Прескочи до съдържание

Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

преди 2 часа, era123 каза:

Това ще ми е първият и последният круиз. Не е за мене това. На този сме само заради Антарктида.

 

Първи цял ден на море, и вече се чудя кви глупости да правя. Бесна скука. Следващите 4 дни ще е по-добре с пингвините и тн, ама после идват 5 поредни морски дни....

 

На кораба всичко е супер. Даже заради 10 българи имаме и зачислена преводачка от немски. Много читава девойка. Екипажа са пичове всички. 99% от главните действащи лица са украйнци - капитана и тн. Ще се опитам да организирам тур на машинното, че иначе не знам. 

 

Има храна през 2 часа, от скука се яде. Ако не съм Годзила до края, те па на!

 

Интернета е 6Е за 30 мин и 200 мб, което свърши първо. Има още 4 плана, еднакво дърво 🌲.  

 

П.с. Толкова е скучно, че седнах да напиша това. 

П.с2 пратете шоколад! 🙂

 

 

 

П.с.3 пратете пари за интернет! 🙂

 

Ако аз съм на твое място т.е. с жена ми сме на круизен кораб и го напиша това ... ще съм мъртъв преди мед. сестрата.

:wink::biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 19
Връзка към коментар

Моята ще е прочела …найсет книги и ще се чуди що не ме свърта на едно място и какво толкова нервнича. Аз чакам отзиви за Дрейк, скуката е ясна при толкова дни в океана. Макар все пак да са компания, все ще има с кой да се скараш и да вървят клюки и интриги.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Ако имам под ръка интересни книги и лаптоп с Lightroom и Photoshop няма начин да скучая. Скуката в открито море ще преборя, но вестибуларният ми апарат как ще се разбере с клатушкането на кораба не знам. Може би с подходящите хапове и това е преодолимо. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
Дани Магелани

Явно, това не е типичният круиз с многото забавления. Аз имах два пъти по 5 дни само на водата и не ми стигнаха, за да видя всички спектакли, игри, презентации, музикални изпълнители, филми и т.н. Дори за басейни, джакузита и плаж не остана време. Искаше ми се да имам още дни на вода. 

Относно люлеенето. Имаше вълнение първата вечер и предпоследния ден. Ходехме като пингвини, но не ми стана лошо. Умората през първия ден може би ми помогна за това.

А между Талин и Хелзинки за краткото време - доста ми беше зле.

Дали е от кораба, от уменията на екипажа или от моята положителна нагласа - не зная. В живота ми се гади понякога от паста за зъби и винаги от зъболекар.

ПП. Нищо лично съм стоматолозите!😀

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

То е ясно че не е ширпотреба Дисни кораб , както FlyTraveler напомни още в самото начало.Предполага се че и аудиторията е доста различна.Има ли много германски баби ? Покрай тях хранят и вас 🙂

 

Страхотно, ботушите предполагам са "служебни"  😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 5 часа, Branko каза:

Няма скука, не ни оставят на мира, като бебетата сме, през три часа ядене и спане, само без да плачем😃

Пътешествието върви по план , имаме голям късмет с времето и пролива дрейк го минахме без премеждия.
Айсберги и китове преди малко видяхме. Утре живот и здраве слизаме на първия стоп на Антрактида.

Поздрави на всички


 

 

IMG_6893.jpeg

IMG_6882.jpeg

Слезли сте на нос Хорн! Страхотно! 
Онзи ден гледах филм колко рядко може да стане това. Момчета , очертава се да имате чуден подарък  за 8-ми. 🥳

  • Харесвам 18
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 6.01.2024 г. в 16:19, era123 каза:

Официално в антарктикическия регион, под 60 градуса. 

Screenshot_20240106-141302.png

 

преди 13 часа, Branko каза:

 

...Пътешествието върви по план , имаме голям късмет с времето и пролива дрейк го минахме без премеждия...

IMG_6893.jpeg

IMG_6882.jpeg

Момчета, вие скачахте ли зад борда за кръста? :smile3::grin:

СТАРШИ ЛЕЙТЕНАНТ СТАНИСЛАВ СТЕФАНОВ СПАСИ БОГОЯВЛЕНСКИЯ КРЪСТ НА АНТАРКТИДА

  • Харесвам 6
  • Шок 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Capitan Morgan каза:

Антрактида

Китове, пингвини и огромни айсберги има много.

20240107_101654.jpg.2260f7c1eb9e4c2236e5f8591033139b.jpg

 

20240107_100418.jpg.868daccc6bd6fe596b78de83b76e184f.jpg

 

20240107_094135.jpg.f62eae20dd4c487a9c935e290afbe1fc.jpg

 

20240107_130338.jpg.e86b8d566e1033e229b9d71b2f2930f6.jpg

 

Божеее страхотно е! Дано за другата година да пуснат оферти, там сме 🙂 Весело да ви и не се съмнявам в това!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Култови снимки на знамето на нос Хорн :ok:Сигурно е огромна емоция  да ходиш по лед в Антарктида !

 

@Capitan Morgan  сега кажи , че онази черна чертичка нависоко на айсберга, от последната ти снимка , е кралски пингвин и ще счупя някой зъб от скърцане . 

Пишете , че екипажът е почти изцяло украински . Имат ли,  кхм,кхм , басейн на кораба ? И да нямат , спирам да ви мисля за скука .

Да видите всичко запланувано и да победите в мача на Тристан . Само гледайте да не се контузите :grin:

 

Може ли някой модератор да премести темата в подходящ подфорум , че видях зор да я намеря . Много ми се искаше по- бързичко да науча за какво точно завиждам от онзи пост на станимир насам . Завистта е много градивно чувство . Кога книга ще купи , кога на круиз ще те качи ...

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
21 minutes ago, zvezda9001 said:

Божеее страхотно е! Дано за другата година да пуснат оферти, там сме 🙂 Весело да ви и не се съмнявам в това!

Да , ще пазим отпуската за ноември ! 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

@Branko, честит бъди! :wub:

Не мога да се сетя за по-яко място на което да празнуваш! Още много незабравими празници да имаш и да ги отбелязваш на различни места по света.

Виж там ако има джакузи ... сипвай питие и скачай вътре.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Mary каза:

@Branko, честит бъди! :wub:

Не мога да се сетя за по-яко място на което да празнуваш! Още много незабравими празници да имаш и да ги отбелязваш на различни места по света.

Виж там ако има джакузи ... сипвай питие и скачай вътре.

Благодаря ти @Mary 

Жестоки пожелания❤️

Ами скачаме с питиетата , къде…🤣

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Brankoи компания,живи и здрави да сте!

Празнувайте,веселете се и бъдете щастливи!

Наслаждавайте се на всеки един момент и при удобно за Вас време,споделете емоции и снимки!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.