Прескочи до съдържание

Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

Въобще не завиждам, защото каквато и мечтана дестинация да имам, тук е пълно с хора, които редовно доказват, че всички те са възможни – с малко или повече усилия, скоро или след време. Мога само да се радвам как хората си сбъдват мечтите и да чакам някоя снимка как @Георги Матеев свири с пингвини на пиано на ... на географията, а на заден план се хилят доволно другите участници в круиза, единият с яке на глава. 
Интересни ще са ми репортажите от местата и не по-малко интересно ще ми е някой да разкаже как се е чувствал изолиран цял месец от познатия си свят с избрани на случаен принцип хора, какво е научил за себе си и как се е променил. Защото промяна ще има. :smile3: Е, не са много за широката общественост всички излияния, но все нещо се надявам да кажат. 

 

  • Харесвам 19
  • Браво 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Monika_Koko каза:

След 20 дена тази тема сигурно ще е развит роман с драми и обрати, дори може да се намесени извънземни 🙂 После ще остане само да се илюстрова със снимки за достоверност 🙂 Може и нищо да не ни разкажат, вече има материал за истории с алкохол, медицинска сестра, кораб, лед и футболен отбор ......

Трябваше да командироваме @Radnev и @master_of_germs за репортери на форума, че нямаше да скрият нищо. Подозирам, че Матеев и компания ще ни спестят най-интересното, но може и да греша.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Следя темата с интерес и никак,ама никак не завиждам.Защото завистта не ми е присъща.

Радвам се искрено и от сърце на цялата компания.И с нетърпение очаквам разкази и снимки.Радвам се,че магеланци сбъдват мечтите си и доказват,че ако силно мечтаеш за някоя дестинация, тя винаги е факт!

Много здраве и щастие на всички!

 

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, wiliko каза:

точно заради вероятността около нея да се навърта и доктор от същият сорт...остовно завиждам 😋....че по мед.сестри не си падам 🤣

Колкото и да търсих доктор, уви, нищо подобно не изскача на хоризонта.

Само някаква съблазнителна охрана, конкуренция на докторката

Screenshot_20240105_155236_Facebook.jpg.37dcfdfc94804e150f9183f437299be3.jpg

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 10
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , oli_mali каза:

Колкото и да търсих доктор, уви, нищо подобно не изскача на хоризонта.

Само някаква съблазнителна охрана, конкуренция на докторката

Screenshot_20240105_155236_Facebook.jpg.37dcfdfc94804e150f9183f437299be3.jpg

Явно всички са приели присърце грижата за нашите момчета. Поздравления за проучването! Остава да направим шефство между Магеланци и Тристанци.😀

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 19 минути , Дани Магелани каза:

 Магеланци и Тристанци.😀

Това прозвуча като едно легендарно скандиране на агитката на Велбъжд:

"Кюстендилци са бразилци!" 😄

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 1 час, oli_mali каза:

Колкото и да търсих доктор, уви, нищо подобно не изскача на хоризонта.

Само някаква съблазнителна охрана, конкуренция на докторката

 

Screenshot_20240105_155236_Facebook.jpg

Screenshot_20240105_155236_Facebook.jpg.37dcfdfc94804e150f9183f437299be3.jpg

Това мъж ли е? :ph34r:

Не ми се смейте, но на мен ми прилича на жена повече от сестрата.

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 37 минути , Mary каза:

Това мъж ли е? :ph34r:

Не ми се смейте, но на мен ми прилича на жена повече от сестрата.

Женичка е. Явно мъжете са им дефицит там или пък не са толкова фотогенични 🙈

 

А докторката как е наточила зъбки вече, да му мисли Матейко 😁

Screenshot_20240105_191540_Facebook.jpg.38933bda2768dbf8622e1cfba214a7d8.jpg

  • Смея се 15
Връзка към коментар
преди 5 часа, Argentique каза:

Въобще не завиждам, защото каквато и мечтана дестинация да имам, тук е пълно с хора, които редовно доказват, че всички те са възможни – с малко или повече усилия, скоро или след време. Мога само да се радвам как хората си сбъдват мечтите и да чакам някоя снимка как @Георги Матеев свири с пингвини на пиано на ... на географията, а на заден план се хилят доволно другите участници в круиза, единият с яке на глава. 
Интересни ще са ми репортажите от местата и не по-малко интересно ще ми е някой да разкаже как се е чувствал изолиран цял месец от познатия си свят с избрани на случаен принцип хора, какво е научил за себе си и как се е променил. Защото промяна ще има. :smile3: Е, не са много за широката общественост всички излияния, но все нещо се надявам да кажат. 

