Прескочи до съдържание

Банкови карти с посещения на салони


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Яничка каза:

@Jorro, картата е приятна изненада. Има ли линк, че включва 10 салона? Не намирам.

За превалутирането проучвал ли си?

Не детайлно, не по принцип цкб не са с лоши курсове при плащане с КК. Кофтито е, че имат май имат 2% такса при рефънд, но не съм сигурен още чакам да ми потвърдят, защото в тарифата им е обяснено като получаване на пари по карта и не съм сигурен това ли имат предвид или друга услуга.

За мен това е варианта, защото дори да не си направиш оборота за следващата година и пак платиш 120 кинта това са ти 12лв на посещение, което за активно пътуващите си е екстра. 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Jorro каза:

Не детайлно, не по принцип цкб не са с лоши курсове при плащане с КК. Кофтито е, че имат май имат 2% такса при рефънд, но не съм сигурен още чакам да ми потвърдят, защото в тарифата им е обяснено като получаване на пари по карта и не съм сигурен това ли имат предвид или друга услуга.

За мен това е варианта, защото дори да не си направиш оборота за следващата година и пак платиш 120 кинта това са ти 12лв на посещение, което за активно пътуващите си е екстра. 

По карта могат да ти бъдат платени средства, тази такса я има за хората ползващи бетинг сайтове, където често картата се ползва, като метод за получаване на пари. 

Рефънда би следвало да е друга услуга. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

 

Аз имам това. Върши ни работа в София, Истанбул, Виена, Белград неограничено за мен + 1 гост. За останалите салони, доколкото разбирам, е 28 евро за мен и за придружителя пак толкова. 

 

https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/debitni-karti/debit-mastercard-platinum

 

в цкб таксата е само 2,50лв за сметката без отделна за картата и вклюва и бонус 2ри багаж, ако летите с бг еър по тарифа с вкл. чекиран багаж

Връзка към мнение
12 minutes ago, Jorro said:

в цкб таксата е само 2,50лв за сметката без отделна за картата и вклюва и бонус 2ри багаж, ако летите с бг еър по тарифа с вкл. чекиран багаж

Но не включва Истанбул.

Връзка към мнение

Разгледах Дайнерс в Гърция, Хърватска и С. Македония. 

Там също нямат безплатни посещения. В Македония например е 30 евра в сравнение с нашите 30 лева. 

В Австрия искат 3600 евра (годишно) оборот за 12 безплатни. 

Мисълта ми е, че не е проблем да извадиш карта в друга държава, най-добре от ЕС (заради лесното и евтино погасяване). 

Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Банковата служителка ли ти каза така или го прочете някъде? Не че не ти вярвам, но в сайта още си пише +1: за Platinum   

 

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html?fbclid=IwAR1IkYdTm_JVgLqVfCnY8fRIhzmAACl5qVwE4cqxwxI7z2J3NEVr83c1FuE

 

image.png.d1167cbeef824f597c661f018582c17f.png

Прочетох го в предложението на ПИБ преди да си пусна искането. Виж в линка от предния ти пост, който е от банката. Преди ясно го бяха написали, че важи и за един придружител, а сега нищо не пише за придружител.

При взимането на картата, питах, като служителката също го търси, но в крайна сметка и тя направи същия извод като мен.

 

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, mililia каза:

Понеже днес си взех същата, вече няма придружител. Безплатните салони са само за притежателя.

А какви са условията за издаване?

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Но не включва Истанбул.

Не е вярно. Редовно си я ползвам, Програмата със салоните е на Мастъркард, които използват Lounge key и банката няма отношение към това.

Преди 1 час, Tesh каза:

Разгледах Дайнерс в Гърция, Хърватска и С. Македония. 

Там също нямат безплатни посещения. В Македония например е 30 евра в сравнение с нашите 30 лева. 

В Австрия искат 3600 евра (годишно) оборот за 12 безплатни. 

Мисълта ми е, че не е проблем да извадиш карта в друга държава, най-добре от ЕС (заради лесното и евтино погасяване). 

Е как ще си извадя кредитна карта в друга държава? Малко ме съмнява, че може иначе Австрийския дайнърс го взимам веднага предвид какви оферти имат... макар и малко скъпички 😉  Коригирам се, офертите са им добри, но логично, ако живееш или пътуваш често през Австрия. Картите им започват с годишна такаса от 80 евро+ и обмяната на точки за мили е супер смешна 1т=8 похарчени евро и при картите за частни лица обменят 1 точка срещу 4 мили Miles and More ...като го обърна в лева и излиза, че ще взема и без тва не толкова ценните Miles and More срещу курс грубо 1600лв за 400 мили...смях... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Marisha каза:

А какви са условията за издаване?

