Прескочи до съдържание

Промоция на кенийските авиолинии


Препоръчани мнения

На 2.03.2024 г. в 11:14, saved_ каза:

Имам въпрос 🙂 Още от закупуването на билета имам надпис, който стои, че трябва да потвърдя нещо си (оградила съм го). Става въпрос за чекирането преди полета ли или нещо друго? Като натисна на линка "повече информация" ме праща на начална страница.

Екранна снимка 2024-03-02 111117.jpg

Няма нищо притеснително. Питах кенийците днес и изненадващо ми отговориха на мейла след няколко часа:

1938287765_Screenshot2024-03-16192605.jpg.c21fac928bd3a8ff1e8ea170c46c6592.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой летя ли я вече тази промоция?

Имам конкретен въпрос,свързан с летището Найроби.

След като не получих никакъв отговор от Customs care във връзка с промените на часовете, приемам  че времето за свързващия ни полет е 1 ч.и50 Мин. Идея нямам дали ще ни стигне. По спомен минималното време за това летище е 50 Мин. От известно време следя полетите от Париж и си излитат и кацат почти на време. Ще ми е много полезно ако някой е минал от там да сподели. Багаж няма да имаме. Гледам,че има някакви фирми, които предлагат услуга съпорт от самолета до следващия гейт на цена 20-30 $, но пък ако ще успеем сами,с удоволствие ще инвестираме доларите в нещо друго.

Връзка към мнение

Последните дни гледам, че Найроби-Мавриций закъснява през половината дни доста, така че в тази светлина ако се погледне, време до този полет ще има достатъчно:

https://www.flightradar24.com/data/flights/kq270
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, mamaivy каза:

Някой летя ли я вече тази промоция?

Имам конкретен въпрос,свързан с летището Найроби.

След като не получих никакъв отговор от Customs care във връзка с промените на часовете, приемам  че времето за свързващия ни полет е 1 ч.и50 Мин. Идея нямам дали ще ни стигне. По спомен минималното време за това летище е 50 Мин. От известно време следя полетите от Париж и си излитат и кацат почти на време. Ще ми е много полезно ако някой е минал от там да сподели. Багаж няма да имаме. Гледам,че има някакви фирми, които предлагат услуга съпорт от самолета до следващия гейт на цена 20-30 $, но пък ако ще успеем сами,с удоволствие ще инвестираме доларите в нещо друго.

MCT за летището е 45 мин , на ваше място не бих се притеснявал изобщо .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Така... утре, 25.04, трябва да летя с кенийците от Париж до Найроби... Да, но не! Дне получих съобщение през WhatsApp, че полетът е отменен и ще ме качат на следващия възможен полет. Причина: стачките на летището в Париж.

Резервацията в сайта на компанията си стои потвърден.

Купувала съм билетът чрез Budgetair.

 

Трябва ли да комуникирам с посредниците или направо с авиокомпанията? Провах да говоря с българския телефонен номер, ама жената като цяло ме отсвири - трябвало първо през посредниците....

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към мнение
преди 11 минути , saved_ каза:

Така... утре, 25.04, трябва да летя с кенийците от Париж до Найроби... Да, но не! Дне получих съобщение през WhatsApp, че полетът е отменен и ще ме качат на следващия възможен полет. Причина: стачките на летището в Париж.

Резервацията в сайта на компанията си стои потвърден.

Купувала съм билетът чрез Budgetair.

 

Трябва ли да комуникирам с посредниците или направо с авиокомпанията? Провах да говоря с българския телефонен номер, ама жената като цяло ме отсвири - трябвало първо през посредниците....

Budgetair са с ужасен съпорт. Малко вероятно е да ги хванеш да отреагират от днес за утре

Връзка към мнение
преди 19 минути , saved_ каза:

Така... утре, 25.04, трябва да летя с кенийците от Париж до Найроби... Да, но не! Дне получих съобщение през WhatsApp, че полетът е отменен и ще ме качат на следващия възможен полет. Причина: стачките на летището в Париж.