 

Уф, те най-немрънкащите са се събрали там, та дано да им е хубаво, че да споделят нещо реално 😄

Ако пък не става круизът, съм си отблокирала @era123, че на него разчитам да си каже как е.

 

 

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Макар в началото на темата реакцията ми да се изразяваше в силно желание да запазим каюта, бързо се завърнах в реалността и ентусиазмът ми се охлади от заобикалящи битовизми. Проявявам любопитство към проследяване на едно такова пътуване  до труднодостъпна част на света, чакам снимки на полярни животни и птици. И особено интересно би ми било да разбера как се възприема от психологична гледна точка едно такова пътуване - как се развиват емоциите и възприятията в хода на такъв дълъг круиз. Надявам се някой да засегне и тази тема в хода на споделянията си за преживяното. 

  • Харесвам 19
Връзка към коментар
преди 10 часа, chandni каза:

И особено интересно би ми било да разбера как се възприема от психологична гледна точка едно такова пътуване - как се развиват емоциите и възприятията в хода на такъв дълъг круиз. Надявам се някой да засегне и тази тема в хода на споделянията си за преживяното. 

Да, и на мен ми е интересен този аспект. Въобще мотивацията и удовлетворението от едно такова пътуване, когато очакванията срещнат реалността. 

Надявам се темата да се върне към смислената част на това пътуване и постването на снимки от личните профили на нищо неподозиращи хора, както и затрупването им с подигравки на база външен вид да спре. Освен, че не е магеланско е и супер гадно.

  • Харесвам 13
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , stanimir каза:

Аз трудно мога да си представя нещо по-магеланско от подобно пътуване.На Магелан да не би да му е било лесно с месеци в океана ?

Аз пък нищо трудно не виждам в това пътуване, затова и съм го припознала за идеално замислено и достойно за завист.

Всеки ден животни, хубави гледки, удобна каюта, непознати територии, лекции. На кораба има доста интересни хора, знайни и незнайни, ама и аз бих си била с половинката. Един Каркасон в куфара и сме готови за три седмици почивка.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
3 minutes ago, Lindt said:

Аз пък нищо трудно не виждам в това пътуване, затова и съм го припознала за идеално замислено и достойно за завист.

Всеки ден животни, хубави гледки, удобна каюта, непознати територии. На кораба има доста интересни хора, знайни и незнайни, ама и аз бих си била с половинката. Един Каркасон в куфара и сме готови за три седмици почивка.

Отблокирала си era123 , ще разберем 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

Отблокирала си era123 , ще разберем 😄

 

Е, аз още от индийската тема се канех да го отблокирам, че вече виждах смисъл в словата му, ама забравих...

 

Да вземем да им съберем и пратим в револют малко парички за корабен интернет, че да могат да ни разказват спокойно? 

  • Харесвам 4
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 15 часа, Lindt каза:

Уф, те най-немрънкащите са се събрали там

Има защо точно немрънкащи да ходят по такива круизи. :smile3:

 

За мен трудното са условията в океана. Ако клати така, че дори обичайно лесни дейности като лежане на едно място са трудни, след известно време човек ще се умори, изнерви и т.н. Това може да трае пет дни, десет... Човешката психика обича стабилността, макар такава да не съществува. А когато привидната стабилност изчезва (няма суша, за която да си закрепиш погледа, няма дори обичайната физическа стабилност в движенията, не се знае какво ще се случи всеки момент и т.н.), става интересно. И не можеш да слезеш. Или поне не е разумно да го правиш. :smile3:
В нета има много клипове на вълни от Дрейк, можете да хвърлите едно око. Е, техният кораб е по-голям, но в такъв океан няма да е особено забележимо. :smile3:

 

 

 

 

преди 3 часа, Lindt каза:

Аз пък нищо трудно не виждам в това пътуване, затова и съм го припознала за идеално замислено и достойно за завист.

  • Харесвам 23
Връзка към коментар
преди 8 минути , era123 каза:

Това ще ми е първият и последният круиз. Не е за мене това. 

E, има и други круизни кораби, на тях сигурно не е много скучно:

1-icon-of-the-seas-aerial-royal-caribbean.jpg

 

Отдай се на абсолютен мързел, сега ти се е паднало да нищоправиш.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 24 минути , chandni каза:

E, има и други круизни кораби, на тях сигурно не е много скучно:

1-icon-of-the-seas-aerial-royal-caribbean.jpg

 

Отдай се на абсолютен мързел, сега ти се е паднало да нищоправиш.

На тези е в пъти е по-скучно... Точно както по увеселителните паркове... 😆

  • Харесвам 4
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.