Прескочи до съдържание

Банкови карти с посещения на салони


Препоръчани мнения

преди 12 часа, Iliyan Minchev каза:

Видът на самата карта, че е Gold дава привилегията затова с лаунджовете. Българските банки, които предлагат такъв вид карта и сам можеш да провериш, че по различен и доста оскъден начин пишат за услугата. Давам пример - FiBank са посочили "специално членство в програмата loungekey", ОББ пък са написали "Mastercard Gold – бизнес салони на летища София и Виена и привилегията FAST TRACK на летище София" В повечето случаи информацията е малко или е неактуална.

Това не е съвсем вярно - на сайта на MC например пише, че всяка World карта има право на достъп до Aspire+придружител, а това не е така

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, adreno каза:

Това не е съвсем вярно - на сайта на MC например пише, че всяка World карта има право на достъп до Aspire+придружител, а това не е така

Аз редовно влизам в салона в София /Aspire/ с 1 гост с карта MC world debit, издадена от ДСК. Нямал съм проблем до сега.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

някой има ли яснота за предимствата, които дава КК mastercard gold, издадена от ПИБ? Най-вече се интересувам от достъпа до lounge salons, както и fast tracks - само за картодържателя ли са или са +1.

 

ПИБ не могат да дадат отговор 🤔

 

Предварително благодаря!

Връзка към мнение
преди 17 минути , ronicst каза:

Здравейте, 

някой има ли яснота за предимствата, които дава КК mastercard gold, издадена от ПИБ? Най-вече се интересувам от достъпа до lounge salons, както и fast tracks - само за картодържателя ли са или са +1.

 

ПИБ не могат да дадат отговор 🤔

 

Предварително благодаря!

Златна кредитна карта Mastercard от Fibank

Mastercard Gold от Fibank Ви предлага:
  • по-висок кредитен лимит;
  • по-високо покритие на безплатната застраховка при пътуване в чужбина;
  • привилегии и специални оферти;
  • участие в бонус програми;
  • възможност да сключите застраховка „FiHealth Протект", която е безплатна за първата година;
  • специално членство в програмата Lounge Key;
  • безплатен достъп до бизнес салоните на летищата в София, Виена, Истанбул, Белград и Скопие
    • Летище София – бизнес салон Aspire Lounge, Terminal 2
    • Летище Истанбул – бизнес салони IGA Sleepod и IGA Lounge, International Terminal
    • Летище Istanbul Sabiha Gokcen Intl – бизнес салон Kepler Club, International Terminal
    • Летище Vienna Schwechat – бизнес салон Sky Lounge, Terminal 3
    • Летище Belgrade Nikola Tesla – бизнес салон Business Club, Terminal 2
    • Летище Skopje – бизнес салон Primeclass Business Lounge, International Terminal

      Достатъчно е да представите своята златна кредитна карта от Fibank на служителя на рецепцията в салона.

    • Като клиенти на Fibank заплащате преференциална такса за посещение в избран салон по програма Lounge Key:

      карта Такса за посещение на титуляр Такса за посещение на придружител Начин на плащане
      Mastercard Gold 28 EUR 28 EUR за всеки придружител с карта, в брой

      Цената за посещение на летищен салон ще бъде 30 EUR, считано от 1-ви октомвр

    •  

      Fast Track

      Mastercard® осигурява на своите Премиум и Бизнес картодържатели дигитално решение на проблема с чакането по летищата – Mastercard® Airport Security Fast Track.

      Услугата е осигурена от Dragon Pass и с нея опашките на над 70 летища по целия свят ще се стопят и заменят с повече свободно време за Вас в зоните за отдих и пазаруване.

      Вижте цените на достъп и детайли за програмата тук: https://travelexperiences.mastercard.com/

 

https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/kreditni-karti/mastercard/mastercard-zlatna

  • преди 12 минути , Anna Kalinovska каза:

    Никакви. За ВИП-салоните важи само КК Дайнерс.

    Това не е вярно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , ronicst каза:

Здравейте, 

някой има ли яснота за предимствата, които дава КК mastercard gold, издадена от ПИБ? Най-вече се интересувам от достъпа до lounge salons, както и fast tracks - само за картодържателя ли са или са +1.