Нищо съществено не изискват. Всеки месец  по 5 лв такса подръжка и дебитна сметка. Поне това е за клиентите на банката.

Аз моята я прикрепих към вече съществуваща сметка и с други вече издадени карти към нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Tesh каза:

В крайна сметка Дайнерс картата все още дава възможност за посещение на VIP салоните срещу 30 лева. 

Това проверено ли е? И ако да, къде може да се види?
Ако остане, пак е добър вариант на фона на 30€, обаче вече леко ме съмнява. Даже не е ясно дали въобще ще останат на нашия пазар, или ще последват Amex

 

преди 1 час, stanimir каза:

Но не включва Истанбул.

Напротив, не само основното летище в Истанбул, но даже и салона на Sabiha е включен към безплатните неограничени посещения в програмата на premium MasterCrad, към която спада и World Debit на ЦКБ. Също и капсулите за спане на IST.
Както и втория салон на Швехат - Vienna Lounge, който също не е споменат в параметрите на картата на сайта на ЦКБ, но е валидна и за него (през LoungeKey)


При World Debit на ЦКБ засега остава + 1 придружител фрий, или поне не са ме уведомили, че отпада, няма и на сайта индикации за промяна.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 часа, mililia каза:

Прочетох го в предложението на ПИБ преди да си пусна искането. Виж в линка от предния ти пост, който е от банката. Преди ясно го бяха написали, че важи и за един придружител, а сега нищо не пише за придружител.

При взимането на картата, питах, като служителката също го търси, но в крайна сметка и тя направи същия извод като мен.

 

 

Ще проверя в четвъртък в нашия салон. Бих писала официално запитване на банката когато се върнем, но за премиум картите и ОББ, и ПИБ демонстрираха слабо познание на продукта и като отговор на запитването ми, и на място в банков клон.

 

Не помня какво е пишело преди няколко месеца и дали е различно, аз и тогава гледах страницата на мастъркард, защото в тази на ПИБ не ми беше ясно.

 

@Dian, ти проверявал ли си дали има промяна за придружител? 

 

За доброто на всички се надявам да не сте направили правилния извод 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Lindt, вашите карти може и да продължат да си си поддържат правото на придружител до изтичането им. Липсата на придружител вероятно е само за тези, които за напред ще заявят подобни карти. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , Lindt каза:

 

@Dian, ти проверявал ли си дали има промяна за придружител? 

 

Ползвал съм картата с придружител и не виждам да има промяна в условията на Мастъркард. Що се отнася до информацията в сайта на ПИБ и преди не беше уточнено посещението на гост. Програмата е на МК и за мен те са водещи ,ако се правят някакви промени:

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 6 минути , mililia каза:

@Lindt, вашите карти може и да продължат да си си поддържат правото на придружител до изтичането им. Липсата на придружител вероятно е само за тези, които за напред ще заявят подобни карти. 
 

Ще изчакам до четвъртък, а вероятно даже трябва до другия месец, но нямам пътуване преди края на октомври.

Програмата си е програма на Mastercard и или е променена от 01.10, или не е. Явно има промени за салоните от другия месец, най-малкото всички банки са направили корекции от 28 на 30 евро, но какви са новините за тези премиум карти, още не се знае.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Mary каза:

World Debit Mastercard включва Истанбул. Лично тествах миналия месец.

Има една малка подробност - включени са салоните на международните терминали на двете летища,но не и тези за вътрешни полети. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Dian каза:

Ползвал съм картата с придружител и не виждам да има промяна в условията на Мастъркард. Що се отнася до информацията в сайта на ПИБ и преди не беше уточнено посещението на гост. Програмата е на МК и за мен те са водещи ,ако се правят някакви промени:

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

Току-що се регистрирах в програмата Lounge Key и в профила ми съобщението е

IMG_3707.jpeg.8174e9e1c74a5d39dcd78e4365f2eef5.jpeg
 

Доколкото разбирам правилно съобщението е, че имам право на придружител, но за него се плаща. Вижте какво пише при вас .

 

 

Иначе за мен преди си го пишеше много ясно в информацията на ПИБ за правото на придружител, а сега и там текста е променен. 
 

