Прескочи до съдържание

Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

Тези дни тръгват няколко групи към Панама и Коста Рика, вероятно по различна програма. Ще се получи супер, ако намират време да споделят впечатления 🙂 

Пожелавам им да видят този сладур: 

 

419939351_1840641523023669_3398114043862613522_n.png.6a184d8828b1f06411272b8e1852a3ed.png

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 15 минути , Lindt каза:

Тези дни тръгват няколко групи към Панама и Коста Рика, вероятно по различна програма. Ще се получи супер, ако намират време да споделят впечатления 🙂 

Пожелавам им да видят този сладур: 

 

419939351_1840641523023669_3398114043862613522_n.png.6a184d8828b1f06411272b8e1852a3ed.png

Ние тръгваме утре. На мен това ми е първо пътуване, за което не съм резервирала абсолютно всичко предварително. Харесала съм си разни места и ще действаме спрямо това къде колко ни харесва и ни се стои. Трансферите нещо ми се виждат много скъпи и се надявам на място да има по - добра цена, както беше в Мексико и Колумбия. Някъде по средата на годината развих фобия от акули след като видях репортаж как един турист беше изяден на десетина метра от хора, лежащи на шезлонги на платформа. Това в Хургада, където съм се гмуркала с бутилка, тоест за мен безопасна дестинация. На всичкото отгоре докато организирахме яхта около Лефкада попитах капитана все пак има ли шанс за акули в Гърция, с ясното съзнание , че ще ми се смее 5 минути, но той каза, ще около 1967 г. са видяли  една заблудена бяла акула. Силно се надявам да се преборя с този страх сега в Панама, толкова много обичам морета и океани, но за съжаление в момента  не ми стига смелостта за да се гмуркам, едно от нещата, които исках да направя на това пътуване.  За мое най - голямо съжаление няма да остане време и за Никарагуа, въпреки че това беше една от причините да си купя билет за Панама. Но ще ми е обица на ухото да не си купувам повече билети за дестинация, за която не знам абсолютно нищо. 
Като  се върна разбира се ще дам отчет за Pura Vida и други прекрасности, които се надявам да видим след като оставам без гмуркане и Никарагуа:) 

  • Харесвам 10
  • Шок 2
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Иве, а горе долу по какъв маршрут се движите? Трансферите ми се струва, че няма да поевтинеят, макар че ще ме зарадваш, ако се случи 🙂

Но ще имаме дни, в които може да сменим 2-3 автобуса до крайната цел и да пренебрегнем безумните им маршрутки за 2 торби пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз затова се отказвам от Никарагуа, защото времето ще мине в трансфери. Иначе почваме с Бокас, после Ла Фортуна и наоколо, надолу към Мануел Антонио, обратно към Панама, мисля от Сан Хосе да летим, хем да видим музея на златото, хем от Давид полета е в 11 наобед и няма да стигнем до 9 сутринта на летището. После Перлените острови, Канала с Каско Виехо и обратно. Две седмици сме ние общо.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Ивайла каза:

Аз затова се отказвам от Никарагуа, защото времето ще мине в трансфери. Иначе почваме с Бокас, после Ла Фортуна и наоколо, надолу към Мануел Антонио, обратно към Панама, мисля от Сан Хосе да летим, хем да видим музея на златото, хем от Давид полета е в 11 наобед и няма да стигнем до 9 сутринта на летището. После Перлените острови, Канала с Каско Виехо и обратно. Две седмици сме ние общо.

А кое точно е "Бокас"? 🙂

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , MayaS каза:

Благодаря. И аз много си го пожелавам. 

Аз мисля, че в нашата програма е най-вероятно да се случи в CuriCancha, https://reservacuricancha.com/, на авокадовото дърво. Обаче гората не е девствена и мястото не е първи избор за разходка в Монтеверде. Освен за фотографи.  

 

https://mytanfeet.com/activities/birdwatching-at-curi-cancha-reserve/

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам доколко ще е от полза, но от снощи съм в Сан Хосе. Бях си взел есим на Airalo и всичко беше точно, като кацнах си се свърза, обаче интернет нямаше. След ровене по разни форуми (естествено вече през интернета в квартирата чак) разбрах, че трябва ръчно да добава APN globalsim и да рестартирам телефона. Чак тогава тръгна.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

Някой има ли идея как би станало организирането на туровете в Панама за Monkey Island и Embera Village с кола под наем? Ако пък можем да ги съчетаем в 1 ден (както има такъв тур, но е доста скъп: https://taotravel365.tours/tour/monkey-island-embera-village/), би било чудесно.

* За Monkey Island прочетох, че лодките тръгват от пристанището в Gamboa. Интересно ми е колко би била разумната цена за човек за самия тур с лодката (без превоза от Панама сити).