Резервацията в сайта на компанията си стои потвърден.

Купувала съм билетът чрез Budgetair.

 

Трябва ли да комуникирам с посредниците или направо с авиокомпанията? Провах да говоря с българския телефонен номер, ама жената като цяло ме отсвири - трябвало първо през посредниците...

WhatsApp? Или звъннете на някои от европейските номера. Не мисля,че жената от  Бг може да Ви отговори конкретно. На зададеният от мен въпрос, отговори,че ще препрати  към КА и отговор нямам вече почти два месеца...та пробвайте директно. 

Връзка към мнение

Говорих с някакъв номер на авиокомпанията и там, в тяхната система, излиза, че полетът не е отменен и си е всичко, както трябва. Тогава кой ми изпрати това съобщение за отмяна по WhatsApp и то с логото на Kenyan Airways?

  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Така... да дам бърз отчет какво се случи с моя утрешен полет от Париж до Найроби. Ами на едно място в сайта открих, че е канселиран, на друго - стоеше потврърден.

Писах по WhatsApp на този номер: +254 705 474747, наложи се да чакам отговор няколко часа, НО най-накрая получих ясен отговор, че полетът е отменен и ми предложиха да летя с Air France до Найроби на следващият ден, 26.04, което е добре, предвид ситуацията. Изпратиха ми новите билети по имейла и всичко е точно.

 

Междувременно и полетът ми до Париж Буве с Ryan бе отменен и аз бях направо в шок. Надявах се поне да се мотам в района, ама уви. Тръгнах да резервирам през Bg Air, ама не и не - цената от 400 лв. скочи на над 1000 и се отказах ЕСТЕСТВЕНО!!! Накрая взех София - Брюксел за утре на обяд, та чак се и чекирах. Сега ми остава да измисля как да се придвижа до Париж, с Flix бус, може би...

 

Пълен екшън до последно!! Уж трябваше да ставам в 5:00 за полета до Париж, ама поне ще се наспя от толкова зор и ще потегля няколко часа по-късно 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , saved_ каза:

Така... да дам бърз отчет какво се случи с моя утрешен полет от Париж до Найроби. Ами на едно място в сайта открих, че е канселиран, на друго - стоеше потврърден.

Писах по WhatsApp на този номер: +254 705 474747, наложи се да чакам отговор няколко часа, НО най-накрая получих ясен отговор, че полетът е отменен и ми предложиха да летя с Air France до Найроби на следващият ден, 26.04, което е добре, предвид ситуацията. Изпратиха ми новите билети по имейла и всичко е точно.

 

Междувременно и полетът ми до Париж Буве с Ryan бе отменен и аз бях направо в шок. Надявах се поне да се мотам в района, ама уви. Тръгнах да резервирам през Bg Air, ама не и не - цената от 400 лв. скочи на над 1000 и се отказах ЕСТЕСТВЕНО!!! Накрая взех София - Брюксел за утре на обяд, та чак се и чекирах. Сега ми остава да измисля как да се придвижа до Париж, с Flix бус, може би...

 

Пълен екшън до последно!! Уж трябваше да ставам в 5:00 за полета до Париж, ама поне ще се наспя от толкова зор и ще потегля няколко часа по-късно 🙂

Хей, стискам палци всичко да е наред 🙂 Пушка си, браво!!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз и тук да попитам, за транзит Амстердам-Найроби-Мавриций с престой 6 часа трябва ли някакъв документ за влизане в Кения? Всичко е на 1 билет, престоя е 6 часа. Чекирането за Кенийците онлайн ли става, @saved_? Билети купени през посредник.

Връзка към мнение
преди 30 минути , ivan69 каза:

Аз и тук да попитам, за транзит Амстердам-Найроби-Мавриций с престой 6 часа трябва ли някакъв документ за влизане в Кения? Всичко е на 1 билет, престоя е 6 часа. Чекирането за Кенийците онлайн ли става, @saved_? Билети купени през посредник.

