Прескочи до съдържание

Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

преди 15 часа, Георги Матеев каза:

Бързо включване и от мен. Каквото и да кажа за този круиз ще е малко, очакванията ми бяха надминати многократно и това определено е едно от най-добрите ми решения в последните години. Не съм си представял, че ще се върна на Антарктида, но ето ме пак тук, жаден за още ледена красота. Все още сме едва по средата, а вече сме пълни с хиляди неповторими впечатления, усещания и емоции. В немалка степен "виновник" за силното изживяване по точно този начин е невероятната компания, която се събрахме. 10 българи заедно на края на света - велико.

 

В момента сме на път за Южна Джорджия, пристигаме след няколко часа. Рекламират дестинацията като "Галапагос на Атлантическия океан" и сме в очакване на близки срещи с хиляди животинки. Тръпката е огромна.

 

Оказа се, че този кораб ще минава през Тристан да Куня за първи път в историята си и целия персонал е не по-малко развълнуван от нас. Споделиха, че стигането до там е много предизвикателно и че не всеки капитан има уменията и волята за този маршрут. В тази връзка - разрешиха ни днес по-късно да посетим капитанския мостик, ще е интересно да видим управлението отблизо.

 

Специални поздрави на всички!

 

20240110_075126.jpg

 

20240107_185922.jpg.6304b6bd8e6154b3e4ced312813315c9.jpg

 

20240107_192427.jpg.0fbc3a84802d70821ed9dabea505187d.jpg

 

20240107_094903.jpg.c9a1fe9443cafa886d4cdd2eab89007d.jpg

 

983952007_20240107_183923(1).jpg.1f01e9318da0221c361c170095d1cd42.jpg

@Георги Матеев,винаги съм се възхищавала на пътешествията ти!

На навремените ти включвания във форума и умението да си позитивен и вдъхновяващ!Далеч си от дребнавост и ненужни приказки!Човешки качества,които лично аз ценя много.

На радостта ти от красотата,без значение в коя точка на света се намираш!

Искрено ти благодаря за готините публикации и поздравите,които изпращаш на всички магеланци.

Следя пътешествието на групата и пожелавам още много прекрасни моменти и спиращи дъха гледки!

Бъдете здрави и нека тази сбъдната мечта-круиз,да бъде началото на една прекрасна година,изпълнена с много щастие и готини случвания за всички Вас!

Поздрави и всичко добро!

  • Харесвам 26
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Lindt каза:

Какъв по-добър старт на ден отвъд полярния кръг от чаша, пълна със звезди 🙂

По-скоро очите ще са пълни със звезди. Ако не са приключили запасите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

По-скоро очите ще са пълни със звезди. Ако не са приключили запасите.

Имат още малко май :good: Важното е, че виждат животинки и ледове. Чудя се дали тюлените миришат като морски лъвове и играят ли си като тях...

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Предполагам, че ако пуснат сега един такъв круиз , основният език на кораба ще бъде български 🙂 100% от пътниците ще са магеланци 🙂 С тези снимки и анонси за шампанско на закуска, кой би устоял ?

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 51 минути , Monika_Koko каза:

Предполагам, че ако пуснат сега един такъв круиз , основният език на кораба ще бъде български 🙂 100% от пътниците ще са магеланци 🙂 С тези снимки и анонси за шампанско на закуска, кой би устоял ?

То и сега още бая хора щяха да отидем, ама този номер да зарежем всичко за 1 месец просто е трудно постижим. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 22 минути , Captain45 каза:

Гледам, че са вече на по-малко от 300 nm Screenshot_2024-01-20-13-27-31-584_com.android.chrome-edit.jpg.906f62789c43900d9454dd21ad04a84d.jpg

Това е рибарски кораб. Или друг, но не пътнически или круизен. Заграденото горе вдясно е Тристан Да Куня. Не се вижда много ясно- светлата точка под жълтите  стрелки (каргото).

Screenshot_20240120_134722_VesselFinder.jpg

Връзка към коментар
преди 2 минути , Captain45 каза:

Един и същ кораб е. 🙂

Няма друг пасажерски в района.

Да, векторът е еднакъв. Ползваме източници, оцветяващи корабите с различни боички.🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След има няма 20 ч. и ще акостират на Тристан.

 

MS Hamburg current positionMS Hamburg current location is at South America East Coast (coordinates -44.13463 S / -21.74828 W) cruising at speed of 13.6 kn (25 km/h | 16 mph) en route to TRISTAN DA CUNHA. The AIS position was reported 16 minutes ago.

 

Едит: И малко по-точна информация.

hamburg.jpg.ef7a1ea4a8e33db2bba38a47187a6174.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 11 часа, Captain45 каза:

Гледам, че са вече на по-малко от 300 nm Screenshot_2024-01-20-13-27-31-584_com.android.chrome-edit.jpg.906f62789c43900d9454dd21ad04a84d.jpg

Значи, аз не се бъркам във владенията на капитаните, ама моля и капитаните да не навлизат в моите микробни владения. 😄

 

Щото, за да си ги пресметнал на 300 нанометра, значи си ползвал електронния ни микроскоп, който през уикендите е зад охрана и три заключени метални врати, а пазители на ключовете сме точно четирима души. 😮

 

Не ме предизвиквай, да не извадя някой вирус с размер от няколко морски мили (NM), че тогава вече и Брус Уилис няма да може да спаси човечеството. 😄

 

  • Смея се 18
Връзка към коментар

  Много си пунктуален Мастер 🙂

Извини един прост капитан, че не е използвал големите букви за nautical mile както е прието в SI, макар nmi да не е официално част от тази система за разлика от вашият nm нанометър. Приемам забележката и свивам платната да се срамувам на някой необитаем остров 😉

Важното е, че магеланската експедиция ще се изсипе след няколко часа на Тристан и да му мисли Джинджър какво ще прави 😄

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 30 минути , Captain45 каза:

  Много си пунктуален Мастер 🙂

 Приемам забележката и свивам платната да се срамувам на някой необитаем остров 😉

 

Не бъди чак толкова краен хайде, може острова да е и слабо обитаем 🙂

Много поздрави на Джинджър и да се държите прилично, че след вас и други магеланци ще искаме да й ходим на гости 🙂

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Ей , гларуси такива.

След пътешествието с интерес ще очаквам и общата сметка с допълнителните разходи по престоя на кораба , за по-точна предвидимост на бъдещо пътуване.Вие сте първите , но почти сигурно ще има и други в следващия сезон.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.