Връзка към коментар

Въпрос че към пътуващите с автобуси в Коста Рика. 

Автобусите от Сиксаола/Пуерто виехо/ Кауита към Сан Хосе след Лимон по кой маршрут минават?

Логиката ми сочи да е през Гуапилес заради много по-лесния терен. Ако е така, дали е възможно да се говори с шофьора да свали пътници по желание в Гуапилес. Пък дори да са си платили пълната цена до Сан Хосе...

А дали случайно няма някой автобус да минава през Туриалба и Картаго? И пак същото- възможно ли е да се слезе на спирка по желание в някой от тези градове? 

@patilana

@ruwenzogy?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, master_of_germs каза:

Въпрос че към пътуващите с автобуси в Коста Рика. 

Автобусите от Сиксаола/Пуерто виехо/ Кауита към Сан Хосе след Лимон по кой маршрут минават?

Логиката ми сочи да е през Гуапилес заради много по-лесния терен. Ако е така, дали е възможно да се говори с шофьора да свали пътници по желание в Гуапилес. Пък дори да са си платили пълната цена до Сан Хосе...

А дали случайно няма някой автобус да минава през Туриалба и Картаго? И пак същото- възможно ли е да се слезе на спирка по желание в някой от тези градове? 

@patilana

@ruwenzogy?

 

На MEPE писахме направо.

https://www.mepecr.com/index.html

 

Това би облекчило планирането ми по отсечката, но ако ще се прекачваме в Лимон, ще го преживеем.

 

преди 9 часа, randi каза:

Значи все пак си разбрала кое клонче е точно. 😄 😄 😄 Ми може пък да ми го кажеш.

В блог поста си го пише авокадовото дърво. Но конкретно горната снимка е правена на неопределеното Cerro buenavista costa rica.

Струва ми се, че фотографите и птичарските турове по-скоро търсят кецали в облачните гори на юг от Сан Хосе. Предполагам, че Стан ще намери точно такъв клон. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, master_of_germs каза:

Въпрос че към пътуващите с автобуси в Коста Рика. 

Автобусите от Сиксаола/Пуерто виехо/ Кауита към Сан Хосе след Лимон по кой маршрут минават?

Логиката ми сочи да е през Гуапилес заради много по-лесния терен. Ако е така, дали е възможно да се говори с шофьора да свали пътници по желание в Гуапилес. Пък дори да са си платили пълната цена до Сан Хосе...

А дали случайно няма някой автобус да минава през Туриалба и Картаго? И пак същото- възможно ли е да се слезе на спирка по желание в някой от тези градове? 

@patilana

@ruwenzogy?

 

Не мога да помогна, понеже не съм следил маршрута. Нашата цел беше Сан Хосе и нямаше значение откъде минава. По същата причина и не съм питал шофьора дали може да спира някъде по желание....Ама защо пък не, ако е купен пълния билет до СХ

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, master_of_germs каза:

Ако е така, дали е възможно да се говори с шофьора да свали пътници по желание в Гуапилес. Пък дори да са си платили пълната цена до Сан Хосе...

А дали случайно няма някой автобус да минава през Туриалба и Картаго? И пак същото- възможно ли е да се слезе на спирка по желание в някой от тези градове? 

Изобщо нямам идея от къде е минал автобусът ни след Лимон . От един момент нататък започнахме отново да се изкачваме в планина . Падна мъгла и стана студено . Навсякъде беше много зелено и тук там унищожаваха гората :angry2:

Все пак има спирки пожелание по маршрутите , защото много често автобусите ни спираха на места , които не са обозначени като спирки , но на тях чакаха хора . Не виждам причина да не ви свалят където поискате . 

 

Не се стресирайте бе хора, отивате в страни превзети от американски туристи , които отдавна са научили местните да не изпускат никоя възможност да направят пари . На място , испанският или английският с тежък български акцент, ще ви помогнат повече да сбъднете мечтите си , отколкото стриктните подготовки . @MayaS в Никарагуа не разрешават да се вкарват дронове . Задържат ги на границата . 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, patilana каза:

 

@MayaS в Никарагуа не разрешават да се вкарват дронове . Задържат ги на границата . 

Да, проверила съм всички държави, аз ще го оставя в сейф в Сан Хосе. Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Ивайла каза:

Бърз въпрос - нали няма никакви Ковид изисквания за Панама/Коста Рика/Никарагуа? 

Няма никакви изисквания. Само декларация се попълва на място преди излизане, след паспорт контрола. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , Marisha каза:

И аз да попитам, Air Panama мерят ли ръчния багаж, който е само 4 кг.

Не го мерят, но искат да го видят. Може би ако им се стори, че е по-голямл, може и да го премерят.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.