Все още не съм се чекирала, но видях, че посредникът препращаше към уебсайта на кенийците. Но на мен тъй като първият полет ми го направиха да е с Air France, трябва първо в на французите сайта да се чекирам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@ivan69, според официалния сайт на Кенийските власти за транзит не искат виза, ако не се излиза от летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Яничка каза:

@ivan69, според официалния сайт на Кенийските власти за транзит не искат виза, ако не се излиза от летището.

Яничка по спомен ти пътуваш след @saved_ другата седмица , не помня от къде летиш !? Ако имаш възможност сподели как са се развили нещата при теб, с полета и престоя в Найроби!? За визите за Кения си писала по горе !?Някъде  ,попаднах и свалих една  декларация, която е митническа , пише че се попълва от всички който пристигат в Кения/прикачвам я/,не знам в самолета ли се раздава или е нещо старо от 2018г и е отпаднало!?

 

F88-Form-May-2018-Editable.pdf

Връзка към мнение
преди 2 часа, kadmira каза:

 не помня от къде летиш !? Ако имаш възможност сподели как са се развили нещата при теб, с полета и престоя в Найроби!? За визите за Кения си писала по горе !?Някъде  ,попаднах и свалих една  декларация, която е митническа , пише че се попълва от всички който пристигат в Кения/прикачвам я/,не знам в самолета ли се раздава или е нещо старо от 2018г и е отпаднало!?

 

F88-Form-May-2018-Editable.pdf 286 kB · 2 изтегляния

Летим от Париж.

Преди 2 години пак транзитирах през Найроби, не помня да сме попълвали декларация, но ако е нещо ново, ще ги попълним, колко му е :). Ще пиша, но ще е с известно забавяне, програмата ни първите дни е доста наситена :)

Връзка към мнение

Актуалния сайт за Кения е този:

 

General Information | Kenya Electronic System for Travel Authorisation (eTA) (etakenya.go.ke)

 

От тази година визите са махнати и се пътува с eTA. Доколкото виждам за транзит пише, че не трябва eTA:

Persons who are exempt from obtaining the Electronic Travel Authorisation (eTA): 6. All passengers in transit through Kenya arriving and leaving by the same aircraft or transferring to another aircraft and who do not leave the precincts of Airports in Kenya.

 

Митническа декларация се попълва при процеса на кандидатстване за eTA - ако носиш ценности, валута, мисля се забраняваше внасянето на храна и т.н., не помня подробностите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

Прибрахме се благополучно от Мавриций с Кенийците. Много път, ама много. Иначе Мавриций е прекрасно и диво място.

Първо да кажа за всички, на които им предстои подобно пътуване. За Найроби Кения НЕ е нужно да имаш виза. Минаваш само секюрити проверка след полета от Амстердам и си отиваш на гейта.

На отиване всичко си беше по разписание - От AMS до NAI - с Boing 787 на кенийците - храна и обслужване си беше Ок. От NAI до MRU 4:15 часа с Boing 737 с включен обяд на борда. Чернокожият персонал беше много любезен.

На вторият ден в Мавриций получихме имейл, че полета в 04:00 сутринта след 8 дни за Найроби е отменен и ни качват на друг полет на кенийците в 15;00 часа - с който полет изпускаме връзката ни за Лондон от Найроби и тогава ни предлагат да ни качат на British за тяхна сметка, но ни разделят компанията, с която дойдохме, приятелят ми, не му предложиха с BA, a чак на другия ден пак с кенийците и по този начин той загуби билета с Ryan до София и беше принуден да купува нов билет с нощния полет с Wizz от Лутън. На всички ни изгоря хотела в Лондон и така пуснахме жалба по имейл на кенийците за отмяна на полет, хотел, транспорт и т.н. като прикачихме всички документи на PDF и чакаме отговор сега от тях. През цялото време на почивката бяхме принудени да мислим как ще се приберем обратно и да се напрягаме с това, вместо да се отпуснем като на истинска почивка и непрекъснато да ми спамят с имейли пощата с всякакви техни щуротии. Не бих си причинил "лукса" да пътувам втори път с тях повече, но цената си беше много изгодна.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