 

ПИБ не могат да дадат отговор 🤔

 

Предварително благодаря!

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Подскажете кои други КК издадени в БГ на физическо лице, предоставят достъп до салоните. (може и на лично). Важно ми е. понеже пътувам често и си провеждан оперативките и онлайн срещите там. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, bibi каза:

Зная, че темата е за Дайнърс, но подскажете кои други КК издадени в БГ на физическо лице, предоставят достъп до салоните. (може и на лично). Важно ми е. понеже пътувам често и си провеждан оперативките и онлайн срещите там. 

Най-лесно достъпна е сякаш картата на Priority Pass, но тя си е платена. Имат различни планове, огледай

Връзка към мнение
преди 3 минути , Anna Kalinovska каза:

Най-лесно достъпна е сякаш картата на Priority Pass, но тя си е платена. Имат различни планове, огледай https://prioritypass.com/en/join-prioritypass

 

Ще трябва да ги дебнем на промоции, че сегашните им цени са доста солени...

image.png.57f768ad7a58aa296fa2dd50db66ff60.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Очаквах го. Аз също съм на мнение, че това изглежда като подготвителни действия за излизане от пазара. Мисля, че на ПИБ просто им писна да си играят. Интересно дали ще се задържат в Македония. Дано все пак бъркам и да остане като бранд, та поне да ги ползваме за отстъпки по сайтовете.

 

Относно салоните има 2 (платени) варианта:

 

30 лв. за вход с Дайнърс (докато съществуват и ако не променят условията и за това), което винаги е доста по-евтино от входа на място.

 

Приорити Пас, който с някое и друго кодче редовно пада под 400 евро за едногодишен абонамент с неограничен брой посещения. Отделно topcashback дава приличен кешбек. Също така на черен петък много често годишен неограничен Приорити Пас се продава за около 300 евро, което е топ оферта. При средна нормална цена около 25 евро за посещение на лаундж, то този разход се избива при едва 12-15 посещения на салон годишно. Картата е безценна за пътуващите по-често, аз лично не се разделям с нея. За миналата календарна година имам 147 посещения в лаунджове, та отдавна не разчитах на Дайнърс в това отношение.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тъй като се подготвях за този сценарии вече съм преровил всички оферти за активно пътуващи и най-доброто е това 

https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/premium-karti/platinena-kreditna-karta-visa-novi

Бях го планирал за началото на годината, но явно ще се наложи по-скоро. За съжаление следващата стъпка на Дайнърс ще бъде просто да ни уведомят, че минаваме на стандартна кредитна на ПИБ.... 

Много ми е мъчно наистина

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 12 минути , Jorro каза:

Тъй като се подготвях за този сценарии вече съм преровил всички оферти за активно пътуващи и най-доброто е това 

https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/premium-karti/platinena-kreditna-karta-visa-novi

Бях го планирал за началото на годината, но явно ще се наложи по-скоро. За съжаление следващата стъпка на Дайнърс ще бъде просто да ни уведомят, че минаваме на стандартна кредитна на ПИБ.... 

Много ми е мъчно наистина

Аз също я гледах тази карта, но 1) не е съвсем ясно какво точно е "VIP клиент" и какви изисквания има банката за да издаде такава карта и 2) салоните са доста ограничени, само на 14 летища, а и безплатният достъп до тях важи само, когато летиш с Bulgaria Air. Все пак е някакъв вариант, да.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
В момента, Георги Матеев каза:

Аз също я гледах тази карта, но 1) не е съвсем ясно какво точно е "VIP клиент" и какви изисквания има банката за да издаде такава карта и 2) салоните са доста ограничени, само на 14 летища. Все пак е някакъв вариант, да.

И още повече, че салоните се ползват само ако летиш с Bulgaria air

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Георги Матеев каза:

Аз също я гледах тази карта, но 1) не е съвсем ясно какво точно е "VIP клиент" и какви изисквания има банката за да издаде такава карта и 2) салоните са доста ограничени, само на 14 летища, а и безплатният достъп до тях важи само, когато летиш с Bulgaria Air. Все пак е някакъв вариант, да.

