Прескочи до съдържание

Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

преди 4 минути , MayaS каза:

На мен при опит да закупя билети ми вдига цената с разни такси. Как постигсте тези цени.

Просто внимавай на всяка стъпка да не добавя разни услуги.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , Roberto Baggio каза:

Мислите ли да слагате ваксини за жълта треска?

Ние си имаме. Не знам обаче дали ще мога да ходя с къси панталони или ще ме изядат жива както в Колумбия всички възможни твари. Та ще чакам впечатленията на тези преди нас. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 45 минути , MayaS каза:

На мен при опит да закупя билети ми вдига цената с разни такси. Как постигсте тези цени.

След потвърждаване на цената на 1 страница, автоматично начислява чекиран багаж в началото на 2-ра страница, трябва ръчно да се намали отметката от 1 на 0 на 2-ра страница по средата. На 3 страница автоматично начислява място, трябва да се деактивира малко по-надолу. Вчера цял час си играх докато схвана нещата. Накрая се постига цената, но при плащане начислява 2,7$ за плащане с КК. Някой знае ли как става чекирането с wingo, @Dian?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, ivan69 каза:

Някой знае ли как става чекирането с wingo, @Dian?

Може и онлайн,но в Сан Хосе задължително се минава през гише за издаване на хартиена бордна карта. Без такава не допускат преминаване на паспортна проверка.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Боян Димитров
На 24.10.2023 г. в 12:32, Kaio каза:

Колата я запазих от Avis, но не директно от тях, а от посредник - easyterra.com. Цената беше с около 80 долара по-ниска.

аз също взех от avis , но през economycarrentals.  за 8 дена, 300 лева с full insurance zero excess deductible и депозит от 300 usd. (сега платих 45 лева)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Успях да се преборя с цената на самолетните билети. Да махат се всякакви допълнителни неща дето автоматично ти ги набутва.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За темата на шантавите маршрути: най-евтиното летене Панама-Манагуа ми излиза 427 лв с две прекачвания в Богота и Сан Салвадор... Ако някой иска само да бройка държави,че в тоя форум не са малко такива чешити 😉 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Боян Димитров каза:

аз също взех от avis , но през economycarrentals.  за 8 дена, 300 лева с full insurance zero excess deductible и депозит от 300 usd. (сега платих 45 лева)

Застраховката, която си взел директно от Avis ли е или от economycarrentals?

Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 25 минути , Marisha каза:

Застраховката, която си взел директно от Avis ли е или от economycarrentals?

директно е според мене, защото никъде не става дума, за друга компания, а и обикновено, когато е от 3та компания се плаща предварително, а и според ваучера депозитът е само за горивото

Връзка към мнение
преди 15 минути , Боян Димитров каза:

директно е според мене, защото никъде не става дума, за друга компания, а и обикновено, когато е от 3та компания се плаща предварително, а и според ваучера депозитът е само за горивото

Ваучера от кого е издаден?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Боян Димитров каза:

аз също взех от avis , но през economycarrentals.  за 8 дена, 300 лева с full insurance zero excess deductible и депозит от 300 usd. (сега платих 45 лева)

за коя държава е тази цена. На мен за Коста Рика под 570Е за 8 дни не ми излиза

Връзка към мнение
преди 20 минути , MayaS каза:

за коя държава е тази цена. На мен за Коста Рика под 570Е за 8 дни не ми излиза

Той ще обикаля Колумбия и Панама. Но в Коста Рика като им гледам алтернативите - 3-6 км пътечки всеки резерват и парк  и трансфери между тях за  60-70 $ на човек, ще се избие и твоята цена. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Боян Димитров каза:

аз също взех от avis , но през economycarrentals.  за 8 дена, 300 лева с full insurance zero excess deductible и депозит от 300 usd. (сега платих 45 лева)

Много благодаря за информацията. Канселирах моята резервация и резервирах по твоя начин. Моята резервация беше за 285 евро за 8 дни и взимане и връщане в града (на летището има допълнителна такса от 30 евро). През economycarrentals , резервирах същата кола за 12 дни за 330 евро , като ще я взема и върна на летището ( спестявам 60 долара за трансфер).

 

Цената е без самоучастие т.е. Zero excess- това може само рент компанията да даде, не посредник (той може застраховка да даде).

 

Тъй че офертата е страхотна!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 6 минути , Kaio каза:

Много благодаря за информацията. Канселирах моята резервация и резервирах по твоя начин. Моята резервация беше за 285 евро за 8 дни и взимане и връщане в града (на летището има допълнителна такса от 30 евро). През economycarrentals , резервирах същата кола за 12 дни за 330 евро , като ще я взема и върна на летището ( спестявам 60 долара за трансфер).

 

Цената е без самоучастие т.е. Zero excess- това може само рент компанията да даде, не посредник (той може застраховка да даде).

 

Тъй че офертата е страхотна!

Ае, ще почерпиш !

Връзка към мнение

А с Air Panama и техните ограничения за 4 кг ръчен багаж някой купи ли си по-скъпата тарифа или да се надяваме да минем между капките? 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Lindt каза:

А с Air Panama и техните ограничения за 4 кг ръчен багаж някой купи ли си по-скъпата тарифа или да се надяваме да минем между капките? 

Аз купих чекиран багаж и се надявам да не се заяждат за раница.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Marisha каза:

Аз купих чекиран багаж и се надявам да не се заяждат за раница.

И ние купихме с багаж, но сега се чудим за wingo.  Планинарските ни раници са по-високи от 40 см, 50 са, ама чак пък 35 $...

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Marisha каза:

Аз купих чекиран багаж и се надявам да не се заяждат за раница.

Няма да се заяждат,ако е до 4 кг.Задължително се минава през гише за чекиране и измерване на багажа,тъй като летят с малки самолети(Fokker 50) и няма място за големи чанти/раници.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Понеже съм в една група за птици в Коста Рика, бих искала да споделя, че хранилките за птици се премахват на доста места в страната и поне за колибрита в Монтеверде вече няма изкуствени. 

@randi, ще трябва да гледаш само по-новите ревюта на лоджите.

Връзка към мнение

Аз отпадам, може да ме изтриете от табличката.

Бяха мръднали с 30 мин полетите и имах опция за смяна на полет или отказ. Мислих месец и половина какво да правя и накрая се отказахме.

Стана ни прекалено много за тази година, а и имах/имам разни дертове, та  я отказах. Върнаха парите след 1 или 2 дни максимум.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 3.11.2023 г. в 8:10, Lindt каза:

Понеже съм в една група за птици в Коста Рика, бих искала да споделя, че хранилките за птици се премахват на доста места в страната и поне за колибрита в Монтеверде вече няма изкуствени. 

@randi, ще трябва да гледаш само по-новите ревюта на лоджите.

Ти нещо хубаво не можа ли да ми кажеш или просто реши, че те е яд, че ходих на паша с кравите в Марса!? 🤣🤣🤣

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , randi каза:

Ти нещо хубаво не можа ли да ми кажеш или просто реши, че те е яд, че ходих на паша с кравите в Марса!? 🤣🤣🤣

Има кралски мухоловки в Лагуна Лагарто, където ние явно няма да ходим 😄

Освен това кой те прати за крави? И не казвай @Боян Димитров, че ще трябва на свой ред да му дадеш полезни идеи за Колумбия 😉

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.