в интерес на истината отмяна на полета може да се случи с всяка авиокомпания, до най-най-добрите. Просто да не очаквате нещо по-различно като вземете полет с друга компания.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За транзит през Кения потвърждавам - имахме 6 часа connection на Найроби и транзитна виза не беше необходима.

Cabin crew на кенийските АК бяха наистина любезни. 

Съжалявам за неприятния опит със смяната на полета на връщане и изпускане на връзката. Уви, това може да се случи по различни причини и с други АК, не се дължи на ниската цена на билета. На нас EasyJet са ни анулирали полет в последния момент (бяхме на летището), съответно тогава изпуснахме връзката в Лондон....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

по принцип да си знаете - каквото ви предлагат винаги е една от възможностите, може да си избирате дати и часове на полета според наличните места

в смисъл ако на Иван са предложили да лети с Бритиш, Пешо може да се обади и да си поиска той също да лети с Бритиш и би трябвало да му уважат желанието, освен ако местата са свършили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, vladko73 каза:

Здравейте,

Прибрахме се благополучно от Мавриций с Кенийците. Много път, ама много. Иначе Мавриций е прекрасно и диво място.

Първо да кажа за всички, на които им предстои подобно пътуване. За Найроби Кения НЕ е нужно да имаш виза. Минаваш само секюрити проверка след полета от Амстердам и си отиваш на гейта.

На отиване всичко си беше по разписание - От AMS до NAI - с Boing 787 на кенийците - храна и обслужване си беше Ок. От NAI до MRU 4:15 часа с Boing 737 с включен обяд на борда. Чернокожият персонал беше много любезен.

На вторият ден в Мавриций получихме имейл, че полета в 04:00 сутринта след 8 дни за Найроби е отменен и ни качват на друг полет на кенийците в 15;00 часа - с който полет изпускаме връзката ни за Лондон от Найроби и тогава ни предлагат да ни качат на British за тяхна сметка, но ни разделят компанията, с която дойдохме, приятелят ми, не му предложиха с BA, a чак на другия ден пак с кенийците и по този начин той загуби билета с Ryan до София и беше принуден да купува нов билет с нощния полет с Wizz от Лутън. На всички ни изгоря хотела в Лондон и така пуснахме жалба по имейл на кенийците за отмяна на полет, хотел, транспорт и т.н. като прикачихме всички документи на PDF и чакаме отговор сега от тях. През цялото време на почивката бяхме принудени да мислим как ще се приберем обратно и да се напрягаме с това, вместо да се отпуснем като на истинска почивка и непрекъснато да ми спамят с имейли пощата с всякакви техни щуротии. Не бих си причинил "лукса" да пътувам втори път с тях повече, но цената си беше много изгодна.

И ние сме в момента в Мавриций по същата схема. Само да добавя, че се иска Eta за влизане в Кения, което за 4ма не е много евтино. Не ми хареса, че служителят на кенийските авиолинии ме заплаши преди полета за Мавриций, че ако нямам https://safemauritius.govmu.org/ няма да ни качи на полета. След това смени версията, че ще ни глоби с 80 EUR на човек. Били сме длъжни да го знаем, че се изисква. Полетите на отиване бяха неудобни, но успяхме да прекараме доста часове и в Амстердам, в деня на краля и в Найроби - мини сафари+жирафите и подарих спомени на децата за цял живот. Схемата в Кения е позната - Esim+Uber. Сега ще мисля за минимизиране разходите по разходките в Мавриций.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

eTa се иска от тази година наистина, но е само при влизане в Кения. При транзит и стоене на летището нищо не искат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.