Жорка, прочети пак във всички табове. Имаш лаундж кии с 10 безплатни посещения, които можеш да споделяш с гост... Тези с бг еър, софия и варна и бургас не влизат в тях 🙂

преди 8 минути , Ognyan каза:

И още повече, че салоните се ползват само ако летиш с Bulgaria air

Тези са отделни

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 минути , Jorro каза:

Жорка, прочети пак във всички табове. Имаш лаундж кии с 10 бесплатни посещения, които можеш да споделяш с гост... Тези с бг еър, софия и варна и бургас не влизат в тях 🙂

Да, така по-става. Драснах сега един мейл на ЦКБ да ги питам какво точно е VIP клиент според тях, когато отговорят ще споделя :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Да, така по-става. Драснах сега един мейл на ЦКБ да ги питам какво точно е VIP клиент според тях, когато отговорят ще споделя :)

Реално първия път ше платиш 120лв годишна такса с активирането, но ако направиш оборот 30к за годината следващата ще ти е фрии, което е ок. За одобрението според мен всеки с чисто цкр и добър доход биха го одобрили. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега, като няма салони на  Дайнерс, не е лошо да си направим списък на карти, които дават поне някакви безплатни посещения на салони и какви карти имат възможност за придружител. В темата за българските банките има няколко мнения, но са разхвърлени.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 44 минути , Marisha каза:

Сега, като няма салони на  Дайнерс, не е лошо да си направим списък на карти, които дават поне някакви безплатни посещения на салони и какви карти имат възможност за придружител. В темата за българските банките има няколко мнения, но са разхвърлени.

 

Аз имам това. Върши ни работа в София, Истанбул, Виена, Белград неограничено за мен + 1 гост. За останалите салони, доколкото разбирам, е 28 евро за мен и за придружителя пак толкова. 

 

https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/debitni-karti/debit-mastercard-platinum

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , Lindt каза:

 

Аз имам това. Върши ни работа в София, Истанбул, Виена, Белград неограничено за мен + 1 гост. За останалите салони, доколкото разбирам, е 28 евро за мен и за придружителя пак толкова. 

 

https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/debitni-karti/debit-mastercard-platinum

Понеже днес си взех същата, вече няма придружител. Безплатните салони са само за притежателя.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , mililia каза:

Понеже днес си взех същата, вече няма придружител. Безплатните салони са само за притежателя.

Принципно и аз така знам за други банки. Дебитна мастъркард премиум само за теб. Кредитната и с гост. Имам такава от УниКредит по стечение на обстоятелствата и я ползвам от години в София. Веднъж и във Виена. После май добавиха и други летища, както е писано горе.

Връзка към мнение
преди 19 минути , mililia каза:

Понеже днес си взех същата, вече няма придружител. Безплатните салони са само за притежателя.

Банковата служителка ли ти каза така или го прочете някъде? Не че не ти вярвам, но в сайта още си пише +1: за Platinum   

 

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html?fbclid=IwAR1IkYdTm_JVgLqVfCnY8fRIhzmAACl5qVwE4cqxwxI7z2J3NEVr83c1FuE

 

image.png.d1167cbeef824f597c661f018582c17f.png

Връзка към мнение

@Jorro, картата е приятна изненада. Има ли линк, че включва 10 салона? Не намирам.

За превалутирането проучвал ли си?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Яничка каза:

Има ли линк, че включва 10 салона?

https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/kreditni-karti/dostyp-do-biznes-salonite-na-letishtata

Това виждам аз.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Яничка каза:

@Jorro, картата е приятна изненада. Има ли линк, че включва 10 салона? Не намирам.

За превалутирането проучвал ли си?

Да, тук е посочено,

  • ЦКБ АД Ви осигурява общо 10 безплатни посещения ( за Вас и Ваш/и придружител/и) в рамките на една календарна година.

https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/premium-karti/platinena-kreditna-karta-visa-novi#tab-programa-lounge-key-208

Таб Програма LoungeKey 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Tesh каза:

В крайна сметка Дайнерс картата все още дава възможност за посещение на VIP салоните срещу 30 лева. 

 

Това не е мн ясно как ще е от 01.10

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.