@Lindt

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Your lounge access entitlement

You have unlimited complimentary visits to LoungeKey lounges available a year, allowing you access to selected airport lounges – Sofia, Vienna, Istanbul and Belgrade. You’re more than welcome to visit us more often, or to bring 1 guest free of charge.

 

 

World debit MC, ccb

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , Kamen каза:

Your lounge access entitlement

You have unlimited complimentary visits to LoungeKey lounges available a year, allowing you access to selected airport lounges – Sofia, Vienna, Istanbul and Belgrade. You’re more than welcome to visit us more often, or to bring 1 guest free of charge.

Така и очаквах, че ще е за новите членове. Интересното е, че при вас си пише къде може да влизате безплатно, докато при мен това липсва. Има ли къде да погледна кои са тези участващи ланджове? Иначе остава да разчитам само на инфото на ПИБ.

Връзка към мнение
преди 25 минути , mililia каза:

Току-що се регистрирах в програмата Lounge Key и в профила ми съобщението е

IMG_3707.jpeg.8174e9e1c74a5d39dcd78e4365f2eef5.jpeg
 

Доколкото разбирам правилно съобщението е, че имам право на придружител, но за него се плаща. Вижте какво пише при вас .

 

 

Иначе за мен преди си го пишеше много ясно в информацията на ПИБ за правото на придружител, а сега и там текста е променен. 
 

@Lindt

 

Еми, същото е и моето съобщение. Аз виждам, че за достъп на придружител се заплаща, но и за мен се заплаща във всички салони, освен в изброените в списъка по-долу. Но пък в пояснението е казано, че таксата се плаща за придружител над определената бройка в таблицата. 

 

image.png.eb08cb81715059e9e3f6f979b1160431.png

 

 

Като гледам на @Kamen съобщението, има възможност да са сменили условията за Platinum, а да са оставили за World придружител. При това положение може би условията в ОББ за карти са по-разумни, те също са с World debit MC.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

 

Еми, същото е и моето съобщение. Аз виждам, че за достъп на придружител се заплаща, но и за мен се заплаща във всички салони, освен в изброените в списъка по-долу. Но пък в пояснението е казано, че таксат се плаща за придружител над определената бройка в таблицата. 

 

image.png.eb08cb81715059e9e3f6f979b1160431.png

 

 

Като гледам на @Kamen съобщението, има възможност да са сменили условията за Platinum, а да са оставили за World придружител. При това положение може би условията в ОББ за карти са по-разумни, те също са с World debit MC.

 

 

 

Да, нещо се объркаха нещата.  Аз писах и говоря единствено за картите издавани от ПИБ - Мастърс кард дебитна платинена златна и бяла. За картите на останалите банки, нямам идея.

А, ти къде виждаш участващите салони? Нещо не успявам да открия тази информация.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Погледни линка на Dian и скролни надолу след картите, там са участващите салони и условията :

 

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 1.09.2023 г. в 12:59, ronicst каза:

Здравейте, 

някой има ли яснота за предимствата, които дава КК mastercard gold, издадена от ПИБ? Най-вече се интересувам от достъпа до lounge salons, както и fast tracks - само за картодържателя ли са или са +1.

 

ПИБ не могат да дадат отговор 🤔

 

Предварително благодаря!

На мен по тел. току що ми казаха, че важи само за картодържателя. Гост - по тарифа на салона.

Връзка към мнение
преди 8 минути , mililia каза:

Да, нещо се объркаха нещата.  Аз писах и говоря единствено за картите издавани от ПИБ - Мастърс кард дебитна платинена златна и бяла. За картите на останалите банки, нямам идея.

А, ти къде виждаш участващите салони? Нещо не успявам да открия тази информация.

 

Ами аз започнах от това какви са предложенията на Master Card в програмата LoungeKey.

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

 

От там си гледам и салоните. 

 

След това определих, че искам за мен +1 придружител и видях, че ОББ и ПИБ имат карти World и Platinum. Като достъп бяха еднакво позиционирани и избрах ПИБ, защото месечната такса беше по-ниска. Сега, ако точно 3 месеца по-късно са си сменили условията и трябва да вадим втора карта, ще бъде супер дразнещо и по-скоро ще погледна условията за закриване и пренасочване към друга банка. 

 

П.П. Досега в салона нищо не съм им показвала, освен пластиката и бординг пас, като на придружителя нищо не му поглеждат, тепърва ще видим дали има промяна и дали в салоните ще са информирани. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.