра е 8 км.Пише да не се ходило в южните квартали.

До Тунис пак така ли  беше.

Южните квартали не се препоръчват. Около 8 км.е до центъра от летището. Точно в Бейрут няма как да го вървя  пеш , а и пътя е магистрала ,тунели,естакади и не знам пешеходно дали е удобно.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 21.04.2023 г. в 17:04, Георги Матеев каза:

Последно през октомври в Бейрут се придвижвах с Uber. Такси от центъра до летището струваше 200 хиляди ливански паунда, което по курса тогава бяха точно 10 лева. Ако летищният интернет работи (или ако купите сим карта при кацане) Uber може да поръчате и от летището до града срещу не много по-голяма сума. С други думи - силно препоръчвам Uber за да избегнете местните нагли копърки. $20-$30 е пладнешки обир, особено за стандарта там.

 

P.S. Проверих апп-а и в момента същия маршрут център-летище го дава за 650 хиляди, което по днешния черен курс са 12 лв.

 

P.S.2 Потресен съм как за 6 месеца валутата им се е обезценила почти 3 пъти. 

Така както и нашата валута се обезцени повече от 3 пъти за два месеца между ноември 1996 и януари 1997г.

 

Кацнахме на 20 март на курс 112 000 за $ , след 4 дни стигна 140 000 . После се върна на 120 000 и нещо се случи и замръзна курса им.

Сега е 96500-97000 и е стабилен от почти месец ,което ми е странно каква е причината.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 21.04.2023 г. в 15:46, dimitrov6 каза:

Гледах през Букинг излиза към 10$ за 5 км до хотел Кемпински.Значи пеша ще вървя,до центъра е 8 км.Пише да не се ходило в южните квартали.

До Тунис пак така ли  беше.

До Тунис пътувах с Луфтханза през Франкфурт.

Полета ми пристигна в 23:10. 

До хотела ми беше около 5-6 км. Пред летището цакат с 20-30 Динара ,което е около 12-18 лв.

Вървиш 300 метра ,минаваш бариерите на летището и пред колелото са нормалните таксита.

7 динара е нормалния курс с апарат ,което е около 4лв.

Пред летището са без апарат. На пазарлък!

 

За Ливан ,много често такситата не отчитат по апарат ,особенно около летището.Всичко е на пазарлък. А Uber със сигурност по време на дните които бях там ,казваха че цените не са актуални през приложението им и оферираха в $ . Зависи на кой ще попаднеш. Плюс това стандарта на ливанците и горивото е по високо от това на тунизийците и превоза с такси е по скъп.

В Тунис с такси е евтино. Имам чувството ,че в столицата половината коли са таксита и масово са с апарати ,коректни са и се борят за клиенти.

Трафика обаче от обед до към 16:00 е брутален. И Бейрут бледнее 😉

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, аз имам също въпрос - как стои въпроса с визата за Ливан - получава се на място на летището в Ливан или трябва да се заяви от България ? И съответно какви са цените? Звънях в посолството им в България, но не ми дадоха конкретен отговор и наистина съм объркана. Освен това четох някакви митове и легенди, че проверките на летището в Ливан са много стриктни. Та, някой ако има инфо, ще съм благодарна, ако сподели. Хубав ден 🙂

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
Преди 1 час, hris7 каза:

Здравейте, аз имам също въпрос - как стои въпроса с визата за Ливан - получава се на място на летището в Ливан или трябва да се заяви от България ? И съответно какви са цените? Звънях в посолството им в България, но не ми дадоха конкретен отговор и наистина съм объркана. Освен това четох някакви митове и легенди, че проверките на летището в Ливан са много стриктни. Та, някой ако има инфо, ще съм благодарна, ако сподели. Хубав ден 🙂

Не съм ходил в Ливан, но визата знам, че е он арайвъл т.е. получавате я на летището и е безплатна.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 16.04.2023 г. в 10:57, Георги Матеев каза:

10 дни Ливан + Сирия е чудесна идея. 10 дни само в Ливан определено биха натежали, според мен. Освен ако наистина не си падате по хумус, като мен 🙂

 

Самостоятелно сирийска виза не може да вземете (не и без много солидни връзки в софийското посолство), многократно проверено. За сметка на това с 2 ръце препоръчвам агенция Marrota от Дамаск, супер про са във всяко отношение. Имат всякакви видове пакети и програми и те уреждат визата, която после се взима директно на сухопътната граница (няма досадни пращания на паспорт, ходения до посолства и тн).  https://www.marrota.com/

 

Весело изкарване на ливанската група!

А колко време предварително трябва да се организират нещата с Марота? Може ли директно като пристигна в Бейрут на място да се свържа с тях за ексурзия в Дамаск за след 2-3 дни или трябва по-рано заради визите?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 минути , Ou7law каза:

А колко време предварително трябва да се организират нещата с Марота? Може ли директно като пристигна в Бейрут на място да се свържа с тях за ексурзия в Дамаск за след 2-3 дни или трябва по-рано заради визите?

Не мога да отговоря. Пиши на Марота и ги питай.

Връзка към мнение
преди 23 часа, Ou7law каза:

А колко време предварително трябва да се организират нещата с Марота? Може ли директно като пристигна в Бейрут на място да се свържа с тях за ексурзия в Дамаск за след 2-3 дни или трябва по-рано заради визите?

Здрасти,

Аз се върнах вчера от пътуване до Ливан и Сирия. За Сирия с две ръце препоръчвам https://goldenteamsy.com/ и https://www.travelingtheunknown.com/

Страхотна организация имат и са перфектни във всяко едно отношение. Имайте предвид, че за Сирия се иска специално разрешение за посещение на различните места и проблема не е толкова във визата, която се получава на границата след като заплатите 60 евро или 67 долара, а в разрешенията без които няма как да се посети и пътува във Сирия.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, Plamsi каза:

Здрасти,

Аз се върнах вчера от пътуване до Ливан и Сирия. За Сирия с две ръце препоръчвам https://goldenteamsy.com/ и https://www.travelingtheunknown.com/

Страхотна организация имат и са перфектни във всяко едно отношение. Имайте предвид, че за Сирия се иска специално разрешение за посещение на различните места и проблема не е толкова във визата, която се получава на границата след като заплатите 60 евро или 67 долара, а в разрешенията без които няма как да се посети и пътува във Сирия.

Аз се свързах с една агенция Луксор и ми предлагат частен тур в Дамаск 3 дни/2 нощувки за $500. Ти какъв тур прави и колко плати?

Иначе Marrota, които са най-популярни за същия тур искат $630

Връзка към мнение
преди 24 минути , Ou7law каза:

Аз се свързах с една агенция Луксор и ми предлагат частен тур в Дамаск 3 дни/2 нощувки за $500. Ти какъв тур прави и колко плати?

Иначе Marrota, които са най-популярни за същия тур искат $630

Аз бях за цяла седмица като платих 1445 евро /https://cultureroadtravel.com/syria/group-tours/autumn-tour/ Моят тур беше в комбо с една седмица в Ливан. Като Culture road го организираше съвместно с Golden team Syria https://goldenteamsy.com/. За две нощувки 500 долара са си доста пари и то само за Дамаск, но като гледам, май цените са такива. Така че бих те посъветвала да попиташ и тях, макар че май май цените са горе-долу еднакви. Аз бих препоръчала, ако имаш повече време и възможност, да останеш повече дни в Сирия.

Скоро ще се опитам да опиша всичко в един кратък пътепис. Иначе в Сирия в сравнение с Ливан е доста по-евтино и честно казано на мен ми хареса много повече.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , Plamsi каза:

Аз бях за цяла седмица като платих 1445 евро /https://cultureroadtravel.com/syria/group-tours/autumn-tour/ Моят тур беше в комбо с една седмица в Ливан. Като Culture road го организираше съвместно с Golden team Syria https://goldenteamsy.com/. За две нощувки 500 долара са си доста пари и то само за Дамаск, но като гледам, май цените са такива. Така че бих те посъветвала да попиташ и тях, макар че май май цените са горе-долу еднакви. Аз бих препоръчала, ако имаш повече време и възможност, да останеш повече дни в Сирия.

Скоро ще се опитам да опиша всичко в един кратък пътепис. Иначе в Сирия в сравнение с Ливан е доста по-евтино и честно казано на мен ми хареса много повече.

Страхотно, благодаря ти за информацията.

Иначе да, за съжаление такива са цените. Проверих 6-7 агенции и Луксор засега се оказва най-евтина, като също така е и с добри отзиви по трипадвайзър. Ако някой има нужда, оставям сайта им: https://luxortravel.net/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А в Бейрут има ли смисъл да се търси на място хотел, заради високата инфлация или и по-добре да си букна през букинг?

Някой знае ли дали има съществена разлика в цената?

Връзка към мнение
преди 20 минути , Ou7law каза:

А в Бейрут има ли смисъл да се търси на място хотел, заради високата инфлация или и по-добре да си букна през букинг?

Някой знае ли дали има съществена разлика в цената?

Потърси си в booking или в airbnb. Имай предвид, че се плаща при всички положения в кеш на място.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Тази тема, потъна в месеците и се питам, какво се случва с купилите билети за март 2024г. Аз, съм  с билети на Пегасус за Ливан - 23.03.24 до 29.03.24.  В момента се чудя:

1. Да ги отменя и да получа някаква утешителна сума?

2. Да чакам, промени в разписанието и възможност за смяна или пълно връщане на парите?

3. Да си използвам билетите и да видя , дали ще се прибера жива ?

Съвети приемам всякакви 🙂

Връзка към мнение

Ние имахме билети с флекс  за март. Отмених ги. Ливан ни е мечта отдавна и ще остане за времето, когато ще ни е комфортно там. Дори и да е безопасно, близките ще ни мислят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , mamaivy каза:

Ние имахме билети с флекс  за март. Отмених ги. Ливан ни е мечта отдавна и ще остане за времето, когато ще ни е комфортно там. Дори и да е безопасно, близките ще ни мислят.

Връщат ли пари или е кредити?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.